Orman, çöp deposu oldu...

23 Nisan 2019 Salı 16:33

Orman, çöp deposu oldu...

Zonguldak Alaplı ilçesine bağlı Gümeli Beldesinde Erenköy ve mahalle köylerine giden yol üzerinde, orman girişine gelişi güzel çöp depolanması, tepkilere yol açtı. Çöpler çevre kirliliği oluştururken, bölge sakinleri çevreye yayılan kokudan rahatsızlık duyduklarını söyledi.

Alaplı İlçesi Gümeli Beldesi Erenköy ve diğer köy yolu üzerindeki yamaca dökülen çöpler yöre halkını rahatsız ediyor. Köy sakinleri, çöplerin ormanlık alana döküldüğünü öne sürerek ormana bırakılan çöplerin dere suyuna kadar ulaşmasıyla çevre kirliliği oluştuğu ve köylerine kötü koku yayıldığından yakınan vatandaşlar, yetkililerin durumu çözmesini istedi.
Köyde Cem evi dışında çöp konteyneri bulunmadığını ve tüm köy halkı çöplerini gelişi güzel ormana attıklarını ifade ederek, şunları söyledi: "Bizler çöp vergimizi Belediyemize verdiğimiz halde yıllarca çöplerimiz toplanmıyor. Gelişi güzel ormanlara atılan çöplerden dolayı köpekler oluyor ve bizi rahatsız ediyor. Buradan geçerken icabında yaya gidebiliyorlar. Burada köpekten geçilmiyor. Buraya gelen araba, yamaca park ediyor ve çöpü aşağıya döküyor. Biz bu çöpün buraya dökülmemesini istiyoruz. Belediye bizim çöplerimizi almasını istiyoruz."

Yorumlar

Kdz. Ereğli'de 23 Nisan törenle kutlandı

23 Nisan 2019 Salı 14:55

Kdz. Ereğli'de 23 Nisan törenle kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı.

Kdz. Ereğli Atatürk Anıtı önünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle tören düzenlendi. İlçe Eğitim Müdürlüğünün Atatürk Anıtı’nın önüne çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı söylenmesi ile resmi tören daha sonra Kdz. Ereğli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda devam etti. Düzenlenen Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli Bölge Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Erdemir Genel Müdürü Cem Oral, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, aileler, çocuklar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören Saygı Duyuşunun bulunmasının ardından, Kdz. Ereğli Doğa Koleji Bando Takımının İstiklal Marşı söylenmesi ile başladı. Programda konuşan Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olduğunu ifade ederken konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından milli egemenliği sonsuza dek koruyacak olan çocuklara armağan etmiştir. Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram özelliğini taşıyan 23 Nisan aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara duyduğu güveninin ifadesidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken geleceğe yön verecek bireyleri ve yöneticileri olan çocuklarımıza hayatı hazırlamanın ve eğitimlerinin ne denli önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Onlara geleceğe hazırlamanın aslında kendi geleceğimize, ülkemizin geleceğine katkıda bulunmak anlamına geldiğinin bilincindeyiz. Sevgili çocuklar en önemli sebebimiz ve onur kaynağımız olan sizlerin bayramında mutluluğunuza ortak olmaktan memnuniyet duyuyorum. Sizler milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarısınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayatınıza devam etmesi en büyük arzumuzdur. Hedefimiz; sizleri özgürce düşünen, insiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışların doğrularını arayan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Türkiye’miz, gelecekte güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselecektir. Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Dünyanın bütün çocuklarına barış getirmesi temennisiyle bayramınız kutlu olsun.”
Konuşmanın ardından Kepez İlkokulu öğrencilerince halk oyunları gösterileri sunuldu. Daha sonra, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyelerince verildi.

