Ormanlı'da 'EVET' toplantısı...

10 Nisan 2017 Pazartesi 16:26

Ormanlı'da 'EVET' toplantısı...

Karadeniz Ereğli’ye bağlı Ormanlı beldesinde, önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan halkoylamasına ilişkin geniş kapsamlı bir toplantı yapıldı.

AK Parti Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün tarafından organize edilen toplantıya 22. ve 23. Dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Keleş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, İl Genel Meclisi Üyesi Ayhan Taşdelen, Ereğli Belediyesi Meclis Üyeleri Fevzi Mazlum, Sabri Dinç, Muhtarlar, Sandık Görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
ÇAKIR: “ANADOLU İNSANININ BU İŞE SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ”
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, 16 Nisan’da yapılacak olan halkoylamasında Ormanlı’dan güçlü bir şekilde ‘EVET’ çıkacağına inandığını söyledi.
Çakır, konuşmasında şunları kaydetti:
“Bu halkoylaması bir Cumhurbaşkanlığı veya Başbakanlık seçimi değil, gelecek 100 yılımızın yönetim sisteminin halk tarafından oylanmasıdır. Bu işin özü, Türk milleti olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetmek istiyor muyuz, istemiyor muyuz? Hep birlikte yönetmek istiyorsak ‘EVET’ demeliyiz. Biz yönetmezsek tanka selam duranlar, gazete patronları, zenginler ve dış güçler yönetecek. Bu vatan için gerektiğinde canını ortaya koyan irade, Anadolu insanının iradesidir. Anadolu insanına ilk kez tam anlamıyla devleti yönetme hakkı tanındı. Bu yüzden bu halkoylaması çok önemli. Bu bir siyasi parti seçimi değil. Bu halkoylaması, halkın devleti yönetmek isteyip istememesi ile alakalı bir halkoylamasıdır.
Ben hayır diyen siyasi partileri anlamakta zorluk çekiyorum. Kendilerine mi güvenleri yok, yoksa bu millet bize yüzde 50+1 vermez mi diyorlar? Bu bir sistem, sistemi ortaya koyarız kim çok çalışırsa o geçer başa. AK Parti 3. köprüyü yaptıysa CHP 4.sünü yapsın, AK Parti asgari ücreti 1400 TL yapıyorsa, diğerleri ellerinden geliyorsa 2000 TL yapsın. Ortaya proje ile çıksınlar. Sadece hayır diyorlar. Birinci köprüye de hayır dediler, aradan onca yıl geçti yine hayır diyorlar. Peki siz bir proje koyun diyoruz, yok diyorlar. Bu Anayasa değişikliğinde de hangi maddeyi okudunuz da hayır diyorsunuz. Ben bu yüzden Anadolu insanının bu işe sahip çıkmasını istiyorum. Çocuklarınız için, torunlarınız için bu işe sahip çıkın. Rahmetli Alparslan Türkeş, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Turgut Özal ve Muhsin Yazıcıoğlu da bu sistemi istemiş ama onlara nasip olmamış. Güçlü lider Recep Tayyip Erdoğan döneminde böyle bir imkân gelmiş, bu imkâna sıkı sıkı sahip çıkalım. Ben 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza, Türkiye’mize ve tüm dünya insanlığına hayırlar getirmesini diliyor, sizleri ‘EVET’ oylarınızla sandıkları patlamaya davet ediyorum.”
ERDOĞAN: “HEP BERABER 16 NİSAN’I BAYRAM İLAN EDELİM”
Toplantıda konuşan önceki Milletvekillerinden Fazlı Erdoğan ise geçmişte yaşanan darbeler, koalisyon dönemleri ile15 yılda AK Parti iktidarında yapılan hizmetlerden söz ederek, özetle şunları söyledi:
“Ormanlı, önümüzdeki halk oylamasında ne yapar? Bence Zonguldak’ın 1 numarası olur. Ya tarih yazarsınız yada tarihte kaybolur gidersiniz. Ormanlı Belediye Başkanımızın başarılı çalışmalarından çok mutluyum. İlçe Başkanımız ve İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımız da buraya daha fazla hizmet verilmesi noktasında ellerinden geleni yapıyorlar. Ben biraz geride durmak istiyorum, çokta doğaldır. Değerli Milletvekili kardeşlerimiz, Muhtarlarımız, herkes Zonguldak adına bir şeyler istiyor. Dün biz de istedik, bir şeyler yaptık, bugün onlar işin başındalar, onlar isteyecekler ve yapacaklar. Olur ya yan yana olmamız, aynı otobüsle bir yerlere taleplerimiz için gitmemiz gerekirse, ben o otobüsün en arka koltuğunda sizin için her türlü yardıma hazırım…
