Osmanlı geleneği olan su sebilini geri istiyorlar

1 Şubat 2019 Cuma 17:03

Osmanlı geleneği olan su sebilini geri istiyorlar

Zonguldak Alaplı ilçesinde Osmanlı geleneği olan su sebilinin yeniden Merkez Camii önüne konulmasını istiyor.

İlçede yaşayan vatandaşlar, 100 yıldan fazla gelenek olan ve Merkez Cami önünde bulunan su sebilinin tekrar yerine konulmasını istediklerini söylediler. Alaplı Belediye tarafından yaklaşık üç yıl önde cami önünden kaldırılan su sebilinin tekrar konulmasını isteyen vatandaşlar, geleneğin yaşatılmasını istediler.

Yorumlar

Şahin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programına katıldı

31 Ocak 2019 Perşembe 18:08

Şahin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programına katıldı

AK Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yerel seçim manifestosu ve aday tanıtım toplantısına katıldı.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Ankara Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan yerel seçim manifestosu ve aday tanıtım toplantısında olduğunu belirterek partisinin belediye başkan adaylarına başarılar diledi. Şahin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine verdiği talimatları anlatarak konuşmasında şunları söyledi, ““Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız, bizlere verdiği talimatında; ‘‘Bugünden itibaren, seçim gecesine kadar tüm gücünüzle milletimizle birlikte olmanızı bekliyorum. Ulaşmadık, kendimizi anlatmadık hiçbir vatandaşımız kalmayacak. Seçimden sonra da bu anlayışın devamını istiyorum. Milletimize onun emrinde olduğumuzu usanmadan tekrarlayacağız. AK Parti'nin 16 yılda Türkiye'yi nereden nereye geldiğini anlatmalısınız’’ dedi. Bizler de Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği yolda, verdiği talimatlar doğrultusundan hareketle, bölgemizde çalmadığımız kapı, girmediğimiz ev, sıkmadığımız el bırakmayacağız. Bunun sözünü veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi; 31 Mart seçimlerinde milletimiz tercihini yine hizmet siyasetinden yana kullanarak, AK Parti'yi açık ara birinci parti olarak çıkaracağına inanıyoruz” Belediye başkan adaylarını birer birer sahneye çağırarak tanıttığı toplantıya, AK parti İl Başkanı Zeki Tosun, Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan, Alaplı Belediye Başkan Adayı Celil Uzun, Ormanlı Belediye Başkan Adayı Bayram Başol , Kandilli Belediye Başkan Adayı Mustafa Güldalı ve Gülüç Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Gökhan Demirtaş katıldı.

Yorumlar

60 ay faizsiz daire satışı yapacaklar...

31 Ocak 2019 Perşembe 14:24

 60 ay faizsiz daire satışı yapacaklar...

Zonguldak’ta inşaat sektörünün hareketlendirilmesi için 60 ay faizsiz daire satışı yapacaklarını belirten Şahin Yılmaz, kentteki yabancı yatırımcıya daire satışı yasağının da kaldırılmasını istedi.

İnşaat sektörünün durağan bir sezona girdiğini aktaran Şahin Yılmaz, kredi faizlerinin yüksek olması sebebiyle vatandaşların daire satın alamadığını vurguladı. Durağanlaşan sezonu 60 ay faizsiz satış ile hareketlendirmeye çalıştıklarını belirten inşaat firması yetkilisi Şahin Yılmaz, şöyle devam etti:
“Şu anda inşaat sektörü durağan bir sezona girdi. Hem mevsimsel olarak hem de kredi faizlerinin yüksek olması bir de piyasadaki normal faizlerin de yüksek olmasından kaynaklanıyor. O yüzden inşaat piyasasında durağanlaşma var. Yaklaşık bir aydan beri 0.98 ile kampanya yapmıştık. İnsanlar bankalardaki paralarına daha fazla faiz getirdiği için peşinat verip daire almıyorlar. Biz de artık yeni bir kampanyaya başlıyoruz. 15-20 daire ile sınırlı olacak. 1 Şubat itibariyle geçerli olacak. Yüzde 30 peşin olacak. 60 ay 0 faiz ile kampanya gerçekleştireceğiz. Bunu billboardlara da asacağız. Bu durağan süreceği öyle aşmayı düşünüyoruz. Şu anda bloğumuz 23 katlı, arsa sahiplerini de kattığımızda toplamda 60 dairemizi vermiş bulunuyoruz. Bunu da Temmuz veya Ağustos ayında oturuma açacağız. İnsanlar yerleşebilecek.”
“Yabancı yatırımcının önünün açılması gerekiyor”
Birçok ilde yabancı yatırımcıya daire satışı yapılabildiğini ancak Zonguldak’ta 2007 yılındaki düzenleme ile yabancı yatırımcıya satış yasağı olduğunun altını çizen Yılmaz, “Sıkıntılarımız halen var. Devam ediyor. Milletvekillerimizle de görüştük. Bir milletvekilimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın komisyonunda yer alıyor. 2007’de yabancıya satış yasağı var. Zonguldak dışında bütün şehirlerde neredeyse yabancı yatırımcıya daire satılabiliyor. Ama Zonguldak’ta satılamıyor. Bununla ilgili çalışmaların öne çekilip bir an önce bu yasağın kaldırılmasını istiyoruz. Böylelikle inşaat sektörü de canlanmış olacak” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Başkan Uysal hizmetlerini anlattı

31 Ocak 2019 Perşembe 13:51

Başkan Uysal hizmetlerini anlattı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal hizmette geçirdiği 5 senesini video haline getirerek sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal hizmette geçirdiği 5 senesini bir video ile anlatarak, sosyal medya hesaplarından paylaştı. ‘Hiç bir şey yapmadık, çok şey yaptık’ sloganı ile başlayan videoda Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın 5 sene boyunca Kdz. Ereğli’de yaptığı projeler anlatılıyor.

Yorumlar

Karslılar Şahin'i ziyaret etti

30 Ocak 2019 Çarşamba 19:54

Karslılar Şahin'i ziyaret etti

Kars Kafkas Folklor Derneği AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin’i ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin esnaf ziyaretlerine devam ederken bugün AK Parti İlçe Başkanlığı’nda Kars Kafkas Folklor Derneğini ağırladı. Dernek Başkanı Soykant Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Şahin’e çıktığı yolda başarı dileğinde bulunurken her zaman yanında olacaklarını da belirtti.
AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Erol Şahin Kars Kafkas Folklor Derneği’ne ziyaretleri için teşekkür ederken, ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorumlar