Zonguldak mavi kategoriye geçti

30 Eylül 2021 Perşembe 17:08

Zonguldak mavi kategoriye geçti

Zonguldak'ta ikinci doz aşı oranında mavi kategoriye ulaştı. Kent merkezi yüksek risk kategorisinde yer alırken vaka artışı ile sürüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19'a karşı ikinci doz aşı oranının Aydın ve Zonguldak'ta yüzde 75'e ulaştığını açıkladı. Böylece mavi il sayısı ise 15'e yükseldi. Koca, "Hepimizin lehine sonuçlar için ikinci doz aşı oranında yarışalım" hatırlatmasında bulunarak aşının önemine dikkat çekti.

Öte yandan, Hayat Eve Sığar Uygulaması'nda (HES) yer alan haritada kızaran Zonguldak kent merkezi yüksek riskli olarak yer alıyor.

Vatandaşların aşı olmasıyla birlikte vakaların daha aşağılara düşmesini beklediklerini ifade eden Hüseyin Şirin, "Ülkemizde şu anda bu konuda büyük sıkıntı var. Biz devamlı arkadaşlarımıza, insanlara gerekli ikazları yapıyoruz. Mesafe, maske ve hijyen olarak hayatımızı sürdürmeye devam etmemiz gerekiyor. Bu konuda vatandaşlar gerekli itinayı göstermiyor. Bunun yanında aşı olmaktan kaçarak hem kendilerine zarar veriyorlar. Hem etrafındakilere büyük bir zarar vermiş oluyorlar. Duyduğumuz vakalar bizi gerçekten üzüyor. Dostlarımız kötü hastalıktan dolayı vefat ediyorlar. Bütün halkımıza gerekli itinayı göstermelerini, aşılarını mutlaka olmalarını istiyorum. İnşallah önümüzdeki aylarda bu vakaların biraz daha aşağılara düşmesini dört gözle bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Yeniden tam kapanma sürecinin yaşanabileceğini anlatan esnaf Oktay Ertürk, "Biraz yine kırmızıya gitmeye başladık. Millet yine uymuyor. Kapanmalar başlayacak. Herkes iç içe geziyor. Ben şimdi ikinci aşımı olacağım. Kimse korkmasın. Aşısını olsun" dedi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , fahrettin koca , aşı

Yorumlar

Kan bağışına davet

29 Eylül 2021 Çarşamba 15:08

Kan bağışına davet

Kdz. Ereğli Belediyesi, Kent Konseyi, Kadın Gücü Kooperatifi ve Kızılay işbirliğinde 30 Eylül Perşembe günü Atatürk Anıtı önünde kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlenecek.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin öncülüğünde Kent Konseyi, Kadın Gücü Kooperatifi ve Kızılay işbirliğinde ‘Kan dostum olur musun Kdz. Ereğli’ adıyla kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlenecek.
30 Eylül Perşembe günü (yarın) Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek kampanya saat 11.00-18.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , ereğli , kan bağışı

Yorumlar

Genç yaşta yaşama gözlerini yumdu

28 Eylül 2021 Salı 11:32

Genç yaşta yaşama gözlerini yumdu

Kdz. Ereğli Belediyesi personeli Birtan Birsin (33), hayatını kaybetti.

Yakalandığı hastalık nedeniyle, yaklaşık 6 aydır İstanbul'da tedavi gören Alaplı İlçesine bağlı Gümeli beldesi Fındıkağlı Mahallesi sakinlerinden, Kdz. Ereğli Belediyesi personeli Birtan Birsin'in; beyin felci nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi. Merhum Birsin'in cenazesi, bugün (salı günü) öğle namazından sonra Gümeli beldesi Fındıkağlı aile kabristanlığında toprağa verilecek.

Öte yandan, merhum Birsin'in evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.

Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak, merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ile yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , birtan birsin

Yorumlar

Ormanlı halkından kan bağış desteği

25 Eylül 2021 Cumartesi 18:47

Ormanlı halkından kan bağış desteği

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesinde düzenlenen kan bağış kampanyasında 90 ünite kan toplandı.

Ormanlı Belediyesi tarafından ‘Kan Bağışı Yapın Umutları Çoğaltın’ sloganıyla kan bağış kampanyası düzenlendi. Ormanlı Kültür Merkezi’nde 10:30 – 17:30 saatleri arasında düzenlenen etkinliğe katılan vatandaşlar yapılan tetkiklerin ardından kan ve kök hücre bağışında bulundu.

90 ÜNİTE KAN TOPLANDI

Salona gelerek Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi yetkililerinden bilgiler alan Belediye Başkanı Bayram Başol, incelemelerde bulunarak bağışçılara teşekkür etti.

Ormanlı Beldesinde düzenlenen kan bağış kampanyasında toplam 90 ünite kan toplandığı öğrenildi.

 

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , ormanlı , kan bağışı

Yorumlar

Sağlık çalışanlarından çağrı var

25 Eylül 2021 Cumartesi 14:14

Sağlık çalışanlarından çağrı var

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kepez Mahallesinde yer alan Radar ile ilgili sağlık çalışanları tepki gösterdi.

Kepez Mahallesindeki radar, Ereğlili sağlık çalışanları tarafından eleştiri konusu oldu. Radarın sağlık çalışanlarının motivasyonunu bozduğu ifade edildi. Erken saatlerde devreye giren radar ile ilgili Sağlık Çalışanları tarafından yapılan açıklamada;

“Bu duruma birilerinin dur demesini bekliyoruz. Çok zor şartlarda hizmet veren Sağlık Çalışanları arkadaşlarımız, sabah işlerine gitmek için çaba gösterirken, sabahın erken saatlerinde 7:30’da hastane yolu güzergahına mesai saati başlamadan Radar koymak sağlık çalışanlarının motivasyonunu bozmaktadır. Herkes işten önce çocuklarını okula yetiştirmeye uğraşıyor, oradan da biran önce işine geç kalmamak için çaba sarf ediyor. Pandemi döneminde sağlıkçıya yapılan bu işler hiç etik değil” ifadelerine yer verdiler.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , sağlık çalışanları , radar

Yorumlar
  • Ereğli li
    27 Eylül 2021 Pazartesi 03:39

    Devlet sana şu yolda şu hız ile gideceksin diyorsa o hızda gideceksin nokta saatte 50 km hızla giden bir araç 10 km yi 10 dakikada gider hadi 15 olsun 80 km ile giderken çocuğumuzu okula bırakıyoruz diyorsunuz ya sende başkasının çocuğuna vurma diye o hızla gidin diyolar zaten malum sadece hastane yok o yolda