Zonguldak Milletvekillerini tanıyor musunuz?

25 Haziran 2018 Pazartesi 15:14

Zonguldak Milletvekillerini tanıyor musunuz?

Zonguldak'ta kesin olmayan sonuçlara göre 5 milletvekillinden 3'ünü AK Parti, 2'sini ise CHP kazandı.

24 Haziran 2018 günü sandık başına giden Zonguldaklı seçmenler Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ve Milletvekilliği seçimleri için oy kullandı. Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti 1. sıra milletvekili adayı Polat Türkmen, ikinci sıra adayı Ahmet Çolakoğlu, üçüncü sıra adayı Hamdi Uçar ile CHP'nin birinci sıra adayı Ünal Demirtaş, ikinci sıra adayı Deniz Yavuzyılmaz milletvekili seçilerek meclise girmeye hak kazandı.
AK Parti 1. Sıra Milletvekili Polat Türkmen, 1957 yılı Trabzon Araklı doğumlu ve maden mühendisi. Ticaretle uğraşan Türkmen, AK Parti Zonguldak Kurucu İl Başkanlığı, ardından 22'nci ve 23'üncü dönem Zonguldak milletvekilliği yaptı. Evli olan Türkmen İngilizce biliyor.
AK Parti 2. sıra Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, 1978 Çaycuma doğumlu. Çolakoğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu ve aile şirketinde yöneticilik yapıyor.
AK Parti 3. sıra Milletvekili Hamdi Uçar, 1963 yılında Zonguldak doğumlu. Hamdi Uçar, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. 2002'de merkez ilçe başkanlığı, 2006 ve 2014 yılları arasında il başkanlığı görevinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babası.
CHP 1. sıra Milletvekili Ünal Demirtaş, Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesi doğumlu. Demirtaş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Aynı zamanda avukat olan Ünal Demirtaş, 26 dönem milletvekili. İngilizce bilen Demirtaş evli ve 2 çocuk babası.
CHP 2. sıra Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, 1979 Zonguldak doğumlu. Deniz Yavuzyılmaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunu. Elektrik üzerine kendi şirketi olan, Yavuzyılmaz, İnglizce, Almanca ve Fransızca biliyor.

Etiketler:

CHP , AK PARTİ , Zonguldak , Milletvekili ,

Yorumlar

Batı Karadeniz Fuarı 27 Haziran’da başlıyor

25 Haziran 2018 Pazartesi 15:03

Batı Karadeniz Fuarı 27 Haziran’da başlıyor

Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin turizm potansiyelini geliştirerek, eğitim ve ticari alandaki iş birliklerini artırmayı hedefleyen BAKAF2018 Çarşamba günü saat 15.00’te kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarı (BAKAF2018), 27 Haziran Çarşamba günü saat 15.00’te İstanbul Fuar Merkezinde kapılarını ziyaretçilerine açacak. Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinin turizm potansiyelini geliştirerek, eğitim ve ticari alandaki iş birliklerini artırmayı hedefleyen fuarda, Katar Ticaret Odası, Lübnan ve Somali Eğitim Bakanlıklarının yanı sıra Orta Doğu ülkelerinde de çok sayıda katılımcı yer alıyor.

Uluslararası eğitim zirvesi yapılacak
İstamonu Fuarcılık tarafından düzenlenen BAKAF 2018 Fuarı'yla eş zamanlı olarak Uluslararası Üniversiteler Birliği tarafından gerçekleştirilecek 14. Uluslararası Modern Teknoloji ve Dijital Yayıncılık Konferansının da akademik iş birliklerinde etkin rol oynaması planlanıyor.

Açılışa Lübnan ve Somali Eğitim Bakanları katılıyor
Lübnan Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanı Marwan Hamade ve Federal Somali Eğitim, Kültür ve Yüksek Öğrenim Bakanı Abd Tahir Osman’ın açılışına katılacağı Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarı (BAKAF2018) İstanbul Fuar Merkezinin 9. Holünde 27-30 Haziran tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.Fuar alanında Batı Karadeniz Bölgesindeki illerin valilik, belediye, sanayi ve ticaret odalarının, üniversitelerinin aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra yerel markalar, yöresel ürünler, yöreye özgü el sanatları ve coğrafi işaretli ürün stantları yer alırken, iş geliştirme forumu da düzenlenecek.

