Zonguldak’ta FETÖ operasyonu; 2 gözaltı

3 Ağustos 2018 Cuma 12:36

Zonguldak’ta FETÖ operasyonu; 2 gözaltı

Zonguldak'ta, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Çaycuma ve Ereğli ilçelerinde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda, gözaltına alınan eski kıdemli yüzbaşı B.K. ile iş yeri sahibi M.Y'nin emniyetteki işlemleri tamamlanmasının ardından adliyeye getirildi.

Yorumlar

Akın Tatoğlu’undan Başkan Yiğit’e ziyaret

3 Ağustos 2018 Cuma 11:51

Akın Tatoğlu’undan Başkan Yiğit’e ziyaret

Yığılca Belediye Başkanı, ilçede İş adamı Akın Tatoğlu’nu ağırladı, turistik yerleri gezdirdi.

Karadeniz Ereğli’de faaliyet gösteren Bölge ve Ülkenin önde gelen yassı metal işletmelerinden Tat Metal Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’i ziyaret etti.
Tatoğlu, “Muzaffer Yiğit Başkanımızın çalışmalarını takdirle izliyoruz. Kendisi Ereğli'de yaşamış ve Erdemir'de çalışmış, sanayicinin derdini iyi bilen bir yönetici olması hasebiyle bölgeyi yakından tanıyor. Bölgenin sorunlarını ve alınan mesafeleri biliyor. Başkanımız konulara vakıf olduğu için takdirleri bizim için çok değerli ve onur vericidir. Ayrıca, Ereğli'den gelip ilçesini bu güzelliklere kavuşturduğu için de yöre insanı ve Ereğlili olarak teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yiğit'te, duyduğu sorumluluk gereği bölge için 24 saat görev yapmaya hazır olduğunu söyledi.
Başkan Yiğit, “Akın Tatoğlu’nun ziyareti de benim için aynı anlamı ifade eder. Tat Metal ve Akın Tatoğlu, Türkiye’nin ve sanayimizin önemli bir değeridir. Başarılı faaliyetlerini, yeni yatırımlarını, oluşturduğu istihdam ve katma değeri ülkemizin bir yüz akı olarak değerlendiriyoruz ve onurla, gururla izlemekteyiz. Bu ziyaretin benim için özel bir anlamı olduğu düşünüyorum” diye konuştu.

“Şirin bir turizm beldesinde gibiyiz”
Başkan Yiğit ve iş adamı Tatoğlu, politik, ekonomik ve sosyal gelişmelerin değerlendirildiği sohbetin ardından birlikte ilçeye yapılan yatırım ve hizmetleri yerinde görerek fikir alışverişinde bulundular. İlçeyi gezdikçe şaşkınlığını gizleyemeyen İşadamı Tatoğlu “Şehri kısaca gezdik. Trafik ışıklarından, MOBESE kamaralarına, yönlendirme tabelalarından, yollarına ve doğal güzelliklerine kadar gerçekten alt yapısı tamamlanmış, güvenli ve şirin bir turizm beldesinde gibiyiz. Bu güzellikleri tüm bölge halkının gelip yerinde görmesini isterim” değerlendirmesinde bulundu.
Ziyaret, ilçenin önemli turizm değerlerinden Sarıkaya mağarası gezisi ile devam etti.

Etiketler:

Yığılca , Muzaffer Yiğit , Akın Tatoğlu ,

Yorumlar

Girişimcilik kursundaki kursiyerler belgelerini aldı...

3 Ağustos 2018 Cuma 09:42

Girişimcilik kursundaki kursiyerler belgelerini aldı...

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi’nde İŞ-KUR, KOSGEB ve Çaycuma Emlakçılar Derneği (ÇAYEMDER)’nin ortaklaşa düzenlenen girişimcilik kursundaki 25 kursiyer belgelerini aldı.

Çaycuma öğretmen evinde gerçekleşen sertifika törenine; Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Öğretmen Evi Müdürü Gürbüz Kurnaz ve Müdür Yardımcısı Seyfi Tavukçu, Emlakçılar Derneği Başkanı Erol Ünlü ve yönetim kurulu üyeleri, kursiyerler katıldı. 
Çaycuma Emlakçılar Derneği (ÇAYEMDER) Başkanı Erol Ünlü konuşmasında; “25 kişiden oluşan kursiyerlerimize Girişimcilik Sertifikalarını dağıtmak için burada bulunuyoruz. KOSGEB ve İŞ-KUR yeni iş yeri açmak isteyenlere 50 bin TL hibe, 100 bin TL faizsiz kredi kullanabilmesi için Girişimcilik kursları açmıştır. KOSGEB ve İŞ-KUR eğitimle ilgili STK’ların Girişimcilik kursları düzenlenmesini teşvik etmiştir. İlçemizde KOSGEB, İŞ-KUR, ÇAYEMDER, Çaycuma Öğretmenevi ve ASO’da 21 Mart 2018 ile 24 Mart 2018 tarihleri arasında “Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursu düzenledik. Kendilerine bugün Çaycuma Öğretmenevi ve ASO’da katılım sertifikalarını takdim etmek üzere toplandık. İŞ-KUR Şube Müdürümüz Sinan Kandemir’e , Eğitimlerde destek olan Öğretim Görevlisi İstanbul Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel Başkanımız Gurbet Altay’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. 
İŞ-KUR Şube Müdürümüz Sinan Kandemir’, KOSGEB Zonguldak Müdürü Güven Aktaş’a, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Gönül Demirsu’ya da en derin şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. 
Ardından Kaymakam Keçeli konuşmasın da; “İŞKUR, KOSGEB ve ÇAYEMDER’in ortaklaşa düzenlenen girişimcilik kursunun, kursiyerlere belgelerini vermek için toplandık. Bu belgeler devletin bazı destelemelerinden, katkılarından kursiyerlerimizin faydalanmasını sağlayacak. İnşallah her birimiz bu imkanlardan istifade eder ve kendi işinizin patronu olursunuz. Ülkede işsizlik var gibi gözüküyor ama asıl sorun işsizlik değil kalifiye eleman yetiştirememekten kaynaklı. Sizler kendinizi iyi yetiştirirseniz, açacağınız işlere sahip çıkarsanız, gecenizi gündüzünüze katıp en iyisini yapmaya çalışırsanız emin olun yapacağınız işlerde başarılı olacaksınızdır. İş kurmadan önce araştırma, inceleme kısmını iyi yapmanız gerekiyor. Çünkü adım attıktan sonra geri dönüşü çok pahalıya mal olabiliyor. Ön başlangıcı detaylı bir inceleme, araştırma, bölgenin ihtiyaçlarını ve başarılı olacak işleri mutlaka iyi araştırmak gerekiyor. Acele bir şeyler yapmaktansa doğru zamanda, doğru yerde, doğru işi, doğru yapan insanlar olun. Yapacağınız iş alanında en iyi olursanız mutlaka ileride sizleri çok başarılı iş adamı veya iş kadını olarak Çaycumamız da görmek istiyorum. Başta kursu düzenleyen dernek Başkanımız Erol Bey olmak üzere, kursta eğim veren Gurbet Bey, kursa ev sahipliği yapan Öğretmen evi Müdürümüz Gürbüz Bey ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. İnşallah iş yerlerinin açılışlarınında da yine beraber oluruz” diyerek sözlerini sonlandırırken kursiyerlere sertifika belgeleri verildi. 

Yorumlar

Yeni müftü göreve başladı...

2 Ağustos 2018 Perşembe 14:58

Yeni müftü göreve başladı...

Devrek’in yeni İlçe müftüsü Hasan İzmirli yeni görevine başladı.

Devrek'te 4 yıl görev yapan ve geçtiğimiz günlerde İstanbul’un Kadıköy ilçesine tayini çıkan Devrek Müftüsü Mahmut Çakır'ın yerine Ankara Pursaklar Müftüsü Hasan İzmirli başladı. 
Hasan İzmirli kimdir 
Hasan İzmirli 1969 yılında Düzce’nin Kabalak Köyünde doğdu. İlkokulu kendi köyünde okudu. Yine kendi Köyündeki Kur’an Kursunda iki yıl Kur’an-ı Kerim eğitimini aldı. İmam Hatip Lisesini 1989 yılında Düzce’de tamamladı. 1993 yılında da Kahire El-Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Kelam Bölümünden mezun oldu. Bir süre Düzce İmam Hatip Lisesinde Felsefe grubu derslerini okuttu. Askerlik görevini 1995 yılında kısa dönem olarak yaptı. Askerlik dönüşü Düzce ve Karadeniz Ereğli’de üniversiteye hazırlık dershanelerinde felsefe hocalığı yaptı. Memuriyete 1998 yılında, Düzce İli Cumayeri İlçesi Sırtpınar Köyünde İmam-Hatip olarak başladı. Bu sırada aynı ilçenin ilköğretim okulunda çeşitli dersler okuttu. Van Çaldıran Müftülüğü, Düzce Vaizliği, Gerede Müftülüğü ve Pursaklar Müftülüğü görevlerinde bulunan Hasan İzmirli evli ve 2 çocuk babası. İzmirli, gösterdiği üstün başarıdan dolayı Başkanlık tarafından “Başkanlık Takdirnamesi” ile de ödüllendirildi 

Yorumlar

Sözleşme öncesi bilgilendirme toplantısı yapıldı...

2 Ağustos 2018 Perşembe 14:45

Sözleşme öncesi bilgilendirme toplantısı yapıldı...

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2018 yılı Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında asil listede yer alan ve desteklenmeye hak kazanan kurum ve kuruluşlara yönelik Ajans Zonguldak Merkez hizmet binasında Sözleşme Öncesi Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

Katılımın yoğun olduğu toplantıda, öncelikle Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi tarafından projelerin matbu başvuru dosyalarının sunulma ve sözleşme belgelerinin temini ile imzalama süreçleri hususunda sunum gerçekleştirildi. Ardından İzleme, Değerlendirme ve Raporlama Birimi tarafından projelerin uygulama süreçleri, dikkat edilmesi gereken hususlar ile projelere atanan izleme uzmanları hususunda sunum yapıldı.
Desteklenmesine karar verilen projeler için başvuru sahiplerinin, sonuçların ilan tarihinden 27 Temmuz .2018’den itibaren en geç 15 iş günü içerisinde 17Ağustos 2018 başvuru formu ve ekleri, başvuru rehberinde belirtilen destekleyici belgelerin aslı veya onaylı suretleri ile Mali Kimlik Formlarını Ajansa sunmaları gerektiği, KAYS üzerinden yapılan çevrimiçi başvurularla uyumlu başvuru evraklarının Ajansa sunulmasını takiben en geç 5 iş günü içerisinde başvuru sahibi yazılı olarak sözleşmeye imzalamaya davet edileceğini ve yapılacak yazılı bildirimi müteakip en geç 10 iş günü içerisinde sözleşme evraklarıyla birlikte Ajansa müracaat edip sözleşme imzalanması gerektiği vurgulandı.
Toplantı soru cevap bölümünün ardından izleme uzmanlarıyla revize proje bütçelerinin görüşülmesi ile sona erdi.

Yorumlar