O yol yine bozuldu... Sürücüler isyanda

24 Ocak 2018 Çarşamba 12:29

O yol yine bozuldu... Sürücüler isyanda

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Devlet Hastanesi’ne giden bozuk yol sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde 350 yataklı Devlet Hastanesi’ne giden Ömerli Mahallesi’nde ki 300 metrelik bozuk yol sürücülere zor anlar yaşatıyor. Geçtiğimiz sene Mayıs ayında sürücülerin şikâyeti üzerine geçici asfalt dökülen yol yoğun yağışın etkisiyle yeniden bozuldu. Araç sürücülerinin ve özellikle hasta taşıyan ambulansların oluşan derin çukurlar nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığı yolda karayolları ekiplerinin yeniden çalışma yapması bekleniyor.
Yaklaşık 2 yıldır yapımı devam eden Zonguldak-Ereğli karayolunun hastane kavşağı civarında ki 300 metrelik kısmın sürekli bozulduğunu dile getiren mahalle sakinleri, yetkililerden yardım istedi. Mahalle sakinleri “Hastane kavşağında 300 metrelik kısımda 1,5 yıldır büyük çile yaşanıyor. Buradan ambulanslar hasta taşıyor. Yolda oluşan büyük çukurlar sarsıntıya neden oluyor. Allah korusun bir hastamız bu yol yüzünden hayatını kaybetse bunun hesabını kim verecek. Çukurları mıcır ile kapatıyorlar ama iki sonra yine aynı çukurlar açılıyor. Ne olur buraya 5 santimde olsa geçici asfalt döksünler. Araçlar mahvoluyor. Ambulanslar hasta taşırken büyük sıkıntı yaşıyor. Burası hastane yolu. Milletvekilimiz, valimiz, kaymakamımız ve karayolları yetkililerinden buraya geçici olarak asfalt döktürmelerini istiyoruz” dedi.

Etiketler:

ömerli , hastane , bozuk yol ,

Yorumlar
 • RIFAT YILMAZ
  25 Ocak 2018 Perşembe 19:14

  BİZİM DE BİR MİLLET VEKİLİMİZ OLSAYDI O YOL BÖYLE BOZUK OLMAZDI 2 SENEDEN BU YANA KÖPRÜLÜ YOL YAPILAMIYOR SÖZDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR DENİYOR AMA O BÖLGEDE CAM ÇİVİSİ DAHİ ÇAKMADILAR YAZIKLAR OLSUN SİZE UTANIN BEE

 • asimcakir
  24 Ocak 2018 Çarşamba 21:01

  500 metre yolu yapamiyan eregli yoneticilerine soruyorum sizin hic hastaniz olmuyormu? bu yoldan hic gecmiyormusunuz.ben her gecisimde utaniyorum bu durumdan ambulanslar buradan gecerken hasta yerinden hopluyor YAZIKLAR OLSUN yillardir bunu eregli halkina yasatanlara

 • Adem dilaver
  24 Ocak 2018 Çarşamba 12:55

  O yolun 2 yıldır bitirilemiyor olması karayollarının büyük ayıbıdır yaziklar olsun size haram olsun size ödenen vergilere

Hastane çalışanları kan verdi...

