• BIST 100

  11226,4%0,63
 • DOLAR

  33,01% -0,10
 • EURO

  35,99% 0,15
 • GRAM ALTIN

  2548,96% -0,06
 • Ç. ALTIN

  4136,73% -0,24

Kandilli güzel bir sosyal alana kavuşuyor

Kandilli Belediyesi tarafından Geyikbeli ve Şehitlik Mahallesi’nin ortasında bulunan 3 dönümlük alana içerisinde kadınlar ve çocuklar için birçok sosyal ve spor alanlarının yer aldığı Zübeyde Hanım Parkı’nın yapımı devam ediyor

Yaşam 25.08.2023 13:03:00 1540 0
Kandilli güzel bir sosyal alana kavuşuyor

Kandilli Belediyesi’nin kardeş belediyesi İzmir Karşıyaka Belediyesi arasında ortak hazırlanan Zübeyde Hanım Parkı’nın yapım çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Geyikbeli Mahallesi ile Şehitlik Mahallesi’nin ortasında 3 dönümlük bir ala inşa edilen parkın içerisinde basket ve voleybol sahası, çocuk parkları, yürüyüş ve bisiklet parkuru, fitnes, oturma alanları ve çay bahçesi yer alacak.

Zübeyde Hanım parkı Ekim ayında hizmete girecek
Çalışmaları yerinde inceleyen Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın belde halkına güzel bir sosyal alan kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Başkan Aydın incelemeler sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada “Kandilli beldemizin Şehitlik ve Geyikbeli Mahallemizin tam orta yerinde yer alan Helvacı Gölü olarak adlandırdığımız alandayız.  Burada kardeş belediyemiz olan İzmir’in Karşıyaka Belediyesi ile birlikte planladığımız adı Zübeyde Hanım parkı olacak park çalışmasındayız. Bu park 3 dönümlük alana iki belediyenin ortaklaşa planladığı, malzemelerinden alt yapısına varıncaya kadar birlikte çalıştığımız bir park alanıdır. Burada yaptığımız park alanında yürüyüş, bisiklet, gazebo, çocuk parkları, fitnes, voleybol ve basket sahası ve çay bahçesi alanları olacak. İnşaatımıza başladık ve 1-1,5 ay içerisinde de kullanıma açacağız. Kandilli’de özellikle bayanlarımıza ve çocuklarımıza hizmet edecek çok güzel bir yaşam alanı olacak. Gerçekten ihtiyaç duyulan bir alandı. İnsanlarımızın sosyalleşmesini sağlayacak. İnsanlarımızla birlikte burada daha çok toplanacağız. Gelecek için daha güzel hayaller kuracağız” dedi. Başkan Aydın projenin hayata geçirilmesinde ki desteklerinden dolayı Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a teşekkür etti.

Milletvekili Bozkurt’a Kandilli’den teşekkür
Gazetecilere doğalgaz çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Aydın, doğalgazın beldeye daha çabuk gelebilmesi adına demiryolu hattının kullanım izninin alınmasını hızlandıran AK Parti Zonguldak Milletvekili Av. Saffet Bozkurt’a teşekkür etti. Aydın doğalgaz çalışmalarına ilişkin olarak şu bilgileri verdi: “Daha önce söylemiştik Kandilli’ye doğalgaz geliyor. Yaklaşık bir haftadır bölge milletvekilimiz Saffet Bozkurt ile istişare içerisindeyiz. Doğalgaz’ın Kandilli’ye daha çabuk ulaşıp hizmetin verilebilmesi için eski demiryolu hattının kullanılması gündeme geldi. Bununla ilgili gerekli izinler alındı. Bu izinlerin alınması noktasında sürecin hızlandırılması için kendileri devreye girdi. Dün itibariyle tüm imzalar ve anlaşmalar tamamlandı. Doğalgaz ana hattının demiryolu üzerinden gelişi bu günlerde başlayacak. Merkez bölgemizde kışa girilmeden doğalgazdan faydalanmaya başlanmış olacak. Ben kendisine gösterdiği çabadan ötürü Kandilli Belediyesi, halkımız ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Kendisinin Kandilli’ye olan tutkusunu her zaman biliyoruz. Sadece bu değil; vekilimizle birlikte görüştüğümüz birkaç konu daha var. O işler biraz ilerledikçe hem kendileri hemde bizler bunları kamuoyuna deklare edeceğiz. Daha güzel çalışmalarda da birlikte olacağız. Belediyeler hizmet konusunda herkesten yardım alır. Vekillerimiz bunlar için bizim elimiz ayağımızdır. Ben kendisine şahsen son zamanlarda gösterdiği çaba için çok teşekkür ediyorum. “

