Otopark kavgasında silahlar konuştu

8 Ekim 2018 Pazartesi 19:51

Otopark kavgasında silahlar konuştu

Zonguldak'ta şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan bir otobüs firmasının servis aracının şoförü ile otomobil sürücüsü arasında, otopark meselesinden tartışma çıktı. Tartışmada otomobil sürücüsü belinden çıkardığı tabancayla bir el ateş ettikten sonra silahı tutukluk yapınca, olay yerinden kaçtı.

Edinilen bilgiye göre olay, Meşrutiyet Mahallesi Uzun Mehmet Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan bir otobüs firmasının servis aracının park edildiği noktaya ismi öğrenilemeyen sürücü kendi aracını park etti. Servis sürücüsü ve firma yetkilileri, araç sürücüsünden aracını başka yere bırakmasını istedi. Çıkan tartışma sonrası araç sürücüsü belindeki tabancayı çıkararak bir el yere ateş etti. Tartıştığı kişilerden Refik G.'ye doğrulttuğu silahı tutukluk yapan sürücü, aracını bırakarak kaçtı. Otobüs firması çalışanları ise kaçan sürücünün aracının camına vurarak zarar verdi. Polis ekipleri, verilen eşkal doğrultusunda sürücüyü yakalamak için çalışma başlattı.

Yorumlar

Çivici “Ereğli’yi yeniden zirveye taşımak için adayım”

8 Ekim 2018 Pazartesi 19:11

Çivici “Ereğli’yi yeniden zirveye taşımak için adayım”

Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici Ereğli’de ilçenin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundu. Çivici, Muhtarlar Derneği, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası ve Gazeteciler Derneği’ne giderek hedeflerini anlattı.

CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Çivici ilk olarak Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, köy ve mahalle muhtarları tarafından kapıda karşılanan Çivici, Ereğli’nin kaybedilen umudunu yeniden kazanacaklarını vurguladı. Çivici konuşmasında, “Ereğli’nin sorunları ortada. Bugün Ereğli’nin durumundan hiç birinizin memnun olduğunu düşünmüyorum. Ereğli umudunu kaybetti, en kötü şey bu. Bizi hayata bağlayan gelecekten ümitlenmemiz gerekirken, bugün geldiğimiz noktada maalesef çoluk çocuğumuzu ‘acaba nerede iyi bir yere yerleştiririz, gurbete nereye göndersek’ endişesine düşüyoruz. Ama yapılacak çok şey de var. Ereğli, geçmiş dönemlerde, Cenevizler zamanında ‘ticaret üssü’ olarak kullanılmış. Ereğli’nin birçok değeri var. Bu değerleri bir araya getirmek için, Ereğli’yi tekrar eski zirvesine kavuşturmak için adayım. Yeni bir yola çıktık, inşallah hep beraber muvaffak olacağız. Geçmiş süreçte mizacımı biliyorsunuz, telefonum gece-gündüz açıktır. Elimden geldiğince de yardımcı olmaya çalışırım. Ereğli’nin birçok mahallesini, sokağını çok iyi bilirim. Çünkü projecilikten gelmeyim, 25 yıllık inşaat mühendisliğim var. İlçenin birçok bölgesinde projem var. 15 yıl belediye meclis üyeliği yaptığım dönem içerisinde, belediyenin birçok projesinde de emeğimiz var. Bunların içerisinde proje safhasında kalanlar ve gerçekleştirilenler var. Ereğli’nin sosyal ve ekonomik yapısını gayet iyi biliyorum. Sorunlarını da iyi biliyorum. Bana ‘niye belediye başkan adayı oluyorsun?’ diye soruyorlar. Zaten bu sorunları bilip de, çözüm noktalarını bildiğin zaman kenarda durmak olmuyor. Eğer tecrübe diyorsanız, bu tecrübenin bana göre zirvesindeyim” ifadelerine yer verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, İnşaat Mühendisi Erol Çivici ’ye çıkmış olduğu yolda başarılar diledi.
“Yürümeye değil, koşmaya geliyoruz”
Çivici Muhtarlar Derneği ziyaretinin ardından geçmiş dönemde TSO’da başkan yardımcılığı görevini üstlenmiş kardeşi Mehmet Çivici ile birlikte Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş’i de ziyaret etti.
Erol Çivici, burada Ereğli’nin ekonomik anlamda pek çok sorununun bulunduğunu ifade ederek, “Bu süreçte TSO başkanı olarak sizin üzerinize düşen çok ciddi görevler var. Vatandaş da büyük beklenti içerisinde. Bu beklentide sizi destekleyecek iki tane kurum var; bir tanesi genel iktidar bir tanesi de yerel iktidar. Eğer bu iletişim doğru hazırlanabilirse, ilerleyen günlerde inşallah Ereğli adına güzel şeyler olur. Ereğli pek çok açıdan maalesef çok geri kaldı. Ereğli’de artık yürümek değil, koşmak gerekiyor. Bu süreci doğru olarak yönlendirip götüremezsek Ereğli yavaş yavaş yok olmaya mahkûm. Yeni istihdam sahaları açamazsak, ekonomiyi çeşitlendiremezsek Ereğlimiz her geçen gün göç vermeye mahkum kalacaktır. Bu süreçte belediye fabrikalar açacak bir kurum değildir ama istihdamı planlayan kurumdur. Yani bugün Ereğli’ye bir yatırımcı gelmek istediğinde organize sanayi bölgemizde yer kalmamış, sanayi bölgelerinde bütün parseller oluşturulamamış, dolayısıyla fabrika açacak bir arazimiz şunda yok. Bunun için bundan 40-50 sene sonrasını düşünerekten bu işin planlamasını yapmak gerekiyor. Eğer biz bugünlerde bu planlamaları yaparsak şehir ilerleyen zaman içerisinde ivmeli bir şekilde yükselerek devam edecektir. Biz yürümeye değil, koşmaya geliyoruz. Bizimle beraber koşmak isteyen kim varsa el ele tutuşup Ereğli’nin menfaatleri uğrunda savaşmaya hazırız. Menfaatimiz Ereğli olacak, bireysel menfaatlerin hepsini bir kenara bırakacağız” şeklinde
konuştu.
“Ereğli’yi çok daha iyi yerlere taşıyacağız”
Çivici, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ereğli büyüdüğü müddetçe biz bir yerlere geleceğiz. Ereğli’yi büyütemediğimiz müddetçe bizim bir yerlere gelmemiz çok zor. Biz ne kadar iyi işadamı olursak olalım nihayetinde zirvede tek başına duramazsın. Bir piramidi oluşturmak gerekiyor, bu ticareti yaymak gerekiyor. Festivaller ‘evet devam etmesi gerekir’ ama dünyadaki tüm festivaller bir amaç uğruna yapılması gerekiyor, ekonomiyi hareketlendirmesi gerekiyor. Festivaller üç günlük yapılmaz. Ticaretin olduğu noktalarda bunu belli bir amaç doğrultusunda yaparsınız. İşte, indirim festivalleri dersiniz şehre ticari bir hareketlilik katarsınız. İnsanlar bir taraftan eğlenirken bir taraftan da esnafın cebine para sokarsınız. Bugün izliyorum; bana göre Türkiye’de örnek gösterilebilecek bir tane şehir var; Eskişehir. Bir vahanın ortasında modern bir şehir oluşturmuşlar. Nesi var; doğa güzelliği var mı, yeşili var mı maalesef yok. Denizi var mı yine yok. Ama Ereğli’de dahil olmak üzere birçok insan grup grup Eskişehir’i görmeye gidiyor. Sanayisi büyümüş, Eskişehir hakikaten modern bir şehir olmuş. Bizim Eskişehir’e göre çok daha farklı değerlerimiz var. Bu değerlerimizin farkına varırsak, bu değerleri pekiştirirsek emin olun çok kısa zaman içerisinde çok iyi noktalara gelebileceğimizi düşünüyorum. Bireysel menfaatleri bir tarafa bırakacağız. Sizin gibi genç ve dinamik bir arkadaşımız var Ticaret Odası’nın başında. Belediye’yi de biz aldığımızda inşallah el ele verip çok daha iyi noktalara götürebileceğimize inanıyorum.”

Keleş “Bu işi en iyi bilenlerden olduğunu düşünüyorum”
İş birliğine açık olduklarını söyleyen TSO Başkanı Arslan Keleş de, ziyaretinden dolayı Çivici’ye teşekkür etti. Keleş konuşmasında “Çıkmış olduğun yolda başarılar diliyorum. Birlikte görev de yaptık. Dediğiniz gibi Ticaret ve Sanayi Odası’nın gücünü daha etkin kullanabilmesi için iki tane idareye ihtiyacı var. Bir genel idare, iki yerel idare. Doğru ilişkilerle aynı dili konuşabilmek, aynı ihtiyaç ve talep doğrultusunda birlikte hareket edebilme dinamizmini yakalamış olmak gerekiyor. Bizim başından beri hep söylediğimiz diyalog. Ancak doğru diyaloglar kurarak, doğru iletişim araçlarıyla, doğru konuları belirleyip bunların üzerine odaklaşmakla ancak sorunlarımızı çözebiliriz. Çünkü şehrimizin birikmiş olan onlarca sorunu var. Tamam, Ereğli güzel bir yer, iyi bir şehirde yaşıyoruz ki biz de buradayız. Ama çözülmesi gereken de onlarca sorun var. Bu dönem inşallah bizim için de yerel idare için de bu işlerin üstesinden gelebileceği bir dönem olur. Üzerimizdeki şu ölü toprağını da atmış oluruz. Şehrimiz çok güzel ama birtakım noksanları var. Bunları gidermek için de biz herkesle işbirliğine açığız. Bizim burada 2 bin 500 üyemiz var. Sadece üyemizden ziyade sağlamış olduğumuz istihdama bakarsak yaklaşık 30 bine yakın örgütlü bir gücümüz var aslında. Bizim sorumluluğumuz bu 30 bin kişiye karşı, sonra şehrimize karşı. Dolayısıyla biz her türlü kurum ve kuruluşla iyi ilişkiler içerisinde olmak durumundayız. Biz oda üyemizin hak ve menfaatini sağlamak üzere hareket etmek zorundayız. Siyaset zor bir iş bunun size anlatmama gerek yok, 15 yıllık bir tecrüben var. Bu işi en iyi bilenlerden olduğunu düşünüyorum açıkçası. İnşallah senin için de hayırlı olur” dedi.
Ticaret ve Sanayi Odasında uzun soluklu sohbetin ardından Kdz. Ereğli Ziraat Odası’yla görüşen Çivici, kırsalın gücüne değindi.
Çivici Kdz. Ereğli Ziraat Odasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Biz bu yola Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı olarak çıktık. İnşallah hayırlısı olur, sizlerin de desteğinin bekliyoruz bu yolda tabi ki. Sivil Toplum Kuruluşlarını gezmeye başladık. Bunların içerisinde Ziraat Odası daha çok kırsalı temsil eden ama bizim kırsal ve merkez bir bütün olarak hareket eden ilçelerden bir tanesiyiz. Kırsal ne kadar güçlüyse, biz şehirde o kadar güçlüyüz. Siz bu işin zirai kısmındasınız. Köylümüz ne kadar zenginse biz şehirde o kadar zengin oluruz. Köyden kente büyük bir göçümüz var. Bu güç içerisinde siz üzerinize düşeni tabi ki yapıyorsunuzdur, köylüye destek olmak adına. Bizlerde ilerleyen süreç içerisinde köy ve kent bir bütün olarak elimizden geldiğince el ele verip bu memleketi iyi noktalara getirmek isteriz. Bu konuda biz ziyaret ettik. İlerleyen safhalar içinde biz desteklerinizi bekliyoruz.”
Erol Çivici son ziyaretini Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği’ne yaptı. Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay ve birçok gazetecinin yer aldığı ziyarette, ilçenin trafik sorununu çözmenin zor olmadığını söyledi. Çivici, “ İlçede yaşanan trafik sorununu çözmek o kadar da zor değil. İmar paftalarını açtığınızda trafik için alternatif yollar var. 18. Madde uygulamasını bir an önce bitirmek gerekiyor. Yolları yeşil alanları belediye kendi bünyesine alıp yeşil alanları halkın menfaatine kullanmalıdır. Ereğli ile ilgili olarak bizim geri kalmış bir sürecimiz var. Bu süreci çok çabuk aşmak gerekiyor. Bizim yürümeye değil koşmaya ihtiyacımız var. Bununla ilgili de bizimle koşacak herkese ihtiyacımız var. Belediye içerisinde çok deneyimli ve eğitimli arkadaşlarımız var. Bu işi bilen, Ereğli’yi tanıyan, ekonomiyi bilen teknik insanlara ve başkana ihtiyaç var. Ben değil benden daha iyi yapabilecek birisi varsa ben onunla birlikte çalışmaya hazırım, Ereğli değişmeli, değiştiremez, yeni çehre oluşturamazsak hepimiz bir yerlere gitmek zorunda kalacağız” dedi.
Dernek Başkanı Necati Günay’da Çivici ‘ye aday adaylığının hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Yorumlar

