Okul önü trafiği yeniden düzenleniyor

20 Eylül 2021 Pazartesi 16:13

Okul önü trafiği yeniden düzenleniyor

Karadeniz Ereğli Belediyesi, okul bölgelerinde araç ve yaya trafiğini daha güvenli hale getirmek için yaya geçidi yapıyor ve uyarı levhaları dikiyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi, 2021-2022 eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte okul bölgelerinde araç ve yaya trafiğini daha güvenli hale getirmek için çalışma başlattı.

Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğü Numarataj Birimi ortaklaşa olarak okul önlerinde yaya geçidi yapıyor. Ekipler ayrıca, okul bölgesini gösteren çeşitli uyarıların yer aldığı tabelaları dikiyor.

Çalışma, Kırmacı bölgesindeki okul önlerinden başlayarak Lojmanlar bölgesindeki okullarla devam etti. Mahalleler dahil ihtiyaç duyulan tüm okul önlerinde bu çalışma yapılacak. 

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , ereğli belediyesi , eğitim , okul önü

Yorumlar
  • Sonalp hamza
    22 Eylül 2021 Çarşamba 07:19

    Lütfen kavaklık mah.bulunan doğa koleji nede bir çözüm bulun saygıdeğer ali hocam bir otopark düşünmemişler..bina altına teşekkürler.

Kent gündemi masaya yatırıldı

20 Eylül 2021 Pazartesi 16:05

Kent gündemi masaya yatırıldı

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a iade-i ziyarette bulundu.

Kdz. Ereğli’deki görevine başlayan Kaymakam Mehmet Yapıcı, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a iade-i ziyarette bulundu.

Başkan Posbıyık, belediye girişinde karşıladığı Kaymakam Yapıcı’ya Ereğli’deki görevi nedeniyle tebriklerini tekrar ileterek başarı diledi. Başkan Posbıyık ayrıca belediyenin çalışmaları ve kent gündemiyle ilgili bilgi sundu.

Ziyaretin sonunda Başkan Posbıyık, Yapıcı’ya Herkül heykeli, Alemdar Gemisi tablosu ve içerisinde çeşitli tanıtım broşürü ve kente özgü hediyelerin yer aldığı çantayı takdim etti.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , mehmet yapıcı , halil posbıyık

Yorumlar

Gaziler unutulmadı

19 Eylül 2021 Pazar 22:01

Gaziler unutulmadı

Zonguldak’ın Ereğli ilçe Kaymakamı başkanlığında protokol eşliğinde gazi ziyaretleri gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e verilen gazilik ünvanı anısına 100.yılı kutlanan Gaziler Günü’nde, Kaymakam Mehmet Yapıcı başkanlığında, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Ali Akça, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Temel Şahin ve Türkiye Harp Malulü, Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Öztürk’ün katılımlarıyla ilçede yaşayan gazileri temsili olarak, 2000 yılında Erzurum’da gazi olan Hakan Topçu ile 1974 Kıbrıs Barış Harekatı gazilerinden Şaban Duru ve Fehmi Karaarslan ikametletinde pandemi tedbirlerine dikkat edilerek ziyaret edildi. Gazi ailelerinin talepleri dinlenerek yapılması gerekenler hakkında gerekli planlamalar yapıldı. Karşılıklı sevgi ve muhabbetle geçen görüşmelerin ardından aileler, Kaymakam Mehmet Yapıcı başta olmak üzere tüm ekibe teşekkürlerini dile getirdi.

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , gaziler günü , ereğli , mehmet yapıcı , halil posbıyık

Yorumlar

Protokol, gazi ve şehit aileleriyle buluştu

19 Eylül 2021 Pazar 21:58

Protokol, gazi ve şehit aileleriyle buluştu

19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları kapsamında kent protokolü ilçedeki gazi ve şehit aileleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gazilere minnettar olduklarını belirterek, “Gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir” dedi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı önderliğinde kent protokolü ilçedeki gaziler ve şehit aileleriyle bir araya gelerek 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı.

Atatürk Anıtı’ndaki törenle başlayan kutlamalar kapsamında Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’nın ev sahipliğinde gazi ve şehit ailelerine öğle yemeği ikramında bulunuldu. Yemeğe, Kaymakam Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, Jandarma Komutanı Üsteğmen Ali Akca, diğer protokol üyeleri, Kdz. Ereğli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Temel Şahin, Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mehmet Öztürk, gaziler ve şehit aileleri katıldı.

Posbıyık: Şehit ve gazilerimizle iftihar ediyoruz

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, burada gazi ve şehit ailelerine hitap etti. ‘Sizlerle iftihar ediyoruz’ diyen Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Sakarya Meydan Muharebesi’nden sonra 19 Eylül 1921’de, TBMM tarafından büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazilik’ unvanının verilişinin 100. Yıldönümünde kentimizdeki siz değerli gazilerimiz ve şehit aileleriyle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum.

Şanlı tarihi boyunca, tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır.

Gazilerimiz, ülkemizin her karış toprağında, vatanını, bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullarda bile canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Türkiye Cumhuriyeti, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm kahramanların, şehitlerin ve gazilerin bugünkü kuşaklara armağanı ve emanetidir.

Bir ülke düşününki şehitlerini anmaz, gazilerine gereken saygıyı göstermezse o ülke birliğini, beraberliğini ve vatan sevgisini kaybeder. Ülkemizin yarınları olan genç nesillerin, vatanseverlik ve kahramanlıkla bu ülkeye sahip çıkmaya devam edeceğinden hiç kuşku duymuyorum.

Bizlerin en önemli sorumluluğu, fedakarlıkların en büyüğünü yapan gazilerimiz için saygı duymak, sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmak, yaşam koşullarını iyileştirmek ve haklı isteklerinin karşılanması için çaba göstermektir. Kdz. Ereğli Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gazilerimizin ve şehit ailelerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.

Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyor hayatta olan gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”

Kent protokolü yemeğin ardından gaziler Şaban Duru, Fehmi Karaarslan ve Hakan Topçu’yu evlerinde ziyaret etti.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , gaziler günü

Yorumlar

Kıbrıs gazisi Gaziler Günü'nde korona virüsten öldü

19 Eylül 2021 Pazar 14:46

Kıbrıs gazisi Gaziler Günü'nde korona virüsten öldü

Zonguldak'ta korona virüs tedavisi gören Kıbrıs gazisi Osman Ay, 19 Eylül Gaziler Günü'nde hayatını kaybetti.

Bir süredir korona virüs hastalığı sebebiyle Atatürk Devlet Hastanesi'nde tedavi gören 69 yaşındaki Kıbrıs gazisi Osman Ay, 19 Eylül Gaziler Günü'nde hayatını kaybetti. Cenazesi hastane morgundan alınan Kıbrıs gazisi için cenaze töreni düzenlendi. Kılınan cenaze namazının ardından Ay, Gaziler Kabristanlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kıbrıs gazisi , gaziler günü

Yorumlar