Ortaokulu öğrencileri trafik uygulaması yaptı

10 Mayıs 2018 Perşembe 09:27

Ortaokulu öğrencileri trafik uygulaması yaptı

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ nedeniyle Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Saltukova Ortaokulu öğrencileri İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma trafik ekipleri gözetiminde trafik uygulaması gerçekleştirdi.

Öğrenciler, Bartın-Ankara Karayolu üzerinde sürücüleri durdurarak Trafik Haftasını kutlayan öğrenciler, broşür verdi. Her sürücüye oto paspası, araç kokusu gibi çeşitli hediyeler veren öğrenciler karayolunda seyreden araçları güvenli şekilde durdurarak, sürücülerin ve araçların belgelerini inceledi. Öğrenciler, sürücüleri, trafik kurallarına uymaları ve emniyet kemeri takmaları yönünde uyardı.

Yorumlar

Kdz. Ereğli TSO’ya ‘Hayırlı olsun’ ziyaretleri devam ediyor

10 Mayıs 2018 Perşembe 09:22

Kdz. Ereğli TSO’ya ‘Hayırlı olsun’ ziyaretleri devam ediyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve Yönetim Kuruluna ‘Hayırlı olsun’ ziyaretleri aralıksız devam ediyor.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetim kuruluna çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerde Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Türk, Yönetim Kurul Üyeleri Tasin Tanyıldız, Mevlüt Özdemir ve Özgür Erdoğan’da bulundu.
Kdz. Ereğli TSO’dan yapılan açıklamada ziyaretlere ilişkin olarak şu bilgiler verildi; “Finansbank Müdürü Zekeriya Günday, MÜSİAD Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer ile beraberindeki heyet, Vakıfbank Kdz Ereğli Şube Müdürü Cengiz Tandoğdu, Kdz Ereğli Akbank Şube Müdürü Aydın Akçın, Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce ve Üstün Nesil yetkililerinden Hüseyin Evren Okuşlu ve Duygu Ünal odamızı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunmuşlardır.” Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve Yönetim Kuruluna ‘Hayırlı olsun’ ziyaretleri aralıksız devam ediyor.
Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetim kuruluna çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri ‘Hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerde Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Türk, Yönetim Kurul Üyeleri Tasin Tanyıldız, Mevlüt Özdemir ve Özgür Erdoğan’da bulundu.
Kdz. Ereğli TSO’dan yapılan açıklamada ziyaretlere ilişkin olarak şu bilgiler verildi; “Finansbank Müdürü Zekeriya Günday, MÜSİAD Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer ile beraberindeki heyet, Vakıfbank Kdz Ereğli Şube Müdürü Cengiz Tandoğdu, Kdz Ereğli Akbank Şube Müdürü Aydın Akçın, Kdz. Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce ve Üstün Nesil yetkililerinden Hüseyin Evren Okuşlu ve Duygu Ünal odamızı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunmuşlardır.”

Yorumlar

2 gündür kayıp kız kayalıklarda yaralı bulundu

9 Mayıs 2018 Çarşamba 19:17

2 gündür kayıp kız kayalıklarda yaralı bulundu

Zonguldak'ta 2 gün önce hakkında kayıp ihbarı verilen 17 yaşındaki Selinay Dilara G., kayıklarda yaralı halde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde sabah saatlerinde okula gitmek için evden çıkan ve 2 gündür aranan 17 yaşındaki Selinay Dilara G., Değirmenağzı mevkiinde bulunan kayalıklarda yaralı halde bulundu. Çevredeki amatör balıkçıların durumu fark etmesi üzerine polis ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen AFAD, 112 ve polis ekipleri yaralı halde bulunan genç kızı bulunduğu yerden botla aldı. Ekipler tarafından bota bindirilen genç kız Kozlu Limanı'na getirilerek ambulansa bindirildi. İlk tedavisi yapılan genç kız ambulansa Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezine kaldırıldı.
Hastaneye akın eden genç kızın yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Tedavi altına alınan genç kızın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yorumlar

Öğretmen adayları 4113 yaşındaki porsuk ağacını tanıttı

9 Mayıs 2018 Çarşamba 19:01

Öğretmen adayları 4113 yaşındaki porsuk ağacını tanıttı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 3.sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Zonguldak’ın değerlerini tanıtmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. 11 öğretmen adayı proje kapsamında Gümeli Beldesi’ne gezi düzenleyerek 4113 yaşındaki dünyanın en yaşlı ağaçları arasında yer alan Porsuk ağacını tanıttı.