Kandilli’de her noktada çalışma var
Başkan Aydın ayrıca tüm mahallelerde sosyal alanların artırılmasına yönelik çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, bu çalışmaların tamamlanmasının ardından doğalgaz hatlarının yapımız sırasında bozulan yerlerin onarımına yoğunluk vereceklerini söyledi. Aydın açıklamasında “Tüm mahallelerimizde sosyal alanlarda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu sosyal yaşam alanların çalışmalarını bir an önce bitirmeyi planlıyoruz. Asıl yoğun çalışmamız doğalgaz hatlarının bölgeye döşenmesiyle başlayacak. Doğalgazı ne kadar çabuk halkımıza dağıtabilirsek alanlarda ve yollarda meydana gelecek hasarları kış girmeden onarım ve bakımını yapmak istiyoruz. Hazırlıklarımızı bunun üzerine yoğunlaştırdık. Bu çalışmaların kaynağını da ayırdık. Halkımıza çok fazla sorun oluşturmadan alanları düzeltmeye çalışacağız. İmar çalışmalarımızda eksik olan yerlerle ilgili sondaj çalışmaları başlayacak. İmarda eksik kalan tüm revizeleri önümüzdeki yılbaşına kadar tamamlamayı planlıyoruz. Bölgede faaliyet gösteren şirketlerle birlikte onların kullandığı yollar üzerinde gerek betonlama ve gerekse peyzaj çalışması yapacağız. Onları da ekim ayına kadar bitirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Muhtar Arslan: “Başkanımıza teşekkür ediyorum”
Zübeyde Hanım parkı yapım çalışmalarını takip eden Geyikbeli Mahallesi Muhtarı Tahsin Arslan, Belediye Başkanı Mustafa Aydın’a teşekkür etti. Arslan konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Başkanımız sağ olsun mahallemize güzel bir yaşam alanı kazandırıyor. Çocuklarımızın oynayıp eğlenebileceği, ailelerin topluca gelip sohbet edebileceği, gençlerimizin spor yapabileceği bir alan meydana çıktı. Başkanımızın bu çalışmada büyük emeği var. Şahsım adına Geyikbeli Mahallesi Muhtarı olarak başkanımıza teşekkür ediyorum. Nihayetinde Kandilli’mize kazandırılan bir değer. Bizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Üzerimize düşen ne varsa, başkanımızla beraberiz.”

Muhtar Güldalı: “Kandili’miz güzel bir tesis kazandı”
Şehitlik Mahallesi Muhtarı Murat Güldalı da Kandilli Beldesi’nin çok güzel bir sosyal alana kavuştuğunu belirterek Başkan Aydın’a teşekkür etti. Muhtar Güldalı konuşmasında şunları söyledi: “Bölgemizde eksikliği olan bu güzel tesisi kazandırdığı için öncelikle başkanımıza teşekkür ediyorum. Belediyemiz kısıtlı imkanlarla yatırım yapacak bir yer olarak burası vardı. Burayıda bu şekilde değerlendiriyor. Kandilli’mize güzel bir tesis kazandırmış oldu.”

Muhtar Görmüş: “Kandilli’mizin böyle bir şeye ihtiyacı vardı”
Armutçuk Mahallesi Muhtarı Hasan Görmüş ise Belediye Başkanı Mustafa Aydın’a parkın Kandilli’ye kazandırılmasından dolayı teşekkür ederek, burada güzel bir ortam oluştuğunu ifade etti. Muhtar Görmüş şu şekilde konuştu: “ Öncelikle başkanımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten Kandilli’mizin böyle bir şeye ihtiyacı vardı. Basket sahası, çocuklarımızın oynayabileceği alanlar, gezi alanları gibi çok güzel bir ortam oluşturuldu burada. Tabiki bu arada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kardeş belediyemiz Karşıyaka belediyemizde buraya sponsor oldu. Kimin emeği varsa hayırlı uğurlu olsun.”


