Ormanlı’da rekor kan bağışı...

25 Şubat 2020 Salı 16:11

Ormanlı’da rekor kan bağışı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesi’nde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında 192 ünite kan toplandı.

 Ormanlı Belediyesi tarafından Kültür, Sanat ve Toplantı Salonu’nda Kdz. Ereğli Kızılay Derneği iş birliğinde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışı kampanyası için camiler, okullar ve belediye hoparlörlerinden yapılan anonslar sonucu katılım yoğun bir şekilde gerçekleşti. Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer kampanyayı gün boyu takip ederek Zonguldak Kızılay Kan Merkezi yetkilileri ve vatandaşlarla yakından ilgilendi. Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol kampanyada gün boyu 192 ünite kan toplandığını belirterek Ormanlı Beldesi için bu rakamın yüksek olduğunu belirterek katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti. Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer’de kan bağışlarının özellikle kış aylarında daha da önemli olduğunu belirterek, kan bağışı kampanyasını düzenleyen Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’a teşekkür etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kızılıay , ormanlı , anos , kan , Yaşar Ciğer , Bayram Başol

Yorumlar

Fırtına uyarısı!

25 Şubat 2020 Salı 15:03

Fırtına uyarısı!

Zonguldak Valiliği Batı Karadeniz'de oluşabilecek fırtınaya karşı vatandaşları uyardı.

 Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün meteorolojik değerlendirmelerine göre, Batı Karadeniz’de batı ve güneybatı yönlerden esen rüzgârın 27 Şubat Perşembe gecesinden itibaren kuvvetli fırtına ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde eseceği beklendiği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi: 
'27 Şubat 2020 Perşembe gecesi 00:00- 28 Şubat 2020 03:00 saatleri arasında güneybatı yönünden esecek (lodos) rüzgârın, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük, Çankırı ve Kırıkkale genelinde etkisini artırarak Perşembe günü kuvvetli fırtına ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Cuma (28.02.2020) sabah saatlerine kadar etkili olacak fırtına nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , fırtına , hava durumu , meteoroloji , lodos

Yorumlar

Türkiye buluşmasında bir araya geldiler...

25 Şubat 2020 Salı 13:41

Türkiye buluşmasında bir araya geldiler...

Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye buluşmasını değerlendirdi.

 Sağlık-Sen Türkiye Buluşması Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Eldemir, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık-Sen Onursal Genel Başkanı ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Necdet Ünüvar, Sağlık-Sen Yönetim Kurulu, şube başkanları ve 2 binden fazla temsilcinin katılımıyla gerçekleşti. 
Zonguldak Sağlık Sen Başkanı Mehmet Ali Kara Sağlık Sen Türkiye Buluşması’nda iki binden fazla teşkilat mensubunun bir araya geldiğini ifade etti. Kara, toplantıda şunların konuşulduğunu aktardı: 
"Sağlık-Sen'in istikameti emeğin hakkını arayanların, alın terinin hukukunu koruyanların istikameti olduğunu ifade eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş "Sendikalı mücadele cesaret gerektirir, adaletin tesisini ve dirayet gerektirir. Bedeli ne olursa olsun Memur-Sen'i, Sağlık-Sen'i ve Sağlık-Sen'lileri rakiplerinden farklı kılan, ahde vefadır" şeklinde konuştu. Sağlık-Sen'in Türkiye'de sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, sendikal tercihi noktasında 11 yıldır değişmeyen tek adresi olduğunu vurgulayan Durmuş, "Sağlık-Senli olmak, özgürlüklere sahip çıkmak; iş hayatındaki haksızlıklarla donanımlı bir şekilde mücadele etmek demektir. Rotamızı ütopyalarımıza göre değil tarihi gerçekliğimize gelecek tasavvurumuza göre bükmeden hak ve çiziyoruz. Eğip kimliğimizle, hakşinaslığımızla ve hukuk ve misyonumuzla mücadele ediyoruz. Elbette biz sağlık çalışanları olarak hakkımız olanı talep edeceğiz. Çalışma hayatında barış ve huzur, refahtan da payımızı isteyeceğiz.” 
Kara, şöyle devam etti: 
“Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak verdikleri mücadelenin kamu sendikacılığı tarihine, altın harflerle kazındığını ifade eden Genel Başkanımız Semih Durmuş, ‘Emeğimizin, alın terimizin değersizleştirilmesine izin vermedik. Önceliklerimizden geri adım atmadan güçlü bir duruş sergiledik. Gerçekçi olmayan Vazgeçilmezlerimizi bir sözleşme masaları sorun üretmemeli, sorun çözmelidir. Bizim görüşmedeki tek gayemiz problemlerimize kabul edilebilir çözümler üretmek, ortak akılla çalışma barışına hizmet etmekti’ diye konuştu. Genel Başkanımız Durmuş, " Cumhurbaşkanımızla, Fahrettin Koca'yla ve Bakan Selçuk'la hizmet kolumuza ilişkin, temel sorunlarımızı görüştük. KPDK'nın ve KİK'in çözüm üretmeyen yapısına itiraz ettik ve bu anlamda da önemli adımlar atıldı" ifadelerine yer verdi. 
Kara, “Genel Başkanımız; ilk yıllarda sihirli değnek rolü gören döner sermaye sistemi ile daha çok çalışana daha çok ücret ödendiğini ve memnuniyetin artırıldığını, bugün ise döner sermaye sisteminin, ihtiyaçları karşılayamaz hale geldiğini ve herkesin ortak sorunu olduğunu ifade etti. Genel başkanımız sözleşmelilerin kadroya geçmelerindeki 4 yıllık sürenin 3 yıla indirilmesi tayinlerinde zorunlu çalışma süresinin 1 yıl olmasını sağlandığını hatırlattı. Kura haklarının garanti altına alınmasının sağlandığını ifade etti. Acile hizmet veren röntgen ve laboratuvar da çalışanların nöbet ücretlerinin yüzde 50 artırımlı ödenmesini sağlandığını, dağıtılabilir döner sermaye hesaplamasında, hazine payının yüzde 15’den yüzde 1'e düşürülmesinin sağlandığını ifade etti. Genel Başkanımız, uzun süredir yapılmayan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının yapılmasının sağlandığını, çalışan annelerin en önemli talebi olan refakat izinlerinin yıllık izinden bakanlıkla yapılan KİK Toplantısında, refakat izinlerinin mazeret izni olarak kabul edilmesini sağlandığına vurgu yaptı” diye ifade etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , unvan , sağlık-sen , memur , sermaye , sendika , Türkiye buluşması