23 Ocak 2018 Salı 18:48

Ereğli Haber

Hastane çalışanları kan verdi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi devlet hastanesinde kan stoklarında yaşanan azalma nedeniyle kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde kan stoklarında azalma yaşanması ve kan sıkıntısı çekilmemesi için kan bağışı kampanyası düzenlendi. Bu gün sabah Zonguldak Kızılay Kan Merkezi ekipleri tarafından saat 10.00’da başlatılan ve saat 17.00’de sona eren kampanyada 62 kişi kan bağışında 1 kişi ilik bağışında bulundu.
Zonguldak Kızılay Kan Merkezi doktorlarından Murat Abalık, kış aylarında havaların soğuması ile bağışçı sayısının azalması ile birlikte kan stoklarında da azalma olduğunu belirterek, özellikle bu aylarda vatandaşlardan kan bağışlarına daha fazla duyarlılık göstermelerini beklediklerini söyledi. Abalık yaptığı açıklamada “Dönemsel olarak yazın sıcak havalarda, kışın ise böyle soğuk havalarda insanlar kan vermekten çekiniyorlar. Bu dönemlerde kan stoklarımızda azalmalar oluyor. Tabi hastanelerde ameliyat olanların, acil durumu olanların kana ihtiyaçları devam ediyor. Böyle dönemlerde hastanelerin ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekiyoruz. Biz tüm koşullara rağmen ekiplerimizi düzenleyip kan bağışlarını almaya çalışıyoruz. Bu günde Ereğli Devlet Hastanesi’ndeyiz. Düzenli olarak burada kan bağışı kampanyaları düzenleniyor. Bu günde soğuk havaya rağmen hem personel hemde vatandaşlar kan bağışına iştirak ediyorlar. Şu ana kadar güzel sayılara ulaştık. Böyle zamanlarda tüm vatandaşların bu durumu gözardı etmeden kan bağışı merkezlerimize bekliyoruz. Hem Zonguldak merkezde hemde ilçelerde bu tür mobil merkezlerimizle kan bağışlarını almaya çalışıyoruz” dedi.
Dr. Abalık özelliklşe kış aylarında kan bağışında bulunmanın stoklarda yaşanan azalma nedeniyle daha fazla önem arz ettiğini söyledi.

Yorumlar

Faciadan dönüldü...

23 Ocak 2018 Salı 18:44

Faciadan dönüldü...

Zonguldak’ta yıkılıp yeniden yapılmasına karar verilen Gazi İlköğretim Okulu yıkım işlemine başlanıldı. Yıkım sırasında yan yatan binada faciadan dönüldü.

Geçtiğimiz günlerde yıkılıp yeniden yapılmasına karar verilen Gazi ilköğretim Ortaokulunun yıkımına özel bir şirket tarafından başlandı. Sabah erken saatlerde başlayan yıkım işlemi sırasında hiçbir güvenlik önlemi alınmadan yapılan yıkım çalışması sırasında bina yan yattı. Çevrede hiç bir vatandaşın olmaması faciaya kıl payı önledi.

Etiketler:

yıkım , facia , okul ,

Yorumlar

Öfkelerini kontrol etmeyi öğrendiler...

23 Ocak 2018 Salı 17:42

Öfkelerini kontrol etmeyi öğrendiler...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi, ilçede toplu taşımacılık yapan Halk Otobüsü şoförlerine yönelik, ‘Öfke Kontrolü ve İletişim Konulu Eğitim Semineri’ düzenledi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Levent Tigin Kalyoncu’nun da dinleyici olarak katıldığı ilk gün eğitiminde şoförlere, öfke kontrolü ve stres yönetimi başta olmak üzere, zor insanla başa çıkma, kişisel bakım ve imaj yönetimi, kurum kültür uyumu ile müşteri memnuniyeti alanında sunumlar yapıldı.
Psikolog Sezai Kalafat’ın konuşmacı olarak katıldığı ve ilki bugün gerçekleşen seminer, 10’ar kişilik gruplar halinde 3 ay boyunca devam edecek. Tüm şoförler üçer saat sürecek eğitimin ardından, sınava tabi tutulacak.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , şoförler , eğitim , öfke kontrolü ,

Yorumlar

"Muhtar ihbar Hattı" kuruldu

23 Ocak 2018 Salı 17:37

"Muhtar ihbar Hattı" kuruldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde Muhtar ihbar hattı kuruldu.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın talimatıyla Zabıta Müdürlüğü bünyesinde mahallelerdeki sorun ve isteklerin hızlı çözüme kavuşturulması için ‘Muhtar ihbar hattı’ kuruldu.
Zabıta Müdürü Alptekin Dursun, WhatsApp Muhtar ihbar hattı oluşturulduğunu belirterek; “Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal’ın talimatıyla, 0552 067 0 153 numaralı whatsapp hattında oluşturduğumuz 31 mahalle muhtarımızın dahil olduğu ihbar hattı faaliyete başlamıştır. Bu grup, değerli muhtarlarımızdan gelen bilgilerin görüşülmesi, değerlendirilmesi, tedbir alınması, çözümlenmesi gereken her türlü problemin ve olumsuzluğun tespiti, iletişimin daha hızlı olabilmesi ve sorunların kısa sürede çözülebilmesi için kurulmuştur” dedi.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal ,

Yorumlar