Zonguldaklı genç yetenek Fenerbahçe'ye transfer oldu

12 Ekim 2019 Cumartesi 09:33

Zonguldaklı genç yetenek Fenerbahçe'ye transfer oldu

Zonguldaklı genç yetenek Miray Aktop, Süper Lig'in dört büyüklerinden Fenerbahçe'ye transfer oldu.

Zonguldaklı genç yetenek Miray Aktop, gösterdiği başarılı performansın ardından Fenerbahçe'ye transfer oldu. Genç yetenek Aktop, bu sezon Fenerbahçe forması altında Yıldızlar kategorisinde 100 metre ve 100 metre engel branşında forma giyecek.
Miray Aktop'un antrenörü Utku Duman, "Amacımız ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmek, sporcular yetiştirmek. Melike ve Doğukan'ın ardından Miray'ı da Fenerbahçe'ye transfer ettik. İnşallah o da Melike ve Doğukan gibi iyi bir sporcu olarak ülkemizi başarıyla temsil edecek. Başarılı çalışmalarının karşılığını Fenerbahçe'ye transfer olarak aldı. İnşallah daha çok çalışarak daha iyi başarılar elde edeceğiz" dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Fenerbahçe , Genç , Yetenek , Transfer

Yorumlar

Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Serkan Afacan;

10 Ekim 2019 Perşembe 18:01

Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Serkan Afacan;

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor'da Teknik Direktör Serkan Afacan, kendi sahalarında 0-0 berabere kaldıkları Hacettepespor maçına değindi.

 Zonguldak Kömürspor teknik patronu Serkan Afacan, iç saha avantajını değerlendiremediklerini söyleyerek, Trabzon deplasmanından alacakları puan yada puanlarla tekrar aynı havayı yakalayacaklarını söyledi. 
''Trabzon deplasmanında puan yada puanlarla dönmek istiyoruz'' 
Zonguldak Kömürspor Teknik patronu Serkan Afacan, Trabzon deplasmanında puan yada puanlarla dönmek istediklerini söyleyerek, ''Öncelikle Türk ordusunun Suriye'de yaptığı operasyonlarda tek Mehmetçiğin burnu kanamadan dönmesini temenni ediyorum. Trabzon maçında da iyi oyunumuzu devam ettirerek puan ya da puanlarla dönmek istiyoruz. Bunu yapacak fiziksel gücümüz kapasitemiz ve becerimiz var. Şehre döndüğümüzde tekrar güzel havayı yakalamak istiyoruz''dedi.
''İç saha avantajını değerlendiremedik'' 
Avantajı değerlendiremediklerini ifade eden Afacan, ''Dünkü maça dayalı Emrecan, Gürkan, İsmail ve Onurcan'la. Maçları biz dört maç dört maç üzerinden değerlendiriyoruz. Dört maçlık periyot üzerinden bakarsak Manisa'ya mağlup olmuşsunuz. İçeride Amedi yenmişiz. Dışarıda Kırklareli ile beraber kalmışız. Sonrada kendi evimizde İnegölü yenmişiz. İkinci dörtlük periyoda baktığımızda Sacanktepeyi deplasmanda yenmişiz. Çoruma mağlup olmuşuz ve Hacettepesporla berabere kalmışız. Trabzon deplasmanında puan yada puanlarla döndüğümüzde ikinci dörtlük periyodu ilk dörtlük periyot gibi kapatmış olacağız. Şehirde güzel oyunumuz şehirde güzel bir hava oluşturdu. Bizde bunun farkındayız. Bu coşku bizi daha değerli kılıyor.Hiç bir şey kaybetmedik. 6 puanlık bir avantajımız olabilir. Bunu değerlendirebilirdik. Başaramadık. Bundan sonra başaramayacağız anlamına gelmez''diye konuştu. 
''İtirazlardan görülen kartları kabul etmiyorum'' 
Zonguldak Kömürspor teknik direktörü Serkan Afacan, itirazlardan görülen kartları kabul etmediklerini belirterek, ''Biraz önce arkadaşlarla toplantıda bahsettim. İtirazlardan görülen kartları asla ve asla kabul edemiyorum. Çünkü düdük çaldıktan sonra hakemin kararını değiştirecek futbolcu görmedim. Onun iç sahada ve dış sahada kart görmek bir anlama gelmiyor. Bundan sonra da daha dikkatli olacaklarına inanıyorum''şeklinde konuştu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kömürspor

Yorumlar

3 milli sporcu BEÜ öğrencisi oldu

10 Ekim 2019 Perşembe 14:46

3 milli sporcu BEÜ öğrencisi oldu

Altın Çocukların tercihi Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu oldu.

