Zonguldak'ta sağanak yağış

7 Ekim 2019 Pazartesi 12:12

Zonguldak'ta sağanak yağış

Zonguldak'ta sağanak yağış nedeniyle Kozlu ilçesindeki derenin taşması sonucu yaşlı çiftin evine ulaşımın sağlandığı yaya köprüsü çöktü. Mahsur kalan çiftin imdadına AFAD ekipleri yetişti. Kurtarılan yaşlı çift yakınlarının yanına yerleştirildi.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sağanak yağış ve sel uyarılarının ardından gece saatlerinden itibaren kent merkezinde sağanak yağış etkili oldu. Kozlu ilçesine bağlı İhsaniye Mahallesi'nden geçen derenin debisi sağanak yağışla birlikte yükseldi. Yükselen dere Sevim ve Fedai Kod isimli yaşlı çiftin evine ulaşımı sağlayan yaya köprüsünün çökmesine sebep oldu. 
Yaşlı çiftin durumunu fark eden komşuları AFAD ekiplerini aradı. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, yaşlı çifti kurtardı. Sağlık durumları iyi olan çift, yakınlarının evine yerleştirildi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , sağanak yağış , yaya köprüsü çöktü

Yorumlar

Gurbetçi vatandaştan örnek davranış

7 Ekim 2019 Pazartesi 12:05

Gurbetçi vatandaştan örnek davranış

Devrek’te düzenlediği etkinlikle vatandaşlara örnek olan gurbetçi vatandaş hemşerilerinden tam not aldı 27 yıldan bu yana Almanya’da işçi olarak çalışan gurbetçi vatandaş Ekrem Bakır köyünde düzenlediği etkinlikle hem köylülerine örnek oldu hem de köyde birlik ve beraberliği sağladı.

 Devrek’in Özpınar Köyü Merkez Caminde düzenlenen birlik ve beraberliği sağlamak adına düzenlenen programı Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ilahiler ve yapılan dualar takip ederken, cami içinde gerçekleştirilen sinevizyon gösterisinde köyde ahrete intikal etmiş olan vatandaşların fotoğrafları yayınlandı ve zaman zaman duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. 
Özpınar Köyüne bağlı Elikoğlu,Kavuncuoğlu,Osmanbeyler ve Çay Mahallerinde ki yaşayan bayanları, erkekleri ve gençleri bir araya getiren Gurbetçi vatandaş Ekrem Bakır,” Bu tür organizasyonları genellikle Ramazan ayında Almanya’da da yapıyoruz. Amacımız orada yaşayan çocuklarımız ve gençlerimizin bir birlerini ve ananelerini unutmamalarını sağlamak. Gurbette olduklarını bir nebze olsun unutturmak ve bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum. Peki, burada bu organizasyonu neden yaptık? Köyümüzde ve mahallelerimizde yaşayan birçok kardeşimizin bir birleri ile ya irtibatları yok ya da bir birleri ile dargınlar. İşte bizim amacımız herkesi bir araya getirerek dayanışma ve kaynaşmalarını sağlamak. Sinevizyonda izledik ahrete intikal eden birçok vatandaşımız var. Yarın bizlerde onlar gibi olacağız umarım bu etkinlik bir örnek teşkil eder diye düşünüyorum” diye konuştu. 
Etkinliğin ardından davetlilere yemeğin yanı sıra çeşitli ikramlarda bulunuldu 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Özpınar Köyü Merkez Cami

Yorumlar

Köyün lağımı bahçesine dolan kadın isyan etti

7 Ekim 2019 Pazartesi 12:04

Köyün lağımı bahçesine dolan kadın isyan etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Davutlar Köyü’nde yaşayan Hatice Karaduman'ın bahçesi köyün lağımı ile doldu.

Duruma tepki gösteren Karaduman yetkilileri göreve davet etti.

Kötü kokudan dolayı  bahçelerine giremediklerini belirten Karaduman çifti, bu sene de mahsullerini toplamakta zorlandı.

Yetkililerden yaşanan sorunu çözmelerini isteyen Hatice Karaduman ‘’Her sene köyün pisliğini temizliyoruz, temizlemek zorunda değiliz. Burası bizim fındık bostanlığımız ama şuan rezillikten başka bir şey değil. Lağım giderinin üzeri açık duruyor, bizler ve hayvanlar için sağlık açısından çok tehlike oluşturuyor. Sağlık Bakanlığına bildirdik ekip ile gelip muhtarımızın ilgilenmesi için boru verdiler. Kaç senedir yalvarıyoruz fakat sorunumuz ile ilgilenilmiyor. Ahalinin pisliğini el ile temizliyoruz. Artık bıktık halimizi görün lütfen, yetkililerden yardım bekliyoruz.’’ diyerek sitem etti.

Karaduman, Sağlık Bakanlığına ve Kaymakamlığa tekrar gideceğini belirtti.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Davutlar köyü , Lağım taşması

Yorumlar

Günlük Burç Yorumları 7 Ekim 2019

7 Ekim 2019 Pazartesi 10:52

askmoyra

 Günlük Burç Yorumları 7 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

KOÇ; bugün kariyerinden elde ettiğin kazançla ilgili krizler yaşayabilir, finansal anlaşmalarda sorunlar yaşayabilirsin.  Grup ve dernekler içinde yer alabilir, hedeflerine varmak için harekete geçebilirsin ancak yakın ilişkide olduğun kişilerden beklediğin desteği alamayabilirsin

BOĞA; iş ve sosyal hayatında ilerlemeler yaşayabilir, ilkelerin doğrultusunda hareket etmek isteyebilirsin. Ancak, eşin, ortağın ya da iş birliği içinde olduğun kişilerle yaptığın anlaşma ve konuşmalarda sorunlar yaşanabilir, karşılıklı inatlaşmalar olabilir. Çalışma ortamında gelişen iş ilişkilerinden destek alarak yeni projeler geliştirebilirsin.

