O anları yeniden yaşattılar...

28 Eylül 2017 Perşembe 18:30

O anları yeniden yaşattılar...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliği düzenlendi.

15 Temmuz Şahitleri İmam Hatip Ortaokulu spor salonunda düzenlenen etkinliğe Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, okul ve daire müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Etkinlikte protokolü marşlar eşliğinde Türk Bayraklarını sallayan kalabalık öğrenci grupları karşıladı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende şehitler için 10. Sınıf öğrencisi Tayyip Altay tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

Uysal “Gençlerimiz varken bu ülkeye darbe değil düşüncesi bile gelmez”
Törende konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 15 Temmuz darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milletin cadde ve sokaklara inerek vatanına sahip çıkması ile önlendiğini söyledi. Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi; “O gece 250 şehidimiz oldu. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum. O gece 2193 gazimiz oldu. Onlara da sağlık sıhhat içinde bir ömür geçirmelerini yüce rabbimden niyaz ediyorum. Elinde bayraklarla demokrasi tutan, sokaklara çıkan 80 milyonu tebrik ediyor şükranlarımı sunuyorum. Karadeniz Ereğli’de nöbete gelenler vardı, evlerinde dua edenler vardı. Hepsinden Allah razı olsun. O gece bizleri yalnız bırakmayan din görevlilerimize de teşekkür ediyorum. Salalar okudular, dualar ettiler, her gece bizlerle birlikte Kur’an tilavetleri yaptılar. 15 Temmuz gecesi, sabah 07.00’ye kadar sokaklardaydım. O gece basın görevlimiz yanımızdaydı, bir sürü fotoğraf çekti. Bir taksinin içine dört beş kişi girebilir ama bir takside altı yedi kişi vardı. Devrim Bulvarı’nda turlar attılar. Caddelerde yürüdük. Ama o anda yüzde ellinin üzerinde 18 yaş altı gençlerimiz vardı. Bu yüzden sizlere çok güveniyorum. Sizlerin bu heyecanı varken, bu ülkeye darbe değil, düşüncesinin bile geleceğini zannetmiyorum.”

“Kurtuluş savaşında ki birlik ve beraberliği 15 Temmuz’da da gösterdik”
Türk Milleti’nin 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimini kurtuluş savaşındaki birlik ve beraberliği göstererek önlediğine vurgu yapan Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, yaşadığımız coğrafyada yüzyıllardır savaşların eksik olmadığını söyledi. Korkmaz konuşmasında “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır anlayışıyla yaşayan bir millet olarak bir sene evvel, dış güçlerin siyasi emellerine alet olmuş bir gruba karşı derin bir inanç ve kararlılık göstermiş olduk. Çok şükür büyük bir tehlikeyi milletimiz bertaraf ederek, kurtuluş savaşında gösterdiği milli birlik ve beraberliği tekrar tüm dünyaya aynı kararlılıkla göstermiş oldu. Bu menfur kalkışma maalesef 249 canımızı bizden kopardı, şehadet şerbetini içmelerine yol açtı. Lakin milyonlarca canı yeniden diriltti. Bu bakımda ihanetin ve zaferin aynı anda yaşandığı bir gece olarak tarih sayfalarında yerini çoktan almıştır. Eğitim camiası olarak amacımız, bu emanete sahip çıkacak şuurlu nesiller yetiştirmek ve bin yıldır vatan yaptığımız bu toprakların her anlamda hakkını verecek, mazlumun yanında, zalimin karşısında duracak gençler yetiştirmektir” dedi.

“Milleti milletin silahıyla vuran hainleri unutmayacağız”
15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Özen de milleti milletin silahı ile vuran hainleri asla unutmayacaklarını ifade etti. Özen konuşmasında şunları dile getirdi; “15 Temmuz’da dini görümlü bir cemaat, hain planları olan bir örgüt darbe teşebbüsüyle yere düştü, paramparça oldu. İçinden yüz kızartıcı ayıplar, cürümler ortaya saçıldı. O gece ölümü öldüren yiğitleri tarih yazacak ancak bu milleti yine milletin silahıyla vuran hainleri, satılmışları unutmayacağız” diye konuştu.
Etkinliği izleyen öğrenciler zaman tekbirler getirip “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları attı. 15 Temmuz gecesini anlatan şiir ve yazılar okuyan öğrenciler, drama gösterisi sundu. Etkinlik çerçevesinde ayrıca okulda 15 Temmuz sergisi açıldı.

Etiketler:

15 Temmuz Şehitleri , drama , canlandırdı ,

Yorumlar
 • Ali uzuntarla
  29 Eylül 2017 Cuma 15:43

  Ülkede ki tek dert buydu bunuda yaptıkları için artık geceleri huzur içinde doya doya uyuyabilirim..

 • Afranur Çimen
  28 Eylül 2017 Perşembe 19:32

  Bende bu okuldayım katkısı olan herkese teşekkür Allah kimseyi bayraksiz bırakmasin

Gülüç’te başkan vekilliği MHP’li üyeye verildi

28 Eylül 2017 Perşembe 18:19

Ereğli Haber

Gülüç’te başkan vekilliği MHP’li üyeye verildi

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın izne ayrılması ile birlikte başkanlık vekaleti MHP’li Gülüç Belediye Meclis Üyesi Cemil Kibar’a verildi.

