O bankanın şube müdürü tutuklandı...

26 Aralık 2019 Perşembe 17:07

O bankanın şube müdürü tutuklandı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 2014-2016 yılları arasında Bank Asya Şube Müdürü olarak görev yapan M.U., FETÖ soruşturmasında tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda FETÖ silahlı terör örgütüne üye olduğu iddia edilen M.U. gözaltına alındı. 2014-2016 yılları arasında Kdz. Ereğli Bank Asya Şubesi'nin müdürü olarak görev yaptığı öğrenilen M.U. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , FETÖ , Bank Asya , şube müdürü

Yorumlar

Maden faciasında 4 gözaltı...

26 Aralık 2019 Perşembe 12:26

Maden faciasında 4 gözaltı...

Zonguldak'ta bir ay önce jandarma ekiplerinin müdahalesiyle kapatılan kaçak kömür madeninde yeniden açılmak istendiği sırada metan gazı patlaması yaşandı.

 Faciada 2 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı. Olayın ardından yürütülen soruşturmada maden ocağının sahibi olduğu iddia edilen 3 şüpheli ile yerin sahibi olduğu öğrenilen 1 kişi gözaltına alındı. Zanlıların jandarmadaki sorgusu sürüyor. 
Edinilen bilgiye göre, Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesindeki ormanlık alanda meydana gelen metan gazı patlamasında Erdem Korkmaz ve Uğur Korkmaz isimli işçiler hayatlarını kaybetti. Patlamadan yaralı kurtulan 51 yaşındaki Bahri Yeniay ise vücudundaki yanıklar nedeniyle İstanbul'a sevk edildi. Patlamanın yaşanmasının ardından olay yeriyle ilgili bir detay Valilikçe yapılan açıklama ile ortaya çıktı. Vali Yardımcısı Turgut Subaşı'nın da doğruladığı olayda, madenin yaklaşık bir ay önce kolluk kuvvetleri tarafından kapatıldığı öğrenildi. Ancak çok geçmeden yeniden madenin girişinin açılarak kömür alınmak istendiği sırada içeride biriken gazların patlaması sonrası olayın yaşandığı kamuoyu ile paylaşıldı. 

Tahlisiye ekipleri yoğun metana rağmen iki işçiye ulaştı 
Güvenlik güçlerine olayın haber verilmesinin ardından ülke ve dünya genelinde adından söz ettiren Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekiplerine de haber verildi. Arama kurtarma için ilk olarak 6 kişilik özel tim oluşturuldu. Cihazlar ile ocak girişine gelen ekipler önce metan gazının yoğunluğunu ölçtü. Cihazların üst düzeyde alarm vermesinin ardından madenin havalandırılması için cihaz da temin edildi. 6 kişilik tahlisiye ekibi yoğun metan gazının arasında özel donanımlı cihazlarıyla birlikte madene girdi. Vücutlarında yanıkların da olduğu tespit edilen Erdem Korkmaz ve Uğur Korkmaz isimli iki işçinin cansız bedenine ulaştı. Ekip üyeleri metan gazı nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Bölgeye takviye edilen diğer 6 kişilik özel tim de gelerek çalışmalara katıldı. TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu da olay yerine gelerek arama kurtarma çalışmalarını bizzat yönetti. 

Maden ve yer sahibi 4 kişi gözaltında 
Olayın yaşanmasının hemen ardından Cumhuriyet Savcılığı olayı yakından takip etti. Görevlendirilen Cumhuriyet Savcısı olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Başlatılan geniş çaplı soruşturma doğrultusunda gözaltılar gerçekleştirildi.Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri de olaya ilişkin çalışma gerçekleştirdi. Ruhsatsız (kaçak) olarak işletilen madenin sahibi olduğu belirlenen Ş. T., F. T. ve E. T. gözaltına alındı. 3 zanlı ile birlikte madenin açıldığı bölgedeki ormanlık alanın yer sahibi olduğu belirtilen İ.K. de gözaltın alındı. Zanlılar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra jandarma karakoluna getirildi. 4 şüphelinin jandarmadaki sorguları sürüyor. Şüphelilerin sorgularının ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , maden , kaçak , gözaltı

Yorumlar

Ruhsatsız maden ocağı mühürlendi...

25 Aralık 2019 Çarşamba 17:50

Ruhsatsız maden ocağı mühürlendi...

Zonguldak'ta iki işçinin yaşamını yitirdiği, bir işçinin ise yaralı kurtulduğu metan gazı patlaması sonrası kaçak olarak açılan maden ocağı yeniden ekiplerce mühürlendi.