İKİZLER; bugün görüşlerini paylaşabilir, sevdiklerinle fikir alış verişine girebilirsin. Yurtdışı, mahkemeler, yüksek eğitim ya da yayıncılıkla ilgili konularda girişimlerde bulunabilir, ilkelerin ve ideallerin doğrultusunda düşüncelerini ifade edebilirsin. Ancak çevrendekilerle fikir ayrılıklarına düşmen de mümkün.

YENGEÇ; gün içinde finansal konularla ilgili girişimlerde bulunabilir, kredi, nafaka, miras, vergi ve sigorta gibi işlerinle uğraşabilirsin. Ailenin de desteğiyle içinde bulunduğun krizleri çözebilirsin ancak sevdiklerin için yaptığın harcamalar ya da üstlendiğin riskler çatışmalara yol açabilir.

ASLAN; karşıt burcunda hareket etmekte olan Ay, bugün eylemlerinde başkalarının desteğine ihtiyaç duyacağına işaret etmekte. Üstünde çalıştığın anlaşmalar imzalanabilir, iş birliklerinin yardımıyla ortak projeler geliştirebilirsin. Fakat fikir birliğine varmakta zorlanabilir, muhalefetle karşılaşabilirsin.

BAŞAK; bugün işlerini yerine getirirken bazı aksaklıklarla karşılaşabilirsin. Muhalif düşünceler veya bilgi akışındaki kısıtlanmalar seni engelleyerek beraber çalıştığın kişilerle aranda çatışmalar yaşamana neden olabilir. İş hayatınla ilgili projeler üretirken hem yeteneklerini hem de ekonomik koşullarını göz ardı etmemelisin.

TERAZİ; aşk hayatında olumlu gelişmelerin olabileceği, keyifli ve neşeli bir gün geçirebilirsin. Sevdiklerinle ilişkilerini kendi ideallerin ve ilkelerin doğrultusunda düzenleyebilir, destekleriyle yeteneklerini geliştirebilirsin. Fakat ekonomik konular önüne engeller çıkarabilir.

AKREP; aile yaşamınla ilgili ilişkileri gözden geçirerek, gizli ve derinden girişimlerde bulunabilirsin. Evine zaman ayırarak, yaşadığın yere dair yeni kararlar alabilirsin. İdeallerin ve ilkelerin doğrultusunda yaşamak istemene rağmen duygularını ifade etmekte zorlanabilirsin.

YAY; iletişim trafiğinin hızlanması, birçok sosyal organizasyona da katılmanı gerektirebilir. Arkadaşlarının ya da içinde bulunduğun grupların desteğiyle kişisel gelişimini sağlayacak eğitimlere katılabilir, keyif alacağın yolculuklara çıkabilirsin. Fakat gizli düşmanların üstünde baskı hissetmene neden olabilir.

OĞLAK; ekonomik konularla ilgili girişimlerini hızlandırabilirsin. İş ve sosyal hayatında seni destekleyen kişilerle ortak hareket ederek gelirlerini artırabilirsin. İdeallerin ve ilkelerin doğrultusunda yeteneklerini ön plana çıkarabilir, anlaşmalar imzalayabilirsin ancak inatlaşmaktan vazgeçmelisin.

KOVA; burcunda hareket etmekte olan Ay, yaşamına dair hedeflerini gözden geçirmeni ve girişimlerde bulunmanı işaret edebilir. Aynı görüşü paylaştığın kişi ve grupların seni desteklemesiyle ön plana çıkabilir, kendini ifade edebilirsin. Fakat kariyerine dair sorumluluklar ilişkilerinde sorunlara neden olabilir.

BALIK; bugün yalnız kalmaya ve kendi içine çekilmeye ihtiyacın olabilir. Duygusal bağının olduğu kişilerle derin paylaşımlara girebilir, gizli düşüncelerini ya da geleceğe dair hedeflerini ifade edebilirsin. Fakat görüş ve inançlarından dolayı çatışmalara girebilir, muhalefetle karşılaşarak üstünde baskı hissedebilirsin.

 

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

IU GreenMetric çalıştayı sona erdi

7 Ekim 2019 Pazartesi 10:30

IU GreenMetric çalıştayı sona erdi

GreenMetric (Yeşil Ölçüm) Dünya Çevreci Üniversiteler Platformu Çalıştayı, sürdürülebilir doğa ve çevre dostu politikaları ile dünyanın ve Türkiye’nin en yeşil ve çevreci kampüslerinden birine sahip olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin ev sahipliğinde başlayan ve 2 gün süren çalıştay sona erdi.

 Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde 4-5 Ekim tarihinde düzenlenen, çalıştayın ilk gününde açılış konuşmaları yapıldı. Çalıştayın son gününde programda yer alan konuşmacılar tarafından Yapı ve Altyapı, Enerji ve İklim Değişikliği, Atık yönetimi, su yönetimi, ulaşım ve eğitim, Yeşil ölçüt veri toplama ve yükleme işlemleri, Sosyal sorumluluk proje ve uygulamaları, yağmur suyu toplama analizleri ve katı atık karelterizsazyonu hakkında bilgiler vererek sunum yaptı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , GreenMetric (Yeşil Ölçüm) Dünya Çevreci Üniversiteler Platformu Çalıştayı

Yorumlar