Zonguldak'ı konuştular...

22 Kasım 2019 Cuma 15:23

Zonguldak'ı konuştular...

Başkent Zonguldaklılar Derneğinin Başkanlığını yürüttüğü Batı Karadeniz Birliği, üst düzey ziyaretleri kapsamında görevine asaleten atanan T.C. Adalet Bakanlığı Mevzuat Genel Müdürü Niyazi Acar'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 Zonguldak, Çankırı, Sinop, Kastamonu, Bolu, Karabük ve Bartın Ankara İl Dernekleri Federasyonlarının oluşturduğu Batı Karadeniz Birliği yöneticileri ve üyelerinden oluşan heyet, ziyarette gösterdiği yakınlık, nezaket, misafirperverlik ve hissettirdiği hemşehri sıcaklığından dolayı Genel Müdür Acar'a teşekkür etti. 
Sıcak bir sohbet havasında geçen ziyaretlerini anlatan Başkent Zonguldaklılar Derneği Başkanı Tuncay Gençer, "Zonguldaklı hemşehrimiz olan Genel Müdürümüz Niyazi Acar ile birliğimizin temel hedefleri olan milli aracın Filyos’ta üretilmesi, Karadeniz Sahil yolunun Samsun’dan Düzce’ye kadar olan kısmının tıpkı bu yolun ilk kısmı, Bolu tünelinde olduğu gibi bir gayret ve yüklenme ile bir an önce bitirilmesi ayrıca Sakarya - Bartın Demiryolu projesinin bir an önce hayata geçirilmesi ve Filyos Endüstri Bölgesinin su ihtiyacının giderilmesi için projeler geliştirilmesi konularındaki hedeflerimizi anlattık. Birliğin temel amacının sayılanlar bölge için cazibe merkezi olabilecek yatırım alanlarına yönelik projeleri dile getirmek, farklı projelere destek olmak ve bölgenin kalkınmasına katkı vermek olduğunu belirttik. Genel Müdürümüz, birliğin gücünün, ortamın samimiyetinin etkileyici olduğunu, ümit verdiğini belirterek bu yapının daha da güçlendirilmesini, ilk olan böylesine bir fırsatın iyi değerlendirilmesini, olaya büyük bakılarak olası küçük oyunlara gelinmemesini, bölgemize büyük yatırımların gelmesinde, Ankara’da Zonguldak ve bölgenin öne çıkarılmasında ve Zonguldak ve bölge genelinde bir farkındalık oluşturulmasında bu yapının önemli katkı vadettiğini belirterek tam da bizim vurguladığımız konularda hissiyatımız ve fikirlerimize tercüman oldu. Ankara’da gönül ve ufuk birlikteliğinde olduğumuz üst düzeyde görevli hemşehrimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadık" dedi. 
T.C Adalet Bakanlığı Mevzuat Genel Müdürü Acar'da duyduğu memnuniyeti dile getirerek üzerine düşen her türlü desteği vereceğini ifade etti. 
Bas-Zonder Başkanı Tuncay Gençer, Mevzuat Genel Müdürü Niyazi Acar’a, her geçen gün biraz daha güçlenen ve kenetlenen birliğimiz başkan ve üyelerine teşekkür etti. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , dernek , ziyaret , genel müdür , Niyazi Acar

Yorumlar

Karla mücadele toplantısı yapıldı!..

22 Kasım 2019 Cuma 13:41

Karla mücadele toplantısı yapıldı!..

2019-2020 Kış Programı Kar ve Buzla Mücadele çalışma esasları Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın başkanlığında yapılan toplantıda görüşüldü.

 Zonguldak’ta devlet ve il yollarında kış mevsiminde vatandaşların güvenli, rahat ve huzurlu bir ortamda yolculuk yapmalarını 7 gün 24 saat çalışma esasına göre sağlamak ve kış hazırlıklarının gözden geçirilmesi amacıyla Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında yapılan toplantıda; Kış programına dâhil olan yolların trafiğe açık tutulması için yapılacak kar ve buzla mücadele konusunda kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon ve iş birliği, birbirlerinden talep ve beklentileri ile bakanlığın kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleri genelgesi de görüşüldü. 
Vali Erdoğan Bektaş’ın, bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştığı, görüş ve önerilerini aktardığı ilgililere talimatlarını verdiği Toplantıya Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan, Zonguldak Belediyesi Başkan Yardımcısı Ogan Göktürk, Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Kilimli Kaymakamı Nevzat Taşdan, Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, Gökçebey Kaymakamı Oğuz Erdi Atak, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü, AFAD Müdürü Ahmet Güngör, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Alaplı - Devrek - Çaycuma - Ereğli - Ormanlı ve Gülüç Belediye yetkilileri, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Sertaç Yavuz ile Karayolları yetkilileri katıldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , vali , bektaş , kar , toplantı , kış sezonu

Yorumlar

Kız arkadaşıyla barışmak için sokağı birbirine kattı...

22 Kasım 2019 Cuma 13:32

Kız arkadaşıyla barışmak için sokağı birbirine kattı...

Zonguldak'ta yaşayan Mert Uzun, 6 yıldır birlikte olduğu kız arkadaşıyla barışmak için davul, meşale ve pankartlarla kız arkadaşının iş yerine giderek af diledi.

