Oğuzhan Sevinç 15 Temmuz şehitlerini rahmetle yad etti

15 Temmuz 2017 Cumartesi 11:32

Ereğli Haber

Oğuzhan Sevinç 15 Temmuz şehitlerini rahmetle yad etti

Sevinç Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Sevinç 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Oğuzhan Sevinç yayınladığı mesajında: “15 Temmuz’da hainlerin her türlü silahına karşın yalnızca imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilen; Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması’nın darbe girişimine karşı durup bozguna uğratan, günlerce sokakları meydanları boş bırakmayarak istiklaline ve istikbaline sahip çıkma konusundaki kararlılığını ortaya koyan vatansever vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. O gece ‘Gün milli iradeye sahip çıkma günüdür’ diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyen vakur milletimizi saygıyla selamlıyorum. Bu ihanet çetesi mensupları, bu vatan hainleri vasıtası ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz akşamı harekete geçen gafiller 24 saat içerisinde milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu asil millet tanklara, uçaklar, kurşunlara karşı vücudunu siper ederek tarih yazmıştır. Biz Türk Milleti olarak her daim bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimize şifalar diliyorum” dedi.

Yorumlar

Gülüç 15 Temmuz şehitlerini unutmadı

14 Temmuz 2017 Cuma 20:26

Gülüç 15 Temmuz şehitlerini unutmadı

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın katılımı ile Gülüç Site Camisi’nde yaz Kur-an Kursu öğrencileri tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve Gülüç halkı katıldı. Kur-an Kursu öğrencileri etkinlik kapsamında Kuran-ı Kerim ve şiir okudular.
Çocukların böyle anlamlı bir günde manevi duygularını arttırdığını söyleyen Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, geleceğin sağlam temellerle atıldığını vurguladı. Demirtaş, “Dini ve milli duygular kaybetmemiz gereken, kültürümüzü, özümüzü yaşatacak, geleceğe örnek olacak duygulardır. Bizler bu duyguları yaşatarak, vatanını seven, dinine, diline, bayrağına, vatanına, toprağına sahip çıkan bireyler yetiştirmek gayesindeyiz. Çocuklarımız bugün yaptığı program ile bizleri derinden etkileyerek, duygulandırdı. Bizler Türk milleti olarak, geçmişten günümüze her zorlukla başa çıktık, birliğimizin ve beraberliğimizin daim olması temennisinde bulunurken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü hatırlatmak istiyorum. “Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir.” 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizi de unutmuyoruz tabi ki, bugün dualarımız, onlar ve tüm şehitlerimiz için” dedi.
Konuşmaların ardından anma günü yapılan dua ile sona erdi.
.

Etiketler:

Gülüç , Belediyesi , Gökhan Demirtaş ,

Yorumlar

15 Temmuz şehitleri için etli pilav ikramı

14 Temmuz 2017 Cuma 19:51

15 Temmuz şehitleri için etli pilav ikramı

Alaplı Kaymakamlığının “15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, Alaplı Belediyesi Cuma namazı sonrası 1500 kişiye etli pilav ikramında bulundu.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Cuma namazı öncesi Alaplı Merkez Camii’nde şehitler için mevlid-i şerif okutuldu. Cuma namazı sonrasında ise Alaplı Belediyesi, yaklaşık 1500 kişiye etli pilav ikramında bulundu. Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ve Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, ikramın vatandaşlara servis edilmesinde görevlilere yardımcı oldu.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde, demokrasi dışı bu girişimi bir kez daha nefretle kınadığını ifade ederek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.’ . Demokrasi ve Cumhuriyet vazgeçilemez unsurumuzdur. Bu vesileyle 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, tüm gazilerimizi de minnetle anıyorum“ dedi.

Etiketler:

alaplı , belediye başkanı , nuri tekin , pilav günü ,

Yorumlar

Hastane çalışanlarından örnek davranış...

