Zonguldak’ta uyuşturucu operasyonu: 4 tutuklu

14 Şubat 2018 Çarşamba 13:19

Zonguldak’ta uyuşturucu operasyonu: 4 tutuklu

Zonguldak merkezli düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 8 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca geçen 10 Şubat’ta Elazığ ve İstanbul’da belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 8 şüphelinin işlemleri tamamlandı. Güvenlik önlemle eşliğinde Devrek adliyesine getirilen aralarında emekli astsubay başçavuş A.K.’nin yanı sıra infaz koruma memurlarının da bulunduğu toplam 8 şüpheliden 4’ü tutuklandı. Emekli astsubay başçavuş A.K.’nin yanı sıra O.O., M.A:, P.M. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheliler ise adli kontrol yöntemiyle serbest bırakıldı.
Öte yandan İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 24 Ocak tarihinde Zonguldak’ın Çaycuma, Gökçebey, Devrek ve Kozlu ilçeleri ile İstanbul'da 38 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 28 şüpheli gözaltına alınmıştı. Aralarında muhtar ve belde belediye meclis üyesinin de bulunduğu öğrenilen şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 4 tabanca, 5 ruhsatsız av tüfeği, uyuşturucu maddeler ve 20 bin lira ele geçirilmişti. Jandarmadaki işlemlerinin ardından Devrek Adliyesine sevk edilen 287 şüpheliden 13'ü tutuklanırken, 15'i ise savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.

Yorumlar

“Mobilya İhtisas OSB’yi kurma adımlarını attık”

14 Şubat 2018 Çarşamba 12:27

“Mobilya İhtisas OSB’yi kurma adımlarını attık”

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 4 gün sürecek olan hizmet içi eğitim semineri başladı.

Bir otelde düzenlenen seminerin açılışına Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, BEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, TSO Başkanı Metin Demir, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve protokol üyeleri katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunduğu seminer, Orman Genel Müdürlüğünün tanıtım filmi ile başladı.
Tanıtım filminin ardından açılış konuşmasını yapan Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel ise “İşletme şeflikleri bizim uç beylerimiz sizleri her yıl eğitimlere tabi tutuyoruz. Amacımız sizlerin bilgilerini tekrar etmek yapılan ormancılık çalışmaların kritiğinin yapılması güzel çalışmaların anlatılması eleştirel bir yaklaşımla dile getirmektir. Önceden Türkiye’nin yüzde 28 ine hitap ederken şimdi yüzde 100'e hitap ediyoruz. Kot yangınlarından erozyon ve mera çalışmalarına ÖRKÖY kredilerinden odun dişi ürünlere kadar çok çeşitli işlerle iştirak ediyoruz. Fidanlıklarımızı milletimizin hizmetine açtık. Disiplin yüksek moral amirlere itaat, yılmamak pes etmemek, İşinizi ve birbirinizi sevin, Endüstriyel üretimlerimizi 1.5 milyona çıkartıyoruz. Buna toplumun ihtiyacı var. Yöremizde de baktığımız zaman Kastamonu’da olsun diğer diğer vilayetlerde olsun devasa fabrikalar var. Sunta ve diğer ürünler için fabrikalar var. Bunlar dünyada marka olmuş. Ormanlarımızın bakımları da sürüyor. Yöremizde çok genç ormanlarımız var. Genç ormanlarımıza bakmamız lazım. O konuda da epey mesafe aldık. Ormanlarımızın bakımı hem köylümüze iş olarak geri yansıyor hem de sanayicimizin ihtiyacı karşılanıyor. Türkiye’deki orman alanlarının yaklaşık yüzde 3’ünü temsil ediyor ormanlarımız. İşletme şefliği bu mesleğin temeli, sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. ” şeklinde konuştu.
Ormanların önemine değinen Zonguldak Valisi Ahmet Çınar “Yaptığınız iş çok güzel, değerli bir iş. Çünkü orman ağaç kurda kuşa, böceğe herkese hayat veriyor. Yeni bir alan oluşturuyor. Dolayısıyla ne yönüyle bakarsanız bakın ekonomik, verimlilik gibi her yönüyle bakın çok değerli bir iş yapıyorsunuz. Hem insan sağlığı açısından hem beden hem ruh sağlığı açısından da çok güzel bir iş. Tabi iklime etkisi, yağmura etkisi bir başka güzellik. Bu anlamda şanslısınız. Güzel bir işiniz var. Bunun tadını çıkartın. Bunun tadı da çıkıyor gibi geliyor. Bölge Müdürümüzün öncülüğünde bütün bölgemizde çok güzel işler oldu. Bir heyecan var, projeler peşpeşe geliyor. Hedefler çok büyük. Bu da hepimizi motive ediyor. Bundan dolayı bölge müdürümüze ve sizlere teşekkür ediyorum. Vermiş olduğunuz güzel hizmetler için. Ama yapılacak güzel işlerin sonu yok. İnsan her şartta, her durumda daha güzelini daha fazlasını yapabilir. Böyle yaratılmışız Allah bize böyle güzellik, yetenek de vermiş” diye konuştu.

