Otobüs kazalarını önleme toplantısı

22 Şubat 2020 Cumartesi 10:35

Otobüs kazalarını önleme toplantısı

Devrek’te kaymakamlık tarafından otobüs kazalarını önleme toplantısı düzenlendi.

 Zonguldak’ın Devrek İlçesinde kaymakamlık tarafından otobüs kazalarını önleme toplantısı düzenlendi. Otobüslerle yapılan şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin güvenliğinin sağlanmasının ve bunun sürdürülebilir olmasının ilgili tüm paydaşlarının uyumlu ve sorumluluk anlayışı içerisinde hareket etmesiyle mümkün olabileceğinden bahisle telafisi mümkün olmayan ağır kayıplara yol açan otobüs kazalarının önlenmesi, konuya daha fazla dikkat çekilerek toplumsal farkındalığın arttırılması, yol ve trafik güvenliğine katkı sağlayacak görüşlerin alınması, sorunların işbirliği ve koordinasyon içerisinde çözülmesine yönelik kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Vekili Ümit Altay başkanlığında, belediye başkanlıkları, ilçe jandarma, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Özel İdare Müdürlüğü, Bölge Trafik İstasyon Amirliği, Kara yolları 155. Şube Şefliği, Şoförler Odası, Otobüs firmaları ve S.S.28 Nolu Çaydeğirmeni Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini temsilen üst düzey yöneticileri toplantıda hazır bulundular. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kaza , otobüs , yol , trafik , kaymakamlık , kooperatif , şoför

Yorumlar

Madenciler yeni açılan galeride kurban kesti

21 Şubat 2020 Cuma 17:31

Madenciler yeni açılan galeride kurban kesti

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesesi Asma İşletmesinde çalışan maden işçileri kazasız, belasız üretim için Kurban kesti.

 08-16 vardiyası öncesinde Asma İşletmesi 3. Kartiye çalışanları, Çay ayağında yeni açılan kömür galerisinde kazasız belasız üretim için kurban kesti. Kurban kesiminden önce Kur’an-ı Kerim okunması ve yapılan dualar sonrasında törene katılanlara baklava ikram edilmesinin ardından dualar ve salavatlar eşliğinde kurban kesimi gerçekleştirildi. 
Kurban kesim törenine; TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, TTK Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner, Üzülmez Müessese Müdürü Murat Köseoğlu, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Müessese yetkilileri, GMİS Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak ve Şube Yönetimi, GMİS Merkez Servisleri Şube Başkanı Cengiz Saraç ve maden işçileri katıldı. 
Kurban kesim töreninin ardından, 20 yıl sadece Pano ayak üretim işçisi olarak çalışan ve emekli olan Ahmet Keskin’e TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu bir teşekkür plaketi verdi. Eroğlu, “20 yıl sadece üretim işçisi olarak çalışan ve bugün itibarı ile emekli olan arkadaşımıza emeklilik yaşamında mutluluk diliyorum” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TTK

