Okul öncesi öğretmenler e-konferans'da bir araya geldi

10 Haziran 2020 Çarşamba 13:41

Okul öncesi öğretmenler e-konferans'da bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Tuncay Morkoç, Zonguldak’ta eğitim yöneticileri ve okul öncesi öğretmenlerle çevrimiçi platformla bir araya geldi.

Çevrimiçi olarak konferans formatında gerçekleşen platforma İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürleri, Okul Öncesi Kurum Müdürleri, bünyesinde okul öncesi sınıfları bulunan İlkokul Müdürleri, okul öncesi öğretmenleri, ilgili öğretmenler ve çeşitli illerden de okul öncesi eğitim yöneticileri ve öğretmenler de katıldılar. MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Tuncay Morkoç, platforma katılan okulun öncesi eğitimin tüm paydaşlarına; erken çocukluk eğitim, okul öncesi eğitim başlıkları altında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bakanlık düzeyinde şuana kadar yapılan çalışmaları paylaşarak bundan sonraki süreçte okul öncesi eğitimin bütün boyutlarında Bakanlık nezdinde yapılmakta olan çalışmalar ve Bakanlığın taşradaki birimleri illerde, ilçelerde, köylerde bundan sonraki süreçte okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılabilmesi, merkezlerde ve kırsalda daha çok çocuğun okul öncesi eğitim imkanlarından yararlanabilmesi için eğitim yöneticileri ve okul öncesi öğretmenlerle birlikte diğer tüm paydaşların yapabilecekleri çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yaptı.
Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Tuncay Morkoç, okul öncesi eğitimin okullardaki uygulamalarına ilişkin olarak; okul öncesi eğitim kurumları yöneticileri ve okul öncesi öğretmenden gelen çok fazla soruya cevap verdi. Katılımcılar tarafından yöneltilen sorularla birlikte okul öncesi eğitimin birçok bileşenini de kapsayan konulara değindi. Okul öncesi öğrencilerin kayıt zamanı, kayıt yaşı, pandemi sonrası telafi eğitimleri, okul öncesi öğretmenlerin mesleki gelişimleri, sınıf içi uygulamalar, okul ve sınıf ortamları, okul öncesi müfredatı gibi konularda gelen birçok soruyu yanıtlayarak ülke geneli uygulama örneklerinden bahsetti. Platforma katılan öğretmen ve yöneticiler, Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Tuncay Morkoç’a memnuniyetlerini ileterek okul öncesi öğretmen ve yöneticilere gösterdiği yakın ilgi ve Bakanlığın verdiği değeri yansıttığı için teşekkür ettiler.
İl Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, eğitime başlama yaşının her geçen gün düştüğünü belirterek, bunun memnuniyet verici olduğunu, erken çocukluk eğitimi, okul öncesi eğitime verilen önemin bir göstergesi olduğunu ifade ederek; okul öncesi eğitimin yaygınlaşmasının çocukların sosyal davranış gelişimi ve akademik başarı gelişimine çok önemli katkılar sunduğunu belirterek Zonguldak’ta daha fazla çocuğun okul öncesi eğitime erişiminin sağlanması için, eğitimin tüm paydaşları olarak özel çabalar içinde olduklarını belirterek, her geçen gün Zonguldak’ta okul öncesi eğitime devem eden öğrenci sayısının arttığını ifade ederek MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Erken Çocukluk Eğitimi Daire Başkanı Tuncay Morkoç’a, Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne, Milli Eğitim Bakanlığına ve platforma katılan okul öncesi eğitimin gereğine inanarak yaklaşık iki saat süren bu çevrimiçi platformu izleyen tüm katılımcılara Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına teşekkür etti.