“Mobilya İhtisas OSB’yi kurma adımlarını attık”
Vali Ahmet Çınar bölgenin önemine dikkat çekti. Bölgede mobilyacılık adına bir faaliyet olmadığına dikkat çeken Çınar, “Bölgemiz Türkiye’de en çok orman ve en kaliteli orman bölgelerin başında geliyor. Biz bölge müdürümüzle ormanları da çok dolaştık. Bu konulara kafa da yoruyoruz. Ama bölgemizde mobilyacılık adına hiçbir faaliyet yok. Bunu düşündük. Mobilya ihtisas organize sanayi bölgesi kurma adımlarını attık. Resmi adımları başlattık. TSO başkanımız da yanımızda. Hiçbir problem de yok. İnşallah bunun kurulumunu da gerçekleştireceğiz. O zaman orman envalini diyelim artık odun olarak katma değersiz satmamış olacağız. En son noktası işlenmiş halde, katma değeri en fazla yüklenmiş halde satacağız. Bölgenin en büyük limanı Filyos’ta oluyor. Bölgenin bence en büyük pazarı da bence Karadeniz havzası. Mobilya sürekli ihtiyaç duyulan, kimisi modası geçti diye kimisi yeni evlenecek diye mutlaka mobilyasını değiştirir. Biz burada hem tasarımına önem verir hem organik tarafına vurgu yapar hem her çeşiinden bürodan eve kadar ucuzundan pahalısına kadar bu mobilyayı üretirsek çok büyük istihdam alanı da oluşur. Orman ürünlerimizi de en iyi şekilde değerlendirmiş oluruz. Bu Karadeniz havzası başta bu büyük pazara da ulaştırmış oluruz” şeklinde konuştu.
Tersanecilik faaliyetlerinin ileride yeniden canlanabileceğini hatırlatan Çınar, “Hali hazırda iflasa gitse de gelecekte tekrar ayağa kalkacağını düşündüğümüz tersanecilik faaliyetlerinde giderek zenginleşmeyle birlikte lüks yatların da üretilebileceği hedefle yola çıkarsak bir de buna yatlarda kullanılacak mobilya da çıkacak. Aklıma şu geldi. Acaba bizim yeni tür ağaçlara veya şu tür ağaçların çoğaltılmasına ihtiyaç var mı? Bu bir planlama işi mesela. OSB kurulursa mesela biz bi mobilyayı üretirsek buna hangi tür ağaç bir planlama işi, kaç yılda yetişir ne kadar olsa iyi olur gibi” şeklinde konuştu.
14-15-16-17 Şubat 2018 tarihleri arasında sürecek olan seminerde bölge müdürlüğüne bağlı 9 işletme müdürlüğünün işletme müdür yardımcıları ve işletme şeflerine yönelik silvi kültür, ağaçlandırma, koruma, makine ikmal konularında bilgiler aktarılacak.