Diyelim ki 16 Nisan’da istediğimizi yapmadık, 17 Nisan yok arkadaşlar. Ölüm-kalım savaşı değil, hayat devam ediyor ama millet kendi Cumhurbaşkanını, kendi parlamentosunu seçsin. Millet, Cumhurbaşkanına da parlamentoya da yetki verecek. Belediye Başkanlığında da Muhtarlıkta da aynı. Belediye Meclis Üyeleri ile azalar parlamento görevi yapıyor. İl Genel Meclisinde Vali var ama Üyeler seçimle göreve geliyor. Gün gelecek, Valiyi de belki seçimle tayin edeceğiz. Cumhurbaşkanımız geldiğinde baktım ki komutanlar Cumhurbaşkanımızı dinliyor, Vali de çıkıyor konuşma yapıyor. Ben 15 sene önce eşimle üniversiteye giremedim ama şimdi komutan gelmiş Cumhurbaşkanımızı dinliyor, Valimiz de geldi açılış konuşması adı altında halkoylamasını anlattı. Cumhurbaşkanımızın gittiği her yerde böyle oluyor. CHP Genel Başkanı da bir şey söylüyor, işte herkes şöyle diyor, böyle diyor. Devlette millette bu işe sahip çıkmışsa sen niye geç kalıyorsun arkadaş? Milletle devlet bir meseleye sahip çıkıyorsa sen neredesin? Hangi arabaya biniyorsun? Bunun farkında mısın? PKK’nın arabasını biliyorum, FETÖ’nün arabasını biliyorum. Ondan sonra diyorlar ki bizi niye onlarda eşleştiriyorsun? Hayır, öyle bir şey yok. Ama onların gittiği arabaya binme, onun hesabı var. Bu milletin yürüyen arabasını raydan çıkarmak istiyorlar, bunu bilmeyen var mı?
Kılıçdaroğlu diyor ki ‘Muhtarlıklar kapanacak’. El insaf. Ne kadar da doğru yalan söylüyorlar. Yalanı doğrudan iyi söyleyenden korkulur. Ben doğruyu bile söylemekte edep yahu diyorum, adam öyle bir yalan söylüyor ki onu öyle bir ambalajlıyor ki muhtarlarımdan olur ya yüzde 10’u, 5’i, 3’ü ‘Muhtarlıklar kapanırsa benim muhtarlığım elden gider’ diye düşünebilir. Çünkü Muhtarlık makamı çok özel bir makam. Onun için fire veren 3-5 muhtarımız varsa Allah aşkına o fireyi kapatın. Firesiz bir Muhtar desteği istiyoruz.
Türkiye, gençlik dönemini Cumhuriyet ile birlikte kurdu Elhamdülillah. Atatürk, kendi arkadaşları ve ekibiyle 1938’e kadar bir şeyler yaptı ama 1935’ten 1938’e kadar İsmet İnönü ile ne çekti bir bilseniz. En sonunda İsmet İnönü geldi, Atatürk’te öldükten sonra paraların üzerindeki resmini bile kaldırmaya kalktı. Bunların hepsini bu milletin tarihinde, arşivinde görürsünüz. Daha sonra rahmetli Menderes geldi, Türkiye’nin gelişme dönemleri. 10 yılda bir darbeler yaşandı. Neden? Arkadaşlar, millet sandıktan hükümet çıkarıyor, asker de silah elinde sırada bekliyor. Dediğimi yapmazsanız ben sizin hesabınızı görürüm şeklinde mesaj veriyor. Askerin hesabı, içeride ve dışarıda düşman varsa caydırıcılık içerisinde o silahı ona döndürmekti, millete değil. Ama öyle gelişti. Bu ülkenin demokrasisine 10 senede bir ayar verenler var. Yetkiyi kimden alıyorlar? Silahtan ve güçten. Ama biz yetkiyi milletten alıyoruz, millete hizmet etmek için. O silahları biz yüzde yüz dışarıdan alıyorduk, şifresi de yüzde yüz ya İngiliz ya İsrail ya Amerika. Şimdi onun yüzde 70’ini bu ülkenin Savunma Bakanlığı, Makine ve Kimya Endüstrisinde üretiyor. Kendi milli sanayimizi geliştiriyoruz, birileri kuduruyor. Niye? Türkiye kendi arabasını, kendi silahını ve uçağını yapmaya başladı. Bunlar geçmişteki gibi yeniden şahlanacak, kendi gemisini, kendi altyapısını kurmaya başladı. Bunun yolu nedir? İstikrarlı yönetim. O nedenle Türkiye güçlü olmalı. Birlik ve beraberlik olmalı.
Meral Akşener bir açıklama yaptı, diyor ki MHP ile AK Parti’nin oyu yüzde 62. Eğer yüzde 62’den aşağı düşerlerse hem Bahçeli hem Tayyip Bey istifa etmeli diyor. Bu doğru. Neden? O, hedefte yüzde 62’yi görmüş, altına düşerse istifa etme sebebi olabilir. Bize yüzde 50+1 yetiyor ama biz onunla yetinmek istemiyoruz. Biz yüzde 55-60 arasına oturmuşuz ama Allah korusun yüzde 60’ın altına düşünce onlar davul çalacak. Ne olursunuz yüzde 70’e çıkalım, onların davul çalmasına fırsat vermeyelim. Davulu da zurnayı da biz çalalım. İnşallah hep beraber ‘EVET’ oylarımızla 16 Nisan’ı bu milletin bayramı olarak ilan edelim.”