Tamir etmeye çalıştığı ahırın çatısından düştü

6 Ekim 2018 Cumartesi 16:49

Tamir etmeye çalıştığı ahırın çatısından düştü

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde çıktığı ahırın çatısından düşen 1 kişi yaralandı.

Çaycuma ilçesi Saltukova Beldesi Yeniköy’de ikamet eden Recep Karaöz’ün kendisine ait ahırın çatısını onarmaya çalıştığı sırada çürük tahtaya basması sonucu, 3 metre yükseklikten yere düşerek yaralandı. Yakınlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Karaöz, Bartın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yorumlar

Başkan Babal, güven tazeledi

6 Ekim 2018 Cumartesi 16:45

Başkan Babal, güven tazeledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) ilçe temsilciliği ve kongre delege adayları seçimi yapıldı.

Özel İdare binasındaki Eğitim Bir sen temsilciliğinde gerçekleşen kongreye tek listeyle gidildi.

Ziya Babal başkanlığında ki listede Hasan Gülhan, Sedat Akdeniz, Mustafa Kaplan, Sinan Yıldırım, Fuat Yılmaz, Yılmaz Ekici yer aldı. Kongreye sendika üyesi eğitimciler yoğun katılım sağlarken oylarını kullanıp Başkan Ziya Babal ve yönetimini tebrik etti. Kongreyi değerlendiren Kdz Ereğli EĞİTİM BİR-SEN Başkanı Ziya Babal, yeni yönetimin tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi. Başkan Babal konuşmasında “Bugün Eğitimciler Birliği Sendikasını’nın (Eğitim Bir- Sen) ilçe temsilciği ve kongre delege adaylarının seçimini yapıyoruz. Ereğli’de yönetime tek liste halinde biz katılıyoruz. Seçimlerde tek liste yarışıyor. Dolayısıyla seçimin sonuçları daha şimdiden belli diyebilirim. Arkadaşlar bizimle birlikte bir dönem daha devam etmemiz yönünde karar verdiler. Bizde bu karara uyarak bu dönem tekrar yönetime aday olduk. Ereğli ve bütün eğitim camiası için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Eğitim Birsen Kongresinde oy kullanma işlemi saat 17:00’ye kadar devam edecek.

Yorumlar
  • Mustafa yılmaz
    8 Ekim 2018 Pazartesi 20:10

    Allah Hayırlı eylesin utandırmasın sayın başkanım

Kaymakam Çorumluoğlu Gülüç’te çiçeklerle karşılandı

5 Ekim 2018 Cuma 18:51

Kaymakam Çorumluoğlu Gülüç’te çiçeklerle karşılandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’na yeni atanan İsmail Çorumluoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret etti. Kaymakam Çorumluoğlu, Gülüç Belediye Binası önünde Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından çiçekle karşılandı. Karşılamanın ardından makama geçen Çorumluoğlu, Demirtaş ile beraber fikir alışverişinde bulundu. Gülüç Belediyesi çalışmaları hakkında Kaymakam Çorumluoğlu’na bilgi veren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Demirtaş konuşmasında, “Çok değerli İlçe Kaymakamımız Sayın İsmail Çorumluoğlu'nun nazik ziyaretlerine teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.
Makamda ki görüşmenin ardından Başkan Demirtaş, Kaymakam Çorumluoğlu’na beldeyi gezdirdi.

Yorumlar