Zonguldak'ta otomobil 60 metreden denize uçtu, şoför kayıp

9 Şubat 2018 Cuma 16:36

Zonguldak'ta otomobil 60 metreden denize uçtu, şoför kayıp

Zonguldak’ta bir otomobil 60 metreden denize uçtu. Olay yerine gelen dalgıçlar ters dönen aracın sürücüsünü denizin dibinde aramalarına rağmen ulaşamadı.

Edinilen bilgiye göre merkeze bağlı Türkali köyünde yaşayan vatandaşlar öğlen saatlerinde bir otomobilin denize uçtuğunu fark edince durumu jandarmaya haber verdiler. İhbarı alan ekipler kısa sürede olay yerine gelerek inceleme başlattı. Olay yerine gelen dalgıçlar da denizin içerisinde ters dönen 67 AT 592 plakalı aracın sürücüsü olduğu iddia edilen Y.B.’yi aradı. Ancak sürücü dalgıçların deniz dibindeki tüm aramalarına rağmen bulunamadı. Dalgıçlar ara ara deniz dibinde arama çalışmalarını sürdürüyor. Olay yerine gelen Türkali Köyü Muhtarı Ahmet Terlemiş ise "Bana bir fırıncı arkadaş ekmek getirmiş, o söyledi. Fakat aldığımız bilgiye göre buradan aracıyla uçan arkadaş dün gece saatlerinde bu yol güzergahında arabanın içinde uyuyormuş. Olay ne zaman olmuş bilmiyoruz. Ben de jandarmayı aradım. Haber verdim. Başka bildiğim bir şey yok. Bariyerler çok sağlam. Adam çok kuvvetli vurmuş. Bir otomobilin bu kadar hasar yapması bu bence bir intihardır. Çok sür'atli vurmuş çünkü" diye konuştu.
Olayı yoldan geçerken fark ettiğini anlatan bir vatandaş ise "Buradan geçerken denizde arabayı gördük. Türkali muhtarına haber verdim. Sonra jandarma geldi. Büyük ihtimal gece 01.00 sıralarında oldu. Araç sahibi Kilimli ilçesinden. Şoför yok henüz dalgıç içerisine girdi. Sadece plakayı aldılar. Zaten arabanın arka sağ kapısı açıktı. Öbür kapıları dalgıç açtı" diye konuştu.
Jandarmanın olayla ilgili soruşturması sürerken kayıp sürücü Y.B.'nin yakınları da olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Yorumlar

16 kişi hastanelik oldu

9 Şubat 2018 Cuma 16:19

16 kişi hastanelik oldu

Zonguldak’ta 16 kişi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu.

İddiaya göre kent merkezinde karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye başvuran 16 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı. Sabah saatlerinden itibaren hastaneye başvuran vatandaşların sayısı 14'e ulaştı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle G.A. (23), A.K. (29), K.N.K. (24), B.İ. (24), B.Ç. (44), M.K. (63), Y.Ş. (47), F.G. (47), Ş.F. (47), E.Y. (42), Z.K. (51), H.T. (63), A.D. (46), ve M.D.'nin (37) ve daha sonradan gelen 2 kişinin Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi ile özel hastanenin acil servislerine başvurduğu öğrenildi.
Tetkikleri yapılan bazı vatandaşların tedavisi sürerken bazıları ise tedavinin ardından taburcu edildi. Gıda zehirlenmesi şüphesinin sebebi araştırılırken hastaneye başvuranların dün öğlen yemeği yedikten sonra karın ağrısı ve mide bulantısı şikayeti yaşadıkları öğrenildi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık ekiplerinin konuyla ilgili ihbar aldığı ve olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Yorumlar

Türk Metal TSO'ya gitti...

9 Şubat 2018 Cuma 14:58

Türk Metal TSO'ya gitti...

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ve yönetimi Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın’ı makamında ziyaret etti.

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Hakan Eskibina ve Şube Sekreteri Yakup Yılmaz ile birlikte Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Kdz. Ereğli TSO Genel Sekreteri Gündüz Acar’ın da bulunduğu ziyarette konuşan Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan kısa süre hayatını kaybeden merhum Yaşar Tetiker için taziyelerini sundu. Yalçın’a görevinde başarılar dileyen Ercan “Sivil Toplum Kuruluşları olarak önceliğimiz her zaman Ereğli’nin gelişmesi ve daha güzel hizmetlerin yapılması. Bu noktada Türk Metal Sendikası olarak bizler bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada ilçemizin menfaatine olan her konuda elimizi taşın altına koymaya hazırız. Sizlere yeni görevinizde başarılar diliyorum. Ereğli için verilecek her mücadele güç vermeye hazırız” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yaçın’da Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ve ekibine teşekkür etti. Yalçın konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Türk Metal Sendikası ilçemizdeki en güçlü ve örgütlü STK’ların başında geliyor. Bu güne kadar Ereğli için verilen her mücadeleye destek oldunuz. Bizlerde Kdz. Ereğli TSO olarak Türk Metal Sendikası’nın ve emekçi kardeşlerimizin yanındayız. Daha öncede söylediğimiz gibi Ereğli eğitim Kampüsü Projesi’nin biz bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz. Bu konuda gerek bölge milletvekillerimiz ve gerekse bakanlık düzeyinde hangi adımlar atılması gerekiyorsa onları atacağız. Bu noktada başta Türk Metal Sendikası olmak üzere tüm siyasi partiler ve STK temsilcilerimizle birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Önümüzdeki günlerde bunun için somut adımlar atacağız. Temennimiz Ereğli eğitim Kampüsü Projesi’nin hayata geçirilmesinde bir tıkanıklık söz konusu ise bunun bir an önce giderilmesidir.”
Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ziyaret anısına Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın’a plaket verdi.