 Çılgın aşık Mert Uzun, tartıştığı kız arkadaşıyla barışmak için 'Nasıl ki gökyüzü yıldızsız, dalgasız toprak susuz olmuyorsa bende sensiz olamam Melisa'm pankartı yaptırdı. Fevzipaşa Sokak'ta arkadaşlarıyla beraber ilerleyen genci görenler şaşkınlık yaşadı. Arkadaşlarıyla birlikte sloganlar atan genç, kız arkadaşının çalıştığı iş yerine davul ve meşaleler eşliğinde giderek af diledi. Yapılan sürpriz karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen kız arkadaşı ise Mert Uzun'un bu güzel jestine affederek karşılık verdi. İki çılgın aşığın duygu dolu anlarına çevredeki vatandaşlarda alkışlayarak destek verdi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Mert Uzun , çılgın aşık , sevgili , af diledi , pankart , sokak

Yorumlar

Duvarlar Elif'in elleriyle hayat buluyor...

22 Kasım 2019 Cuma 13:17

Duvarlar Elif'in elleriyle hayat buluyor...

Zonguldak'ta yaşayan 32 yaşındaki çocuk gelişim uzmanı Elif Kara Aksu; beraberindeki çocuklarla birlikte duvarlara resimler çiziyor. Okul binaları, mahalle duvarlarını renklendiren Aksu, resme yeteneği olan çocukların da yeteneklerini keşfetmesini sağlıyor.

 Kilimli ilçesinde yaşayan 32 yaşındaki Elif Kara Aksu, çocukluğunda başladığı resim yeteneğini sürdürmeye devam etti. Aksu, ilk önce evinin duvarlarını süsledi ardından da mahallesinin duvarlarına çizgi film karakterleri çizmeye başladı. 
Mahalle sakinlerinin şaşkın bakışları arasında yeteneğini sergileyen Aksu, çocuklardan da birlikte resim çizme talebi gelmeye başlayınca okul duvarlarını da boyamaya başladı. Duvarlara çizgi film karakterlerinin yanı sıra dünya, bayrak resimleri çizen Aksu'nun yeteneğini görenler takdir etti. 

"Beni izleyen teyzeler bile resim yapmak istedi" 
Resim yaparken kendisini izleyen mahalle sakinlerinin bile resim çizmeye heveslendiğini anlatan Aksu, şöyle devam etti: 
"Çocuk gelişimciyim. Çocuğukluğumdan beri resim yapıyorum. Son bir kaç yıldır duvarlara çizmeye başladım. Çocuklarla çizmeye başladık. Evde çiziyordum ama dedim ki ufak çaplı çocukları çok dahil edemiyorum. Çocuklar da yanıma gelmeye başlamıştı. Bir yerden sonra onların da ellerine fırça vermiştim. Boyamaya başladık. Daha güzel oldu. İlk başlarda mahallemde zaten çok yaşıtım yok. Teyzeler öyle oturup beni izliyorlardı. Sonra onlar da resim yapmak istediklerini söylediler. Bir gün onlarla da resim yapacağım. Çocuklardan resim çizemediklerini söyleyen oluyordu. Başladık. Sonra çocuk çizebildiğinin farkına vardı. Kolay kolay anneler de izin vermez zaten. İlk başlarda ev duvarlarına çizer genelde çocuklar. Bu şekilde çıktık. Kendileri de farkına vardıkça şu anda kendileri benden talep ediyorlar." 

"Yeteneği olan hayallerinin peşinden gitsin" 
Ücret karşılığı duvara resim yaptırmak isteyenlerin bile olduğunu anlatan Elif Kara Aksu, "Beni gördüğünde ücret karşılığı yapar mısın diyenler oluyor. Bir şekilde başlayacağım ve çocuklarla başlayacağım. Alınan ücretleri de yine lösemili çocuklara bağışlayacağız. Veya kimsesiz çocuklara bağışlayacağız. Çocukları kökten yetiştirmiş olacağız. Biz söyleyerek değil çocuklar bunu uygulayarak yapacağız. Bu bizim sorumluluğumuz. Yeteneği olanlar hayallerinin peşinden gitsin. Aileler bazen başka bir branşa yeteneği olan çocuklarını resim gibi yeteneklere zorlamaya çalışıyorlar. Sonraki süreçte ise başka yeteneği olduğu ortaya çıkıyor. Aileler de çocukları ne istiyorsa neye yeteneği varsa ona destek olmalı" diye ifade etti. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Elif Kara Aksu , duvar resimleri , resim , çizim , çocuklar

Yorumlar

6 iş yerine ceza kesildi...

21 Kasım 2019 Perşembe 16:56

6 iş yerine ceza kesildi...

Zonguldak Belediyesi Zabıta ekipleri simit fırınları, lokanta ve pastanelere denetim yaptı. 6 iş yerine ceza kesildi.

 Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde bulunan simit fırınları lokanta ve pastaneler denetledi. Yapılan denetim ve kontrollerde Kabahatler Kanunu uyarınca 6 işletmeye umumi temizlik ve hijyen kurallarına uymamasından dolayı, 1 işletmeye çevreyi kirlettiğinden 320 TL toplamda 2 bin 240 TL idari para cezası uygulandı. 
Zabıta ekipleri denetim denetimlerde iş yerlerine denetimlerin sürekli devam edeceğini ifade ederek kurallara uymaları ve riayet göstermeleri gerektiği konusunda işletme sahiplerine uyarı ve ikazlarda bulundu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , zabıta , simit fırınları , lokanta , pastane , denetim , iş yeri , ceza kesildi

Yorumlar