O madenci son yolculuğuna uğurlandı

1 Ağustos 2019 Perşembe 16:44

O madenci son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak'ta özel bir maden ocağında 3 işçinin yaralandığı göçük sonrası kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Alper Kıransoy, kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Edinilen bilgiye göre dün Rat Mahallesi'nde özel bir maden ocağında göçük meydana gelmiş, 3 işçi yaralanmıştı. Göçükten ağır yaralı olarak kurtarılan Alper Kıransoy ise kaldırıldığı Atatürk Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.
Kıransoy'un cenazesi hastane morgundan alınarak Asma Mahallesi Hz. Hamza Camii'ne getirildi. Öğlen namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere aile mezarlığına götürüldü. Alper Kıransoy’la birlikte yaralanan Volkan Kıransoy ve Mehmet Demirkurt’un ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Etiketler:

maden , göçük , kdz.ereğli , haber , cenaze ,

Yorumlar

Denizden öyle şeyler çıktı ki...

1 Ağustos 2019 Perşembe 16:29

Denizden öyle şeyler çıktı ki...

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ZESOB) Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKKA) proje desteği kapsamında yürütülen su altı kaynak kursuna katılan kursiyerler bugün Kozlu limanında deniz tabanından çöp topladılar.

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ZESOB) Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKKA) proje desteği kapsamında Kozlu Limanında ve sahilde deniz dibine dalarak çöp topladılar. Denizden topladıklarını sahile bırakan dalgıçlar suyun dibinden araç lastiği, alkol şişeleri ve plastik atıklar çuvallara doldurularak çıkartıldı.
Çevre kirliliğinin dünyayı tehdit ettiğini ifade eden Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun yaptığı açıklamada, "Kurumumuz ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı proje desteği kapsamında yürütmüş olduğumuz su altı kaynak eğitimi projesi sosyal etkinlikler kapsamında bugün Kozlu limanı deniz dibi temizlik etkinliği gerçekleştirilmiştir. Bu etkinliğimizde bize destek veren Zonguldak Liman başkanlığına, Kozlu Belediyesine, Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'na teşekkürlerimi sunuyorum. Artık hepimiz çok iyi biliyoruz ki günümüzde insanlığı dünyayı tehdit en büyük çevre kirliliğidir. Doğal çevrenin kirlenmesi sonucu yakın bir gelecekte havada karada su ve denizlerde yaşayan canlıların gelişmeleri ve yaşamlarını sürdürmeleri mümkün olmayan bir olumsuzluğu kaçınılmaz olacaktır. Her konuda olduğu gibi hayati önem taşıyan denizlerimizin korunmasın da devamlılığı şart olan tedbir ve eğitimlerle başarıya ulaşabilecektir. İpin ucunu bırakırsak telafisi mümkün olmayan zararlara karşı karşıya kalacağımızı halkımıza çok iyi anlatabilmek önceliklerimizden biri olmalıdır. Bugüne kadar çok hatalar yaptık bundan sonra hiç olmazsa elimizde kalanı koruyalım. Zonguldak halkından ve denizi kullanan işletmelerden ricam lütfen bu güzelliğinizi kirletmeyelim, atıklarımızı denize atmayalım denizlerimizde de canlıların olduğunu unutmayalım" ifadelerini kullandı.
Herkesi çevre kirliliğine karşı duyarlı olamaya davet eden Batı Karadeniz Su Altı Denizcilik Eğitmeni Gürol Velioğlu, "BAKKA desteğiyle açmış olduğumuz su altı sanayi dalgıçlığı hazırlık programı bu program kapsamında bir etkinlik düzenlendik. Bizim burada çıkardığımız o su altı kirliliği insanlarımızın su altına daha duyarlı olmasını çünkü suyun altından çıkarttığımız atıkların kısa zamanda yok olması mümkün değil. Herkesin duyarlı olması bu yapılan temizlik herkesin yapılabileceği bir temizlik değil. Suyun altından plastik atık, lastikler, cep telefonları gibi ürünler var. Hatta o kadar çok cep telefonu bulduk ki bu telefonlarla ikinci el dükkan bile açılır yani aklınıza gelebilecek her türlü atık pislik var” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Kurban vekaletini Kızılay'a verdi...

31 Temmuz 2019 Çarşamba 19:01

Kurban vekaletini Kızılay'a verdi...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kızılay Derneği’ne kurban bağışında bulundu.

