Zonguldak'ın en yaşlı milletvekili aday adayı oldu...

4 Mayıs 2018 Cuma 21:29

Ereğli Haber

Zonguldak'ın en yaşlı milletvekili aday adayı oldu...

Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Başkanı Halil Posbıyık Zonguldak'ta milletvekili aday adaylığına başvuru yapan en yaşlı isim oldu... 1945 doğumlu Halil Posbıyık 73 yaşında bir kez daha milletvekili aday adayı oldu.

1989 yılında Anavatan Partisi'nden Ereğli Belediye Başkanlığına aday olan fakat o seçimlerde kazanamayan Posbıyık 1994 yılında bir kez daha aday oldu ve belediye başkanı seçildi. 1999 ve 2004 yılında Anavatan Partisi'nden iki kez daha aday olup kazanan Posbıyık 2007 yılında hem belediye başkanlığından hemde Anavatan Partisi'nden istifa etti ve Demokrat Parti'den 2. sıra milletvekili adayı oldu ve seçilemedi. 2009 yılında CHP'ye geçen ve yeniden belediye başkanlığına aday olan Posbıyık seçimleri kazandı ve tekrar belediye başkanı seçildi. 2011 yılında belediye başkanlığından istifanın eşiğinden dönen Posbıyık bu seçimlerde eşi Neriman Posbıyık'ın 3. sıradan milletvekili adayı olmasına razı oldu ancak Neriman Posbıyık seçilemedi. Halil Posbıyık 2014 yılında girdiği belediye başkanlığı seçimlerini kaybetti. 2015'de yeniden milletvekili adaylığına soyunan Posbıyık genel merkez tarafından aday yapılmadı. Posbıyık 4 Mayıs 2018 tarihinde yani bu gün 73 yaşında bir kez daha CHP'den Zonguldak Milletvekili adaylığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu. 

Yorumlar
  • Ereğli genclik
    4 Mayıs 2018 Cuma 21:40

    Sonuna kadar arkandayız babaaa

AK Parti’nin ‘askeri’ Erol Acar destek istedi

2 Mayıs 2018 Çarşamba 17:56

AK Parti’nin ‘askeri’ Erol Acar destek istedi

AK Parti’de çeşitli kademelerde uzun yıllar görev yapan Erol Acar Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunun ardından, delegelerden yapılacak temayül yoklaması öncesinde destek istedi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı engelliler Komisyonu Başkanı Erol Acar milletvekili adaylığı için temayül yoklamasında oy kullanacak partililerin desteğini istedi. Acar konuya ilişkin olarak yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Ben Kdz. Ereğli’nin Şamlar Köyünde doğdum. Reçber babanın 4 çocuğunun en büyüğüyüm. 2002 Yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisinin, kuruluşundan bu yana Köy Temsilcisi, Gençlik Kolları olmak üzere her döneminde davamız için yılmadan, küsmeden mücadele ettim. Bugün Zonguldak ‘ta aday adayı olan herkes kadar bu kutlu mücadelede emeğim var. Her seçim döneminde kar kış demeden beni karşılarında gören tüm dava dostlarımızın temayülde bana gösterecekleri destekten dolayı şimdiden Şükranlarımı sunuyorum. 24 Haziran seçimlerinin Ülkemize, Zonguldak’ımıza hayırlar getirmesi temennisiyle, Allah’a emanet olun.”

Etiketler:

Ak parti , Erol acar , Adalet Kalkınma Partisi

Yorumlar

DSP Alaplı İlçe yönetimi mazbata aldı

2 Mayıs 2018 Çarşamba 17:05

DSP Alaplı İlçe yönetimi mazbata aldı

DSP Alaplı İlçe Başkanlığı'nın 10. Olağan kongresinde ilçe başkanı seçilen İrfan Türkyılmaz , İlçe Seçim Kurulu Başkanın'dan mazbatasını aldı.

Geçen Cumartesi olağan genel kurulunu gerçekleştiren DSP'de bir süre önce genel merkez oluruyla bu göreve atanan mevcut Başkan İrfan Türkyılmaz'ı yeniden başkan olarak belirledi. Alaplı İlçe Seçim Kurulu yetkileri DSP Alaplı teşkilatına gelerek, Türkyılmaz ve ekibinin seçimleri kazandığına dair mazbatayı teslim ettiler. Mazbata töreni sırasında il yöneticilerini yalnız bırakmazken; törende ilçe yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğu da hazır bulundu. DSP İlçe Başkanı Türkyılmaz'ın mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, "Bugün göreve seçilen yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte mazbatamızı aldık. Geçmişte partimizde görev alan tüm eski yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra tüm eski ve yeni yöneticilerimizle kol kola omuz omuza yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Mazbata töreninin ardından Türkyılmaz başkanlığında toplanan DSP'de görev dağılımı şu şekilde yapıldı:
"Başkan İrfan Türkyılmaz, Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı İsmet Kocaman, İlçe Sekreteri Mustafa Uysal, Sayman Dursun Ayçiçek, Basın Sorumlusu Mehmet Avşar, Kadın Kolları Berrin Ertur, Köylerden Sorumlu Bagi Sezgin, Yılmaz Şen, Belde Sorumlusu Arif Kameray, Üyeler Mustafa Sevim, Ali Şen, Bayram Türkan, Mustafa Öztürk."