Yorumlar

Zonguldak'ın Valisi değişti

10 Haziran 2020 Çarşamba 11:46

Zonguldak'ın Valisi değişti

Afyonkarahisar Valiliği görevini sürdüren Mustafa Tutulmaz, son kararname ile Zonguldak Valiliği'ne atandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre 41 ilin Valisinin yeri değişti. Zonguldak Valiliği görevini sürdüren Erdoğan Bektaş, Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı. Afyonkarahisar Valiliği görevini sürdüren Mustafa Tutulmaz ise Zonguldak Valiliği görevine atandı. Tutulmaz'ın özgeçmişi ise şöyle:
"1965 yılında Antalya’nın Korkuteli ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Korkuteli’de orta ve lise öğrenimini Burdur’da tamamladı. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1988 yılında Antalya kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1989-1990 yılları arasında 1 yıl süre ile İçişleri Bakanlığı tarafından İngilizce dil öğrenimi ve mesleki çalışmalarda bulunmak üzere İngiltere’de bulundu.
Görev yaptığı süre içinde, Milletlerarası Ahvali Şahsiye Komisyonu (CIEC) Genel Kurul ve Çalışma Grupları, Avrupa Konseyi Vatandaşlık Konferansı ve Çalışma Grupları, Avrupa Birliği Müzakere Süreci - Tarama Çalışmaları, Sivil Savunma, nüfus ve vatandaşlık ile kamu denetçiliği alanında uluslararası konferans, toplantı, seminerlere katılım ve inceleme ziyaretleri ile İnsan hakları, liderlik, toplam kalite yönetimi, bilgi ve belge yönetimi, proje hazırlama kursları ile değişik hizmet içi eğitim kurslarına katıldı. T.C. Kimlik Kartının proje hazırlık, pilot uygulaması ve yaygınlaştırma hazırlık çalışmalarında komisyon başkanlığı görevinde bulundu.
Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir. İngiltere deki eğitimi dönüşünde 4 ay süreyle Isparta İli Gelendost İlçesi Kaymakam Vekilliği görevini yürüten Vali Tutulmaz, sırasıyla; 1991-1992 yılları arası Eskişehir ili Mihalgazi Kaymakamlığı, 1993-1995 yılları arası Ardahan ili Göle Kaymakamlığı, 1995-1998 yılları arası Erzincan ili Tercan Kaymakamlığı, 1998-2001 yılları arası Kastamonu Vali Yardımcılığı, 2001-2002 yılları arası Ordu ili Perşembe Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2000-2001 yıllarında İngiltere Exeter Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans yaptı. 2002-2006 yılları arasında Sivil Savunma Genel Müdürlüğünde ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı, 2006-2011 yılları arası Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığı, 2011-2012 yıllarında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevinde bulundu. 2013-2014 yılları arası TBMM’ne Bağlı olarak kurulan Kamu Denetçiliği Kurumunda kurucu Genel Sekreter olarak görev yaptı. Genel müdür yardımcılığı görevini yürütürken 2006-2009 yılları arası Polis Akademisinde Vatandaşlık Hukuku Dersi Öğretim Elemanı olarak görev yaptı. 21 Mayıs 2014 tarih ve 2014/6366 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Siirt Valiliği görevine atanan Vali Mustafa Tutulmaz,13 Haziran 2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla atandığı Afyonkarahisar Valiliği görevine 04 Temmuz 2017 tarihinde başladı."

Yorumlar

Sözleriyle tepki çeken Vali merkeze atandı

10 Haziran 2020 Çarşamba 11:10

Sözleriyle tepki çeken Vali merkeze atandı

Zonguldak'ta koronavirüs salgını mücadelesi sürecinde bazı sağlık çalışanlarının salgına yakalanması üzerine "Normalde sağlık çalışanlarımızın bize getirdiği yük olmasaydı belki de bu gün geri dönüşü konuşuyor olacaktık" diyen Vali Erdoğan Bektaş, Merkez Mülkiye Başmüfettişliği'ne atandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile birlikte 40 il ve Zonguldak'ın Valileri değişti. 27 Ekim 2018 günü Rize Valiliği'nden Zonguldak Valiliği'ne atanan Erdoğan Bektaş, son kararname ile birlikte Merkez Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da Zonguldak Valiliği'ne atandı.
Zonguldak doğumlu olan Vali Erdoğan Bektaş, geçen 17 Nisan günü düzenlediği basın toplantısında sağlık çalışanları ile ilgili "Bir diğer sıkıntımız. Aslında gerçekten ifade etmekte de zorlanıyorum. Bizim bütün rakamımız 567 iken bunun içerisinde maalesef 137 sağlıkçımız var. Sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Baştan bu tarafa her tedbir alınmasına rağmen sağlıkçılarımız hastalarla diyaloglarla kendilerini korudular. Ancak birbirleriyle diyaloglarını korumadılar. Bugün en yüksek perdeden bütün yetkili arkadaşlarımızı uyardık. Bu bizim faturamızı ağırlaştıran bir olaydır. Normalde sağlık çalışanlarımızın bize getirdiği yük olmasaydı belki de bu gün geri dönüşü konuşuyor olacaktık. Bu da gerçekten zor oldu" ifadelerinde bulunmuş, kamuoyunda tepkilere neden olmuştu.
Türk Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara "Yük gördüğünüz Bir Sağlık Çalışanı olarak gidişinize üzülmedim. Siz bizim kalbimizi kırıp gidiyorsunuz. Yine de size ve Ailenize Sağlık ve Esenlik dolu mutlu bir hayat dilerim Sayın Valim" şeklinde paylaşımda bulundu.