Etiketler:

EVET , REFERANDUM , ORMANLI ,

Yorumlar

"Bu güne kadar ne söz vermişsek hepsini gerçekleştiriyoruz"

9 Nisan 2017 Pazar 20:15

"Bu güne kadar ne söz vermişsek hepsini gerçekleştiriyoruz"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, referandum çalışmalarına Kilimli ilçesinde devam etti.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’na Kilimli ilçesindeki çalışmalar sırasında İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu, Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, İl Genel Meclisi Üyeleri, teşkilat ana kademe, gençlik ve kadın kolları refakat ettiler.
Milletvekili Çaturoğlu gündüz Kilimli Kaymakamlığı, Müftülük, Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Polis Merkezi Amirliği, Kilimli Belediyesi itfaiye ve garaj personelini, Zonguldak Engelliler Derneği, Kilimli SKM bürosunu ziyaret etti. Çaturoğlu ayrıca Kilimli sahil yolu projesi çalışmaları kapsamında yapılan Aslankaya Tünelleri inşaatında incelemelerde bulundu ve esnaf ziyareti yaptı. Akşam ise Hisararkası Mahallesinde kahvehane, Damarlı Mahallesinde ise ev sohbetine katıldı.
Çaturoğlu, Kilimlide çalışmasına ilk önce Kilimli Kaymakamlığını ziyaret ederek başladı. Kilimli Kaymakamı Murat Kütük’ü makamında ziyaret eden Çaturoğlu, Kilimlide devam eden yatırımlar ve yeni yatırımlarla ilgili bilgiler aldı ve kaymakama başarılar diledi. Kaymakam Kütük’te ziyaretten memnun kaldığını belirtti ve Çaturoğlu’na teşekkür etti. Çaturoğlu daha sonra kaymakamlık personelin ziyaret ederek kaymakamlıktan ayrıldı.

