Zonguldak Valiliği'nden açıklama!

4 Şubat 2020 Salı 14:25

Zonguldak Valiliği'nden açıklama!

Zonguldak Valiliği Batı Karadeniz'de oluşabilecek yağış, soğuk hava, kar ve fırtınaya karşı vatandaşları uyardı.

 Zonguldak Valiliği Batı Karadeniz'de oluşabilecek yağış, soğuk hava, kar ve fırtınaya karşı vatandaşları uyardı. Açıklamada 5 Şubat tarihinde Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği yağışların bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenildiği ifade edildi. Yapılan açıklama şöyle; “Yurdumuzun Çarşamba gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Perşembe günü Bati Karadeniz Bölgesinde görülecek yağışların genellikle yağmur şeklinde olması bekleniyor. Perşembe günü beklenen yağışların, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Yurdumuzun Cuma günü akşam saatlerinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Yağışların bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor” denildi. 
“Sıcaklılar 10-15 derece azalacak” 
Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havayla birlikte hava sıcaklığının 10-15 derece azalacağını belirtildi. Açıklamada “Hafta ortasına kadar mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenilen hava sıcaklıkların önce Balkanlardan sonra Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemlerle birlikte, ülkemiz genelinde hissedilir derecede (10-15 derece) azalarak önümüzdeki hafta başına kadar mevsim normalleri altında seyretmesi bekleniyor. Rüzgârın, Çarşamba günü İç Anadolu ile Karadeniz'in iç kesimlerinde, güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına şeklinde (70-100 Km/saat) eseceği, ancak rüzgarın Perşembe günü ise Bati Karadeniz Bölgesinde kuzey ve kuzeybatı yönlere döneceği tahmin ediliyor. Kuvvetli lodos fırtınası nedeniyle Çarşamba ve Perşembe günleri soba ve baca 'gazı zehirlenmesi meydana gelebileceğinden vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye olunur”denildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , valilik , vali , hava durumu , kar , yağış , fırtına , sıcaklıklar düşecek

Yorumlar
 • Fikri
  4 Şubat 2020 Salı 20:05

  Çok büyük bir başarı uyarmasaydı bizi selegiddrdik

Nüfusumuz düştü... Göç devam ediyor...

4 Şubat 2020 Salı 14:14

Nüfusumuz düştü... Göç devam ediyor...

Türkiye İstatislik Kurumu (TÜİK) verilerine göre adrese dayalı nüfus kayıt sistemi 31 Aralık 2019 sonuçlarına göre Zonguldak’ın nüfusu 596 bin 53 oldu. Geçtiğimiz seneye oranla Zonguldak nüfusunda 3 bin 645 kişi azaldı.

 Türkiye nüfusu 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla 83 milyon 154 bin 997 kişi oldu. Türkiye'de ikamet eden nüfus, 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla bir önceki yıla göre 1 milyon 151 bin 115 kişi artarak 83 milyon 154 bin 997 kişiye ulaştı. Erkek nüfus 41 milyon 721 bin 136 kişi olurken, kadın nüfus 41 milyon 433 bin 861 kişi oldu. 
Zonguldak’ta 596 bin 053 olan nüfusun 295 bin 832’sini erkek nüfusu, 300 bin 221’ini ise kadın nüfusu oluşturdu. İlçe merkezlerinin nüfusu ise 369 bin 112 olarak açıklandı. Bu nüfusun 181 bin 424’ünü erkek nüfusu, 187 bin 688’ini ise kadın nüfusu oluşturdu. Belde ve köylerin toplam nüfusu ise 226 bin 941 olarak açıklandı. Bu nüfusun 114 bin 408’ini erkek nüfusu, 112 bin 533’ünü ise kadın nüfusu oluşturdu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , (TÜİK) , nüfus kayıt sistemi , 31 Aralık 2019

Yorumlar
 • Ereğli
  6 Şubat 2020 Perşembe 02:38

  Ne olacaktı burda işe girmek hep torpil siyaset millet caregi dışarda buluyor

 • orhan atak
  4 Şubat 2020 Salı 15:47

  iş mi var millet ne yapsın

Emniyet Müdürü Çelik’e İZ MEDYA’dan ziyaret

4 Şubat 2020 Salı 12:54

Emniyet Müdürü Çelik’e İZ MEDYA’dan ziyaret

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine başlayan Hakan Çelik’e İZ MEDYA ekibi tarafından hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

Ereğli Haber- Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’ne yaklaşık üç ay önce atanan ve kısa süre önce Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü olarak göreve başlayan Hakan Çelik’e İZ MEDYA ekibi tarafından hayırlı olsun ziyareti yapıldı.
İhlas Haber Ajansı Kdz. Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç, ATV-ahaber Zonguldak Muhabiri Yeşim Özdoğan ve Ereğli Haber Gazetesi Muhabiri Elif Gökalp bu gün Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çelik’i makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Çelik ise basınla diyalog halinde olacaklarını ifade etti.

