Ormana gömüp duvardaki kan izlerini alçıyla kapatmışlar

22 Eylül 2021 Çarşamba 10:50

Ormana gömüp duvardaki kan izlerini alçıyla kapatmışlar

Zonguldak'ta 28 yaşındaki Salim ile 34 yaşındaki Soner Çatma'yı öldürüp ormana gömdükleri suçlamasıyla SEGBİS ile hakim karşısına çıkan sanıklar, suçlamaları kabul etmedi. 2 Kişiyi öldürüp ormana gömdüğü iddia edilen zanlıların duvardaki kan izlerini ise alçıyla kapattıkları ortaya çıktı. Duruşma ise ileri tarihe ertelendi.

İddialara göre olay, geçen yıl Temmuz ayında Çaycuma ilçesine bağlı Nebioğlu beldesinde yaşandı. Serkan A.'nın evinde tadilat yapan 34 yaşındaki Soner Çatma ile 28 yaşındaki Salim Çatma'dan aileleri haber alamayınca durumu jandarmaya haber verdi. Olayı araştıran ekipler, iki kişiyi ormanda gömülmüş halde bulunca soruşturmayı derinleştirdi. Bu sırada Serkan A. ile babası İsmail A. kayıplara karıştı. Önce bir süre ormanda yaşayıp ardından da İstanbul'a kaçan baba oğlu, jandarma ekiplerince yakalanarak gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Soner ve Salim Çatma'nın tadilat yaptığı evde inceleme yapan jandarma ekipleri, duvarda ve eşyalarda kan izine benzeyen lekeleri fark edince özel ışık yöntemiyle inceleme yaptı. Olay sonra kan izlerini kapatabilmek için duvara sıva çekildiği, eşyaların ise temizlendiği ortaya çıktı. Olaya karıştığı iddia edilen anne D.A., M.G., F.Ç. ile E.Ö. mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerden anne D.A., M.G. ve E.Ö., yapılan itiraz sonucu tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Katil zanlısı Serkan A. ile babası İsmail A., anne D.A., M.G. ve F.Ç. hakkında kasten adam öldürme ile uyuşturucu madde ticareti suçlamalarıyla ikişer kez ağırlaştırılmış ömür boyu ile 10'ar yıl hapis cezası istemiyle açılan davada sanıklar, SEGBİS yöntemiyle yeniden hakim karşısına çıktı. Tutuksuz ve tutuklu sanıklar ile ölenlerin yakınları 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya katıldı.

Öldürülen Soner ve Salim Çatma'nın yakınları, tutuksuz sanıkların da tutuklanmasını isteyerek bütün sanıklardan ayrı ayrı şikayetçi olduklarını söyledi. Tutuksuz sanıklar ise suçlamaları kabul etmeyerek beraatlerini istedi. SEGBİS ile duruşmaya katılan tutuklu sanıklardan İsmail A. ise suçsuz olduğunu öne sürerek bu güne kadar verdiği ifadeleri tekrar ettiğini söyledi. SEGBİS ile duruşmaya katılan tutuklu sanık Serkan A. ise diyeceği bir şeyin olmadığını söyledi. Duruşma ise dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , nebioğlu , mahkeme , orman

Yorumlar

Batı Karadeniz’in en çok rağbet gören plajı oldu

21 Eylül 2021 Salı 18:12

Batı Karadeniz’in en çok rağbet gören plajı oldu

Kdz. Ereğli Belediyesi Sevgi ve Barış plajları yaz sezonunun sona ermesi nedeniyle kapandı. Barış Plajı’nda Aqua Park ve yüzme havuzunun da hizmete girmesiyle belediye plajı 2021 yılında Batı Karadeniz bölgesinde en çok rağbet gören plaj oldu.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 18 Haziran’da halkın hizmetine açtığı Sevgi ve Barış plajları, sezonun sona ermesi nedeniyle 19 Eylül Pazar günü saat 18.00’den itibaren kapandı. Dostluk mesire alanı açık kalmaya devam edecek.

Kültür ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Muhammet Ali Ateş, Sevgi, Barış Plajı ve Dostluk Mesire Alanı’nda 2021 yılında verilen hizmetlerden halkın memnun kaldığını belirtti. Ateş, yaz sezonunda Aqua Park ve yüzme havuzunun da devreye girmesiyle belediye plajının diğer illerden gelen ziyaretçileriyle Batı Karadeniz bölgesinin en çok rağbet gören plajı haline geldiğini söyledi.

Ateş, açıklamasında şunları söyledi:

“Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’ın halkımıza en güzel hizmeti sunmak adına önem verdiği sosyal tesislerimizden olan Sevgi, Barış Plaj Tesisleri halkımızın büyük ilgisini gördü. 18 Ağustos’ta Barış Plaj Tesisleri’nde açılan Aqua Park’a ilçe ve bölge halkından da yoğun rağbet oldu.

Plaj ve mesire alanı bölgesinde 21 cankurtaran, 7 sağlık personeli, 6 sorumlu personel, 40 işletme ve iştirakler personeli, 2 zabıta, 35 güvenlik personeli, 21 temizlik ve park bahçe personeli ile birlikte toplam 132 personel ve 3 bot, 2 jetski ile hizmet verdik.

