Zonguldaklı iş adamından Afrika’ya dev yatırım

2 Ağustos 2018 Perşembe 11:11

Zonguldaklı iş adamından Afrika’ya dev yatırım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Güney Afrika ziyaretinde, Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Elcab Kablo A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Tıskaoğlu ile bir araya geldi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Güney Afrika ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret esnasında kabloculuk sektörünün önde gelen markalarından Elcab Kablo A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Tıskaoğlu ile de bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldaklı iş adamından Afrika’ya yapmış olduğu yatırım ile ilgili bilgiler aldı. Görüşmede ayrıca hem Zonguldak bölgesi ve gurbette bulunan Zonguldaklılar ile ilgilide sorunları dile getiren "Tıskaoğlu" Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin çalışmaları hakkında da bilgiler verdi.

Yorumlar

- Başkan Uysal, pazarcı esnafını dinledi

1 Ağustos 2018 Çarşamba 17:04

- Başkan Uysal, pazarcı esnafını dinledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, pazaryeri esnafıyla kahvaltı da bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, esnaf odaları başkanları ve pazar esnafı ile sabah kahvaltısı yaptı.

“Zoru yapan, kolayını da yapar”
Pazar yerinde sebze, meyve satış yeri ile köylü pazarı zemin ve çatı değişi yapıldığını belirten ve bu süreçte sabır gösteren esnaflara teşekkür eden Uysal, esnafın sorununu kendi sorunu gibi gördüğünü anlattı. Uysal konuşmasında “Suyunuzu verdik, tuvalet paralıydı, eskisini yıktık, yeniden bay- bayan tuvaleti yapıp ücretsiz hale getirdik. Dükkânlar içinde namaz kılınıyordu, bay-bayan mescidinizi yaptık. Bebek bakım odası yaptık. Bu kadar işi yapan diğerlerini de yapar. Zorunu yapan, kolayını da yapar. Anlattığınız sorunlar bizim derdimiz. Sizin sorunuz bizim sorunumuz. Biz sizin sorunlarınızla dertleniyoruz” dedi.

“Benim yeteri kadar şöhretim var”
Pazaryerinde eksikleri bildiğini anlatan Uysal, kendisinin Ereğli’nin rüya bir şehir, rüya bir ilçe olması için belediye başkanı olduğunu vurguladı. Başkan Uysal, “Göreve geldiğimiz zaman mahkemeyi kaybettiniz mi? Bir yere gidebilir miydiniz? Bu esnafı Sarıkorkmaz’a mı koysaydık? Git AVM’de 4. katı kirala mı diyecektik. 5 bin liralara 10 bin liraları mı mahkûm etseydik” ifadelerini kullandı.

“Her kes mimar, mühendis olmuş”
Başkan Uysal, pazaryerine ilişkin bir takım söylemlerle ilgili olarak da, “Hani şu çokbilmiş insanlar var. Herkes mimar, herkes inşaat mühendisi. Buranın zemini yağlı kaya. Ne diyorlar ben olsam altını katlı otopark yapardım. Buyur yap kardeşim. Kapalı Pazaryerini yıkarsan kamu zararı çıkar. Yıksak oradaki esnaf günde 1 lira kazanabilir mi? Etrafında ki binalar sarsıntılarla göçerse bunun hesabını kim verecek? 685 yıllık Çınar ağaçlarına ne zararı verebileceğimizi bilen var mı? Bu alandaki kazı, hafriyat buradaki ve tüm ilçe esnafının işini, huzurunu bozmaz mı? Burası Ereğli’nin kolu değil kalbi. Kazı yapıldı, kaç senede biterdi. En büyük mücadelem sizi burada tutmaktı, aksi durumda çok şey kaybederdiniz, bizim niyetimiz Pazaryerini yaşatmak” görüşlerine yer verdi.
Başkan Uysal kahvaltı sonrası da pazaryerindeki incelemelerini sürdürürken, pazar esnafı ile çay sohbeti yaptı.

Yorumlar
  • RIFAT YILMAZ
    6 Ağustos 2018 Pazartesi 13:57

    BELEDIYEYE AIT TUVALETLER ÇOK PIS VE BAKIMSIZ ÜCRETLI TUVALETLER DAHA TEMİZ

Ereylin AVM'de yangın

1 Ağustos 2018 Çarşamba 13:51

Ereylin AVM'de yangın

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren alış veriş merkezinin havalandırma boşluğundan dumanlar yükselince itfaiye ekipleri müdahale etti

 

Edinilen bilgiye göre ilçenin Erdemir Caddesi üzerinde bulunan bir alış veriş merkezinin havalandırma boşluğundan dumanlar yükselmeye başladı. Güvenlik ekiplerinin haber vermesi üzerine Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı iki arazöz ve 10 kişilik itfaiye ekibi teras katına çıkarak incelemelerde bulundu. İtfaiye ekipleri havalandırma da ki pervanede çıktığı anlaşılan yangını söndürerek kontrol altına aldı. AVM’nin güvenlik ekipleri gazetecilerin olay yerinden görüntü almasını engellerken, bazı müşteriler de dışarı çıktı. Yangında her hangi bir yaralanma olmazken, maddi hasar meydana geldi.