Yorumlar

Ereğli’de depremzedeler için okunan hatimlerin duası yapıldı

3 Şubat 2020 Pazartesi 16:09

Ereğli’de depremzedeler için okunan hatimlerin duası yapıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Müftülüğü tarafından hafızlar ve vatandaşlar tarafından Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için okunan hatimlerin duası düzenlenen program ile yapıldı.

 Kdz. Ereğli Müftülüğü tarafından İsmailağa Camii’nde Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için hafızlar ve vatandaşlar tarafından hatimler okundu. Okunan hatimlerin duasının yapılması için program düzenlendi. Öğle namazı sonrası başlayan program Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Kdz. Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak depremde hayatını kaybedenler için dua yaptı. Daha sonra ise programa katılanlara camii önünde yemek ikram edildi. 
Kdz. Ereğli İlçesi Müftüsü Recai Albayrak yaklaşık 1,5 aydır ezbere okunan Kur’an’lar için program düzenlendiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. Albayrak programa ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede “1,5 aydır devam eden arkadaşlarımızın ezbere okuduğu bir mukabele programı İsmail Hacı abi için geleneksel bir hal aldı. Dolayısıyla bugünde arkadaşlarımızın gayreti ile hatmimizin duasını yaptık. Tabi bu duanın farklı bir anlamı vardı. Oda son günlerde yaşadığımız hepimizi derinden üzüntüye sevk eden o elim deprem dolayısıyla vatandaşlarımız vefat etti. Yüzlerce belki yaralımız var. İnşallah okuduğumuz Kur’an ayetleri onların kabirlerini başta aydınlatır. Yaralılarımıza da acil şifalar vermesine vesile olur diye düşünüyorum. Tabi bu kabile program belki Türkiye’nin ender yerlerinden bazılarında gerçekleşiyor. Çünkü biz Kdz Ereğli Müftülüğü ve personel olarak bunu uzun zamandan beri yürütüyoruz. Halkımızı buraya iştiraki ve katılımı son derece iyidir. Düzenli bir şekilde gerek hafız kardeşlerimiz, gerekse vatandaşlarımız aşkla şevkle Kur’an ayetlerini dinliyorlar. Kuran ayetlerini yaşamaya çalışıyorlar. Ayrıca biz kuran ayetlerini kısa tefsirde başka arkadaşlarımız onun için yapıyorlar. Dolayısıyla ne okuduğumuzu Allah’ın okuduğumuz şeylerde neler istediğini bizden bunu bir şekilde cemaatimizle paylaşıyoruz. Bunu gerek günlük yaşantımıza, gerek genel hayatımıza çok önemli çabuk tesirler oluyor. Bundan son derece mutluyuz. İnşallah bundan sonra da bu güzellikler devam edecek. Bu vesileyle özellikle Elazığ ve Malatya’da ki depremde hayatının kaybedenlere tekrar rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar Mevla’dan niyazda bulunuyoruz. Yine Türkiye hudutları içinde devam eden hadiseler için insanlık dışı hadiseler içinde Mevla’mızdan Müslümanlar üzerine Nusret’ini bekliyoruz. Onu niyaz ediyoruz. İnşallah bu Allah’ın Nusret’iyle yardımıyla bu badirelerden bu millet atlatacaktır. Duamız bu memleketi için çalışanları ile beraberdir. İnşallah bu güzellikler, bu niyazlar karşısında Mevla’mızda bizim beklediğimizin çok çok üstünde güzellikleri lütfedecektir. Bu vesileyle tekrar Şırnak’a rahmet diliyorum. Deprem de vefat eden kardeşlerimize özellikle rahmet diliyorum. Sıkıntıları olan kardeşlerimizin de en kısa zamanda sıkıntıların aşmasını niyaz ediyorum. Burada tabi bizi mutlu eden çok önemli bir şey var. Milletçe tekrar bütünleştik. Milletçe bu hadiseler karşısında tavrımızı net bir şekilde ortaya koyduk. Yardımseverliğimizi, hayırseverliğimizi Peygamber Efendimizin ifadesiyle “bir müzminin ayağına diken batsa, öbür mümin yüreğinin derinliklerinde hissediyor.” Rabbimiz bu güzelliklerin devamını hepimize lütuf eylersin. Rabbimiz, bize, devletimize, memleketimize, vatanımıza her türlü güzellikleri bağışlasın diliyorum” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Elazğı , Malatya , hafız , kuranı kerim , hatim , dua , program , caami

Yorumlar

Yaşlı adamın cenazesine 10 kişi katıldı!

