Zonguldak Ereğli yolunda son durum...

26 Mart 2021 Cuma 11:21

Zonguldak Ereğli yolunda son durum...

Zonguldak'ta gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı D100 karayolunda etkili oldu. Sisle birlikte bastıran kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Kapanan karayolu, ekiplerin tuzlama ve küreme çalışmaları ile açık tutulmaya çalıştı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından Zonguldak'ın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini sürdürdü. Zonguldak-Ereğli karayolunda kar kalınlığı 10 santimetreye yaklaştı. Terzi köyü yol ayrımı mevkisi ve Kandilli mevkisindeki rampalarda sürücüler zor anlar yaşadı.

Karayolları ekipleri kapanan yolları aralıklarla tuzlama ve küreme yöntemiyle açık tutmaya çalıştı.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , kar , ereğli yolu

Yorumlar

Ereğli’de Genel Kurula katılacak

25 Mart 2021 Perşembe 15:37

Ereğli’de Genel Kurula katılacak

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kdz. Ereğli 21. Olağan Genel Kurulu ve açılış programı yapılacak.

MÜSİAD Kdz. Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar, 21 Mart Pazartesi günü, Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazası açılış programı ve akabinde 21. Olağan Genel Kurulun yapılacağını ifade etti.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın da katılacağı programlarda;

11:00’de Kdz. Ereğli Uzun Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Pazarlama ve Perakende Uygulama Mağazası açılacak.

12:30’da Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde 21. Olağan Genel Kurulu yapılacak.

 

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , ereğli , müsiad , abdurrahman kaan

Yorumlar

Muhtarlar başkanını seçti

25 Mart 2021 Perşembe 14:42

Muhtarlar başkanını seçti

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Kongresi yapıldı. Mevcut Başkan Şükrü Kılıç, yeniden başkanlığa seçildi.

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulu yapılırken, mevcut başkan Şükrü Kılıç ve Hikmet Erlat başkanlık için yarıştı. Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Kdz. Ereğli mahalle ve köy muhtarları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan kongrede, faaliyet raporu okunmasının ardından başkan adaylarının konuşmalarına geçildi.

Birleştirici çalışmaları ile örnek olunacak bir başkan profili olması gerektiğine değinen Başkan Adayı Hikmet Erlat konuşmasında, “Ereğli’nin en güçlü sivil toplum kuruluşu Muhtarlar Derneği olarak, Ereğli’ye faydası olan her konuda destek olacağız. Muhtarlarımızın arasındaki birlik, beraberlik ve sosyal dayanışmayı en üst seviyede tutacak çalışmalara imza atmayı düşünüyoruz. İmkanlarımız el verdiği müddetçe savunma mekanizmayı işletilmesi için hukuksal destek vermeye çalışacağız. 2 dönemdir görevde olan Şükrü Kılıç ve yönetimine teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“Muhtarlarımıza yer kazandırdık”

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği binasının hizmete girme sürecini anlatarak konuşmasına başlayan Başkan Şükrü Kılıç, yapılan çalışma ve projeleri tek tek anlattı. Kılıç konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“İlk işimiz Mahalle muhtarlarımızı kiradan, köy muhtarlarımızı da sokaktan kurtardık. Birlik beraberlik içinde bin 500 metrekare yer kazandırdık. Çalışma ofisiyle, mescidi ile, çay ocağıyla bir çatı kazandırdık. Vatandaşına hizmet edebilecek, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği’ne yer kazandırdık. Ereğli’yi tanıtmak için 71 vilayetten Anadolu Otel’de Konfederasyon Başkanlarımızı toplayıp vekillerimiz ile beraber yemek verdik.