 Aynı AVM’de daha öncede birçok kez yangın çıkmış ve itfaiye ekipleri müdahale etmişti.

Etiketler:

kdz. ereğli , avm , ereylin , yangın , itfaiye

Yorumlar
  • ereğli
    6 Ağustos 2018 Pazartesi 13:05

    birlerinin canı yanınca müdahale edilir bu kaçıııncı bu avm de

Çaycuma'dan seyyah geçti

31 Temmuz 2018 Salı 17:31

Çaycuma'dan seyyah geçti

77 yaşındaki emekli öğretim üyesi Erden Soytürk, her yıl karavanı ile kuzeyden güneye ülkenin tüm sahillerini dolaşıyor. Soytürk, Karadeniz turu sırasında aynı okuldan mezun Çaycuma'yı ziyaret etti.

Boğaziçi Üniversitesi emekli öğretim üyesi Erden Soytürk, her yıl karavanı ile kuzeyden güneye ülkenin tüm sahillerini dolaşıyor. Haziran ayında İstanbul’dan yola çıkıp Ege ve Akdeniz sahillerini turlayan Soytürk, şimdi de Batum’da sonuçlanacak Karadeniz turu yapıyor. Aynı zamanda bir yazar olan Soytürk, mitoloji ile çağdaş hikâyeyi bir araya getiren bir teknikle yol öyküleri yazıyor. “Tosun” adını verdiği karavanıyla yaptığı yolculuklarda ürettiği öyküleri “Tosun’un serüvenleri” adıyla bir kitapta toplayacak olan Soytürk, gezi notlarını, birkaç cümle ile olsa da sosyal paylaşım sitesindeki hesabından takipçileriyle de paylaşıyor. Paylaşımlar çoğu zaman tahrip edilen doğal ve tarihi değerlere yakılan iç yakıcı ağıtlar haline dönüşüyor.

"Hem geziyor, hem yazıyor"
Gezip dolaştığı kentlerin tarihi ve kültürel dokusu ile ilgili araştırmalar yapıp bunlardan öyküler de türeten Soytürk, şimdi de, Karadeniz’de bir dönem hüküm sürdüğü söylenen mitolojik kavim Amazonlarla ilgili öyküler kaleme alıyor. Pek çok tarihi kaynakta geçen ve Anadolu'da, özellikle de Karadeniz'de yaşadığı iddia edilen Amazonlar, tarihin, en acımasız kadın savaşçıları olarak tanımlanıyor. Görev yaptığı yıllarda Türkiye’nin teleskop, büyüteç, lens, prizma gibi optik araçları yapamıyor olmasını kendine dert edinen Soytürk, Boğaziçi Üniversitesindeki görevi sırasında, bunu mümkün kılmak amacıyla, Kandilli Rasathanesine, bir optik araç üretim laboratuvarı kurmuş. Ancak kendisi ayrıldıktan bir müddet sonra laboratuvar devre dışı bırakıldı.
Çaycuma’ya da kendisi gibi Kabataş Erkek Lisesi mezunu Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı ziyaret için gelen Soytürk, kendisiyle, bir karavan kampingin kurulması konusunda görüş alışverişinde bulundu. İlçede çevre gezisi yaparak incelemelerde bulunan Soytürk, gözlem ve önerilerini Karadeniz turu sonrasında Başkan Kantarcı’ya bir rapor halinde sunacağını söyledi.

Yorumlar

Personel eksikliğinin giderilmesini istedi

31 Temmuz 2018 Salı 17:26

Personel eksikliğinin giderilmesini istedi

Alaplı ilçesindeki mükellefler, Mal Müdürlüğü'ndeki memur sıkıntısı nedeniyle işlemlerin zamanında yapılmadığını ileri sürdü ve yıllardır yaşanan bu sorunun biran önce yetkililer tarafından çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade ettiler.

Bir dönem Alaplı Mal Müdürlüğü'nde görev yapan personel sayısının 15 kişi olduğunu bugünlerde 6 personel ile çalışmasının zaman zaman işlerin aksamasına sebep olduğu iddia ediliyor İşlemlerini zamanında yapamadığı için sıkıntı yaşadığını belirten mükellefler, binlerce mükellefe hizmet veren Mal Müdürlüğünde personellerin çok yetersiz kaldığını savundu. Mükellefler, Alaplı Mal Müdürlüğünden Vergi affının son günü olması sebebiyle işlerin yoğunluğu dikkate alındığında banklar önünde uzun kuyruklar oluştuğunu, personel sayısının da son 5 yılda yarı yarıya düşmesi nedeniyle bazı hizmetlerin aksamasına neden olduğunu ifade ettiler.
Kurumda görev yapan personellerin özverili çalıştığını ancak memur sayısının yetersiz olduğunu dile getiren mükellefler, "Personeller işleri yetiştiremiyorlar bu da mağdur olmamıza neden oluyor. Maliyedeki işlerimizi yapabilmek için bazen saatlerce bekliyoruz. Yetkililerin bunu göz önüne alarak personel sayısını en az 5 personelin atanması gerekir" dedi.

Yorumlar