Otizmli çocuklardan Vali Çınar'a ziyaret...

2 Nisan 2018 Pazartesi 12:00

Otizmli çocuklardan Vali Çınar'a ziyaret...

Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Zonguldak Valisi Ahmet Çınar'a ziyaret gerçekleştirildi.

Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Özdemir, kurum personelleri ve beraberinde Karaelmas Otizmli Bireyler Derneği Başkanı Salim Tan ile otizmli çocuklar Vali Ahmet Çınar'ı makamında ziyaret ettiler.

Etiketler:

Vali Ahmet Çınar , Otizm , çocuklar , ziyaret ,

Yorumlar

Nisan 1 şakası değil... Erdemir bildiğiniz zehirliyor...

1 Nisan 2018 Pazar 16:49

Ereğli Haber

Nisan 1 şakası değil... Erdemir bildiğiniz zehirliyor...

Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş. 1 Nisan 2018 Pazar günü saat 11.50 ile 11.58 saatleri arasında havaya sarı bir duman saldı.

Dünya markası olmak ve Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu olmakla övünen Erdemir, çevre konusunda sorumsuzca davranıyor. Hemen hemen her gün Ereğli'ye değişik gazlar ve kömür dumanlarını salan Erdemir bu gün saat 11.50 ile 11-58 saatleri arasında 8 dakika boyunca havaya sarı renkte duman saldı. Rüzgarında etkisi ile Müftü Mahallesi, Kavaklık, Elmatepe, Köseler, Kışla, Bölücek ve Topçalı Mahalleleri ile Gülüç Beldesi Erdemir'in saldığı yoğun dumana maruz kaldı.

Zonguldak İl Çevre Müdürlüğü'nün Erdemir ile ilgili konulara duyarsız kaldığı ve gelen şikayetlerle ilgili gerekli çalışmaları yerine getirmediği ifade ediliyor.

Şu ana kadar MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan dışında girişimde bulunan olmazken, milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti ilçe başkanları ve mahalle muhtarlarının halk sağlığını ve çevreyi olumsuz etkileyen bu durum karşısında neden sessiz kaldıkları ve neden çekindikleri ise merak ediliyor.

Yorumlar
 • potbaşılı
  2 Nisan 2018 Pazartesi 15:18

  evet bende resim çektim erdemir bir anda sarı bir gaz saldı denizden esen rüzgarla direk mahallelerin ürezine yayıldı

 • Mahmut
  1 Nisan 2018 Pazar 20:52

  Sizi tebrik ederim sizden başka erdemir haber yapabilen yok. Diğer medya kuruluşlarını susturmuşlar. Teşekkürler ereğli haber

 • Tuncay
  1 Nisan 2018 Pazar 20:46

  Bu erdemir sadece gaz değil gürültü kirliliğinde 1 numara her taraftan erdemir gürültüsü duyuluyor ve ses filtresi kullanmıyor. Milyon dolar kar ediyor ereğli halkına zehri kalıyor.

 • Emekli
  1 Nisan 2018 Pazar 18:49

  Gazmı yoksa Çelikhane tozumu fırtına veya yağmurdan önce toz yerden kalkardı

Uysal, teşkilatla kaynaştı, çalışmalarını anlattı...

1 Nisan 2018 Pazar 16:31

Ereğli Haber

Uysal, teşkilatla kaynaştı, çalışmalarını anlattı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Ankara Ayaş’ta gerçekleşen kaynaşma toplantısında teşkilat mensuplarına 4 yıllık görev süresi içerisinde gerçekleştirdiği hizmetleri anlattı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından Ankara Ayaş’ta Belediye Başkanları ve teşkilatın diğer birimlerinin katıldığı kaynaşma etkinliği düzenledi. Etkinlikte yer alan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 4 yıllık görev süresi içerisinde hayata geçirdiği projeleri ve çalışmalarını slayt eşliğinde teşkilat mensuplarına anlattı. Etkinliğe AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Gençlik ve Kadın Kolları ile teşkilat üyeleri katıldı.