Çaturoğlu Aslankaya tünellerinde inceleme yaptı
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu 16 Nisan da yapılacak olan referandum çalışmaları için geldiği Kilimlide İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu ile birlikte, devlet yatırımlarından biri olan Kilimli Sahil yolu projesi çalışmalarını ve Aslankaya tünellerini inceledi ve burada açıklamalarda bulundu. Çaturoğlu açıklamasında; “Yine bir seçim çalışması içerisinde iken 2015 yılı Ekim ayında kurban keserek dualar yaparak temelini attığımız Aslankaya tünellerinin son aşamaya geldiğini gördük. Tünellerin birinin uzunluğunun 365 metre, diğerinin ise 324 metre. Tünellerin eksikleri de tamamlandığında İnşallah bu yıl hizmete girecektir. Yıl içerisinde geri kalan tünellerin ihalesi yapılarak Kilimli sahil yolunun ve Mitatpaşa tünellerinin bitmesi ile Zonguldak’ımız Kilimlimiz için önemli bir dönüm noktası olacaktır. AK Parti olarak bu güne kadar ne söz vermişsek hepsini gerçekleştiriyoruz. Bizim asıl amacımız milletimize hizmettir.” dedi.
Milletvekili Çaturoğlu Aslankaya tünelleri ve sahil yolu projesi çalışmalarını yerinde inceledikten sonra Kilimlide çalışmalarına devam etti. Yine Kilimli'de yapılacak olan bir okulun inşaat alanında incelemelerde bulundu, ardından Kilimli Müftülüğü, Polis Merkezi Amirliği, Zonguldak Engelliler Derneği Başkanı ve Kilimli Belediyesi Garaj ve İtfaiye personelini ziyaret etti ve başarılar diledi.

Kilimli esnafından ‘Evet’e destek istedi
Kilimli Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifini de ziyaret eden Çaturoğlu, beraberindeki heyetle birlikte esnaf ziyareti yaptı. Çaturoğlu, esnafın elini tek tek sıkarak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı ve 16 Nisanda yapılacak olan halk oylamasında çocuklarımızın geleceği için, istikrarlı bir Türkiye için; esnaftan güçlü bir “evet” oyu vermeleri için destek istedi.
Çaturoğlu, beraberindeki heyetle birlikte Kilimli Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret etti. Burada partililerle bir araya geldi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çaturoğlu özverili ve yoğun çalışmalarından dolayı partililere teşekkür etti.

Çaturoğlu Kilimli’de kahvehane ve ev toplantıları yaptı
Milletvekili Çaturoğlu, İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu ve yanındaki heyetle birlikte ilk önce Hisararkası Mahallesinde kahvehane toplantısına katılı, ardından Damarlı Mahallesinde ev sohbeti yaptı. Çaturoğlu burada yaptığı konuşmalarda özetle şu ifadelere yer verdi; “Zonguldak kazan biz kepçe gece gündüz demeden 18 Nisanda yapılacak halk oylaması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ana muhalefet partisinin yanlış söylemelerinin doğrusunu size anlatmak için buralardayız. Akşamın geç saati olmasına rağmen bizleri dinlemeye gelmişsiniz, hepinize çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Ülkemiz 15 Temmuzda FETÖ ve işbirlikçilerinin darbe girişimine maruz kaldı. Cumhurbaşkanımızın feraseti ve sizlerin de mücadelesi ile darbe girişimi başarısız kaldı. Ama birçok kardeşimizi şehit verdik. Birçok kardeşimizde gazi oldular. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Değerli arkadaşlarım; her partinin seçim beyannamelerinde Anayasayı değiştireceklerine dair sözü vardır. Ancak seçimlerden sonra bunlar unutulur, am biz her seçim öncesi vatandaşımıza söz verdik. Bu Anayasa ile Türkiye yoluna devam edemez, mutlaka değişmesi gerekir diye biz bunu her ortamda gündeme getirdik. Bizden önceki dönemde komisyonlar kuruldu çalışmalar yapıldı hatta 62 madde üzerinde anlaşmaya varıldı ancak, ana muhalefet partisi destek vermeyince çalışmalar yarım kaldı.15 Temmuz darbe girişiminden sonra gördük ki bu Anayasa ile Türkiye yoluna devam edemez mutlaka değişmesi gerekir. Milliyetçi Hareket Partisinin Lideri Sayın Devlet Bahçeli destek vererek 18 madde üzerinde anlaşmaya vardık ve TBMM Genel Kurulundan geçirilerek şimdi sizin önünüze getirdik. 18 Nisanda bunu oylayacaksınız. Sanki bu Anayasa ülkemizde değil de başka ülkelerde oylanacak gibi batı ülkeleri cephe almaya başladılar. Çünkü Türkiye’nin büyümesini istikrar içinde olmasını istemiyorlar. Arkadaşlar bizim 2023 ve 2071 hedeflerimiz var. Bu hedeflere azimle ve kararlılıkla yürümek zorundayız. Anayasa değişikliğinin en önemli maddesi hem yetkili hem de sorumlu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi. Genel seçimlerle Cumhurbaşkanlığı seçimi bir arada yapılacak hem Cumhurbaşkanını hem de milletvekilleri seçilecek. Hükümeti Cumhurbaşkanı kuracak ve karar mekanizmaları daha hızlı çalışacak. Ülkemizin istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi için bu şart. Çünkü geçmişte ülkemiz koalisyonlardan çok çekti. Anayasa değişikliği paketinin geçmesi için yüzde 51 yetiyor ama içeride ve dışarıdaki hain ve işbirlikçilerine karşı yüzde 60’lar 70’ler seviyesinde evet oyu çıkması gerekiyor. Bu yüzden çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi için, koalisyonların sona ermesi için sizlerin güçlü bir “EVET” oyu desteğine ihtiyacımız var.”
İlçe Başkanı Kanberoğlu’da yapılan çalışmalardan dolayı Milletvekili Faruk Çaturoğlu’na ve toplantıya katılan vatandaşlara teşekkür etti.