Yorumlar

Sertan Yalçın'dan Yağız'a hayırlı olsun ziyareti

23 Nisan 2019 Salı 14:47

 Sertan Yalçın'dan Yağız'a hayırlı olsun ziyareti

Kdz. Ereğli TSO Önceki Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın ile Av. Adil Ateş, AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Kürşat Yağız'ı ofisinde ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Gençlerin siyasette ve STK'ların yönetiminde daha fazla yer almasının kendisinde çok mutlu ettiğini belirten Kdz.Ereğli TSO Önceki Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın, Yağız'a Belediye meclis üyeliği görevinde başarılar diledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yağız ise Yalçın ile Ateş'e teşekkür etti.

Yorumlar

Yağmurnaz Belediye başkanlık koltuğuna oturdu

22 Nisan 2019 Pazartesi 18:33

Yağmurnaz Belediye başkanlık koltuğuna oturdu

23 yıllık futbol hakemi Tayfun Kurnaz'ın başarısı kızına geçti. Kozlu Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Yağmurnaz Kurnaz 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanlık koltuğuna oturdu.

Zonguldak'ta 23 yıldır il hakemliği yaparak başarılı maçlar çıkaran Tayfun Kurnaz'ın başarısı kızına da geçti. Kurnaz'ın Kozlu Ortaokulunda öğrenim gören 6.sınıf öğrencisi kızı Yağmurnaz Kurnaz, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş'dan koltuğu vekaleten devraldı. Öte yandan Yağmurnaz Kurnaz'ın Yeşilay ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sigara alkol ve uyuşturucuya farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen şiir yarışmasında da üçüncü olduğu öğrenildi. Vekaleten başkan olan 6.sınıf öğrencisi Yağmurnaz'ın ilk talimatı ise Atilla İlköğretim Okulunun eksiklerinin giderilerek bakıma alınmasını istedi.

Yorumlar

Uçar, “GMİS ülkemizin çok önemli bir kuruluşudur”

22 Nisan 2019 Pazartesi 18:30

Uçar, “GMİS ülkemizin çok önemli bir kuruluşudur”

Adalet ve Kalkınma Partisi( AK Parti) Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Genel Maden İşçileri Sendikası(GMİS) Genel Merkez yeni Yönetim Kurulu’na tebrik ziyaretinde bulundu.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil’i makamında ziyaret eden Uçar; “Genel Maden İşçilerimizin Mart ayında yapılan Genel Kurulundan sonra oluşan yeni yönetimini, Genel Başkanımız Hakan Yeşil başkanlığındaki Yönetim Kurulu arkadaşlarımızı kutlamak için geldik. Hayırlı olsun diyorum, başarılar diliyorum. En büyük kitle örgütlerinden biri olan Genel Maden iş sendikası sadece Zonguldak’ta değil tüm Türkiye’de önemli bir kuruluş olarak görülüyor. Biz de parlamento da zaman zaman yapmış olduğumuz görüşmelerde bu tanıklık ediyoruz. Bu bağlamda Genel Maden İş’in önemini çok iyi biliyoruz. Onlarla çok yakın bir ilişki içerisinde bölgemizin ve Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) problemleri ile ilgili sürekli bir temas halindeyiz olmaya da devam edeceğiz. Kurumun ayakta kalması, üretimin artması, istihdamın artması için ne yapılması gerekiyorsa hep birlikte bununla ilgili istişareler yaparak başaracağımıza inanıyorum. Yeni yönetimin hem Bölgemize, Zonguldak’ımıza ve TTK’mıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.
Uçar’ın ziyareti için teşekkür eden GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil; “Vekilimize ziyaretleri için çok teşekkür ediyoruz. Kendisinin dediği gibi TTK’nın sorunları, Zonguldak’ın sorunları ortak meselemiz. Bu sorunlarımızın aşılması için sayın vekilimize ve diğer vekillerimize çok büyük ihtiyacımız var. Bu süreci inşallah el birliği ile aşacağız. Sorunlarımızın çözülmesi için birlikte hareket edeceğiz” dedi.
Uçar’ın GMİS ziyaretinde GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir hazır bulundu.

Yorumlar