Ereğli eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında “Zonguldak’ın Değerlerini Tanıyalım” başlığı altında gruplara ayrılan öğrenciler Zonguldak için önem taşıyan yerlere gezi düzenledi. Bu kapsamda EEF. Sınıfı Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Proje Koordinatörü Yağmur Küçcük tarafından Fahri Doğan, Kevser Yavaş, İrem Deniz Yılmaz, Selim Oruç, Umutcan Yazar, Kadir Özdemir, Samet Uygun, Remzi Karataş, Nuri Gökçay, Serpil Bahçe ile birlikte Gümeli Beldesi’nd eki dünyanın 4113 yaşındaki dünyanın en yaşlı ağaçlarından olan porsuk ağacına gezi düenledi. Geziye projede yer alan 11 öğrencinin yanı sıra 40 öğrenci katıldı.
“Porsuk Ağacının Gölgesinde Genç Nesil” adı verilen proje kapsamında porsuk ağacı hakkında geziye katılan öğrencilere bilgi veren Yağmur Küçcük “Zonguldak ili Alaplı ilçesi Gümeli ormanlarında bulunan 2550 da saha 11.02 2008 de taşıdığı kaynak değerleri sebebi ile Gümeli Tabrat Anıtı olarak ilan edilmiştir. Alanın en önemli özelliği 1987 ve 1164 yaşlarındaki porsuk ağaçlarının içerisinde bulunduğu Yaşlı Porsuk meşceresidir. Alada çok sayıda yaşları ortalama 300 ile 500 arasında değişen porsuk ağaçları bulunmaktadır. 2016 yılında yapılan bilimsel incelemeler neticesinde sahanın yakınında bulunan bir porsuk ağacının yaşının 4112 olduğu tespit edilmiştir. 4112 yaşındaki bu porsuk ağacının Dünya’da bilinen ve tespit edilen en yaşlı 5 ağaçtan birisi olduğu, Dünya’nı en yaşlı porsuk ağacı olduğu ve Türkiye’nin en yaşlı ağacı olduğu belirlenmiştir.”
“Porsuk Ağacının Gölgesinde” adlı projeyi Zonguldak’ın kültürel mirası olan 4112 yaşındaki Porsuk ağacını gençlere tanıtmak ve turizm faaliyetini artırabilmek için gezi tanıtmak ve turizm faaliyetini artırabilmek ve bunu Türkiye’ye duyurabilmeyi amaçladıklarını dile getiren Küçcük, ayrıca gezide öğrencilere mangal partisi düzenlediklerini anlattı. Öğrenciler gezi sırasında porsuk ağacını bulan Cemal Tosun ile de röportaj yaptı. Tosun öğrencilere verdiği röportajda şunları anlattı “Ben bu ağacı bulduğumda 8 yıl boyunca ilgili kurumlara bildirebilmek ve yaşını öğrenebilmek için uğraştım. En sonunda Alaplı İlçesinden giden bir Kaymakam sayesinde 4112 yıllık olduğunu öğrenebildik. 2017 yılında ortalama 980 kişi bu ağacı ziyarete geldi. Bu gelen kişi sayısı sadece bizim bildiğimiz, gelipte görmediğimiz kişilerin sayısını tespit edemedik. Ama bu yıl 2018’de bu rakamın bir kat daha artacağının ümidindeyim ve devlet kurumlarının en kısa zamanda bu ağaçları koruma altına almalarını temelli ediyorum.”
Öğretmen adayları porsuk ağacını tanıtmak amacıyla düzenledikleri gezi için kendilerine her türlü desteği sağlayan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a teşekkür etti.

Yorumlar

CHP'de o isim aday adayı oldu

9 Mayıs 2018 Çarşamba 18:44

CHP'de o isim aday adayı oldu

CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adaylığı için Eczacı Kemal Haberal'da başvuru yaptı.

CHP'nin Zonguldak önceki milletvekillerinden Mehmet Haberal'ın oğlu olan Eczacı Kemal Haberal, 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçimlerde Zonguldak Milletvekilliği için Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı oldu. Haberal’ın aday adayı olması özellikle Ereğli ve Alaplı bölgesinde sevinçle karşılanırken, CHP’nin Zonguldak’taki oylarını arttırması bekleniyor.

Bilindiği üzere Kemal Haberal, babası Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın Zonguldak Milletvekili aday adayı olduğu dönemde Zonguldak'ı karış karış gezerek halkla kurduğu güzel diyalog sayesinde elde edilen başarıda önemli pay sahibi olmuştu.


Diğer yandan Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapan isimler şu şekilde; Adil Ateş, Ali İhsan Köktürk, Ali Osman Odabaş, Canip Sevinç, Çiğdem Şekerci, Deniz Dilaver, Deniz Yavuzyılmaz, Erol Sarıal, Gülhan Çetin, Halil Furat, Halil Posbıyık, Harun Akın, İlayda Alagöz, Kamuran Ayyıldız, Kemal Haberal, Kenan Köktürk, Mehmet Ecevit, Merve Kır, Rahmi Yaman, Rüşen Çimen, Sinan Durdu, Şerafettin Turpcu, Turgut Aydın, Turhal Oral, Umut Başoğlu, Yaşar Balcı, Zafer Sağlam, Zeynep Yüksel Ünal.

Etiketler:

Kemal Haberal , milletvekili aday adayı , CHP , Zonguldak , Kdz. Ereğli ,

Yorumlar