Yorumlar

Şehit polisin şiirleri kitap oldu

30 Mart 2018 Cuma 17:59

Şehit polisin şiirleri kitap oldu

Iğdır'da 8 Eylül 2015 tarihinde Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırısında 13 arkadaşı ile birlikte şehit olan Zonguldaklı Yusuf Yelkenci'nin şehit olmadan yazdığı şiirleri ailesi tarafından "Eskici" isimli kitap haline getirildi. Kitabın geliri ise kimsesiz çocuklara bağışlandı.

Yusuf Yelkenci "Eskici" isimli şiir kitabı için Kozlu Kaymakamlığı Köksal Toptan Salonunda şiir dinletisi düzenlendi. Şiir dinletisine, Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz, Zonguldak Alay Komutanı Albay Gökhan İnan, Zonguldak Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ayhan Kafalı, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Yorulmaz, Yelkenci’nin annesi Hatice, babası Nevzat Yelkenci ve ablası Emine Ar, dedesi ile diğer yakınları vatandaşlar katıldı.
Öğrenciler tarafından Şehit Polis Memuru Yusuf Yelkenci'nin şiirlerini okuduğu sırada Yelkenci'nin annesi Hatice Yelkenci gözyaşlarına hakim olamadı. Yusuf Yelkenci "Eskici" isimli şiir kitabının geliri ailesi tarafından Kozlu Kimsesiz Çocuklar Derneği'ne bağışlandı.
Kozlu Kimsesiz Çocuklar Derneği Başkanı Yelkenci'nin ailesine plaket takdim etti.

Yorumlar

Alacaağzı maden ocağının bulunduğu saha ihaleye çıkıyor

30 Mart 2018 Cuma 16:44

Alacaağzı maden ocağının bulunduğu saha ihaleye çıkıyor

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Hema tarafından işletilmekte iken terkedilen Armutçuk Alacaağzı maden ocağının bulunduğu 86012 nolu sahanın ruhsatın devri suretiyle işletme hakkının 31.12.2049 yılına kadar devredilmesi için 6 Haziran 2018 tarihinde ihale edileceğini belirtti.

Milletvekili Faruk Çaturoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Malumları olduğu üzere TTK Genel Müdürlüğü Armutçuk Müessese Müdürlüğüne bağlı Alacaağzı maden ocağının rödevans yoluyla işletilmesi için ihale ederek HEMA’ya devretmişti. Daha sonra burası Hema tarafından terk edilerek atıl duruma geldi. Geçtiğimiz yıl TTK burayı rödevans yoluyla işletilmesi için iki defa ihaleye çıktı, ancak firmalar ihaleye katılmadı ve dolayısıyla ihale de yapılamadı. Armutçuk ve Kilimli Karadonda atıl vaziyette bulunan ocakların tekrar işletilmesi, ekonomiye kazandırılması ve istihdama katkı sağlaması için TTK’nında menfaatleri de gözetilerek Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul ettiğimiz 7061 sayılı Bazı Vergi Kanunları ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 50. maddesi ile 3213 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesinin üçüncü fıkrası “Türkiye Taşkömürü Kurumu ile Türkiye Kömür İşletmeleri, uhdelerinde bulunan maden ruhsatlarını işletmeye, işlettirmeye, bunları bölerek yeni ruhsat talep etmeye ve bu ruhsatları ihale etmeye yetkilidir. Ancak, Türkiye Taşkömürü Kurumunun halen kendisi tarafından doğrudan işletilen işletme izin alanlarında oluşturulacak ruhsatlar bu madde kapsamında ihale edilemez.” şeklinde değiştirilmiştir. Bu düzenleme sonrasında TTK Genel Müdürlüğü atıl durumda olan ocakları rödevans düzenlemesinden çıkartarak ayrı ayrı ruhsatlandırma yapmıştır. Bunun üzerine TTK Genel Müdürlüğü, Armutçuk Alacaağzı 86012 nolu maden sahasının 31.12.2049 yılına kadar ruhsatın devri suretiyle işletme hakkının verilmesi için 06 Haziran 2018 tarihinde kapalı teklif ve açık artırma usulüyle ihale yapacaktır. Bu ocak tekrar işletilmeye başlandığında bölgemizde yaklaşık 700-800 kişi istihdam edilmiş olacaktır. İhalenin ve sonucun ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Yorumlar