Etiketler:

Faruk Çaturoğlu , EVET , REFERANDUM , kilimli ,

Yorumlar

“Milletle dertlenmeyen tasfiye olacak”

9 Nisan 2017 Pazar 20:04

 “Milletle dertlenmeyen tasfiye olacak”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bağlık mahallesinde yaptığı halk toplantısında yeni sistemde milletle dertlenmeyenlerin tasfiye olacağını söyledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Referandumu oylaması öncesi Bağlık mahallesindeki turlarını sürdürüyor. Bağlık mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Uysal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Evet diyerek destek istedi.
Bağlık Mahallesi Muhtarı Muhsin Aydın tarafından karşılanan Başkan Uysal, halkın istek ve taleplerini dinleyerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Türkiye’ye neler kazandıracağını madde madde anlattı, vatandaşların merak ettiği soruları yanıtladı.

“Evet demek için çok sebep var”
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine Evet demek için Milletin çok sebebinin olduğunu belirten Başkan Hüseyin Uysal; “Bu sisteme Evet derseniz, artık Milletle dertlenmeyenler siyasetten tasfiye olacaklar. Hükümet sisteminin başına geçmek isteyen kişi yüzde 50+1 oy almak zorunda olduğu için yani her 2 kişiden birinin oyunu almak zorunda olduğu için bu sistem uzlaşıyı artıracak, kutuplaşmaları azaltacak ve en önemlisi bir daha koalisyon dönemlerini yaşamayacağız. ‘Evet demek için Hayır’ın etrafında birleşenlerin fotoğrafı bile yeterli bir sebep. Türkiye’nin büyümesini ve güçlenmesini istemeyen şer güçler, ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyen terör örgütleri hep bir ağızdan Evet çıkarsa biteriz diyorlar. İşte sadece bu bile Evet demeye yeterli” dedi.
Başkan Uysal, son haftaya girilen Anayasa Referandumun da Kdz. Ereğli halkına güvendiğini belirterek, her zaman olduğu gibi bu referandumda da halkın sağduyusunun galip geleceğini söyledi.

Etiketler:

evet , hüseyin uysal , referNDUM , KDZ EREĞLİ ,

Yorumlar

"Nur’un tarafında mıyız, yoksa kirin mi?”