Yorumlar

Çakır aday adaylığını açıkladı…

28 Nisan 2018 Cumartesi 18:41

Ereğli Haber

Çakır aday adaylığını açıkladı…

AK Parti Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanı Fatih Çakır Milletvekili Aday Adaylığını parti binasında açıkladı. Çakır konuşmasında “Yerimiz, safımız belli olsun diye aday olduk” dedi.

Milletvekili aday adayı Fatih Çakır’ın basın toplantısına partililer yoğun ilgi gösterdi. Çakır’ın konuşması parti binasında hazırlanan ses sistemi yardımı ile çalınan parti müzikleri ile desteklendi. Toplantıya Eski İl Başkanı Celil Uzun, Eski İlçe Başkanı Muhammet Köse ve partinin yeni ilçe başkanı Mustafa Kumaş ile Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’da katıldı.
Çakır, safını belli etmek için aday adayı olduğunu söylerken aday olduğu takdirde herkesin farkını göreceğini dile getirdi.
Çakır konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bu bir davadır. Biz de bu davada safımız belli olsun diye aday adayı olduk. Aday adayı olmamızın iki ana sebebi var. Bir tanesi tüm dünyadaki mazlum milletlerin, adaletsizliğe, haksızlığa uğramış tüm insanların kaderiyle birleşen Türkiye’nin kaderini, Türkiye’nin kaderiyle birleşen kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak için biz de aday adayı oluyoruz. Dünyada oynanan oyunları bozmak için biz de varız. Safımızı belli etmek için varız. Bugün, Suriye’de, Mısır’da, Libya’da, Irak’ta, tüm Müslüman coğrafyasında, Myanmar’da, Arakan’da zulüm var. Bu zulümleri oyunları bozacak liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var. Birincisi bu davada bugüne dek olduğumuz gibi bundan sonra da hizmetkâr olmak için aday adayıyız. Diğer bir konu Ereğli’nin sorunlarını bilen, bugüne kadar sizlerle birlikte çalıştığımız gençliğimizle, enerjimizle, Allah’a hamdolsun sağlığımızla dahi fazla mücadele etmek, daha fazla koşmak için aday adayıyız. Yaklaşık altı yıla yakın Ereğli’de sizlere hizmet etme imkânını Allah bize verdi şükürler olsun. Belediye seçimlerinde hep beraber çalıştık. Eğer ortada bir başarı varsa tamamen halkımızın, ekibimizin elbirliğiyle sağlanmış bir başarısıdır. 20 senedir, 40 senedir Ereğli’de alamadığımız belediyeyi, Allah’a hamdolsun tüm ekibimizle ve milletimizle birlikte, Ak Parti bayrağını belediyenin en tepesine asmış olduk. Halk oylamalarında, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde milletvekillerimizle, adaylarımızla, teşkilatımızın emriyle gece gündüz demeden çalıştık. Ereğli’nin sorunlarını biliyoruz. Enerjimize güveniyoruz. Gece demeden, gündüz demeden günde 12 saat, 14 saat Ereğli’mize, ülkemize hizmet etmek için biz bu göreve talibiz. Genel Merkezimizde çeşitli istişarelerde bulunduk. Genel merkezimizin izni ve oluru ile sayın genel başkanımızın müsaadesiyle ilçe başkanlığı görevimizden istifa ettik. Bu davada durmak yok, bu davada makam mevki önemli değil. Biz aday olsak da olmasak da bu davanın başarıya ulaşması için, mazlum milletlerin sesi olmak için, Ereğli’mizin, Zonguldak’ımızın, Alaplı’mızın dertlerinin azalması için gece gündüz bu davaya hizmet etmeye varız. O yüzden aday adayı olduk. Yorgunluk yok, yılgınlık yok. Mücadelede sonuna kadar, sabırla, şevkle, kararlılıkla sizlere hizmet için adayız Allah’ın izniyle.”
Çakır konuşmasının ardından toplantıya katılanları parti binası önünden tek tek uğurladı.

Yorumlar

Uysal hizmetlerini kitaplaştırdı...

28 Nisan 2018 Cumartesi 18:22

Ereğli Haber

Uysal hizmetlerini kitaplaştırdı...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 4 yıllık görev süresi içinde yapılan Belediye hizmetlerini “ “Hizmette 4 Yıl” adıyla kitaplaştırdı.

 

Kitapçığa ait görsel video görüntülerini de sosyal medya hesabından da paylaşan Başkan Uysal, sunuş yazısında, “4 yılda bizlere duyduğunuz güven hep gücümüz oldu. Daha güzel bir Kdz. Ereğli yolunda ilk gün ki aşkla, daha güzel bir Kdz. Ereğli için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar