Otomobilde doğan bebek helikopterle Konya'ya sevk edildi

19 Mart 2018 Pazartesi 18:08

Otomobilde doğan bebek helikopterle Konya'ya sevk edildi

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde, dini nikahlı yaşayan Tolunay ve Seyhan Tavcı çiftinin, hastane önünde otomobilde dünyaya gelen bebekleri, solunum sıkıntısı nedeniyle ambulans helikopterle Konya'ya sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Gökçebey ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki Tolunay Tavcı, dün ilçede evinin yakınındaki 112 istasyonuna giderek 19 yaşındaki eşi Seyhan Tavcı'nın doğum sancısı çektiğini söyleyerek yardım istedi. İddialara göre, Gökçebey Devlet Hastanesi'ne yönlendirilen Tavcı, bir süre sonra geri dönerek dini nikahlı yaşadığı eşini aracıyla Çaycuma Devlet Hastanesi'ne getirdi. Eşiyle birlikte hastane önüne gelen Seyhan Tavcı, hastane önünde doğum yaptı.
Çaycuma Devlet Hastanesi'ne kaldırılan anne Seyhan Tavcı, buradan Kadın Doğum Çocuk ve Kadın Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi. Solunum sıkıntısı yaşayan ve "Yamaç" ismini vermeyi düşündükleri bebekleri, hava ambulansıyla Ankara'ya oradan da Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmesi kararlaştırıldı.
Zonguldak'a yola çıkan hava ambulansı sis nedeniyle kent merkezine inemeyince Bolu'nun Mengen ilçesine hareket etti. Bebeği Kozlu Belediyespor'a ait stada getiren sağlık ekipleri bu kez Mengen'in yolunu tuttu.

"Görevlilerden şikayetçi olacağız"
Bebeğin dedesi Tunay Tavcı ise yaşadıkları olayla ilgili olarak oğlu Tolunay Tavcı'nın polis merkezine giderek şikayetçi olacaklarını söyledi. Dede Tunay Tavcı, "Bebeğin babası şu anda hastanede. Gökçebey'den geliyoruz. Gökçebey'deki ambulansı çağırdık. Ambulans gelmedi. Mecburen kendi arabamızla götürürken arabada doğum yaptı. Doğumunu doğal ortamda yapmadı. Gökçebey'deki ambulans görevlileri ve doktordan şikayetçiyiz. Şimdi bebekle uğraştığımız için o işle ilgilenemedik. Şikayetçi olacağız. Evimiz Gökçebey'de yakındı, ambulans ve hastaneye. Oğlum ambulansa gidip 'eşim doğum yapıyor, gelin' dedi. Onlar da hastaneye yönlendirip doktora söyleyin demişler. Oradan oğlum doktora gitti. Doktor da oyaladı. Zaten ambulans kapının önünde. O anda ambulansa bindirmiş olsaydı belki de bunlar olmayacaktı. Konya'ya hastaneye gönderiyorlar ambulansla. Bebek dün dünyaya geldi. Çaycuma Devlet Hastanesi'nin önünde arabanın içinde doğum yaptı" şeklinde konuştu.
Dini nikahlı yaşayan çiftin ise iki çocuğunun daha olduğu öğrenildi.

Etiketler:

Ambulans , helikopter , bebek ,

Yorumlar

TSK’dan madencilere teşekkür...

16 Mart 2018 Cuma 18:27

TSK’dan madencilere teşekkür...

Zonguldak’tan arazi aracı ve malzeme desteğinde bulunan maden işçilerine Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) teşekkür belgesi gönderildi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçiler ile GMİS Yöneticileri ve Personeli’nin Zeytin Dalı Harekatı’nda mücadele eden Güvenlik Güçlerimize destek amacıyla düzenlediği kampanya ile TSK’nın talebi doğrultusunda alınan arazi aracı ile destek malzemeleri, 7 Mart 2018 tarihinde Zonguldak Valilik Alanı’nda düzenlenen törenle operasyon bölgesine gönderilmiş, 9 Mart 2018 tarihinde Hatay’da GMİS Yönetim Kurulu tarafından 39’uncu Mekanize Piyade Tugayı 4’üncü Hudut Bölük Komutanlığı’na teslim edilmişti.
Maden işçilerine bu destekleri nedeniyle, İskenderun’da bulunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı tarafından teşekkür belgesi gönderildi. “Atatürk’ün “Ordumuz, Türk birliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir” sözünün yer aldığı ve Tugay Komutanı Tuğgeneral T. Erkan Olgay imzasıyla gönderilen Teşekkür Belgesi’nde “Ülkemizin Suriye sınırında beliren terör odaklı yapılanmaları engellemek ve yurt güvenliğini uzun süreli sağlamak maksadıyla; yüce milletimizin iradesiyle 20 Ocak 2018 tarihinde Zeytin Dalı Harekatı başlatılmıştır. Bu kapsamda harekatın başarılı olması için canlarını esirgemeden mücadele eden kahraman Mehmetçiğimizin moral ve motivasyonunun arttırılması amacıyla yaptığınız destekler, Türk Milleti ile onun emrinde olan Türk ordusunun birlik ve beraberlik ruhuna katkıda bulunmuştur. Ordu-Millet dayanışmasının güzel bir tezahürü olan ve harekata katılan personele destek verme düşünceniz son derece ulvi ve üstün bir amaca hizmet etmektedir. Yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