Katar Ticaret Odası ilk kez Türkiye’de
Katılımcı olarak yer alacak illerin etkinlikler ile bölge tanıtımına katkı sağlamasının yanı sıra uluslararası iş geliştirme imkanı bulacağını söyleyen İstamonu Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz, “BAKAF2018’de Batı Karadeniz Bölgesindeki illerimizin gerçekleştireceği kültürlerini ön plana çıkaran etkinlikleri ile farklı tatil arayışında olanlara yeni seçenekler sunacaktır. Katar Ticaret ve Sanayi Odasının Türkiye’de stantla katıldığı ilk fuar olma özelliğini de taşıyan BAKAF2018 ayrıca bölgenin uluslararası iş birliğini de artıracaktır” dedi.

“Şehirler ülke tanıtımına katkı sağlıyor”
Türkiye’nin yeni destinasyonları ön plana çıkarma projesi öncülüğünde milli fuarcılık hizmetiyle hareket ettiklerini söyleyen Karadeniz, “Artık dünyanın trendi ulusal tanıtımlardan daha çok şehirlerin tanıtımı ile alakalıdır. Şehirler ulusların tanıtımına katkı sağlayan unsurları oluşturmaktadır. Bu açıdan Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı çok önemli bir hizmete ve farkındalığa hizmet edecektir” diye konuştu.

Etiketler:

BAKAF , fUAR ,

Yorumlar

Ambulansla oy kullanmaya gittiler...

24 Haziran 2018 Pazar 16:07

Ambulansla oy kullanmaya gittiler...

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde güçlükle yürüyebilen Halil Zor ve yatalak eşi Safiye Zor, sağlık ekiplerince ambulansla oy kullanmaya götürüldü.

Sağlık ekipleri tarafından Hacıoğlu Mahallesi Atatürk Caddesi'ndeki evlerinden alınan Halil Zor (80) ve eşi Safiye Zor, ambulansla Kilimli Atatürk Anadolu Lisesine götürüldü. Güçlükle yürüyebilen Halil Zor 1037 nolu sandıkta oyunu kullanırken, yatalak durumdaki eşi Safiye Zor ise ismi çıkmayınca oyunu kullanamadı. Uygulamadan memnun kaldıklarını ifade eden çift, emeği geçenlere teşekkür etti. 

Etiketler:

ambulans , oy ,

Yorumlar

Ereğli-Devrek karayolunda feci kaza

24 Haziran 2018 Pazar 15:15

Ereğli-Devrek karayolunda feci kaza

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde motosiklet ile hafifi ticari kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında motosiklet sürücüsü ağır yaralandı.

Kaza Ereğli-Devrek arası karayolunun Süleymanbeyler Köyü mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre Satılmış K. idaresindeki 67 TF 305 plakalı hafifi ticari kamyonet Özgür Uyucu idaresindeki plakasız motosiklet kafa kafaya çarpıştı. Kazada ağır şekilde yaralanan motosiklet sürücüsünün yardımına vatandaşlar koştu. Diğer sürücülerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 sağlık görevlileri yaralıya ilk müdahaleyi burada yaptıktan sonra ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Motosiklet sürücüsünün hayati tehlikesi bulunurken, kazayı haber alıp hastaneye gelen yakınları gözyaşlarına boğuldu. Kazada hafifi ticari kamyonet içerisinde bulunan ve hafif yaralanan bir kadının ise durumunun ağır olmadığı ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi.
Savcılığın kaza ile ilgili olarak başlattığı soruşturma sürüyor.

Yorumlar

Başkan Uysal oyunu ailesi ile birlikte kullandı

24 Haziran 2018 Pazar 14:58

Başkan Uysal oyunu ailesi ile birlikte kullandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için Nimet İlköğretim Okulu’na ailesi birlikte gelerek 1035 nolu sandıkta oyunu kullandı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, eşi Sevim, kızı Ebru, oğlu Serkan, gelini Eda ve torunu Zeynep Ela Uysal ile birlikte Nimet İlköğretim Okulu 1035 nolu sandıkta oy kullanmaya geldi. Başkan Uysal, eşi Sevim ve kızı Ebru Uysal burada oyunu kullandı. Burada vatandaşlarla selamlaşan Başkan Uysal, Türkiye’de olduğu gibi Ereğli’de de demokratik bir seçim gerçekleştirildiğini ifade etti. Başkan Uysal konuşmasında “Oyumuzu kullandık. Vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun. Akşam sandıklar açıldıktan sonra sonuçları bekleyeceğiz. Seçimler demokrasinin gereği. Bizde demokrasinin gereği görevimizi yaptık” dedi.
Başkan Uysal, gazetecilere ailesi ile birlikte poz verdikten sonra ilçede ki diğer seçim noktalarını gezmeye başlarken, oğlu Serkan ve gelini Eda Uysal ise Kozlu’ya oylarını kullanmak için gitti.

Yorumlar