Yorumlar

“Siber Güvenlikte Kariyer” gibi konular üzerinde konuşuldu.

25 Şubat 2020 Salı 12:13

“Siber Güvenlikte Kariyer” gibi konular üzerinde konuşuldu.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Karaelmas Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Zonguldak BEÜ Bilişim Takımı girişimleri ile Üniversitemizde siber güvenlik konferansı ve eğitimi düzenlendi.

 15 ve 16 Şubat tarihlerinde gerçekleşen etkinliklerde Privia Security firmasında Siber Güvenlik Danışmanı olarak çalışan Ramin Karimkhani tarafından Uygulamalı Sızma Testi Eğitimi gerçekleştirildi. Mühendislik Fakültesinde düzenlenen eğitime öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Eğitimde, “Hedefe Yönelik Bilgi Toplama, Zaafiyet Analizi, Port Tarama” gibi konular üzerine bilgi verildi ve uygulama yapıldı. Etkinliklerin ikincisinde, Privia Security Kurucu ve Yöneticisi Eyüp Çelik ve BGA Bilgi Güvenliği Dijital İletişim Direktörü Hamza Şamlıoğlu'nun katılımlarıyla "Hackerların 50 Tonu" konferansı düzenlendi. Tahir Karauğuz Konferans Salonunda yoğun katılımla gerçekleştirilen etkinlikte “Siber Güvenlikte Etik”, “Siber Güvenliğe Nasıl Başlanır?”, “Siber Güvenlikte Kariyer” gibi konular üzerinde konuşuldu. ZBEÜ Bilişim Takımı adına Alperen Aydın, bu tür etkinlikleri sürdürmek için çalışmalara devam edeceklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , siber , güvenlik , mühendislik , konferans , analiz

Yorumlar

16 yaşındaki Merve toprağa verildi...

24 Şubat 2020 Pazartesi 17:23

16 yaşındaki Merve toprağa verildi...

16 yaşındaki Merve Duran, geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi. Genç kızın ölüm haberi yakınlarını yasa boğdu. Duran, memleketi Zonguldak'ta toprağa verildi.

 Edinilen bilgiye göre, olay, İstanbul'da yaşandı. 16 yaşındaki lise öğrencisi Merve Duran, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Acı haberi alan liseli kızın ailesi üzüntüye boğuldu. Genç kızın cenazesi İstanbul'dan karayolu ile memleketiZonguldak'a getirildi. Merkeze bağlı Ayvatlar köyünde öğle namazını müteakiben toprağa verildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , istanbul , ölüm , vefat , acı , kalp krizi

Yorumlar