Ormanlık alanda çıkan yangın ekipleri harekete geçirdi

23 Eylül 2020 Çarşamba 17:54

Ormanlık alanda çıkan yangın ekipleri harekete geçirdi

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde yaklaşık bir dönümlük alanda yangın çıktı. Ekiplerin müdahalesiyle yangın, yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre yangın, Kozlu ilçesine bağlı Ilıksu mevkisinde yaşandı. İddiaya göre, otların kontrollü olarak yakılması sırasında rüzgarın da etkisiyle alevler ormana sıçradı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.
Kozlu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin müdahalesinin ardından soğutma çalışmaları gerçekleştirildi. Jandarma ekiplerinin yangına ilişkin tutanak tutmasının ardından ekipler bölgeden ayrıldı.
Yaklaşık bir dönümlük alan kullanılamaz hale gelirken, yangının kesin çıkış sebebi araştırılıyor.

Yorumlar

Sarıoğlu , başkan Alan'la görüştü

23 Eylül 2020 Çarşamba 17:51

Sarıoğlu , başkan Alan'la görüştü

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, halk otobüsü konusunda Zonguldak Belediye Başkanı ile görüştüklerini söyledi.

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, halk otobüslerinin kullanılmaması ve emeklilerin mağdur olması nedeniyle geçen hafta yaptığı açıklamanın ardından bugün Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ile görüştüklerini ve olumlu yanıt aldıklarını söyledi. Başkan Alan’nın kendisine Zonguldak’ın ve emeklinin menfaati için sorunun en kısa zamanda çözüleceğinin sözünü verdiğini ifade eden Sarıoğlu, “Bir hafta önce halk otobüsleri ile ilgili Zonguldak kamuoyuna açıklama yapmıştık. Bir hafta öncesinde Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye başkanlarımız ve teşkilat mensupları bizi arayarak haklı olduğumuzu konu üzerinde durduklarını en kısa sürede konuyu çözeceklerini ve çaba sarf ettiklerini söylediler. Dün Vali Yardımcımız, Kilimli kaymakamımızla görüştük. Bugün saat 10’da Belediye Başkanımız Dr. Selim Alan’la bir buçuk saat görüştük. Konumuz şu: Zonguldak’ta emeklilerin Zonguldak Halk Otobüsü sorunu hakkında yaptığımız açıklamamızdan sonra bazı basın mensupları bizi canlı yayına çıkarmak istedi. Biz gerekli açıklamayı yaptık hiçbir yere canlı yayına çıkmayacağımızı taraflarından netice beklediğimizi söyledik sağ olsun Belediye Başkanımız Dr. Selim Alan bugün bizi davet etti. Saat 10’dan 11 buçuğa kadar Zonguldak’taki emeklilerle ilgili konuyu görüştük. Belediye Başkanımız, emeklilerimiz baş tacımızdır, abimizdir. Mücadele veriyoruz. Emeklileri mağdur etmeyeceğiz dedi. Biz de kendisine inanıyoruz güveniyoruz. Bu konuyla ilgili Milletvekillerimize ve Valimize duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Belediye başkanımız cumhurbaşkanımızla haftada bir görüştüğünü bütün konular hakkında bilgi verdiğini söyledi. Emeklilerle ilgili konularla ilgili ise başkanım biz bunu halletmek mecburiyetindeyiz dedi. En kısa sürede ihale yapılacağını Zonguldak’taki şoförler odasının ve bazı firmaların ve bütün dolmuşçuların emekli abilerine layık olabilmek için kendisine talepte bulunduğunu en iyi bir şekilde emeklilerin hak ve menfaatleri konusunda mağdur olmaması konusunda çok duyarlı olduğunu gördük. Kendisine de teşekkür ettik. Ayrıca milletvekillerimiz, valimiz zaten konuyu halledecekler. En kısa sürede sorunu çözeceklerini emeklileri mağdur etmeyeceklerini söylediler. Hepimiz Emekli evladıyız bizim babalarımızda emekli. Emekliler bizim baş tacımızdır dediler. Dikkatle izleyeceğiz ve bekleyeceğiz” dedi.

“Emekli sorunlarını Cumhurbaşkanımızla görüşeceğiz”
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Satılmış Çalışkan ile emeklinin sorunlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceklerini ifade eden Sarıoğlu, “Cumhurbaşkanımızla mektuplaştık. Genel Başkanımız Satılmış Çalışkan’la beraber en kısa zamanda külliyede kendisiyle görüşeceğiz. Emeklilerin irtibat yasasıyla ilgili sağlıktan kesilen katkı payı ile ilgili her dini bayramda ödenen ikramiyenin asgari ücret seviyesine çıkmasıyla ilgili taleplerimizi sayın cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Bizi makama çağıracağına inanıyorum” dedi.

“Misafirhanemiz açılıyor”
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği olarak Türkiye’deki bütün emekliler için Ankara’ya geldiklerinde mağdur olmamaları için hastalara zor durumda olanlar için bir misafirhane açılacağını müjdesini verne Sarıoğlu, “Genel Başkanım ve Genel Merkez Yöneticileri Türkiye’deki bütün emekliler için Ankara’ya geldiklerinde mağdur olmamaları için hastalara zor durumda olanlar için bir misafirhane açılacaktır. Türkiye çapındaki bütün emekli arkadaşlarım özellikle hasta olan arkadaşlarımız mağdur olmamaları için misafirhanelerin her oda da tuvaleti banyosu olan doğalgaz olan televizyon olan bir misafirhane alınmıştır. Başta Genel Başkanım Satılmış Çalışkan’a ve Genel Merkez Yöneticilerime çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Diş Hekimliği Fakültesi DUS başarısı devam ediyor

23 Eylül 2020 Çarşamba 17:42

Diş Hekimliği Fakültesi DUS başarısı devam ediyor

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi (DUS) başarısı devam ediyor.