Sezon süresince yaz etkinlikleri kapsamında; Belediye Müdürlükleri arasında Kum ve Deniz Voleybolu Turnuvaları düzenlendi. Çocuklar için mini golf sahasında etkinlikler yapıldı. 17 ve 24 Temmuz Cumartesi akşamları Barış Plajı’nda canlı müzik etkinliği gerçekleştirildi. 1 Ağustos Pazar günü Batı Karadeniz Bölge gazetecileri Kdz. Ereğli Belediyesi Barış Plaj Tesisleri’nde bir araya geldi. Gazetecilere ilçemizin tarihi ve turistik yerleri gezdirildikten sonra Barış Plaj Tesisleri’nde bulunan adada Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı tarafından akşam yemeği düzenlendi.

Sezon boyunca plajlarımıza birçok ilimizden gelen vatandaşlar ilgi göstererek; sunulan hizmetler için Belediye Başkanımıza teşekkürlerini ifade ettiler. 3 aylık dönemde Merve altı bölgesiyle birlikte boğulma tehlikesi yaşayan 54 vatandaşımıza sağlık personelimiz tarafından müdahalede bulundu. Bu dönemde 775 hasta Sevgi ve Barış Plajı’mızdaki revire başvurdu. Önümüzdeki sezon halkımızı yine en iyi şekilde ağırlamak için hazırlıklarımızı yapacağız. Belediye mesire ve piknik alanlarında kış aylarında da hizmetler devam edecek.”

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , plaj

Yorumlar
  • Ereglili
    21 Eylül 2021 Salı 20:56

    Baskanımız eregli beldyesı kampınıda ınş halka ereglide yasayan hherkese acarda tum eregli halkı faydalanır

Müftü Kütükçü, gazetecilerle bir araya geldi

21 Eylül 2021 Salı 12:48

Müftü Kütükçü, gazetecilerle bir araya geldi

Kdz. Ereğli Müftüsü Sabri Kütükçü, Ereğli Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.

1 yıl önce Konya’nın Meram ilçesinden ilçemize Ereğli Müftüsü olarak atanan Kütükçü, dün öğleden sonra EGD binasına gelerek dernek yönetimini ziyaret etti.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette EGD Başkanı Şafak Erel, 2. Başkan Hüseyin  Orhan,Genel Sekreter Haydar Yağız, Sayman İlknur Özen, Recep Akkaya ve Fedai Kaçar, Ereğli Müftüsü Sabri Kütükçü’yle birlikte ilçenin sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Ereğli Müftüsü Sabri Kütükçü, Ereğli’nin çok güzel ve bakımlı bir şehir olduğunu, Kepez Mahallesinde Kuran-Kursu binasının yapımının devam ettiğini, Ereğli’ye yapılması düşünülen Cami’nin ilçeye katkı  sağlayacağını düşündüğünü belirterek, “bundan sonra daha sık aralıklarla birlikte olmak, sorunları tartışmak, çözüm yolları aramak başlıca görevimiz olsun” dedi. Müftü Kütükçü, gazetecilere yaptığı ziyaretten ve karşılıklı yapılan bilgi alışverişinden duyduğu mennuniyeti dile getirdi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , sabri kütükçü

Yorumlar

Okul önü trafiği yeniden düzenleniyor

20 Eylül 2021 Pazartesi 16:13

Okul önü trafiği yeniden düzenleniyor

Karadeniz Ereğli Belediyesi, okul bölgelerinde araç ve yaya trafiğini daha güvenli hale getirmek için yaya geçidi yapıyor ve uyarı levhaları dikiyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi, 2021-2022 eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte okul bölgelerinde araç ve yaya trafiğini daha güvenli hale getirmek için çalışma başlattı.

Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğü Numarataj Birimi ortaklaşa olarak okul önlerinde yaya geçidi yapıyor. Ekipler ayrıca, okul bölgesini gösteren çeşitli uyarıların yer aldığı tabelaları dikiyor.

Çalışma, Kırmacı bölgesindeki okul önlerinden başlayarak Lojmanlar bölgesindeki okullarla devam etti. Mahalleler dahil ihtiyaç duyulan tüm okul önlerinde bu çalışma yapılacak. 

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , ereğli belediyesi , eğitim , okul önü

Yorumlar
  • Sonalp hamza
    22 Eylül 2021 Çarşamba 07:19

    Lütfen kavaklık mah.bulunan doğa koleji nede bir çözüm bulun saygıdeğer ali hocam bir otopark düşünmemişler..bina altına teşekkürler.

Kent gündemi masaya yatırıldı

20 Eylül 2021 Pazartesi 16:05

Kent gündemi masaya yatırıldı

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a iade-i ziyarette bulundu.

Kdz. Ereğli’deki görevine başlayan Kaymakam Mehmet Yapıcı, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a iade-i ziyarette bulundu.

Başkan Posbıyık, belediye girişinde karşıladığı Kaymakam Yapıcı’ya Ereğli’deki görevi nedeniyle tebriklerini tekrar ileterek başarı diledi. Başkan Posbıyık ayrıca belediyenin çalışmaları ve kent gündemiyle ilgili bilgi sundu.

Ziyaretin sonunda Başkan Posbıyık, Yapıcı’ya Herkül heykeli, Alemdar Gemisi tablosu ve içerisinde çeşitli tanıtım broşürü ve kente özgü hediyelerin yer aldığı çantayı takdim etti.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , mehmet yapıcı , halil posbıyık

Yorumlar