Yorumlar

Dev kayalar yolu kapattı

9 Şubat 2018 Cuma 09:57

Dev kayalar yolu kapattı

Zonguldak-Ereğli karayolunda sabaha karşı meydana gelen heyelan nedeniyle bölünmüş yolun geliş güzergahı ulaşıma kapandı. Devasa kayalar karayoluna düştü ulaşım ise gidiş güzergahından kontrollü olarak sağlanıyor.

Edinilen bilgiye göre olay sabaha karşı Zonguldak-Ereğli karayolunun 15. Kilometresinde meydana geldi. BEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağının yakınında meydana gelen heyelanda yamaçtan kopan kaya parçaları karayolunun geliş güzergahını tamamen kapattı. Devasa kaya parçalarını temizleme çalışması ekiplerce başlatıldı. Bölgeye çok sayıda iş makinesi sevk edildi. Trafik polisleri ve karayolu ekipleri ulaşımı gidiş güzergahından kontrollü olarak sağlıyor.
Tonlarca ağırlığındaki kaya parçalarının bölgeden temizlendikten sonra yolun yeniden ulaşıma açılması bekleniyor.

Yorumlar

GMİS Başkanlar Kurulu toplandı

9 Şubat 2018 Cuma 09:42

GMİS Başkanlar Kurulu toplandı

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Sendika Genel Merkezi’nde toplandı.

Genel Başkan Ahmet Demirci başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, GMİS’e bağlı Karadon, Kozlu, Üzülmez, Armutçuk, Amasra, Merkez Servisleri ve MTA Şube Başkan ve yöneticileri hazır bulundu.
Toplantı sonrasında açıklanan sonuç bildirisinde şu görüşlere yer verildi;
“Genişletilmiş Başkanlar Kurulumuz, Genel Başkanımız Ahmet Demirci Başkanlığında toplanarak; ülkemizdeki, bölgemizdeki ve işyerlerimizdeki gelişmeleri değerlendirdi. Başkanlar Kurulumuz; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır ötesi operasyonunda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dilemektedir. Başkanlar Kurulumuz ve maden işçileri, her zaman ve her şart altında, maddi ve manevi olarak devletimizin, ordumuzun ve şehit ailelerinin yanında olmaya devam edecektir. Başkanlar Kurulumuz; Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), Maden Tetkik Arama Kurumu (MTA) işçi açıklarının giderilmesi için tüm ilgililer nezdinde çalışmalarını sürdürmektedir. Başkanlar Kurulumuz, TTK, MTA ve Hattat Madencilik işyerlerimizde Toplu İş Sözleşmesi uygulamalarından kaynaklanan sorunlar başta olmak üzere tüm sorunlarımızın çözümü için çalışmalarını sürdürmektedir. Başkanlar Kurulumuz; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görüşülmekte olan Torba Yasa Tasarısı’ndaki Geçici 65. Maddenin; yeniden ele alınması ve söz konusu tasarıdaki “10.06.2003 - 13.05.2014” tarihleri aralığında değil, tüm maden şehitlerini kapsayacak şekilde düzenlenmesi için girişimlerini sürdürmektedir. Genel Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Jülide Sarıeroğlu ile makamında görüşerek bu taleplerimizi bildirmiştir. Çalışmalarımız devam etmektedir. Başkanlar Kurulumuz; Bölgemizde ve ülkemizin tamamında örgütlenme çalışmalarına devam etmektedir. Başkanlar Kurulumuz; Taşeronlarla ilgili yasal düzenleme çerçevesinde MTA’daki arkadaşlarımızın kadroya alınması sürecini takip etmektedir. Başkanlar Kurulumuz; TTK, MTA ve Hattat Madencilik işçilerinin ve tüm emekçilerin insanca çalışıp, insanca yaşayabilecekleri koşulları sağlamak için, bölgemizin ve ülkemizin gelişmesi için verdiği mücadeleye aralıksız olarak devam edecektir.”

Yorumlar