Zeka yarışmasında Zonguldak'ı temsil edecekler

19 Aralık 2019 Perşembe 15:02

Zeka yarışmasında Zonguldak'ı temsil edecekler

Zonguldak'da 13 Ortaokul ve Lise öğrencileri Türkiye Zeka Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazandı.

 Ekim ayında Türk Zeka Vakfının TÜBİTAK’ın desteği ile düzenlediği Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası 16 Kasım 2019 da Trabzon'daki bölge finallerine giden 13 okul takımı, 21 Aralık 2019 da Ankara yapılacak olan Türkiye finallerine gitmeye hak kazanan Alaplı Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu, Çaycuma İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu, Çaycuma Barbaros Kutlutaş Ortaokulu, Kdz Ereğli TED Koleji Lisesi, Profesör Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerini, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş tarafından Final öncesi başarı dileklerini iletti. 
Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Öğrencilerimizi bu aşamaya kadar elde ettikleri başarılar için tebrik ediyor, bundan sonraki yarışmalarda başarılar diliyoruz” denildi. Türkiye Finalleri 21 Aralık 2019 tarihinde Ankara'da yapılacak. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Zeka yarışması

Yorumlar

Öğrencilere bilgilendirme toplantısı...

18 Aralık 2019 Çarşamba 13:52

Öğrencilere bilgilendirme toplantısı...

Zonguldak'ta üniversite öğrencilerine bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü ile Ticaret İl Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği çerçevesinde üniversitede öğrenim gören öğrencilere şikayetlerin en yoğun olduğu işyeri dışında satış yönetmeliği ve mesafeli satış yönetmeliği hakkında her bir bölümde bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. Özellikle üniversite önlerine konulan standlara yönelik öğrencilerin ne tür hakları olduğu hususunda bilgilendirilmeleri şikayetlerin azalmasını sağlayacaklar. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BEÜ

Yorumlar

BEÜ öğrencilerinden "Sev Kardeşim" Etkinliği

7 Aralık 2019 Cumartesi 15:12

BEÜ öğrencilerinden "Sev Kardeşim" Etkinliği

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri “Sev Kardeşim Etkinliği” ile özel öğrencileri sevindirdi

Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği 3.Sınıf öğrencileri, Gülüç Belediye Düğün Salonunda engelli öğrencileri yönelik “Sev Kardeşim” etkinliği düzenledi. Düzenlenen etkinlikte özel öğrenciler aileleriyle beraber doyasıya eğlendiler. Çizgi film kahramanları kostümleri giyerek, yüz boyama etkinliği ile özel çocukları eğlendiren öğrenciler, özel çocuklar ile bir arada olmaktan mutlu olduklarını ifade ettiler. Etkinliğe öncülük eden Doktor Öğretim Üyesi Dilek Yıldırım Bilgen, emeği geçen tüm öğrencilerine teşekkür ederek, özel çocuklara mutlu bir gün yaşatmalarının gururunu yaşadığını söyledi.
Etkinlik toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , beü , özel çocuklar ,

Yorumlar

İki önemli protokol imzalandı...

29 Kasım 2019 Cuma 12:52

İki önemli protokol imzalandı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi veZonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yapılan protokoller Rektörlük makamında Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, İl Milli Eğitim Müdürü V. Murat Kapıcı ve 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Uysal’ın imzalarıyla gerçekleşti.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan ikili protokol, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı bilim ve sanat merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğini artırmak ve eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitenin imkân ve deneyimlerinden yararlanmasını kapsıyor. 
Gerçekleştirilen bu iş birliği protokolü ile ülkenin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak üzere okul ve kurumların yönetici, öğrenci ile öğretmenlerinde sınai mülkiyet farkındalığını artırmak, bu kurumlarda yürütülen proje ve faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikri ürünlerin sınai mülkiyet hakları kapsamında korunmasını sağlamak üzere çalışmalar yürütülmesi de hedeflendi. 
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi ile gerçekleşen ve 5 yıl süre ile geçerli olacak 3’lü protokol kapsamında ise, lisedeki eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmek, planlı çalışmalarla eğitim hizmetlerinin niteliğini arttırmak, bunun için sosyal ve bilimsel iş birliği ve koordinasyonu sağlamak amaçlandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BEÜ , Milli Eğitim , protokol imzalama ,

Yorumlar

Sabahat-Cemil Fen Lisesi ikinciliği elde etti...

19 Kasım 2019 Salı 12:39

Sabahat-Cemil Fen Lisesi ikinciliği elde etti...

Konya’da düzenlenen eğitim robotları yarışmasında Devrek Sabahat- Cemil Fen Lisesi ikinciliği elde etti. Elde edilen ikincilik ile ilgili bilgi veren Devrek Sabahat- Cemil Fen Lisesi Müdürü Turgay Kırgil, yarışmada derece alan öğrencileri tebrik etti.

 Her yıl Çin’de düzenlenen Uluslararası Eğitim Robotları (WER) Yarışmasına köprü olan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Ulusal Eğitim Robotları Yarışmasında Sabahat -Cemil Fen Lisesi Robotik Takımı olarak ikinci olduklarını ifade eden Kırgül, " Ülkedeki çeşitli illerden katılımcıların olduğu ve 50 takımın katıldığı yarışmada, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına sunduğumuz proje ile okulumuza kapsamlı bir robotik atölyesi kazandırarak, burada hem kendi öğrencilerimize hem de çevre okullara yaptıkları çalışmalardan dolayı, Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisemiz kurum ödülleri kategorilerinde “En İyi Robotik Atölyesi” ödül beratı da takdim edildi. Düzenlenen yarışmanın amacı, ülkenin dört bir tarafındaki öğrenciler arasında bilimsel ve teknolojik etkileşimleri tetiklemek, gençlerimize bilim ve teknolojiyi sevdirmek olan yarışmada, robotik ve kodlama alanında tüm maharetlerini otaya koyan takımlar şampiyon olabilmek için kıyasıya mücadele ettiler. Yarışmanın ilk günü eğitmenleriyle birlikte çalışan takımlar, ikinci gün eğitim liderleri olmadan verilen üç saatlik sürede ilk olarak robotların tasarımlarını ve kodlamasını gerçekleştirdi. Kodlaması yapılan robotlar daha sonra akıllı tasnif, örneklerin toplanması, enerji çekirdeği ve akıllı sıralama görevlerini yerine getirmek için rakipleriyle yarıştı. Yarışma sonunda lise kategorisinde birinci Balıkesir Gönen Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinci ZonguldakDevrek Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi ve üçüncü ise İstanbul Kartal Atalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu” dedi. 
Okul Müdürü Kırgil, ayrıca, Çin'de düzenlenecek dünya şampiyonasına katılmayı hedeflediklerini, fakat bunun için maddi-manevi desteğe ihtiyaç duyduklarını da ifade etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Devrek Sabahat- Cemil Fen Lisesi , eğitim robotları yarışması

Yorumlar