Yüksek Öğretim Kurulu’nun YÖK Atlas web sitesinde yayınlanan listede BEÜ Diş Hekimliği Fakültesi, devlet ve vakıf üniversiteleri arasında yapılan Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavında (DUS) başarı sıralamasında 44 Üniversite arasında 11. sırada yer aldı. Sıralama 2019 DUS ortalama net sayıları temel alınarak yapıldı.
Sağlık alanında alt yapı ve eğitim olanaklarının iyileştirme çalışmalarına önem verdiklerini açıklayan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, yeni teknoloji ve güncel materyallerle öğrencilere sunduğu nitelikli eğitim-öğretim hizmeti ve bunun sonucunda ortaya çıkan Diş Hekimliği Fakültesi mezunlarının DUS sınavında gösterdikleri başarı için mezunlarımızı ve bu başarının ortaya çıkmasında emeği geçen akademik personelleri tebrik ederek, meslek yaşamlarında başarılar diledi. Çufalı, DUS puanlarının sıralandığı listede üst basamaklarda yer alan fakültemizin daha da yukarı sıralarda yer alacağına inandığını ifade etti. 

Yorumlar

Kaymakam Çorumluoğlu Ormanlı’da denetimlerde bulundu

23 Eylül 2020 Çarşamba 17:04

Kaymakam Çorumluoğlu Ormanlı’da denetimlerde bulundu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile birlikte beldede Koronavirüs tedbirlerine ilişkin alınan önlemleri denetledi, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ormanlı’da ilk olarak Belediye Başkanı Bayram Başol’u makamında ziyaret ederek belediyenin çalışmaları ve Koronavirüsle ilgili beldedeki son durum hakkında bilgiler aldı. Çorumluoğlu daha sonra Belediye Başkanı Bayram Başol, Ormanlı Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Kıdemli Astsubay Üsçavuş Yunus Emre Öz, İlçe Tarım Müdürü Doğan Kale, ilçe sağlık müdürlüğü yetkilileri, AK Parti Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün ile Ormanlı Beldesi’nde iş yerlerini ziyaret edip alınan tedbirleri denetledi. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet edip uyarılarda bulunan Kaymakam Çorumluoğlu, bazı iş yerlerine maske dağıttı. Kaymakam Çorumluoğlu, beldede genel itibari ile kurallara uyulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkanı Bayram Başol ve Ormanlı Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Kıdemli Astsubay Üstçavuş Yunus Emre Öz’e teşekkür etti.

Yorumlar

Göktepe Mahallesi sakinlerinden Posbıyık’a teşekkür

23 Eylül 2020 Çarşamba 16:57

Göktepe Mahallesi sakinlerinden Posbıyık’a teşekkür

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Göktepe Mahallesi’ni ziyaret ederek Göktepe-Hamzafakıhlı arasında yapılan 2 kilometrelik bağlantı yolunun hayırlı olması diledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, mahallelerde yapılan çalışmaları yerinde denetlemek üzere Göktepe Mahallesi’ni ziyaret etti.
Mahalle Muhtarı Mustafa Atmış ve vatandaşlar tarafından karşılanan Başkan Posbıyık, asfaltı da dökülerek hizmete açılan 2 kilometre uzunluğundaki Göktepe - Hamzafakılı çevre bağlantı yolunda incelemelerde bulundu. Mahalle Muhtarı Mustafa Atmış, Başkan Posbıyık’a yapılan hizmetler için teşekkür ederek, “Mahallemizin bu güne kadar birçok sorununu çözdünüz. Bizim için çok önemli olan bağlantı yolunu da geldiniz tamamladınız. Mahalle halkım adına sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi.
“Aşkım Ereğli’yi iyi noktalara getirmek için çabalıyoruz”
Pandemi döneminde kısıtlı imkanlara rağmen hizmetleri aksatmadan yürüttüklerini açıklayan Başkan Posbıyık, bağlantı yolunun hayırlı olması temennisinde bulundu. Ereğli’yi iyi bir noktaya getirmek için çalışmaların süreceğini anlatan Başkan Posbıyık, şunları söyledi; “Göktepe, Ereğli’nin en şirin, en güzel mahallelerinden biri. Burada halkımızla, azalarla, muhtarımızla gayet iyi ilişki içerisindeyiz. Onların taleplerini dinliyoruz. Taleplerine göre hareket ediyoruz. Bugüne kadar pek çok hizmetimiz oldu. Geçtiğimiz dönem belli bir noktaya kadar asfaltlama yaptık. En önemli konu, Hamzafakılı ile Göktepe’yi birleştirmekti. 2 kilometrelik yol yapıldı, asfaltını da döktük. Hamzafakılı, Göktepe’ye oradan da denize ulaşıyor. Aynı zamanda trafik de rahatladı. Gerçekten çok yararlı bir iş oldu. Halkımız, azalarımız, muhtarımız da çok memnun. Hayırlı uğurlu olsun. El ele verirsek üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir iş yok. Bizim bütün meselemiz Aşkım Ereğli’yi iyi bir noktaya getirmek. Pandemi döneminden geçtiğimiz için sıkıntılar var. Maddi olarak da sorunlar yaşanıyor. Nasıl halk sıkıntı çekiyorsa, belediyeler de tahsilat yapamadığı için sıkıntı içerisinde. En sağlam belediyelerden birisiyiz. Hizmetlerimize hiç ara vermeden devam ediyoruz.”

Yorumlar