 Öte yandan yaralı kurtulan 51 yaşındaki Bahri Yeniay isimli işçi tedavisi için İstanbul'a sevk edildi. 
Edinilen bilgiye göre Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde kaçak olarak işletilen ruhsatsız maden ocağında 11.00 sıralarında metan gazı patlaması yaşandı. Valilikçe yapılan açıklamada bir süre önce dinamitle göçertilerek kapatılan ocağın, yeniden kömür çıkartmak istenildiği sırada biriken gazın patlaması sonucu yaşandığı belirtildi. Mahsur kalan işçiler Uğur Korkmaz ve Erdem Korkmaz'ın cansız bedenine ulaşıldı. Yaralı kurtulan 51 yaşındaki Bahri Yeniay'ın vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar olması sebebiyle Atatürk Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından İstanbul'a sevk edildiği öğrenildi. 
Öte yandan maden ocağının girişi yeniden mühürlendi. Ocağa giriş yasaklandı. Olayla ilgili gözaltı sürecinin devam ettiği öğrenilirken başlatılan soruşturma sürüyor. Öte yandan hastane morguna kaldırılan iki işçinin otopsi işlemleri sürüyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kilimli , ruhsatsız maden ocağı

Yorumlar

İki kişinin öldüğü maden ocağı bir ay önce kapatılmış...

25 Aralık 2019 Çarşamba 16:59

 İki kişinin öldüğü maden ocağı bir ay önce kapatılmış...

Zonguldak'ta bir maden ocağında meydana gelen metan gazı patlamasında mahsur kalan iki işçinin cesedine ulaşıldı. İki işçinin hayatını kaybettiği maden ocağının jandarma tarafından bir ay önce dinamitle patlatılarak çökertilip mühürlendiği ve yeniden açıldığı ortaya çıktı.

 Edinilen bilgiye göre, Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde Dereiçi Kümeevler mevkisinde kaçak olarak işletildiği iddia edilen maden ocağında metan gazı patladı. Patlamada mahsur kalan 2 işçinin cesedine uzun uğraşlar sonucunda ulaşıldı. Olay yerine gelen TTK Tahlisiye ekipleri özel donanımlı cihazlarla madene indi. Bölgeye getirilen havalandırma cihazının çalıştırılması sonucunda madene giren ekipler kalan son işçinin de cesedine ulaşıldı. Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü ve Zonguldak AFAD İl Müdürü Ahmet Güngör de olay yerine geldi. 
Cumhuriyet Savcısı olay yerine gelerek incelemelerde bulunurken, madende mahsur kalan işçilerin cesetleri ambulanslarlaZonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna götürülmek üzere yola çıktı. 

Jandarma bir ay önce kapatmış 
Meydana gelen olayla ilgili değerlendirmede bulanan Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, ocağın bir önce mühürlenerek kapatıldığını açıkladı. 
Çok üzücü bir hadise olduğunu ifade eden Subaşı, "Kilimli ilçesi Gelik beldesinde şu anda yanında durduğumuz kaça kömür ocağında iş kazası neticesinde iki değerli vatandaşımız Erdem Korkmaz ve Uğur Korkmaz’ın aldığımız ilk bilgilere göre rahmetli olduğunu öğrendik. Bir arkadaşımız hastanede sağlık tedavisi görmektedir. Burası yaklaşık bir ay önce kolluk kuvvetleri tarafından kapatılmış fakat sahipleri tarafından tekrar açılmış kesin ölüm sebebi yapılacak otopsinin ardından belli olacak. İçerideki gaz sıkışması veya başka bir neden olabilir o zaman belli olacak. Ben tekrar ölenlere rahmet ailelerine baş sağlığı diliyorum. Ocak kaçak ocak hemen ekipler tarafından tekrar mühürlenecek. Hastanede tedavi gören işçimizin hayati tehlikesi yok tedavisi devam ediyor" diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kilimli , maden ocağı , patlama , kaçak ocak

Yorumlar

Mahsur kalan işçilerden birinin cansız bedenine ulaşıldı...

25 Aralık 2019 Çarşamba 15:17

Mahsur kalan işçilerden birinin cansız bedenine ulaşıldı...

Zonguldak'ta bir maden ocağında meydana gelen metan gazı patlamasında mahsur kalan iki işçiden birinin cansız bedenine ulaşıldı.

 Edinilen bilgiye göre olay Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde kaçak olarak işletildiği iddia edilen maden ocağında metan gazı patladı. Patlamada mahsur kalan 2 işçiden birine ulaşıldı. Olay yerine gelen ikinci ekip Metan gazı değerinin yüksek olması nedeniyle zor anlar yaşadı. Ayrıca bölgeye bir adet havalandırma cihazı getirildi. 
TTK Tahlisiye ekipleri özel donanımlı cihazlarla madene indi. Uğraşlar sonucu işçilerden birinin cansız bedenine ulaşıldı. İşçinin cansız bedeni ambulansa taşındı. Cumhuriyet Savcısı da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. 
Mahsur kalan diğer işçiyi kurtarma çalışmaları sürüyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , maden , patlama

Yorumlar