Yorumlar

Çifte standarta suç duyurusunda bulundu

21 Şubat 2020 Cuma 16:30

Çifte standarta suç duyurusunda bulundu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi’nde ikamet eden Ömer Fevzi Yıldız, kendisine ait binanın ruhsat ve iskanı olmadığı gerekçesi ile yıkımı gerçekleşirken hemen yanında bulunan binalar hakkında işlem yapılmaması üzerine önce bakanlığa şikayette bulundu ardından da savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi’nde yaşayan Ömer Fevzi Yıldız, 2016 yılının Temmuz ayında Kandilli Belediyesi binasının arkasında bulunan binasının belediye ekipleri tarafından ruhsatı ve iskanı olmadığı gerekçesi ile yıkıldığını ifade etti. Aynı bölgede kendisine ait olduğunu iddia ettiği arsa üzerinde bulunan ve Kandilli Belediyesi tarafından kullanılan binalarında ruhsat ve iskanı bulunmadığını dile getiren Yıldız, konu hakkında önce Çevre Bakanlığı’na şikayette bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yaptığı şikayet üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yazı yazılarak söz konusu şikayet hakkında gerekli incelemelerin yapılmasını istediğini söyledi. Aradan geçen zaman içerisinde yasal işlem başlatılmayınca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ikinci kez şikayette bulunduğunu aktaran Yıldız, gelen cevap yazısında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinden gerek inceleme ve yasal işlemlerin yapılarak bakanlığa ivedi şekilde bilgi verilmesinin istendiğini ifade etti. Yıldız bunun üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde ki ilgililer hakkında Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek görevlerini yerine getirmedikleri iddiası ile suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.
Kendisinin mağdur olduğunu belirterek yapılan çifte standardın ortadan kaldırılmasını isteyen Yıldız “2016 yılında benim binamı ruhsat ve iskanı olmadığı gerekçesi ile belediye ekipleri yıktı. Ancak aynı yerde bulunan belediyenin kullandığı binalarda ruhsatsız ve iskanı yok. Kaldı ki İmar Barışı’ndan faydalanıp belediyenin kullandığı binaya yapı kayıt belgesi almak istediler ancak başvuruları reddedildi. Belediye ruhsatsız ve iskanı olmayan binanın birinde market açılmasına, bir diğer binada da tekstil atölyesi açılmasına müsaade ederek buralardan gelir elde etmektedir. Ben Kandilli çocuğuyum. Bölgemize yatırımcı gelmesine karşı değilim. Market değil AVM açılsın, atölye değil fabrika açılsın. Ancak çifte standart uygulanmasın. Ben bir Kandilli evladı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak 3194 sayılı kanununun 32. ve 42. maddeleri vatandaşa uygulanırken usulsüz ve iskanı olmayan Kandilli Belediyesi’ne neden yaptırım yapılmıyor? Yaşanan haksızlığın giderilmesini istiyorum. Zaten Çevre ve Şehircilik Bakanlığı konuyu yakından takip ediyor ve gerekli talimatları verdi. Şimdi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinden gerekli yasal işlemleri yapmalarını bekliyorum” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Kandilli Beldesi , suç duyurusu , yıkım

Yorumlar
 • abdullah D.
  21 Şubat 2020 Cuma 19:04

  Alooo Nedesiniz Siyasi büyükler

 • yeliz
  21 Şubat 2020 Cuma 17:12

  Adeletten Bahsedenlere bakın sosyal devleten bahseden lere bakın eyuh

 • esnaf
  21 Şubat 2020 Cuma 16:53

  Şu Siyasiler Nerde Cepleri 24 saat açık diyenler

 • Ali m.
  21 Şubat 2020 Cuma 16:41

  Bölgeñin siyasileri Mülkileri Toplatılarda Yemeklerde vatandasın yanındayız deriken sami olmadıkların örneğidir. Yoksa vatandaşın bu haklı isyani nedir.Nerdeler?

İŞKUR'dan 9. Kariyer Günleri...

21 Şubat 2020 Cuma 13:01

İŞKUR'dan 9. Kariyer Günleri...

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından '9. Zonguldak İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri’ programı düzenlendi.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Tahir Karaoğuz Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Vali Erdoğan Bektaş, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül, daire müdürleri, siyasi parti il temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda İŞKUR tanıtımını içeren slayt gösterisi gerçekleştirildi. 
İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, "Kurum olarak bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Kariyer Günleri/İŞKUR Kampüs'te etkinliği ile üniversitemizde halen eğitime devam eden ve yakın bir gelecekte iş gücü piyasasına katılımları sağlanacak olan öğrencilerimize kariyer planlamaları konusunda hedeflerini göstermiş oluyoruz. İŞKUR olarak her yıl düzenlediğimiz kariyer günleri ile iş gücü piyasasına yeni girecek gençlerimizi çalışma hayatına hazırlıyoruz. Çalışabilecekleri iş yerleri konusunda bilgi edinmelerini sağlıyoruz. Yine iş başı staj/işbaşı eğitim olanakları ve kamu kurumları ve kuruluşlarında yapacakları sosyal çalışma programlarından bilgi edinmelerini sağlıyoruz. Mümkün olduğunca mümkün olduğunca İŞKUR faaliyetlerini tanıtmaya, faydalanmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz." 