8 Nisan 2017 Cumartesi 18:57

"Nur’un tarafında mıyız, yoksa kirin mi?”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), 81 ilde eş zamanlı "Türkiye İçin Evet" yürüyüşü gerçekleştirdi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), 81 ilde eş zamanlı "Türkiye İçin Evet" yürüyüşü gerçekleştirdi. Zonguldak İl temsilciliği tarafından madenci anıtında düzenlenen etkinliğe AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman, vakıf temsilcileri katıldı.
TÜGVA temsilcisi Tolga Erkan, vakıf temsilcileri adına yaptığı konuşmada, Türkiye üzerinde çeşitli oyunlar planlayan dış güçlerle terör örgütlerinin halk oylamasında "hayır" diyeceğini söyledi. Her türlü gerici ve durdurmacı müdahaleye karşı bu ülkenin gerçek sahiplerinin arasından çıkacak milli liderle sonuna kadar yürümek için 'evet' dediklerini ifade eden Erkan, “Milletimizin kaderinin tayin edileceği tarihe sayılı günler kala, iç ve dış düşmanlarımıza ülkemize sahip çıktığınızı göstermek için 'evet' diye haykıran siz vatan sevdalılarına şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin istikrar ve bekası için oy kullanacağımız bu kaotik dönemde, milletimizin cesur şairi Necip Fazıl, bizden ta yıllar öncesinde bugünü öngörmüş gibi çok açık bir seçim yapmamızı istiyor: Nur’un tarafında mıyız, yoksa kirin mi?”
Düşmanlarımız dedik Dışta, bütün kılıçlarını kuşanmış, aziz milletimize ve çizilmiş sınırlara hapsolmadan dünyanın tüm mazlumlarına hamilik yapan devletimize karşı haçlı mücadelesine girişmiş batı; içte, 15 Temmuz’da dış düşmanlarla birlik olup, Türk halkını kendi tankı ve tüfeğiyle vurmaya cüret etmiş FETÖ ve bunların 30 senedir yardakçılığını yapan PKK, birleşmiş #hayır’da hayır var diyorlar. Biz, hayrın ve şerrin yalnızca Allah’tan geldiğine inanarak ezilmiş, sömürgeleştirilmiş tüm coğrafyaların ümidi olan liderimizi çıktığı yolda yalnız bırakmamak için 'evet' diyoruz. 1960’ta Demokrat Parti, 1971’de Adalet Partisi, 1980’de Milliyetçi Cephe, 1997’de Refah-Yol hükumetlerine karşı askeri darbe gerçekleştirmek suretiyle ülke yönetimini ele geçiren cuntacılar, ortaya koyduğu iradeyle özüne dönmeye çalışan millete bin bir türlü zulmü reva görmüşlerdi. İşte 55 senedir oynanan bu oyun, 15 Temmuz gecesi vatanına sevdalı milyonlar ve onların 'Bugüne kadar halkın gücünün üzerinde bir güç tanımadım' diyen lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından bozuldu. Ülkemizin kaderini bir daha halkına saldıran, devlet kurumlarını işgal eden, gençleri ve liderleri asan, hapseden ve şehit eden vatan hainlerine bırakmamak ve öz vatanımızda parya olmamak için 'evet' diyoruz. Binlerce yıllık devlet geleneğimizde var olan liderlik yerine, başka medeniyetlerden devşirilme parlamenter sistemle serpilmesi için önünde hiçbir engel olmayan Türkiye Cumhuriyeti, kavgalara ve krizlere mahkum edildi. Çift başlılık, milletin vekillerinin görevlerini yapmalarına engel olmakla kalmadı, vefalı milletimizin şahlanması her seferinde Çankaya tarafından veto edildi. Şimdi bizler, her türlü gerici ve durdurmacı müdahaleye karşı bu ülkenin gerçek sahiplerinin arasından çıkacak milli liderlerimizle sonuna kadar yürümek için 'evet' diyoruz. Yüzyıllardır dünya coğrafyasında fetih yapan, icat bulan, liderlik yapan gençler en son 15 Temmuz’da “ Zaman bendedir ve mekan bana emanettir” dediler ve doğdukları vatanın savunmasında en ön saflarda şehit oldular. Şimdi, onların bıraktığı sancağı bizler devralacağız. Davamız için; doğrulacağız, evrileceğiz, devrileceğiz ama eğrilmeyeceğiz. Zafer için; emek vereceğiz, kulak vereceğiz ve 'evet' diyeceğiz” şeklinde konuştu.
Yapılan basın açıklamasının ardından program sona erdi.