Yorumlar

Öğrencilerden "Zeytin Dalı" desteği

14 Şubat 2018 Çarşamba 11:33

Öğrencilerden "Zeytin Dalı" desteği

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde terör saldırısında şehit düşen polis memuru Yusuf Yelkenci'nin adının verildiği okulda öğrenim gören öğrenciler, Zeytindalı operasyonuna okul bahçesine “Zeytin Dalı” yazarak ve şehitlerin isimlerini okuyarak destek verdiler.

Iğdır’dan Dilucu Sınır Kapısı'na görevli polis memurlarını götüren servis minibüsüne düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Zonguldaklı polis memuru Yusuf Yelkenci’nın adının verildiği Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Afrin’deki Zeytindalı Operasyonu’na destek vermek için duygulandıran bir çalışma hazırladılar.
Öğrenciler, okul bahçesine toplanarak “Zeytin Dalı” yazıp İstiklal Marşı okudular. Şehit düşen askerlerin isimlerini okuyarak “Burada” diye haykıran öğrenciler, büyük beğeni topladılar.
“Afrin’e bir gece ansızın gelebiliriz” marşı okuyan öğrenciler, “PYD’ye, PKK’ya, DAEŞ’e işte örnek Çanakkale” diyerek terör örgütlerine tepki gösterdiler.

“En büyük örneği 15 Temmuz’da göründü. Silahlara boyun eğmeyiz”
Afrin’deki harekata destek vermek için böyle bir çalışma yaptıklarını anlatan 12. sınıf öğrencisi Bilal Aydın, “Vatanımı çok seviyorum. Geçen gün şehitlerimizin olduğu haberini aldık. Buna tepkisiz kalmamamız lazımdı. Biz de Afrin’deki askerlerimize desteğimizi göstermek için müdürümüze bir görüş sunduk. Müdürümüz de çok sağolsun kabul etti. İki gündür böyle çalışıyoruz. Arkadaşlarımız da çok sağolsun bize destek verdiler. Güzel bir organizasyon oldu. Biz vatanımızı çok seviyoruz. Buradaki çoğu kişi millet için vatan için gerekirse Afrin’e de gider. Bunun da böyle bilinmesini istiyorum. Okulumuza terör saldırısında şehit düşen polis memuru Yusuf Yelkenci’nin adı verildi. Bizim buna sessiz kalmamız zaten hiç olmazdı. Biz de öğrenciler olarak gençler olarak ileride vatanın kimlere kalacağını görsünler diye böyle bir çalışma yaptık. Vatan güvenilir ellerde. Vatan için herşeyi yapacağız. Gerekirse öleceğiz ama şunun da şöyle bilinmesini istiyorum. Ne PYD, ne YPG, ne DAEŞ ne PKK hiçbiri bizim gözümüzü korkutamaz. Gerekirse bileğimizle, yüreğimizle gideriz. Silahlara boyun eğmeyiz. En büyük örneği 15 Temmuz’da göründü. Vatan için herşeyi yapmak için hazırız” diye konuştu.