Kızılay Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer ile Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yılmaz AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı makamında ziyaret etti. Ciğer ziyarette, Çakır’ın Kızılay’a yaptığı kurban bağışını kabul etti. Çakır’ın kurban vekaletini Kızılay’a vermesinden dolayı mutlu olduklarını belirten Ciğer kendisine örnek davranışından dolayı teşekkür etti. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise Kızılay Derneği’nin yeni yönetimin göreve başlar başlamaz güzel hizmetler yapmaya başladığını belirterek kendilerine her türlü çalışmalarında destek olmaya hazır olduklarını vurguladı.

Yorumlar

Çakır basın toplantısında önemli konulara değindi

31 Temmuz 2019 Çarşamba 18:57

Ereğli Haber

Çakır basın toplantısında önemli konulara değindi

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz. Ereğli’ye yapılması planlanan kampüs projesine bir an önce başlamak istediklerini söyledi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır parti binasında basın toplantısı düzenledi. İl genel ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan Çakır, Eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alana en az 2-3 fakülte kazandırmak istediklerini söyledi. Çakır konuşmasında “Eski Devlet Hastanesi alanında yapılacak üniversite kampüsü konusu çok eskiden başlayan, yıllardır konuştuğumuz bir süreç. Şu anda bir proje çalışması var. Sayın kaymakamımız önderliğinde, ilçemizin yerel imkânları üzerinden, hayırseverlerimizin desteğiyle devam eden bir süreç var. Görüşmeler devam ediyor. Bu sene tasarruf tedbirleri çerçevesinde bakanlık ve rektörlük bütçesi müsait değil. Eğitim Fakültesi’ne ek bina ilgili zemin etüt çalışması yapıldı. Proje çalışmaları bitme aşamasında. Önümüzdeki ay ilk kazmayı vurup ek bina inşaatını başlatırız diye düşünüyorum” dedi.
İlçede son 3 yılda 15 okulun eğitim öğretime kazandırıldığını ifade eden Çakır, bu yıl inşaatı devam eden 3 okulunda yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirileceğini anlattı.
Kdz. Ereğli’ye diş hastanesi yapımının programa aldırılması ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini ve kısa sürede ihalesinin yapılmasının sağlanmaya çalışıldığını belirten Çakır, devlet hastanesindeki doktor eksiklerini gidermek içinde girişimlerde bulunduklarını vurguladı.
Zonguldak-Ereğli arası karayolunun yapımının tamamlanarak hizmete açıldığını ve 1 saatlik yolun 30 dakikaya düştüğünü anlatan Çakır, Ereğli-Devrek karayolunun Çaylıoğlu’na kadar olan kısmının ise Ekim ayına kadar tamamlanacağını söyledi.
Kdz. Ereğli ilçe merkezindeki PTT inşaatının Eylül ayında tamamlanacağını belirten Çakır, kırsal bölgelerdeki yol, su ve kanalizasyon çalışmalarının da aralıksız sürdüğünü ifade etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatlarının bölge halkını mutlu ettiğini savunan Çakır, istihdam projeleri ile ilgili olarak ta çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.
Başkan Çakır yaptığı açıklamaların ardından gazetecilerden gelen sorulara yanıt verdi.

Yorumlar

TOBB Genç Girişimciler kururlundan Kdz.Ereğli TSO'ya ziyaret

31 Temmuz 2019 Çarşamba 17:56

TOBB Genç Girişimciler kururlundan Kdz.Ereğli TSO'ya ziyaret

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası’nı TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu ziyaret ederek çalışmalarında başarılar diledi.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serdar Bakkaloğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Tanyıldız’ın bulunduğu ziyarete TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kemal Karabel, üyelerden Erdem Dereli, Fırat Karahan, Ayşe Aslıbacak, İlayda Akçil, Sena Balkaç ve Şinasi Sefa Torun katıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Bakkaloğlu, tüm kurul üyelerine teşekkür ederken birlikte oluşturulacak proje ve iş birliklerinde beraber hareket etmekten mutluluk duyacağını belirtti. TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kemal Karabel ise kurul olarak ziyaretlerine başladıklarını ve Türkiye de ilk ziyaretlerini de Ereğli’ye gerçekleştirdiklerini belirterek misafirperverliklerinden dolayı Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine teşekkürlerini sundu.
TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu’nun Kdz. Ereğli’de ki ziyareti Tat Metal A.Ş. ardından sona erdi.

Yorumlar