 Judo ve Güreş branşında Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları bulunan 3 milli sporcu BEÜ öğrencisi oldu. 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzunun 7.4’üncü maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi sonuçlarına göre, branşlarında büyükler kategorisindeki ‘Dünya ve Avrupa Kupaları Finalleri’ yarışmalarından birisinden 1.’lik, 2.’lik veya 3.’lük derecesini kazanan sporcuların sınava girmeksizin okumak istediği üniversiteyi tercih edebildiği bu yerleştirmelerde Judo branşında Mihraç Akkuş ve Samet Kumtaş ile Güreş branşında Abdullah Akyüz BEÜ'yü tercih ederek Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (BESYO)’da öğrenci olmaya hak kazandılar. 
Türkiye ümitlerde ilk Dünya ve Avrupa Judo Şampiyonu olan Mihraç Akkuş, 41 günde üç ayrı şampiyonada 3 altın madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı ve Avrupa Judo Federasyonu tarafından "Altın Çocuk" olarak isimlendirildi. Milli sporcu 2017 yılında da bütün spor dalları arasında Avrupa'nın en iyi 3. genç sporcusu seçildi. Başarılarıyla şimdiden Türk spor tarihine geçen Akkuş, 2020 ve 2024 Olimpiyat oyunlarında Türkiye'yi ve üniversiteyi temsil edecek. 
Birçok defa Ümitler, Gençler ve Büyükler kategorilerinde Türkiye Şampiyonluğu bulunan, 2016 yılından bugüne Balkan Şampiyonaları ile başlayıp Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında sayısız derecesi bulunan Samet Kumtaş ise 2020 Olimpiyatlarının ümit vaat eden sporcusu olarak göze çarpıyor. 
Güreş branşında 130 kiloda çeşitli kategorilerde Türkiye dereceleri ve şampiyonlukları ile dikkat çeken Abdullah Akyüz’ün de Uluslararası Cumhuriyet Şampiyonası birinciliği ve 2018 yılı Balkan Şampiyonluğu bulunuyor. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi BESYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Gümüş, “ÖSYM tarafından bu sene yapılan yerleştirmelerde böylesine pırıl pırıl ve ülkemiz sporu adına gelecek vaat eden sporcuların üniversitemizi ve okulumuzu tercih etmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Doç. Dr. Gümüş, “Daha öncede Olimpiyatlarda ülkemizi temsil eden sporcularımız oldu ve bugün onlar ülkemiz sporunda antrenör, sporcu ve öğretmen olarak görev yapmaktalar. Yine 38’i aşkın birçok branşta milli sporcumuz ülkemizi ve dolayısıyla üniversitemizi temsil noktasında üzerilerine düşen her görevi yerine getirmekteler. Hepsi ile gurur duyuyoruz. Umarım bu sene almış olduğumuz tüm öğrencilerimizin yanı sıra 3 yeni milli sporcumuz ile güzel başarılar elde edeceğiz. ÖSYM tarafından yerleştirilen bu sporcularımıza hayırlı olsun diyor, tercihlerinden dolayı onları kutluyorum” dedi. 
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ise; “Üniversitemizin verdiği kaliteli ve nitelikli eğitim ile her biri birbirinden değerli genç milli sporcular tarafından tercih edilmesinin gurur verici olduğunu ifade etti. Başarının tesadüf olmadığını ancak çok çalışmayla kazanılacağını belirten Rektör Çufalı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ailesinin yeni üyeleri milli sporculara hoş geldiniz diyerek, başarılarının devamını diledi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , BEÜ

Yorumlar

Çakır sporcularla buluştu

8 Ekim 2019 Salı 17:34

Çakır sporcularla buluştu

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ‘Amatör Spor Haftası’ sebebiyle, Ereğli Spor Salonunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren sporcu ve antrenörleri ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Sayın Fatih Çakır, Ereğli Spor Salonunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Taekwondo, Okçuluk, Eskrim, Voleybol, Güreş branşlarında faaliyet gösteren sporcuları ve antrenörleri ziyaret ederek sohbet etti. Çakır, 7-14 Ekim Amatör Spor Haftası nedeniyle gerçekleştirdiği ziyarette sporcu ve antrenörlere çalışmalarında başarılar diledi. Her zaman gençlerin ve spor yapan herkesin yanında olduklarını belirten Çakır, "ülkemizi en iyi yerlerde temsil edecek sporcuların buralardan çıkacak, spor yapan nesil de sağlıklı olur, geleceğe güvenle bakar" dedi. Ziyaret, sporcu ve antrenörlere tatlı ikramından sonra toplu fotoğraf çekimi son buldu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Gençlik , Spor

Yorumlar

Serkan Afacan: "Puan kaybını telafi edeceğiz"

7 Ekim 2019 Pazartesi 17:26

Serkan Afacan: "Puan kaybını telafi edeceğiz"

TFF 2. Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor'da Teknik Direktör Serkan Afacan, sahalarında 2-1 mağlup oldukları Yeni Çorumspor maçını değerlendirerek, hatalarından ders çıkaracaklarını belirtti.

 Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Serkan Afacan, kaybettikleri puanı telafi edecek güçleri olduğunu söyelerek, "Maça aslında çok iyi başlamadık. Buna rağmen gol pozisyonu bulduk. İlk yarıda girdiğimiz pozisyonlar var değerlendiremedik. Ondan sonraki bölümde golü bulmamıza rağmen ikinci yarı özellikle maça başlarken futbolcularıma topun bizde kaldığı, bizim iyi oynadığımız pozisyonlar bulmamız gerektiğini söyledim. Yeni Çorum takımı bu ligin iyi takımlarından biri. Bu tür maçlardan ders çıkarmak önemli. Bazen kaybedeceğimiz bazen de kazandığımızı öğrendiğimiz maçlar olacak. Bu haftayı 'öğrendiğimiz hafta' olarak kabul edeceğiz. Futbolcularımı yürekten kutluyorum. Bunu telafi edecek gücümüz var bizim" dedi. 

"Kaleci Sinan hafta başında antrenmanlara katılacak" 
Takımda rotasyon olacağını ifade eden Afacan, "Berkan'ın hafif sakatlığı var onu riske etmek istemedik. Serhat'ın da bizim hiç onaylamadığımız talihsiz bir kırmızı kart gördü. Kalecimiz Sinan da önümüzdeki haftadan itibaren bizle birlikte çalışacak. Takım içinde rotasyonlarla olacak"diye konuştu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Kömürspor , Takımda rotasyon olacak

Yorumlar