Yorumlar

Sitem ettiği Başkan bu sefer mutlu etti

13 Şubat 2018 Salı 18:55

Ereğli Haber

Sitem ettiği Başkan bu sefer mutlu etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde akciğer kanserine yakalanan Hasan Çolpan sosyal medya üzerinden sitem ettiği Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın kendisini evinde ziyaret etmesi ile büyük bir mutluluk yaşadı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Bağlık Mahallesi Hatip Sokak’ta yaşayan Hasan Çolpan yakalandığı hastalık nedeniyle kendisine danışmak istediği Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’dan randevu alıp görüşemeyince sosyal medya üzerinden sitem etti. Çolpan sosyal medya üzerinden Başkan Uysal’a hitaben “Selam başkanım, sizinle acil ve mutlaka görüşmek istiyorum. Bir doktor olarak hastalığın nasıl olduğunu en iyi siz bilirsiniz. Ben akciğer kanseriyim, ameliyat oldum. Ne zaman gelsem sizinle görüştürmediler. Ya başkasına gönderdiler yada salladılar. Lütfen bana ulaşınız. Hasan Çolpan” diye yazdı.
Aynı zamanda doktor olan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal çiçek alıp kendisine sosyal medya üzerinden sitem eden Hasan Çolpan’ı evinde ziyaret etti. Karşısında Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı gördüğünde büyük bir şaşkınlık yaşayan Çolpan, bu ziyaretin kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti. Genel Cerrahi Uzmanı olan Opr. Dr. Hüseyin Uysal Hasan Çolpan’ın hastalık süreciyle ilgili raporlarını inceleyip, kendisini dinledi. Çolpan’a geçmiş olsun dileklerini sunan Başkan Uysal, kendisine hastalık sürecinde atması gereken adımlarla ilgili tavsiyelerde bulunup moral verdi.
Sitem ettiği Belediye Başkanı Uysal’ın kendisini ziyareti ile ilgili tekrar sosyal medyada paylaşım yapan Çolpan “Teşekkür ederim başkanım. Allah razı olsun. Sizler gibi değerli insanları misafir etmekten onur duyarız, ayağınıza sağlık. Tekrar teşekkür ederim ilginize. Sağ olun, saygılar başkanım. Sizlere, çocuklarınıza, ailenize sağlık ve sıhhat dilerim Allah’tan. İyi ki varsınız” dedi.
Başkan Uysal ziyaret sırasında Çolpan’ı ameliyat edenin Bülent Ecevit Üniversitesi’nde görev yapan oğlu Genel Cerrah Serkan Uysal olduğunu öğrendi.

Yorumlar

Trafiği engelleyen araçlara 63 polisle müdahale...

13 Şubat 2018 Salı 18:16

Trafiği engelleyen araçlara 63 polisle müdahale...

Zonguldak Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, kent merkezindeki usulsüz araç parkları ve kaldırım işgallerine dikkat çekmek amacıyla 63 polis memuruyla birlikte uygulama yaptı. Turanlı, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum bizim ihtiyacımız olan konsept güvenlik konsepti. Bu kadar polisi bu işe ayırmaya müsait değil. Devlet güvenliğine lazım olan trafiğe haramdır” dedi.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü, kent merkezindeki trafik yoğunluğunun azaltılması için Trafik Günleri uygulamasına başladı. Kent merkezinde belirlenen noktalar için sabah saatlerinde Madenci Anıtı önünde toplanan 63 polis, 10 jandarma ve zabıta ekipleri trafik yoğunluğuna dikkat çekmek amacıyla düdük çaldı.
İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı da uygulamaya katıldı. Hassas bir dönemden geçildiğini aktaran Turanlı, “Milletin gerekiyorsa keyfi olarak işgal ettiği, keyfi olarak trafiği tıkadığı yolları temizlemekle meşgul olacağız. Bu şehirdeki insanımız güzel insanlar şerefli, haysiyetli, vatanperver insanlar. İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemde memleketimizin güneyini ateşin kavurduğu bir dönemde çok basit bir şekilde basit bir uyarıyla, yıllardır almış oldukları bir eğitimin gereği yolları işgal etmeme noktasında bildikleri şeyi özellikle uygulamayarak bizleri meşgul ediyorlar. Ben de kimseyi üzmek istemiyorum. Gerekiyorsa ihtiyaçsa, bu şehirde derdimiz trafikse, bu şehirde derdimiz bizden kaynaklanıyorsa, kamudan kaynaklanıyorsa, kamunun görevlileri, polisinden, jandarmasından kaynaklanıyorsa biz gerektiğinde 63 polisimiz, 10 jandarmamız ile sahaya ineriz bu işgallere son veririz. Bu bir terör olmaktan çıksın. Herkes bildiği ettiği çok basit kuralları uygulayarak ana cadde üzerinde park yapmayarak, keyfi davranmayarak eşyalarını geceleri indirerek bu şehre bize katkı sağlasın istiyoruz. Bu bir farkındalık eylemidir. Bu bir toplum destekli projedir. Toplum Destekli polisimizin ürettiği herkesin yapmış olduğu bir farkındalık eyleminin polisçesidir” dedi.

“Ayşe teyzenin, Ali amcanın duası için çalışıyoruz”
Görev yaptığı kentin devlete halel getirmemesi için gecesini gündüzüne kattığını aktaran Turanlı, “Artık bundan sonra sahada bu şehirde farklı eylemlerimizle herkesi yanımıza almaya, duyarlılık oluşturmaya çalışacağız. Bundan memnun olacaklarını umuyorum. Çünkü ben Ayşe teyzenin, Ali amcamın duası için çalışıyorum. Ali beylerin, Mehmet beylerin klavye şövalyelerinin desteklerini bekliyorum. Oturdukları yerden yazmak değil binalarının önündeki işgal ettikleri yolları terk etmelerini, hizmeti sürdürülebilir bu şehri yaşanabilir kılmalarını istiyorum. Taksi duraklarını arkadaşlarla beraber, yerlerini noktalayacağız. Bundan sonra işgal pozisyonu olursa ona göre cezai müeyyideleri uygulayacağız. Ben trafikçi değilim. Ben devlet güvenliğiyle ilgili profesyonel çalışma yapmış, yapmaya çalışan bu şehirden devlete halel getirmeme adına gecesini gündüzüne vakfetmiş bir emniyet müdürü olarak konuşuyorum. Sorunumuz trafik olmamalı, bunu biz polisler dahil kuralsızlık içerisinde kaidesizlik içerisinde bu şehri keşmekeş haline getirdiğimizi gördüm, görüyorum. Eğer bu kadar personeli bu işe sevk edersek gördük ki hepiniz de gördünüz şu anda hiçbir ulaşım problemi yok. Ama ülkemizin içerisinde bulunduğu durum bizim ihtiyacımız olan konsept güvenlik konsepti. Bu kadar polisi bu işe ayırmaya müsait değil. Devlet güvenliğine lazım olan trafiğe haramdır. Devlet güvenliği ile ilgili çalışmamız gereken yerde vatandaşlarımızın, arkadaşlarımızın, benim personelimin dahil yolları işgal etmeye, kuralsızlık içerisinde bu işleri keşmekeş haline getirmeleri doğru değildir. Kul hakkıdır. Biz Türk Milletiyiz. İslam inancını, bilen insanlarız. Trafikte dikkat edilmesi gereken ana unsurlardan bir tanesi yazılı olmasa da örfi olarak bildiğimiz şey kul hakkıdır. Bu şehirde kul hakkının ihlaline müsaade etmeyelim” diye konuştu.

“Afrin’deki şerefli mücadelemize dert, tasa gelmesin”
Gerekli görülmesi halinde belediye başkanı ile görüşeceğini ve özel güvenlik ile sorunun çözülebileceğini ifade eden Ahmet Metin Turanlı, Zeytindalı Operasyonu’na ilişkin de şu ifadelere yer verdi:
“Ayşe teyzenin, Ali amcanın hatırı, hayrını, duasını bekliyoruz. Bunu her gün bu şekilde yapmayacağız. Bundan sonra izleyeceğiz. Gerekiyorsa çok da lazımsa belediye başkanımızla da konuşacağım. Özel güvenlik alacağız. Özel güvenlikler bu şehirde bu konuyla ilgili yardımcı olacaklar. Trafiğe ayırabileceğim benim dört kişidir. Şu anda burada 63 kişi var. Herhalde herkes demek istediğimi anlamıştır. Kimseyi üzmek, kimseyi mağdur etmek, kimseyi cezalandırmak, kimsenin kesesine zarar vermek istemiyoruz. Afrin’deki şerefli mücadelemize dert, tasa gelmesin. Allah oradaki şehitlerimize rahmet etsin. Dualarınız onlar için olsun.”
Turanlı ve beraberindekiler daha sonra taksi duraklarında incelemelerde bulundu.

Etiketler:

araç trafiği , uygulama ,

Yorumlar