Yorumlar

Alfemo’da 6 ay ertelemeli 60 ay vadeli kampanya

9 Haziran 2020 Salı 20:26

Alfemo’da 6 ay ertelemeli 60 ay vadeli kampanya

Alfemo Kdz. Ereğli Mağazası müşterilerine 6 ay ertelemeli 60 aya kadar varan vadelerde ödeme kolaylığı sağlıyor. Ayrıca aldığınız ilk üründe yüzde 30 ikinci üründe ise yüzde 50 indirim uyguluyor.

Alfemo Mobilya Kdz. Ereğli Mağazası sosyal hayatı destek kredisiyle ihtiyaçlarınızı kolayca karşılama ve hayallerinizdeki eve kendinize en uygun ödeme planıyla kavuşma fırsatı sunuyor.
Alfemo Kdz. Ereğli Mağazası’ndan istediğiniz ürünleri seçerek proforma faturanızı alın, anlaşmalı bankalara başvurunuzu yapın, 6 ay ertelemeli, 60 aya kadar vade ile hayallerinizdeki mobilyaya kavuşun.


İlk üründe yüzde 30 ikinci üründe yüzde 50 indirim
Alfemo Mobilya Kdz. Ereğli Mağazası, 6 ay erteleme ve 60 ay vadeye kadar ödeme kolaylığının yanında büyük yaz indirimi ile mobilyasını yenilemek isteyen ve yeni evlenen çiftlere özel büyük yaz kampanyası yaptı.
30 Haziran 2020 tarihlerine kadar Alfemo Mobilya Kdz. Ereğli Mağazası’na gelin, aldığınız ilk üründe %30, ikinci üründe ise %50 indirime sahip olun. Kampanya, yatak odaları, yemek odaları, yaşam üniteleri, oturma grupları, köşe takımları, Kitchen Studio, Yatak Merkezi ve Home Decor STU bazlı alımlarda geçerli olacak. Üçlü ürün alınması durumunda ise ilk ürün %30 + ikinci ürün %50 üçüncü üründe ise yine %30 indirime sahip olunacak.
Mobilyasını yenilemek isteyen ve yeni evlenecek olan çiftlere harika bir fırsat sunan Alfemo, kampanyadan faydalanmak isteyen herkesi Alfemo Kdz. Ereğli mağazasına bekliyor.
Alfemo Mobilya Kdz. Ereğli Mağazası, Müftü Mahallesi, Uzunkum Caddesi’nde (Göztepe Mevkii), ayrıca 0544 280 67 80 telefon numarasından iletişime geçip, randevu ile mağazayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

GMİS Van'da düzenlenen saldırıyı kınadı

9 Haziran 2020 Salı 17:16

GMİS Van'da düzenlenen saldırıyı kınadı

GMİS Yönetim Kurulu, Van'da terör örgütünce düzenlenen saldırıyı kınadı.

GMİS Yönetim Kurulunca yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Van'ın Çatak ilçesi Narlı bölgesindeki bir yaylaya yol çalışması yapan işçileri taşıyan sivil servis aracına 8 Haziran 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca EYP ile düzenlenen hain saldırıda 2 işçi kardeşimiz şehit oldu, 8 işçi kardeşimiz de yaralandı. Evine ekmek götürmek, milletimize ve ülkemize hizmet etmek için yaz-kış demeden alınteri döken emekçilerimize yönelik bu haince saldırıyı kınıyoruz. Hiçbir saldırı; biz emekçileri ülkemize ve milletimize hizmet etme yolundan çeviremedi, çeviremez. Bugüne kadar; milletimizin güveni ve huzuru için görev yaparken şehit düşen ordumuz ve emniyet teşkilatımız mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Şehit olan işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralı işçi kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz."

Yorumlar