Zonguldak polisinden asayiş denetimi

28 Şubat 2018 Çarşamba 10:09

Zonguldak polisinden asayiş denetimi

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü ve Kilimli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Kilimli'de ve Çatalağzı beldesindeki asayiş uygulamasında mekanlar, araçlar ve şüpheli şahıslar üzerinde arama yaptı. Yapılan uygulamada sigara içilen kahvehanelere de işlem yapıldı.

Kilimli ilçesinde bulunan pazar yeri ve eğlence mekanları ile restoranlarda gerçekleştirilen denetimlerde kimlik taraması, üst araması ve iş yerlerinde denetim gerçekleştirildi. Bazı kahvehanelerde sigara içildiği görülürken, işlem yapıldı. Bazı iş yerlerinde ise ruhsat denetimi yapıldı.

"Yunuslar Kilimli'ye Kilimli yunuslara alışacak"
Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, uygulama ile ilgili yaptığı açıklamada, “Az önce oradaydık; Çatalağzı, fırsat buldukça hep geleceğiz. İyi olduğunuzu gördük mutlu olduk. Bir de kahvede sigara içmeseniz daha iyi olacak. Şimdi de Kilimli bildiğiniz gibi. Herkes iyi yunuslar Kilimli'ye Kilimli yunuslara alışacak. Biz mutlu oluyoruz yorulmuyoruz. Oradayız günleri ile ilçeleri, buradayız günleri ile merkezi güçlendireceğiz. Merkezdeki polisler ilçeleri, ilçedeki polisler merkezi öğrenecek; Zonguldak polisi Zonguldak'ın bütününe hizmet edecek” dedi

Yorumlar

Heyelan yolu kapattı...

27 Şubat 2018 Salı 19:12

Ereğli Haber

Heyelan yolu kapattı...

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi ile Gümeli beldesi arasındaki, Seç ve Tütek Mahallelerine ulaşımı sağlayan yolda heyelanın meydana geldi.

Gümeli beldesinde yağan yağmur nedeniyle Gümeli, Seç ve Tütek mahallelerine ulaşımı sağlayan yolda heyelan meydana geldi. Dağdan kopan kaya parçaları yolu trafiğe kapattı. Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Beldede yağış olmasından dolayı dağdan kopan dev kayalar yolun trafiğe kapatıldığını söyledi. Saydam "Heyelan ile birlikte ağaçlar yolu kapattı. Heyelan nedeniyle yeni yoldan mahallelere ulaşım kapandı. Eski yoldan ulaşım sağlanmaktadır. Belediye olarak şu an havalar da yağışlı olduğu için yol açma şansımız yok. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden yardım isteyeceğiz. Her hangi bir can kaybımız yok. Yolun bir an önce açılmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar

Alaplı OSB'de sona yaklaşılıyor...

27 Şubat 2018 Salı 19:10

Ereğli Haber

Alaplı OSB'de sona yaklaşılıyor...

Zonguldak Alaplı ilçe şehir merkezine 3 kilometre uzaklıkta kurulan ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Organize Sanayi Bölgesinin su, elektrik, kanalizasyon, yol ve çevre düzenlemelerini kapsayan alt yapı çalışmalarında sona gelindi.

Tarım makine sanayi ve tekstil üzerine kurulacak OSB’nin ilçedeki işsizliği önemli oranda azaltması hedefleniyor.
Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Recep Ocak, önümüzdeki aylarda OSB'de altyapı çalışmalarının sona gelindiğini belirtti. 30 parselden 9'u yatırımcı firmaya tahsis edildiğini söyleyen Ocak, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Alaplı OSB'yi belirli bir sürece soktuk. Bundan sonra ikinci etaptaki tahsis çalışmaları başlayacak. Alaplı İlçesi’nde OSB’nin kurulup tamamlanması ile ilçe ve civar yerleşim yerlerindeki işsizlik problemlerin ciddi oranda çözecektir. OSB’nin ilçenin planlı gelişmesine katkıda bulunacağı, Alaplı sanayisinin gelişmesi ile müşterek arıtma tesisleri ve çevre kirliliğinin önlenmesi katkı sağmaktadır. Diğer önemli etkenlerden biri olan ilçenin göç veren bir yer olmaktan çıkıp, göç alan bir yer durumuna gelmesiyle birlikte Alaplı ilçesinin istihdam oranını artırarak işsizlik oranını sıfıra indirilecek” dedi.

Yorumlar

Gazeteci Eser'i dualarla uğurladık

27 Şubat 2018 Salı 15:21

Ereğli Haber

Gazeteci Eser'i dualarla uğurladık

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde uzun yıllar gazetecilik yapan ve dün hayatını kaybeden Ali Suat Eser son yolculuğuna uğurlandı.

1983-2000 yılları arasında Milliyet Gazetesi’nin çeşitli kademelerinde muhabirlik yapan ve 1989 yılında babası Ali Osman Eser ile birlikte Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Gündem Gazetesi’ni kuran gazeteci Ali Suat Eser Antalya’da dün hayata veda etti.
Erdemir emeklisi Yüksel Eser, Avukat Yücel Eser, Gündem Gazetesi Önceki Sahibi Çetin Eser ve Aysel Gültekin'in ağabeyleri Gazeteci Ali Suat Eser için bu gün ilk tören kuruculuğunu yaptığı Ereğli Gazeteciler Derneği önünde düzenlendi. Burada ki törende konuşan Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, merhum Ali Suat Eser’in yaşamını anlatarak başkanlığını yaptığı derneğin kuruluşu hakkında bilgi verdi. Günay konuşmasında “Ali Suat Eser’in dernek hayali gerçekleşti. Kendisi de derneğimizde başkan olarak görev yaptı. Zor ve sıkıntılı bir süreçte dernek başkanlığı görevini sürdürdü. Ali Suat Eser yaşamı boyunca dik durdu. Mesleğini ve kalemini asla satmadı. Sosyal demokrat bir ailenin bireyi olarak, Hasan Ali Yücel’in temel eğitimine uzanan geçmişinden asla uzaklaşmadı. Ali Suat Eser; cesur ve kendisini çok iyi yetiştirmiş iyi bir gazeteciydi. Maalesef, bugün bizler içimizdeki değerlerin kıymetini onları kaybettiğimiz zaman anlıyoruz. O değerlerimizin kıymetlerini hayatta iken anladığımız gün arzu edilen erdeme ulaşacağız. Hiç kimse kusura bakmasın, bugün burada bu özeleştiriyi yapmak zorundayız.” Günay ve törene katılan gazeteciler merhum Eser’e haklarını helal etmesinin ardından naaşı Bozhane Camii’ne getirildi. Merhum Eser burada alınan helallik ve kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığına defnedildi.

Yorumlar
  • yabanabat
    1 Mart 2018 Perşembe 18:19

    rahmetli amcam.nihat can ın yazıhanesinde tanışmıştık.sözü ve özü bir ınsanı kaybettiğim,z içinçok üzgünüz ,kend,sine allahtan rahmed kederli ailesine ve basın ailesine baş sağlığı dilerim.

1 buçuk ton kömür için canlarından oldular...

27 Şubat 2018 Salı 15:03

1 buçuk ton kömür için canlarından oldular...

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde girdikleri kaçak maden ocağında gazdan zehirlenen işçilerin otopsi işlemleri sürüyor. İşçilerden Hasan Okumuş’un ağabeyi Zekeriya Okumuş, kardeşinin kışlık kömür ihtiyacını karşılamak için madene girdiğini söyledi.

Edinilen bilgiye göre, 47 yaşındaki iki çocuk babası Hasan Okumuş ile 51 yaşındaki üç çocuk babası Hayrettin Akdemiroğlu girdikleri kaçak maden ocağında gazdan etkilenerek yaşamlarını yitirdi. İhbar üzerine olay yerine giden AFAD ve 112 acil servis ekipleri Okumuş ve Akdemiroğlu’nun öldüğünü belirledi. Türkiye Taşkömürü Kurumu tahlisiye ekibinin ocaktan çıkarttıkları iki madencinin cansız bedeni Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.
İki madencinin otopsi işlemleri sürerken Hasan Okumuş’un ağabeyi Zekeriya Okumuş, kardeşinin kışlık kömür ihtiyacını karşılamak için madene girdiğini söyledi. Ağabey Okumuş, "Sabah 06.00 sıralarında telefon açtılar. Acil Servis’te olduğunu söylediler. Kışlık kömür ihtiyacını karşılamak için girdiği ocakta kaza geçirip ölüyor. Oğlunun bir ay sonra mezuniyeti vardı. Pilot olacaktı. Yarın öğle namazını müteakip Kozlu ilçesinde defnedilecek. Diyecek başka bir şey yok” diye konuştu.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Etiketler:

maden , madenci , kaçak ocak , canlarından oldular ,

Yorumlar