Otizmli öğrenciler Valilikte...

2 Nisan 2021 Cuma 15:43

Otizmli öğrenciler Valilikte...

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Gününde öğrenciler ile buluştu.

Vali Mustafa Tutulmaz, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Zonguldak Özel Eğitim Anaokulu öğrencileri ve öğretmenlerini kabul etti.

Öğrencilere anlamlı günleri anısına hediyeler vererek sohbet eden Vali Tutulmaz, onlarla hoşça vakit geçirdi. Son olarak Zonguldak Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademenin Valilik girişinde açmış olduğu stant ziyaret edildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , vali mustafa tutulmaz , otizm

Yorumlar

İzmirlioğlu'na 12 derslikli ek bina

31 Mart 2021 Çarşamba 18:37

İzmirlioğlu'na 12 derslikli ek bina

Kdz. Ereğli İzmirlioğlu İlkokuluna hayırseverler tarafından yaptırılacak olan 12 derslikli ek bina protokolü imzalandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde yer alan İzmirlioğlu İlkokuluna hayırseverler Yaşar İzmirli Gök ve Ahmet İzmirli tarafından yaptırılacak olan 12 derslikli ek bina protokolü Vali Mustafa Tutulmaz ile hayırseverler tarafından imzalandı. Vali Tutulmaz eğitime yaptığı katkılardan dolayı hayırseverleri kutlayarak, teşekkür etti. Protokol imza törenine Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun  da katıldı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , izmirlioğlu

Yorumlar

Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazası törenle açıldı

29 Mart 2021 Pazartesi 18:11

Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazası törenle açıldı

Kdz. Ereğli Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazası açılışı yapıldı. Programa Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Kaan da katıldı.

MÜSİAD 21. Olağan Genel Kurulu ve bir dizi ziyaret için Kdz. Ereğli’ye gelen MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, ilk olarak Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde faaliyete geçen Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazası açılış törenine katıldı. Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun katılım sağladığı törende MÜSİAD Kdz. Ereğli ve MÜSİAD Zonguldak yöneticileri de hazır bulundu.

Törende açılış konuşmasını yapan okul müdürü İhsan Gökçe Kaya, “Sektör koşullarında müşteri değeri oluşturabilmek ve maksimum müşteri memnuniyeti sağlamak için satış ve pazarlamadaki yeni gelişmeleri tanıyan, satış stratejileri konusunda gerekli becerilere sahip insan kaynağını yetiştirmeyi amaçlayan bölümümüzün uygulama mağazasının açılışının yapılması ve siz değerli destekçilerimize şükranlarımızı sunmaktır.” Dedi.

Kendisini geliştirecek öğrencilerin iş bulma konusunda sıkıntı yaşamayacağına değinen MÜSİAD Kdz. Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar konuşmasında şunları söyledi:

“Perakende sektöründe faaliyette bulunan işletmelerimizle yaptığımız görüşmelerde, ihtiyaç duydukları en önemli hususun bir çok sektöründe temel ihtiyacı olan nitelikli personel bulmak sıkıntıları olduğunu ve piyasada yeterli donanıma sahip kişi bulamadıklarını gözlemledik. Üsküdar Bağlarbaşı Teknik ve Anadolu Lisesinde biz bu bölümü gezdik gördük. Bu bize MÜSİAD olarak hep anlatılıyordu, yerinde incelemeye vakit ayırdık. Okul müdürü ile sahada ziyaretlerini yaptık, mağazaları gördük. Biz Ereğli’de ihtiyacımızı nasıl karşılarız diye yönetim kurulu arkadaşlarımız ile bir çalışma yaptık. İnşallah şehrimizde bölgemizde bu karşılanacaktır.”

“Bin 200 tematik lise ile model oluştu”

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan açılışta yaptığı konuşmada bugünün kendisi için mutlu bir gün olduğuna vurgu yaparak, “2017 yılı Eylül ayında Türkiye’ye model olması amacıyla ortaya atılan ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çok büyük desteği ile birlikte tematik lise kavramı içinde bir model ortaya koyduk” dedi. Kaan konuşmasında, “O zaman Türkiye’de bu tarz liseler yok gibiydi. Amacımız yerli ve milli sanayinin Türkiye’de inşa eden geliştiren bir sermaye kuruluşuyuz. Nitelikli eleman, beyaz yakalı da yetiştirmek konusunda bir çalışma yapalım diye ortaya çıktık. O zaman bir komite de kurmuştuk, meslek liseleri için. Bu modelin 90 sayfa bir müfredat yazdık, 6 tane değerli hocamızı yetiştirdik. Ve ilk alanımız da perakende ve pazarlama üzerindeydi. Türkiye’nin en büyük perakendecileri, nitelikli insan lazım diyerek bize gelmişlerdi. Biz de bu modelle bunu başlattık ve Bağlarbaşı’ndaki okulumuzda 4 tane sınıf açmıştık. Çok güzel eğitimler oldu. Yaklaşık bin 200 tane tematik liseye benzer, Türkiye genelinde bir model oluştu. Bunun da Kdz. Ereğli’de gerçekleşmesini sağlayan değerli başkanıma, yönetimine teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“Meslek liselerine ilgi artıyor”

Vali Mustafa Tutulmaz, törende yaptığı konuşmada Meslek Liselerinin yeniden ilgi gördüğüne vurgu yaptı. Vali Tutulmaz konuşmasında şunları söyledi:

“Çalıştığımız her ortamda, her ilde ve ilçede şunu görüyorduk; Çalıştıracak eleman yok, bulamıyoruz. Ancak bir taraftan işsizliğin çok olduğunu herhangi bir alanda, bir iş alımı yapıldığında binlerce kişinin başvuru için kuyruk oluşturduğunu görüyoruz. Burada bir dengesizlik oluştu. Tabi özellikle 28 Şubat süreci ve sonraki dönemde Meslek Liselerinin değerinin düşmesi ile beraber ihtiyacı giderme yönünde girişimcilerimiz, iş insanlarımız büyük sıkıntı yaşadılar. Bunların son zamanlarda yeniden Meslek Liselerine yönelik ilginin artıyor olmasından dolayı da mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Bir şekilde burada öğrencilerin pratik yapmasını ve daha sonra da hazır bir şekilde iş alanına atılmalarını sağladılar. Bu tür etkinlikler aslında bir taraftan da buranın bu tür hizmetlerinin sunulması ile tercih edilen okullar konumuna da geliyor. Bu yönüyle de çok önemsiyoruz.”