Ereğli Haber- Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş izne ayrıldı. Demirtaş’ın izne ayrılması ile birlikte başkanlık koltuğuna ise Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gülüç Belediye Meclis Üyesi Cemil Kibar oturdu.
Kibar bu gün makamında Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adaylarından Niyazi Özcan ve arkadaşlarını kabul ederek bir süre sohbet etti.
Gülüç’te CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin şehir dışında olmaları nedeniyle başkan vekilliğinin MHP’li Belediye Meclis Üyesi Cemil Kibar’a verildiği öğrenildi.

Yorumlar

Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

28 Eylül 2017 Perşembe 16:51

 Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 28 Eylül-01 Ekim 2017 tarihleri arasında 2.si düzenlenen Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı.

Zonguldak Valiliği ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) işbirliği ve Çaycuma Belediyesi ev sahipliğinde organize edilen ve 4 gün sürecek olan "Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı" görkemli bir törenle açıldı.
Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi kapalı Pazar yerine kurulan Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, BAKKA Genel Sekreter Vekili Hakkı Yavuz Toplu, Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cemalettin Çataklı, siyasi parti il temsilcileri sivil toplum örgütlüleri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda konuşan BAKKA Genel Sekreter Vekili Hakkı Yavuz Toplu, “Destek verdiğimiz beraberinde 2.sini de düzenlediğimiz bu fuarın bölge insanına ve bölge tarımına katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) bölgemizdeki 3 ilin kalkınmasına gelişmişlik farklılıklarının azaltılmasına yönelik kalkınma bakanlığı koordinasyonunda çalışan bir kamu kuruluşu 2010 yılında başladığımız bu faaliyetlere şu ana kadar yaklaşık 60 milyon TL hibe desteği vererek devam etmekteyiz. Şu ana kadar proje desteği kapsamında bize başvuran bin adet projenin 300’üne 60 milyon hibe desteği vererek bölgedeki projelerin gelişmesine katkı sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Özellikle bu fuarın gerçekleşmesine katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın bölgede ikincisinin gerçekleştiğini ifade eden Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da ilçelerinde açılan fuarın heyecanını yaşadıklarını dile getirdi.
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Kapalı Pazaryeri'nde fuarın açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, tarım ve hayvancılığın bölge için önem taşıdığını ve valilik olarak bölgedeki tarım sektörünü geliştirmek için çalıştıklarını söyledi. Fuarda konuşan Çınar, “BAKKA dediğimi kalkınma ajansımızın bölgesinde merkezi bir alan olarak burada bunun yapılıyor olması ve bu ikincisinde geçen yıla oranla yüzde 40 artış olması gelecekte fuarımızın güçleneceğini gösteriyor. Biz devlet tarafı olarak artık işleri bizim yapmamamız gerekiyor. İşlerin bizden beklenmemesi gerekiyor. Devlet olarak biz sadece bürokrasiyi azaltmak, engelleri kaldırmak girişimcilerimize destek olmak şeklinde ancak destek olursak, işlerimizin kaliteli olacağı açık” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdeleyi keserek, fuar alanını gezdi.

Yorumlar

Salona işte böyle geldi... Ayakta alkışlandı

28 Eylül 2017 Perşembe 11:35

Salona işte böyle geldi... Ayakta alkışlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Sevgi Karadeniz ile dünya evine giren Özel Harekat Güvenlik görevlisi Uzman Çavuş Ahmet Altay, düğününe damatlık yerine askeri üniforma ile geldi.

Kdz. Ereğlili Uzman Çavuş Ahmet Altay, Kdz. Ereğli Belediyesi düğün salonunda Sevgi Karadeniz ile hayatını birleştirdi. Hakkâri ‘de Özel Harekat Güvenlik görevlisi olarak görev yapan Uzman Çavuş Ahmet Altay, düğün salonuna takım elbise yerine Hakkari' de giydiği askeri üniforma ile girdi. Ahmet Altay'ın üzerine askeri üniformayı gören davetliler, genç çifti ayakta alkışladı. Elindeki Türk bayrağı ile salona giren Ahmet Altay salondaki davetlilere duygusal anlar yaşattı.
Askeri üniformayı içinden geldiği için giydiğini belirten damat Ahmet Altay, "Ben onlarla cephede savaştım. Ben onları şehit olurken yalnız bırakmadım. Onlar da beni düğünümde yalnız bırakmadı" dedi.
Düğünde gelin damat masasında yer alan Ahmet Altay'ın birlikte görev yaparken şehit düşen arkadaşlarının fotoğrafları misafirleri duygulandırdı.

Etiketler:

Zonguldak , Ereğli , Uzman Çavuş , Ahmet Altay , düğün ,

Yorumlar
 • demir
  29 Eylül 2017 Cuma 09:19

  he lal olsun kardeşime herşey gönlünce olsun

Cengizhan Zengin görevine başladı...

27 Eylül 2017 Çarşamba 19:22

Cengizhan Zengin görevine başladı...

Alaplı İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş’dan boşalan Alaplı Emniyet Müdürlüğüne Başkomiser Cengizhan Zengin getirildi.

Alınan bilgiye göre Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Emniyet Amiri olarak görev yapan son olarak da Asayiş Büro Sorumlusu Başkomser Cengizhan Zengin, Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.
7 aydır Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Başkomiser olarak görev yapan Zengin, Alaplı’ya gelmeden önce gerekli araştırmaları yaptığını belirterek, Alaplı’da hızlı bir nüfus artışı yaşandığı ve artan nüfusa rağmen Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak halkın huzur ve refahı için en iyi şekilde çalışacaklarını ifade etti.

Yorumlar