Etiketler:

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) , EVET ,

Yorumlar

"Biz milletin dediği olsun diye uğraşıyoruz”

8 Nisan 2017 Cumartesi 18:13

 "Biz milletin dediği olsun diye uğraşıyoruz”

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, parti yöneticileri ile birlikte Sütlüce, Yenidoğancılar, Asarlı ve Velidağ Köyü’nü ziyaret ederek vatandaşlardan “Evet” desteği istedi.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, köy ziyaretlerinde kendisini dinleyen çok sayıda vatandaşa 18 maddelik anaya değişikliği maddelerini anlattı.
16 Nisan’ın Türk milleti için büyük bir fırsat olduğunu anlatan Çakır, böyle bir hakkın bir daha belki de milletin önüne gelemeyeceğini söyledi. Başkan Çakır, “Türkiye’de bakın AK Parti 2002’de iktidara geldiğinde öncelikli olarak önemli gelişmelere imza attı. Geçmişte milletten tasarruf teşvik paraları almışlar, nemaları toplamışlar bakıldı ki ortada para yok. Liderimiz Kurucu Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dedi ki, Devletin millete borcu olmaz dedi. Hamd olsun o paralar vatandaşımıza ödendi. Sağlık sisteminde de vatandaşlarımıza eşit şekilde hizmet verilmesine ve eczanelerde rahat ilaç verilmesine sağlandı. Bugün bakın hale 15 sene öncesinden daha ucuz ilaç alıyoruz. Şehirlerarası yollarımız en iyi hale getirilerek geniş bir şekilde oldu. Marmaralarımız, TOKİ’lerimiz, Havaalanlarımız, İnsansız hava araçlarımız yapıldı. Bunları AK Parti 15 yılda tek başına iktidar olmasıyla istikrar var olmasıyla yaptı. Eğer koalisyonlar olsaydı mümkün değildi. IMF’den borç para alarak, iş yapıyorsanız? Karşılayın da emirde alıyorsunuz. İşte AK Parti iktidarında IMF’den borç alınmıyor. Artık ekonomi de gerçekten özgür Türkiye var. Bizi yavaşlatmak için başımıza her türlü belayı musallat ettiler. Geçmişte Ülkemiz hep darbeler yaşadı. Geçen yılda da Türkiye Cumhuriyetinin Devletin ilerleyişini durdurmak için darbe yapılmak istendi. Bunların af edebilir bir tarafı yok. Ülkemizi 50 yıl geriye getirmek istediler. 16 Nisan’da yapılacak Halk oylamasında vereceğiniz “Evet” desteğiyle istikrarı kalıcı hale getirelim. Biz vatandaşlarımıza siz Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetmek istiyor musunuz soruyoruz. İşte kararımız bu yüzden “Evet” olsun istiyoruz. Vatandaşlarımız yönetmezse zengin lobileri, faizciler yöneltecek. O yüzden muhalefet edenler milletin ayağına gitmek zorlarına gittiği için karşı çıkıyor. Vereceğiniz güçlü “Evet” desteğiyle artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yüzde 50 artıyı almak isteyen millete selam duracak. Ondan dolayı değerli vatandaşlar güçlü “EVET” e sahip çıkmanızı bekliyoruz. Bir daha bu hak millete verilmeyebilir. Biz milletin dediği olsun diye uğraşıyoruz” dedi.
Çakır ve beraberindeki parti yöneticilerine gittikleri köylerde vatandaşlarda büyük ilgi gösterirken, referandumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayacaklarını ifade etti.

Etiketler:

FATİH ÇAKIR , AK PARTİ , EVET , REFERANDUM ,

Yorumlar