Konuşmaların ardından Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz tarafından, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve MÜSİAD Kdz. Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar’a plaket takdim edildi. Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazasının kurdela kesilerek açılmasının ardından protokol mağazayı gezerek bilgiler aldı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , müsiad , abdurrahman kaan , ticaret lisesi

Yorumlar

Öğrencilerin yüzünü güldürdüler

25 Mart 2021 Perşembe 19:31

Öğrencilerin yüzünü güldürdüler

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı öğrencileri uzaktan eğitime katılamayan öğrencilere tablet yardımında bulundu.

Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği 4. sınıf öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında, Doç. Dr. Timur Koparan danışmanlığında yürüttükleri proje çerçevesinde salgın öncesi düzenledikleri kermes ve hayırseverlerin katkıları ile temin ettikleri 21 tableti uzaktan eğitime katılamayan ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edildi. 

Yapılan tablet dağıtımı etkinliğine Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Timur Koparan, projede görev alan öğrenciler, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte konuşan Prof. Dr. Soner Yavuz, “Fakültemiz öğrencileri uzaktan eğitime katılamayan kardeşlerini unutmamış onlar için ellerinden geleni yapmışlar ve yapmaya devam edeceklerdir. Ahmet Nurdan Oğuz Ortaokulu ve Merih Şuğle Ortaokulu’nda tablet ihtiyacı olan 21 öğrenciye tablet dağıttık. Öğrencilerimiz bu tabletlerle EBA’ya giriş yapabilecek ve öğretmenlerinin uzaktan eğitim derslerini takip edebileceklerdir. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum, projenin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Doç. Dr. Timur Koparan ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen öğrencilerime, projeye destek olan hayırseverler ve sponsorlara teşekkür ediyorum. Tabletlerin öğrencilerin eğitimlerine olumlu katkı sağlamasını umuyoruz.”

Öğrenciler, veliler ve okul müdürleri de projede emeği geçenlere teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade etti.

Projede görev alan öğrenciler şu isimlerden oluşuyor; Mustafa Kedik, Mertcan Çetin, Burak Şanlısoy, Busenur Dağlıoğlu, Hümeyra Göktaş, Murat Eralp, Beyza Gökboğa, Sümeyra Betül Çakır, Halime Nur Bozdemir, Melike Özkaynak, Fatma Nur Turanlı, Ahmet Doğan, Hilal Kadiroğlu, Ceren Erdem, ve Zeynep Atabey. Öğrenciler ayrıca, tabletlerin yanında bir de mektup bıraktı. Bu mektupta vatana, millete faydalı birer vatandaş olacaklarına, gelecekte onları iyi yerlerde göreceklerine inançlarının tam olduğunu ifade ettiler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , bülent ecevit üniversitesi , öğrenciler

Yorumlar

Öğretmenlerden 18 Mart klibi

18 Mart 2021 Perşembe 10:51

Öğretmenlerden 18 Mart klibi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü anısına Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kızılca ilk ve Ortaokulu Öğretmenleri Çanakkale Türküsünü seslendirip klip çekti.

Kdz. Ereğli Kızılca ilk ve Ortaokulu öğretmenleri, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıldönümünde kamera karşısına geçerek Çanakkale Türküsünü seslendirdi. Yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren Okul müdürü Sedat Akdeniz, “Okulumuz müzik öğretmeni Özkan Zeki ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ensar Öğük'ün öncülüğünde gerçekleştirilen anlamlı çalışmada Kızılca İlk ve Ortaokulu öğretmenleri olarak yer almaktan dolayı çok mutluyuz, bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , 18 mart , kızılca , öğretmenler

Yorumlar
 • Savaş
  20 Mart 2021 Cumartesi 00:19

  Mustafa kemal atatürk 'ün öğretmenlerinin yüreğine sesine sağlık.

 • Recep Başaran
  19 Mart 2021 Cuma 18:48

  Ağzına sesine yüreğine sağlık tebrikler

 • Alev yapar
  19 Mart 2021 Cuma 17:19

  Cok harika olmus emeginize saglik

 • Mükerrem Bahadır
  19 Mart 2021 Cuma 16:55

  Emekli bir eğitimci olarak sizlerle gurur duydum.Emeğinize yüreğinize sağlık çok güzel olmuş.

 • Murat küçüköksüz
  19 Mart 2021 Cuma 09:45

  Siz değerli öğretmenlerimize gurur duyuyoruz tüm emeğimize sağlık teşekkürler bizlerde saygıyla anıyoruz

 • Bilal Aydın
  19 Mart 2021 Cuma 08:31

  çok güzel olmuş

 • Adem özmen
  18 Mart 2021 Perşembe 20:29

  Önce bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin mekânları cennet olsun inşaallah siz değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum iyiki varsınız

 • Çağlar Özcan muhtar
  18 Mart 2021 Perşembe 18:23

  Yüreginize emeğinize sağlık çok güzel olmuş emeği geçen tüm kardeşlerimi canı gönülden kutluyorum ne mutlu Türküm diyene