"Çanakkale gerçek bir destandır"

16 Mart 2018 Cuma 18:10

"Çanakkale gerçek bir destandır"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sertan Yalçın 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümünü kutladı.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sertan Yalçın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Tarihin akışının değiştiği Çanakkale Deniz Zaferi, kahraman Türk milletinin askeri ile birlikte yazdığı gerçek bir destandır. Dönemin şartlarında adeta yok edilmek istenen milletimiz, 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferiyle tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir. Karadeniz Ereğli’miz de bu zaferde onlarca şehit vermiştir.
Çanakkale Zaferi, Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı destandır. Milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ve hatta düşmandan bile esirgemediği merhametini burada tüm insanlığa göstermiştir.
Bu zafer, aynı zamanda Millet olarak aramızdaki çekişmeleri yok edip birlik-beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz zaman neleri başaracağımızın en somut göstergelerinden birisidir. İşte bu ‘Çanakkale ruhu bilinci ve sorumluluğuyla’, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi -başta ekonomi, olmak üzere- her anlamda en güçlü şekilde geleceğe taşıyacağımıza ve bu anlamda hepimize önemli görev düştüğüne inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yılında; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm kahramanlarımızı ve vatanı için canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, gazilerimize şifalar diliyorum.''

Etiketler:

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası , Kdz. Ereğli TSO , Sertan Yalçın ,

Yorumlar

Ekonomi Bakanlığı yetkilileri TSO’yu ziyaret etti

16 Mart 2018 Cuma 16:29

Ekonomi Bakanlığı yetkilileri TSO’yu ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine ihracat yapan firmaların sorunlarını yerinde tespit etmek ve yöneticilerden bilgi almak için gelen Ekonomi Bakanlığı yetkilileri Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın’ı ziyaret etti. Ekonomi Bakanlığı yetkilileri ihracat yapan firmaların sorunlarını yerinde tespit etmek ve yöneticilerden bilgi almak amacıyla Kdz. Ereğli’ye geldi.

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kızartıcı, Serbest Bölgeler, Yurt Dışı Yatırım ve Hizmetler Daire Başkanı Yusuf Yıldız ve Ürün Güvenliği ve Denetimi Daire Başkanı Bumin Kaan Köktürk’ten oluşan heyet; Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmaların yöneticileri ile yapılacak toplantılar öncesinde İlçede yapacakları görüşmeler hakkında TSO Başkanı Yalçın’a bilgi sundu. Ekonomi Bakanlığı yetkilileri ayrıca, Bakanlığın ihracat yapan firmalara sağlamış olduğu destekler hakkında bilgi verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TSO Başkanı Sertan Yalçın, görüşmelerle ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Bizler de bakanlık yetkililerimize ithalat-ihracat yapan firmalarımızın bölgemizde yaşamış olduğu sıkıntıları konusunda bilgilendirmeleri yaptık. Bölgemizin en önemli ihtiyaçları olan liman ve yurt dışından gelen yassı mamuldeki ithalat konusunu kendileri ile görüştük. Bu konuda kendileri zaten konuya vakıflar, sanayi ve ticaret odamızı da yakinen tanıyorlar. Ereğli ekonomisine nasıl daha fazla katkı sağlanabilir amacıyla bugün birkaç firmada ziyaretlerde bulunacaklar”dedi.

Yorumlar

Yangın var... 3 kişi hastaneye kaldırıldı

16 Mart 2018 Cuma 15:29

Yangın var... 3 kişi hastaneye kaldırıldı

Kdz. Ereğli’de meydana gelen yangında biri yatalak hasta 3 kadın itfaiye tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 3 katlı binanın ikinci katında çıkan yangında mahsur kalan biri yatalak hasta üç kişiyi itfaiye ekipleri pencereden alarak kurtardı.
Yangın Bağlık Mahallesi Hatip Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre merdiven boşluğunda ki bölümde bulunan sobada evsel atıklar yakılmaya çalışılırken yangın çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangını kısa sürede söndürerek kontrol altına aldı. Yoğun dumandan etkilenen ve merdivenlerden inemeyen Ayşe Ardıç ve Halime Balahan itfaiye ekipleri tarafından merdiven ile pencereden alınarak kurtarıldı. Kurtarılan yaşlı kadının evde yatalak bir kişinin daha bulunduğunu söylemesi üzerine itfaiye ve sağlık ekipleri kurtarma çalışması başlattı. İtfaiye ekipleri uzun süre kapıya vurarak açılması için çaba gösterdi ancak sonuç alınamayınca pencereden eve girildi. Kapının açılması ile eve giren sağlık ekipleri yatalak hasta olan Hava Karaarslan’a müdahale etti. Daha sonra pencereden itfaiye merdiveni ile yola indirilen yaşlı kadın ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, sobada evsel atıkların yakılmaya çalışılması sırasında yangının meydana geldiğini belirtti. Yangına anında müdahale ederek söndürdüklerini ifade eden Ateş, dumandan etkilenen üç kişiyi de kurtardıklarını söyledi.
Savcılık yangınla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar