Zonguldak'ta 73 sanıklı FETÖ/PDY duruşması

7 Mayıs 2018 Pazartesi 12:32

Zonguldak'ta 73 sanıklı FETÖ/PDY duruşması

Zonguldak'ta 73 sanıklı FETÖ/PDY duruşması 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. FETÖ/PDY'nin 'emniyet imamları'nın yanı sıra eski emniyet müdürleri, amir, komiser ve polis memurlarının da aralarında bulunduğu 15'i tutuksuz, 58'i tutuklu 73 sanıklı duruşma Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunda başladı.

Tutuklu sanıklar cezaevi araçlarıyla sabah saatlerinde Zonguldak Adliyesi'ne getirildi. Sanıklar için jandarma ve polis ekipleri adliye önünde geniş güvenlik önlemleri aldı.
Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan 330 sayfalık iddianamede ise 73 sanığın, "Silahlı terör örgütüne üye olma veya silahlı terör örgütü yönetme", "Türkiye Cumhuriyeti hükumetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs", "TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlamalarıyla üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ile 7 yıldan 22 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
Öte yandan, Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan bir sanığın ise duruşmaya SEGBİS (Ses Ve Görüntü Bilişim Sistemi) ile katılacağı öğrenildi.

Etiketler:

Fetö , duruşa , jandarma , polis ekipleri

Yorumlar

Temayül yoklaması yapıldı...

5 Mayıs 2018 Cumartesi 17:23

Temayül yoklaması yapıldı...

AK Parti Zonguldak İl Teşkilatı tarafından 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için temayül yoklaması yapıldı.

Sabah saatlerinde Camlı Köşkte başlayan temayül yoklamasına teşkilat mensupları yanı sıra görevlendirilen Düzce Milletvekili Fevai Arslan, eski Karabük Rektörü ve Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ve 22. ve 23. Dönem Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir katıldı.
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, yaptığı açıklamada; “49 aday adayının olması AK Partiye gösterilen teveccühün sonucudur. Temayül yoklaması sonuçları Ankara genel merkeze gönderilecek. Genel merkeze gönderilen oylar değerlendirmelerin sonucunda ilk beşe girecek adaylar belirlenecek.” dedi.
Konuşmanın ardından 1402 üye teşkilat üyesi oylarını kullandı.

Etiketler:

AK Parti , Temayül yoklaması ,

Yorumlar
  • İrfan özkara
    5 Mayıs 2018 Cumartesi 17:57

    Yoklama göstermelik özbakır liste başı ikinci Ereğli üçüncü sıra Çaycuma Ahmet Çolakoğlu liste böyle olacak tahmin ediyorum bekliyelim görelim

Keleş ve ekibi ziyaretlerini sürdürüyor...

4 Mayıs 2018 Cuma 21:33

Keleş ve ekibi ziyaretlerini sürdürüyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetim kurulu ekibi ziyaretlerini sürdürüyor.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetim kurulu ekibi protokol ziyaretlerini sürdürüyor. TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve beraberinde, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Salih Topaloğlu ve Taha Kuyumcuoğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ahmet Türk, Serdar Bakkaloğlu, Yönetim Kurul Üyeleri Tasin Tanyıldız, Kadir Çaygeç, Özgür Erdoğan, Meclis Katip Üyesi Suat Keleş ilk olarak Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir’i ziyaret etti. Ardından heyet Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ı makamında ziyaret ederek, bölge hakkında istişarede bulundu.
Zonguldak İl Emniyet Müdürlü Metin Turanlı’yı da makamında ziyaret eden heyet, Turanlı ile fikir alışverişinde bulundular.
Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ekibi aynı zamanda, Özdemir Boru şirketi yetkilisi Fevzi Özdemir Tat Metal firması yetkilisi Akın Tatoğlu, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Burak Uğur, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı ziyaret etti. Keleş, ziyarette Bölge için son derece önemli olan Ereğli kampüsü konusunu dile getirdi. Konu ile ilgili ilerleyen günlerde tekrar bir araya gelineceğine karar verildi. Aynı gün BAKKA Genel Sekreteri Elif Acar’da makamında ziyaret edildi.
Yapılan ziyaretlerin ardından Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetim kurulu ekibine birçok isim hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Otel sahibi Engin Aygün, TSO Meclis Üyesi Süreyya Sertaşı, Çiftgül Metal Yetkilisi Cem Gül, Emniyet Restoran sahibi Erdinç Sarımsak, Yahyaoğlu Grup yetkilisi Ahmet Yahyaoğlu, Öztekin Metal Yetkilisi Nurullah Özdemir, Şirin Ereğli Restaurant sahibi ve Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Firuz Yılmaz, Sac tüccarı Kenan Öztürk, Post ve Post Ajans sahibi Kurtuluş Ayyıldız, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Meclis Başkanı Şükrü Cevahir ve Genel Sekreter Gafur Karalı, Kdz Ereğli 2. Noteri Ahmet Ateş, Kışla Sanayi Sitesi Yönetim Kurul Başkanı Fatih Bilir ve Yönetim Kurulu ekibi, TEB Bankası Müdürü Füsun Uysal, Avukat Adil Ateş, Kızılca Muhtarı Ekrem Bozkurt, Üyelerimiz Yazıcıoğlu Kuyumculuk Yetkilisi İrfan Yazıcıoğlu, Yağmuroğlu şirketler Grubundan Hüseyin Yağmuroğlu, Kdz Ereğli Belediye Meclis Üyesi Salih Kumaş, Kdz Ereğli Belediyesi AKP Meclis üyeleri ve Kdz Ereğli Belediyesi CHP Meclis Üyeleri hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Etiketler:

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası , Arslan Keleş , Ziyaret ,

Yorumlar

Hayri Demirtaş dualarla uğurlandı

4 Mayıs 2018 Cuma 18:09

Hayri Demirtaş dualarla uğurlandı

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın amcası Hayri Demirtaş düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Ereğli Haber- Gülüç Belediyesi’nden emekli, Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın amcası, Çengelburnu mahallesi muhtarı Ergün Demirtaş ve Gülüç Belediyesinin kurucularından merhum Necmi Demirtaş'ın kardeşi, Volkan, Perihan ve Ziya Demirtaş' ın babaları Hayri Demirtaş hayatını kaybetti. Merhum Demirtaş için Gülüç Merkez Camii’nde Cuma namazı sonrası cenaze töreni düzenlendi. Törene Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ereğli Ticaret Odası Başkanı Arslan Keleş, yakınları ve sevenleri katıldı.
Merhum Hayri Demirtaş, Gülüç Merkez Camiinde Kılınan Cenaze namazından sonra Gülüç Belde mezarlığında dualarla toprağa verildi.

 

Yorumlar

Kavlak özetledi; 'Konuşmaya gerek yok, görüyorsunuz'

4 Mayıs 2018 Cuma 16:29

Ereğli Haber

Kavlak özetledi; 'Konuşmaya gerek yok, görüyorsunuz'

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tüm engellemelere rağmen Gülüç'e hizmetlerini sürdürüyor. Türk Metal Sendikası tarafından yapılan akaryakıt istasyonu ve Türk Metal'in destekleri ile yapılan üst geçit görkemli bir törenle bu gün hizmete açıldı. Kavlak, Başkan Demirtaş ve hizmetlerini 'Konuşmaya gerek yok, görüyorsunuz' diyerek özetledi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde Türk Metal Sendikası tarafından yaptırılan üst geçit ve akaryakıt istasyonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Gülüç Belediyesi tarafından Türk Metal Sendikası’nın destekleri ile yapılan üst geçit ve Türk Metal Sendikası’na ait yakıt istasyonu’nun açılışı için tören düzenlendi. Törene Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Genel Başkan Yardımcısı Yusuz ziya Odabaş, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Erdemir işçileri ve Gülüç halkı katıldı. Akaryakıt istasyonunun açılışının ardından üst geçit içinde ikinci bir tören düzenlendi.

Kavlak "Gülüç Avrupa şehri gibi"

Buradaki açılış öncesi konuşan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Gökhan Demşrtaş’ın Gülüç’te güzel işlere imza attığını belirterek kendisine her zaman destek olacaklarını söyledi. Kavlak konuşmasında “Sevgili Başkanım sağolsun, bizi burada hiç yalnız bırakmadı. Sendikaların görevi sadece toplu sözleşme imzalamak değildir. Bulundukları bölgeye bir değer katmaktır. Gökhan Başkanımız burada güzel işler yapıyor. Bu tür güzel işler teşvik gördükçe, prim yaptığını gördükçe ben de kendisini teşvik etmek istedim. Her geldiğimizde kendisi bir takım projeleri bize anlattığından dolayı bizde bu projelere katkı koyalım istedim. Böyle bir eseri hem bölgemize hemde sendikamıza kazandırdığından dolayı kendisine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Gerçekten fazla konuşmaya gerek yok, görüyorsunuz. Yani bir Avrupa şehri gibi vallahi. Şimdi yanlış anlamayın beni lütfen; iş icabı yurt dışına çıkıyoruz. Samimiyetimle söylüyorum; şu kenar bak göreceksiniz 1-1,5 sene sonra Allah’ın izniyle Paris gibi olacak. Yani o havayı vermiş bir kere buraya bakın, ne kadar değiştirmiş. Kendisine sizler adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendisinin bizden bu tür projelerle ilgili ne talebi olursa sizin adınıza da ben söz veriyorum” dedi.

"Kötü niyetli kişilere fırsat vermeyeceğiz"
Gülüç’e yapılan hizmetlere desteklerinden dolayı Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’a teşekkür ederken, hizmetlerin gelmesini engellemeye çalışan kötü niyetli kişilerin asla emellerine ulaşamayacaklarını vurguladı. Başkan Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Türk Metal Sendikası’nın destekleriyle yapmış olduğumuz üst geçidimizin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Görevimizin 4. Senesini tamamladık. Biz Gülüç halkımıza seçimde ne söz verdiysek yerine getirdik. Sizlere hizmet etmekten dolayı son derece onurlu ve gururluyuz. Sendikamız burada bize bölgemizin en modern üst geçidini kazandırdı. Bu nedenle başta Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak olmak üzere tüm emekçi kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliyorum. 5-10 dakika öncede petrol istasyonumuzun açılışını yaptık. Bu istasyon için ‘Açamaz, kanunsuz, yasal olmadığı’nı söylediler. Kötü emellerine kimse ulaşamadı. Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak ile konuşmamızda da söylemiştim; Biz kanunsuz, yasal olmayan hiçbir işte yokuz. Biz Allah’ın izniyle çıktığımız yolda ilkeli ve dürüst hareket edeceğiz. Gülüç halkına da adam gibi hizmet edeceğiz. Bu uğurda her gittiğimde projelerimize desteğini hiç esirgemeyen Sayın Genel Başkanıma tüm emekçi kardeşlerimizin huzurunda Gülüç halkım adına kendilerine teşekkür ediyorum. ‘Ben Gülüç halkına yapılacak her hizmette taşın altına elimi koymaya hazırım’ demişti kendileri. Biz dün emekçi kardeşlerimizle omu omuza yürüdük, bu günde yürüyeceğiz, yarında yürüyeceğiz. Biz emekçi kardeşlerimizle omu omuza yürüyeceğimize, birlik ve beraberlik, abi-kardeşlik içerisinde yürüyeceğimize, kimsenin kötü emellerine ulaşmasına fırsat vermeden Kdz. Ereğli’de dim dik çalışıp hizmet edeceğiz. ‘Yapamaz, edemez’ dediler. Buyrun; biz bu gün akaryakıt istasyonumuzu da açtık, üst geçidimizi de açtık. Bundan ötesi can sağlığı. Gülüç halkına hizmet etmekten dolayı son derece onurlu ve gururluyum. Bu gün burada bizlerle bu mutlu günü paylaşmasında dolayı Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası ailesi ve emekçi kardeşlerimize sonsuz teşekkür ediyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından açılışta dua yapıldı ve kurban kesildi. Üst Geçidin açılışı Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve eşi Işıl Demirtaş, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci tarafından yapıldı. Kavlak ve beraberindekiler üst geçidi gezerken, günün anısına öz çekim yaptı.

Yorumlar