Okul yöneticileri Demirtaş'a teşekküre geldi

15 Ocak 2018 Pazartesi 18:54

Okul yöneticileri Demirtaş'a teşekküre geldi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde faaliyet gösteren 3 okulun yöneticileri Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

15 Temmuz Anadolu İmam Hatip Proje Lisesi Müdürü Hüseyin Uysal, Okul Aile Birliği başkanı Melek Likoğlu ve üyesi Nuran Çardak, 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Özen, Okul Aile Birliği başkanı Nazım Cerrah ve üyesi Vildan Nar, Gülüç Özel eğitim ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Ziya Babal, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'a makamında ziyaret gerçekleştirdi.
Okul Müdürleri ile okul ile birliklerinin yöneticileri Başkan Demirtaş’a okullara yaptığı hizmetler ve verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Başkan Demirtaş ise Gülüç’te her okulun kendileri için ayrı bir önem arz ettiğini belirterek “Bu okullarda bizim geleceğimiz gençlerimiz yetişiyor. Onlar ne kadar iyi şartlarda yetişirse daha iyi eğitim alırlarsa ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine de o derece faydalı olurlar. O nedenle bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm okullarımıza elimizdeki imkanlar doğrultusunda her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.
Okul yöneticileri ziyaret ettikleri Başkan Demirtaş’a çiçek hediye ettiler.

Etiketler:

Gülüç , Kdz.ereğli , Gökhan Demirtaş ,

Yorumlar

İhtiyaç sahiplerine eşya yardımı...

15 Ocak 2018 Pazartesi 17:27

İhtiyaç sahiplerine eşya yardımı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarını sürdürüyor. Karadeniz Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Gıda ve Giyim Bankası aracılığı ile ilçenin Müftü Mahallesi’nde eşi tarafından terk edilen 2 aileye ev eşyası yardımında bulundu.

2 yıldan bu yana aralarında ilçede yabancı mültecin de bulunduğu 266 aileye; çamaşır makinesi, buzdolabı, elektrikli ev aletleri, mutfak araç ve gereçleri, halı, yorgan, battaniye, yastık, çek-yat ve oturma grupları, mobilya ve temizlik malzemesi gibi ev eşyası yardımında bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, bu ailelerin gıda ve giyim ihtiyaçlarının da karşılandığını bildirdi.
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bunun yanında Kdz. Ereğli’de Gıda ve Giyim Bankası aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve giyim yardımlarını da sürdürüyor.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal ,

Yorumlar

Zabıtadan gaz uyarısı...

15 Ocak 2018 Pazartesi 13:35

Zabıtadan gaz uyarısı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kış aylarında soba ve gaz zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, havaların soğumasıyla birlikte üzücü haberlerle karşılaşmamak için vatandaşları soba ve gaz zehirlenmelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde;
“Kış aylarında sobanın yanlış kullanılması veya yanlış maddelerin yakılması bacaların yeteri kadar temizlenmemesi sonucunda ortaya çıkan zehirli gazın teneffüs edilmesi, soba zehirlenmeleri ve takibinde ölümlere yol açıyor.
Karbon monoksit zehirlenmesinin belirtileri; şiddetli baş dönmesi, güçsüzlük ve halsizlik, baş dönmesi, görme kaybı, unutkanlık, bulantı ve kusma, göğüs ağrısı, bayılma, dikkat bozukluğu, karın ağrısı, denge bozukluğu. Bu belirtiler varsa, ortamda gaz sızıntısı varsa karbon monoksit zehirlenmesinden şüphelenilmeli bir an önce ortam havalandırılmalı ve imkan dahilinde etkilenenler o ortamdan çıkartılmalı ve 112’ye haber verilmelidir.
Ucuz bir kömür ile kıyaslandığında o kadar da ucuz olmayan hayatınızı tehlikeye atmayın. Bacanızı bir sene içerisinde en az iki defa temizletmeli ve tıkanıklıklardan arındırmalısınız, tavanınız soba bacasından ve bacanız çatıdan en az bir metre kadar yukarıda olmalıdır, baca üzerine baca şapkası taktırılmalı, bacanın bu şekilde tıkanması engellenmelidir, soba yakılırken tamamı doldurulmamalı, yandıktan bir süre sonra yakılacak maddeler eklenmelidir, sobanın maksimum dörtte üçü doldurulmalı, daha fazlası doldurulmamalıdır, sobaya yakın yerlerde uyunmamalı, mümkünse belli zaman aralıklarıyla kalkılıp soba kontrol edilmelidir, 2 saat arayla sobanın bulunduğu odanın camları açılmalı ve havalandırılmalıdır, sobanın çabuk yanması için benzine başvurulmamalıdır.”

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , zabıta müdürlüğü ,

Yorumlar

Veremdede’nin en mutlu günü…

14 Ocak 2018 Pazar 17:05

Ereğli Haber

Veremdede’nin en mutlu günü…

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan'ın Avukat kızı Yıldız Erdoğan, Antep Sofrası'nın sahibi Arif Tatlı'nın oğlu Serdar Tatlı ile nişanlandı.

Kdz. Ereğli ilçesinde ‘Veremdede’ olarak bilinen Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’ın Avukat kızı Yıldız Erdoğan ilçenin tanınmış esnaflarından Antep Sofrası’nın Sahibi Arif Tatlı’nın oğlu Serdar Tatlı ile evlilik yolunda ilk adımı attı.
Erdoğan ve Tatlı aileleri dün akşam Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan’ın evinde nişan töreni için bir araya geldi. Genç çiftin nişan yüzüklerini Volkswagen Batı Karadeniz Bölge Bayii İşadamı İlhami Yazıcıoğlu takarken, kendilerine bir ömür boyu sağlık, mutluluk ve huzur diledi.
Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak Av. Yıldız Erdoğan ve Serdar Tatlı’yı tebrik ediyor, aileleri ile birlikte kendilerine bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

 

Yorumlar
  • Teyzen Macide
    3 Nisan 2018 Salı 01:25

    Mutluluklar diler canım kızım

  • İSMAİL GÜNAYDIN
    27 Ocak 2018 Cumartesi 22:50

    YARINLARINIZ DÜNLE UMUTLARINIZ ACIYLA GÖLGELENMESİN SİZLERE BİR ÖMÜR BOYU SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLERİM

"Yerel gazetecilerimize destek vereceğiz"

13 Ocak 2018 Cumartesi 15:04

"Yerel gazetecilerimize destek vereceğiz"

Alaplı Ticaret ve Sanayi odası 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle ilçede görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

Köfteci lokantasında gerçekleşen buluşmaya TSO Başkanı Recep Ocak ile birlikte yönetim kurul üyeleri ve ilçede görev yapan gazeteciler katıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak, Ulusal ve yerel basın temsilcilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Başkan Recep Ocak “Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yerel basınımıza her zaman destek vereceğimizi söylemek isterim. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutlar, Cumartesi günü olması sebebiyle davetimizi kabul edip geldiğiniz için hepinize tek tek teşekkür ederim.” dedi.Konuşmaların ardından TSO Başkanı Recep Ocak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününe özel basın mensuplarına hediye takdim etti.

Etiketler:

Alaplı , TSO , gazeteciler ,

Yorumlar