Muhtarlar derneği yönetim kuruluna 4 yıl gibi bir zaman diliminde siz muhtarlarımızın hizmetlerine yardımcı olma sosyal ve aktüelinize katkı sağladık. Bölge milletvekillerimizin TBMM’deki çalışma ortamını görmek, ilçe ve köylerimizdeki sorunları dosyalar halinde  bölge vekillerimizin hepsine sunduk. Suriye'de sıkıntı içinde olan vatandaşlara yardım yaptık. Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen deprem afeti nedeniyle 10 koli kumanya yardımı ve İzmir depremi için de 20 adet battaniye 8 adet gıda koli yardımı yapıldı . 15 Temmuz gecesi şehitler ve gazi olan kardeşlerimiz anısına ilçemiz anıt önünde tüm hemşerilerimize yemek verilerek Alimolla Camisinde Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okuttuk. 6- yetim çocuklar için muhtarlar derneği olarak tablet yardımı yaptık. Afrin’de bölücü terör örgütleriyle mücadele eden askerlerimize ve güvenlik görevlilerimize bir buçuk tonluk iç fındık, yöresel reçelimiz, kahve, ıslak mendil ve iç çamaşır olarak çeşitli hediyeleri bizzat kendilerine bırakılmak amacı ile 90 muhtarımız ile hataya program gerçekleştirdik. Muhtarlarımızı ecdadımızın kanı ile sulandığı Çanakkale gezisine getirdik. Bütün bu faaliyetlerimize rağmen bankamızda bulunan dernek gelirimizde 24 bin 555 TL para mevcuttur. Göreve geldiğimiz günden bugüne çıtasını daha yükseklere kaldırmak için ekip arkadaşlarımızla gayret sarf ettik. Bu bir bayrak yarışı, kazanan Muhtarlar Derneği olacak. Kongremiz Ereğli’mize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Şükrü Kılıç güven tazeledi

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Başkanlık için yarışan Şükrü Kılıç ve Hikmet Erlat oy sandığına oylarını birlikte atarak birliktelik mesajı verdi.

Oy sayımının ardından, Şükrü Kılıç 81 oy alarak yeniden başkan seçilirken, Hikmet Erlat 46 oy aldı. Şükrü Kılıç başkanlığında Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Nurettin Yaman, Nazif Kaplan, Fahri Demircan, Köksal Tekin, Emin Ünal, Raif Erarslan, Zeki Sevim, Nazım Civelek, Recep Can, Adnan Alar.

Öte yandan kongreye pandemi nedeniyle protokol davet edilmezken, katılımcılara ikramda bulunulmadı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli , muhtarlar , şükrü kılıç

Yorumlar

Aqua Lina'dan Büyük Kampanya!

25 Mart 2021 Perşembe 11:08

Aqua Lina'dan Büyük Kampanya!

Sağlıklı su içme vizyonuna sahip olan Aqua Lina, müşterilerine ayrıcalıklı imkanlar sunuyor.

Su Arıtma Sistemlerinde 81 İl ve İlçede ücretsiz teknik servis hizmeti veren Aqua Lina, 15 gün ücretsiz sağlıklı suyu deneme fırsatı sunuyor.
Ayrıca; Marka-Model farketmeksizin su arıtma cihazınızın filtre bakımlarını ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz!
Su Arıtma Sistemlerinin ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanmak için;

Aqua Lina iletişim telefonları:0 (553) 646 22 87 - 0 (535) 892 54 55

Adres:Müftü mahallesi Meydanbaşı Caddesi Ay City Avm ÖĞRETMEN EVİ GİRİŞİ AQUALİNA SU ARITMA SİSTEMLERİ

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kdzereğli

Yorumlar

İlk ziyaret Basın konseyinden

24 Mart 2021 Çarşamba 16:45

İlk ziyaret Basın konseyinden

Yapılan devir teslim ve görev bölümünün ardından Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel ve yeni yönetim kuruluna ilk ziyaret Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı ve Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyesi Ali Ayaroğlu’ndan oldu.

Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel, Dernek Genel Sekreter Haydar Yağız ve Üst Kurul Üyesi İsmet Keskin tarafından ağırlanan Çağdaş Gazeteciler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı ve Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyesi Ali Ayaroğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel ve yeni yönetimine başarı dileklerini ileten Ayaroğlu, “Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Şafak Erel ve yeni yönetimine başarılar diliyor ve hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , ereğli gazeteciler derneği , ali ayaroğlu

Yorumlar