Vali Tanrısever’den yeni Tarım ve Orman İl Müdürlüğü binası alternatif alanlarına inceleme

Sungurlu’da termometreler 41 dereceyi gördü

Kontrolden çıkan araç Migros’a girdi

Pazarspor’da Ramazan Öztürk dönemi

Kastamonu’daki orman yangınına müdahale sürüyor

Yapacağın tercihle geleceğine değer kat

Köyde bulunan su tankeri faciayı önledi

Tokat’ta uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

Düzceliler serinlemek isteyen şelalelere akın etti

Sinop karpuzu hasat için geri sayımda

1,5 ayda 4 bin 500 özel bireye 5 yıldızlı otel keyfi

Karabük’te orman yangını

Emekli madenciden yağlı boya resim sergisi

Samsun’da kuraklık: Kürtün Çayı artık akmıyor

2 bin 98 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı

İlkadım’da ‘ata tohumu’ seferberliği

Narkotik dedektör köpeği kaputa gizlenmiş uyuşturucuyu buldu

Samsun’da 21 bin 600 adet gümrük kaçağı makaron ele geçirildi

KBÜ, yeni bölümler ile öğrenci alımına başlıyor

Başkan Ünlü’den kan bağışı çağrısı

Kastamonu’da orman yangını: Söndürme çalışmaları havadan ve karadan sürüyor

Düzce’de 34 şahsa uyuşturucudan işlem yapıldı

Belindeki silahın ateş alması sonucu yaralandı

Hiranur Birinci, Avrupa Şampiyonasında 3. oldu

Din görevlileri düzenlenen piknikte bir araya geldiler

Yusufeli Yeniköy köyünde heyelan korkusu

Vali Recep Yazıcıoğlu anısına yapılan yamaç paraşütü yarışmalarında kupalar sahiplerini buldu

Düzce’de çeşitli suçlardan aranan 41 şahıs yakalandı

Dikkatsizlik trafik kazasına neden oldu

Başkan Doğan: “Üniversite yolunda gençlerimizin yanındayız”

Yükleniyor

Afgan işçinin ölümü davasında 2. duruşma

2 katlı ahşap ev alevlere teslim oldu

Yasaklı bölgede boğulma tehlikesi geçirdiler

Otomobilin motor kısmında yangın çıktı

Fırınlara hijyen ve gramaj denetimi

İki ayrı konvoy yolları kapadı

Ölümden son anda kurtuldular

Uyuşturucu satarken suçüstü yakalandı

2 milyonluk uyuşturucu ele geçirildi

Evine ziyarete gitmişti, silahıyla kendini vurdu

Vali Tanrısever’den yeni Tarım ve Orman İl Müdürlüğü binası alternatif alanlarına inceleme

Sungurlu’da termometreler 41 dereceyi gördü

Kontrolden çıkan araç Migros’a girdi

Pazarspor’da Ramazan Öztürk dönemi

Kastamonu’daki orman yangınına müdahale sürüyor

Yapacağın tercihle geleceğine değer kat

Köyde bulunan su tankeri faciayı önledi

Tokat’ta uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

Düzceliler serinlemek isteyen şelalelere akın etti

Sinop karpuzu hasat için geri sayımda

Seçim bitti, çalışmalar durdu… Kdz. Ereğli’ye ceza mı kesildi?

Seçim bitti, çalışmalar durdu… Kdz. Ereğli’ye ceza mı kesildi?

Zonguldaklı gazeteciler, Tahsin Erdem’den özür bekliyor

Direkler Tehlike Saçıyor

Demirtürk uyardı: “Acil önlem alınmalı”

Kdz. Ereğli'de bir gemi karaya oturdu... Mürettebat kurtarılmayı bekliyor...

ERDEMİR yönetimi TSO'yu ziyaret etti

Mancar suşi geldi

Minyatür kütüphaneye zarar verenlere tepki

Karabük'te acıkan ayı

Şimşekler geceyi aydınlattı

Valilikten toz uyarısı

Saffet Bozkurt, Ormanlı'ya Doğalgaz Müjdesi Verdi

Armutçuk Madenci İlkokulu Öğrencileri Fidan Dikti

Kafkametler'in kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları sürüyor

Alaplı'da 100 yıllık ahşap ev yıkıldı

Zonguldak'ta fırtına sonrası hayat normale dönüyor

Hutbe sunumu semineri düzenlendi

Aracın çarptığı kediye esnaf sahip çıktı

500 Bin kasa hamsi yakaladılar

Ereylin AVM bünyesine yeni bir marka kazandırdı

2 metrelik yılan vatandaşı korkuttu

İndirimi duyan mağazaya akın etti

Eski Dışişleri Bakanı son yolculuğuna uğurlandı

Düzce’de 24 saatte 8 anız yangını çıktı

Emekli çift 7 metrelik tekne ile Türkiye turunda

İşte Kurban Bayramı hakkında merak edilenler...

Türküleri işaret diliyle yorumladılar

Akçakoca’da denize girişler yasaklandı

60 yaşındaki Eren üniversiteyi birinci bitirdi

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16