14 Temmuz 2017 Cuma 19:28

Hastane çalışanlarından örnek davranış...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi’nde 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Beraberlik günü nedeniyle Kızılay işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi tarafından Kızılay işbirliği ile 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Beraberlik günü nedeniyle düzenlenen kan bağışı kampanyası sabah saatlerinde başladı. Kampanya ya Ereğli Devlet, Alaplı Devlet, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, İlçe Sağlık Merkezi, 112 ekipleri ve vatandaşlar katıldı. Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Vildan Türkeli kampanyaya katılan tüm sağlık çalışanı ve vatandaşlara teşekkür ederken, 15 Temmuz’da darbecilere direnirken hayatını kaybeden tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.
Öte yandan 15 Temmuz şehitleri için Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi mescidinde mevlid ve Kur’an-ı Kerim okundu.

Etiketler:

kdz. ereğli , devlet hastanesi , sağlık çalışanları , kan bağışı , kızılay ,

Yorumlar

STK'lardan 15 Temmuz'a ortak tavır...

13 Temmuz 2017 Perşembe 21:34

Ereğli Haber

STK'lardan 15 Temmuz'a ortak tavır...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü için bir araya gelerek ortak mesaj verdiler.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeni ile Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, sendika temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları ve dernek temsilcileri katıldı. Basın toplantısında Kdz. Ereğli TSO Başkan Yardımcısı Sertan Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çivici, Mehmet Alim ve Oda Genel Sekreteri Gündüz Acar’da yer aldı.

Tetiker "15 Temmuz’a rağmen yüzde büyüme önemli bir hadise"
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker basın toplantıda TOBB tarafından gönderilen ve tüm Türkiye genelindeki TSO’lar tarafından açıklanan metni "Gücümüz Milli İrade, Hedef Büyük Türkiye" yazılı afişin önünde okudu. TSO Başkanı Tetiker, 15 Temmuz sonrası ekonomik gidişatla ilgili soru üzerine "Şuanda bulunmuş olduğumuz nokta çok güzel bir nokta. Bunu çok iyi değerlendirmemiz lazım. Dediğim gibi dünya olduğu yerde durmuş, hatta gerilemiş durumdayken bizim yüzde 5 gibi büyük bir büyümeyi gerçekleştirmiş olmamız çok önemli bir hadise. Ama o gelinen noktayı korumak ve ileriye götürmek de bizim boynumuzun borcu" dedi.
Toplantıda konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da 15 Temmuz akşamı düzenlenecek Demokrasi ve Birlik yürüyüşüne tüm Ereğli halkını davet etti. Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi; "15 Temmuz’da aslında biz hem İstiklalimizi hem de İstikbalimizi sağladık. Bundan dolayı unutmamamız lazım. 15 Temmuz’da darbeciler başarılı olsaydı eğer, bizler bugün burada bu toplantıyı yapamayacaktık. Ülkemizde kardeş kavgası yaşanacaktı ve aylarca süren bir iç savaşa sürüklenecektik. Sonuçta ülkemiz parçalanmış olacaktı. Onun için 15 Temmuz’un şifrelerini çok iyi okumamız lazım. 15 Temmuz gerçekten bir kahramanlık destanıdır."
Kızılay Şube Başkanı Yusuf Oktay da 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeni ile kan bağışı kampanyası başlattıklarını belirtirken, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan, sendika olarak 15 Temmuz 2016'dan sonraki süreci desteklediklerini ifade etti. Ercan, 15 Temmuz’dan sonra demokrasi alanlarında olduklarını vurguladı.

Tetiker, TOBB’dan gönderilen metni okudu
Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, TOBB tarafından gönderilen şu metni okudu: “Türkiye’nin sivil toplumunu temsil eden; Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı olan; Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ),Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye KAMU-SEN), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) olarak buradayız. Bu masada oturan demokrasi sevdalısı kurumlar ve Belediye Başkanımız olarak, bu ortak açıklamayı 81 ilde aynı anda yapıyoruz. Tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıl dönümüne giriyoruz.İki hafta boyunca, farklı etkinliklerle, hazırladığımız afişlerle ülkemizin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız.15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi.15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi.O gece Fetullahçı terör örgütü,“devleti”ele geçirmeye,milleti tahakküm altına almaya kalkıştı.Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı.Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti.
Allah’a şükürler olsun Milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu.Bu masadaki kuruluşlarının tamamı da, ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı.Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık.Haince planlanmış darbe girişimini savuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz."

Yorumlar