"Gençlerimizi iş ve meslekler ile buluşturuyoruz" 
Vali Erdoğan Bektaş ise gençlerin istihdamını önemsediklerini ve devlet olarak tüm imkanları seferber ettiklerini belirterek şunları söyledi: 
"Bugün Bülent Ecevit Üniversitesinde İŞKUR ve üniversite işbirliğinde daha çok öğrenci kulübü mensubu öğrencilerimizin organize ettiği, bizim de İŞKUR olarak yapmaya çalıştığımız bir etkinlikte bir aradayız. Değerli müdürümüz konuyu etraflıca izah etti. İŞKUR olarak çalışma hayatını düzenlenmesi, çalışma barışını sağlanması, gençlerimizi iş ve meslek ile buluşturmak için gerekli tedbirleri almaya çalışıyoruz. Bu çerçevede kariyer günleri öne çıkıyor. Özellikle üniversite eğitimi gibi eğitimin son halkasında olan gençlerimizin öğrencilerimizin hayatlarında ihtiyaçları olan veya çalışacakları mesleklerle bir şekilde buluşmalarını temin etmeye, meslekleri tanıma ya, meslek mensupları ile tanışmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bütün çaba baştan bu tarafa eğitimin çabası toplumun çabası sürekliliği sağlamak. Sürekliliğin nerede sağlayacağız çocuklarımızı büyüteceğiz. Öğreteceğiz yetiştireceğiz ve onları hayatın işleyişinde katkı sunmalarını sağlayarak toplumda sürekliliği sağlamaya çalışıyoruz. Bu çerçevede eğitim kurumlarının yaptığı iş çocukların mutlu olacağı ve işe yarayacakları bir meslekle buluşmalarına sağlamak sonra başka amaçlar da var tabii ki. Eğitim sadece iş ve meslek edindiren kuruluşlar değildir. Özellikle üniversiteler bilimsel amaçlı araştırma amaçlı birçok amaçlarda var elbette ama toplumun beklentisi işin esası anlamı toplumda hayatın milletimizin ve devletimizin sürekliliğini sağlamak için düzenli çalışma ihtiyacını karşılayacak iş gücünü temin etmek. Gençler hem yeteri kadar iş bulacaklar. Hem sevdikleri işte çalışacaklar hem yetenekli oldukları konularda çalışacaklar ki mutlu bireyler olsunlar." 
Konuşmaların ardından İŞKUR ile işbirliği içinde olan ve istihdama katkıda bulunan dernek ve işletme temsilcilerine Vali Bektaş, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü ve İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu tarafından teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi. Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İş ve Meslek Danışmanı Belkıs Akın'ın İŞKUR faaliyetleri ile ilgili sunumunun ardından Kariyer Günleri sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , İŞKUR , 9. Zonguldak İnsan Kaynakları ve Kariyer Günleri , Bülent Ecevit Üniversitesi , BEÜ

Yorumlar

SİS NEDENİYLE GÖRÜŞ MESAFESİ DÜŞTÜ...

21 Şubat 2020 Cuma 12:53

SİS NEDENİYLE GÖRÜŞ MESAFESİ DÜŞTÜ...

Zonguldak'ta dün akşamdan bu yana etkisini sürdüren sis nedeniyle görüş mesafesi düştü.

 Kent merkezinde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sis nedeniyle Zonguldak-İstanbul karayolunda sürücüler kontrollü seyir etti. Görüş mesafesi zaman zaman 5 metreye kadar düştü. Kentin yüksek mahallelerinde sis etkisini sürdürüyor. Hava sıcaklığının 7 dereceye kadar düştüğü kentte, yağmurlu ve sisli havanın hafta sonu itibariyle yerini güneşli havaya bırakması bekleniyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , sis , hava durumu , görüş mesafesi , merkez , beü

Yorumlar