3 Şubat 2020 Pazartesi 15:36

Yaşlı adamın cenazesine 10 kişi katıldı!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde tek başına yatalak ve bakıma muhtaç şekilde yaşadığı 6 metrekarelik barakada yaşamını yitiren Remzi Polat, Kavaklı Mezarlığında toprağa verildi. Komşusu Erdem Belen'in Polat'ın eşini arayarak öldüğünü söylemesi üzerine eşinden “Yaptıklarının cezasını çekiyor. Sabah sabah piyangodan mı çıktın sen” cevabını aldığı Remzi Polat’ı son yolculuğuna imam ve görevliler dahil 10 kişi uğurladı. Yaşlı adamın cenazesine öldüğünde yanında olan komşuları ve basın mensuplarının yanı sıraZonguldak’tan gelen 5 akrabası dışında kimse gelmedi.

 Antalya'nın Manavgat ilçesinde 6 metrekarelik barakada tek başına yatalak ve bakıma muhtaç şekilde yaşayan Remzi Polat (82) örceki gece vefat etti. Bakımını yapan ve ihtiyaçlarını karşılayan komşusu Erdem Belen, Polat'ın eşini arayarak öldüğünü söylemesi üzerinde eşinden “Yaptıklarının cezasını çekiyor. Sabah sabah piyangodan mı çıktın sen” cevabını aldı. 
Eski eşi ve oğlu öldükten sonra Zonguldak’ın Ereğli ilçesinden 20 sene önce Manavgat’a gelen ve bir süre baharatçılık yaptıktan sonra işleri bozulunca işçi olarak çeşitli yerlerde çalışan Remzi Polat (82), dün gece 6 metrekarelik bir barakada verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Remzi Polat’ın bakımını yapan Erdem Belen, “Dün gece kendisine süt ve meyve suyu içirdik. Bugün sabah babamı aradım, Remzi amcaya bak dedim. Saat 09.00 sıralarında babam bakmaya geldiğinde ölmüş. Beni arayınca ben de buraya geldim” dedi. 

"5 kız kardeşi bana başsağlığı dilediler" 
Polat’ın uzun süredir Manavgat’ta yaşadığını, 1 yıldır 6 metrekarelik barakada kaldığını anlatan Belen, Polat'ı haftada 2-3 defa hastanenin acil servisine götürdüğünü ifade ederek, "5 tane kız kardeşi var. Hep aradık ama kimse ilgilenmiyor. Öldüğünü haber verdik. Bana ‘başın sağ olsun’ dediler" diye konuştu. 

"Piyangodan mı çıktın sen" cevabı 
Belen, gazetecilerin yanında yabancı uyruklu eşi M. Polat’ı arayarak Remzi Polat’ın öldüğünü söyledi. M. Polat da şaşırarak, “Ben onu hastanede biliyordum. Allah Allah. O kendi yaptıklarının cezasını çekiyor. Bana çektirdi. Emekli parasını ister alır yerim, istersem bir yere bağışlarım. Sabah sabah piyangodan mı çıktın sen” diyerek telefonu kapattı.İhbar edilmesi üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri geldi. Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede, Polat’ın öldüğü belirlendi. Polat’ın cenazesi morga kaldırıldı. 

Cenazesi de ölümü gibi yalnız oldu 
Remzi Polat’ın Kavaklı Mezarlığındaki cenazesine yaşamının son yılında kendisiyle ilgilenen 4-5 komşusu ile Zonguldak’ın Ereğli İlçesinden gelen 2 kız kardeşi, dayısının oğlu ve eniştesi katıldı. Toplam 10 kişinin katıldığı cenazede Remzi Polat’ın mezarına toprak atma görevini Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğünde görevli personel gerçekleştirdi. 
Kameralara görüntülenmek istemediklerini belirten Remzi Polat’ın 2 kız kardeşi ve diğer akrabaları, Remzi Polat’ın kağıt üzerinde evli göründüğü kadının hiçbir zaman gerçek eşi olmadığını, yetkililerin bu durumu araştırarak kardeşleri üzerinden maaş almasının önüne geçmesi gerektiğini, bu konuda gerekli girişimlerde bulunacaklarını dile getirdiler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Antalya , yaşlı adam , 6 metre karelik alanda yaşadı , Piyangodan mı çıktın sen , Antalya'da barakada yaşadı

Yorumlar