Zeka oyunlarında başarılı öğrenciler ödüllendirildi

4 Mart 2020 Çarşamba 13:40

Zeka oyunlarında başarılı öğrenciler ödüllendirildi

18 ve 19 Şubat tarihleri arasında Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasına' katılan öğrenciler düzenlenen tören ile ödüllerine kavuştu.

 İlçe Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen ödül törenine Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve Şube Müdürleri Nusret Parlak ve Cengiz Yılmaz, danışman öğretmenler ve okul müdürlerinin yanısıra veliler de katıldı. 
27 ilkokuldan 101 öğrenci ve 15 ortaokuldan 51 öğrenci olmak üzere toplam 152 öğrenci katıldığı turnuvada 8 kategoriden her oyunda ilk 3 dereceye giren toplam 24 öğrenciye Kaymakamlık ve İlçe Mili Eğitim tarafından katılım belgesi, madalya ve ödülleri verildi. 
İlçe birincilerine ödüllerini veren Kaymakam Coşgun, "Bilim çağında öğrencilerimizin gelişmesinde faydası olan ve onları teknoloji bağımlılığından uzaklaştıran bu anlamlı etkinlikte emeği geçen koordinatör arkadaşlara, danışman öğretmenlere, velilere ve süreci yürüten milli eğitim müdürlüğüne teşekkür ederim. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlar ve il finallerinde başarılar dilerim" dedi. 
İlçe ikincilerine ödüllerini veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Baş, tüm katılımcılara çok teşekkür etti. Öğrencileri tebrik ederek, finallerinde onlara olan güvenini belirterek başarılar diledi. 
Ayrıca turnuvayı düzenleyen Zeka Oyunları İlçe Koordinatörü Mustafa Dinçer ve hakemler Selçuk Arslan, Atakan Muhan, Döndü Kavaracı, İpek Atıcı'ya teşekkür belgesi verildi. 
Tören Kaymakamlık binası önünde çekilen toplu fotoğraf ile tamamlandı. 
İlçede her oyun kategorisinde 1. ve 2. olan öğrenciler 5 Mart'ta yapılacak il finallerinde Çaycuma'yı temsil edecekler. 
İl finallerinde 1'nci olan öğrenciler ise 7-8-9 Nisan tarihlerinde Antalya'da yapılacak yarışmada Zonguldak'ı temsil edecekler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası , ödül

Yorumlar

Öğrencilerden Mehmetçik'e anlamlı destek

4 Mart 2020 Çarşamba 13:29

Öğrencilerden Mehmetçik'e anlamlı destek

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde üniversite öğrencileri yurt binası önünde Türk Bayrağı açarak Mehmetçik'e destek sloganları attı.

 Mehmetçiğe Türkiye’nin dört bir yanından destek gelirken, bir destek de KYK Alaplı Yurt Müdürlüğü'nden geldi. KYK yurdunda kalan öğrenciler, Suriye’nin İdlib kentinde rejim unsurları tarafından düzenlenen hava saldırısında şehit olan askerleri anmak ve Mehmetçiğe destek olmak amacıyla yurt binası önünde toplandı. dev Türk Bayrağı açan gençler "Yanınızdayız" sloganı bulunan pankart açtılar. Ellerindeki telefonların ışığını da açan gençler, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı attı. Gençlerin bu davranış takdirle karşılandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , KYK , Mehmetçik , destek

Yorumlar

Gazeteci İlknur Turt’un baba acısı

3 Mart 2020 Salı 19:48

Gazeteci İlknur Turt’un baba acısı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yayın yapan Ereğli FM Sorumlu Müdürü ve Radyo Programcısı İlknur Turt’un babası hayatını kaybetti.

Rahatsızlığı nedeniyle bir 1 haftadır yoğun bakımda tedavi gören İlknur Turt’un 78 yaşındaki babası Mahmut Turt, hayatını kaybetti.
Merhum Mahmut Turt için 4 Mart 2020 Çarşamba günü Öğle Namazı sonrasında Meydanbaşı Camii’nde cenaze töreni düzenlenecek. Merhum Turt daha sonra şehir mezarlığında defnedilecek.
Merhum Mahmut Turt'a Cenab-ı Allah'tan rahmet, meslektaşımız İlknur Turt'a ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

Yorumlar

Ölen öğretmen ve öğrenciler anısına anıt yapıldı!

3 Mart 2020 Salı 17:44

Ölen öğretmen ve öğrenciler anısına anıt yapıldı!

Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve ZOTEV öncülüğünde yapılan Eğitim Şehitleri Anıtı törenle açıldı.

 3 Mart 1965 yılında öğretmen Mustafa Küçük Sürer ve öğrenciler Hüseyin Eraslan , Vedat Ercan ve Yaşar Özer yaşanan trafik kazasında vefat etmişti. Kazadan 55 yıl sonra Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Vakfı (ZOTEV) tarafından yaşamını yitiren öğretmen ve öğrenciler anısına yaptırılan Eğitim Şehitleri Anıtı düzenlenen törenle birlikte açıldı. 
Törene; Zonguldak eski Belediye Başkanları Muharrem Akdemir ve Secaattin Gonca, TTK Genel Müdür Yardımcısı Ercan Gebeş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Kapıcı, öğretmenler eski mezunlar ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı. 
Okul Müdürü Muhammet Yıldız konuşmada kazada yaşamını yitiren öğretmen ve öğrenciler anısına okul bahçesinde eğitim Şehitleri Anıtı'nı açmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. 
ZOTEV Başkanı Fikret Zaman'da yaptığı konuşmada 55 yıl önce meydana gelen kazada yaşamını için öğretmen ve öğrenciler rahmetli aldığını belirterek şunları ifade etti. 
"1965 yılında olan bu olay acı olay beynimizin bir tarafını çalıyordu. Sayın Erol Şeref abimiz de geçen sene konuşurken bunu nasıl yapalım diye ilk fikir oradan başladı. Daha sonra okul idaresine yazdığımız yazının olumlu çıkması Milli Eğitim'e yazdığımız yazının olumlu çıkması sonrasında böyle bir anıt yapımına giriştik. Bu anlamda okul idaresinin Milli Eğitim yetkililerini ve bu anıtın halinde gelmesinde Ekrem Murat Zaman'ın fikir babalığı ve ustalık olarak yapan Nazlı Özden'de huzurlarınızda gerçekten çok teşekkür ederim. Bu arkadaşlarımızı 55 yıl sonra hep birlikte anarak rahmet diliyor ve yakınlarına sabır diliyoruz"dedi. 
Konuşmaların ardından anıtın açılışı gerçekleştirildi. Anıtın açılışında ise ölen öğrencinin sınıf arkadaşları ve akrabaları gözyaşı döktüler. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ölen öğretmenler , öğrenciler

Yorumlar

Madenci korosu Vali Bektaş'ı ziyaret etti...

3 Mart 2020 Salı 17:42

Madenci korosu Vali Bektaş'ı ziyaret etti...

Kent Konseyi Madenci Korosu, Vali Erdoğan Bektaş'ı ziyaret etti. Vali Bektaş Madenci Korosu'nu toplantı salonunda ağırladı.

 Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin yaptığı açıklamada,"Biliyorsunuz bizim geçen seneden beri bu programı oluşturduk. Bizim en çok istediğimiz çalışmalardan bir tanesiydi, sağolsun arkadaşlarımızla birlikte bu noktaya getirdik Biz sizinle zaman zaman paylaşıyoruz sizin koroya ne kadar desteklediğiniz de biliyoruz. Koroya sizin ne kadar değer verdiğinizi ve önemsediğinizi çok iyi biliyoruz. Sizin desteğinize her zaman ihtiyacımız olacak Sayın Valim"dedi. 
Vali Erdoğan Bektaş'da madenci korosunun Zonguldak'ın markası olduğunu belirterek, Kent Konseyi Zonguldak adına bu işi sahiplenmişse çok güzel bir şey, yolunuzu açık olsun bize ne düşerse elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya hazırım" dedi. 
Ziyarette Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin Vali Erdoğan Bektaş'a madenci Korosunu İstanbul EMİT fuarı'nda konser verdiği andan çekilen bir fotoğrafı hediye etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Vali Bektaş , madenci korosu

Yorumlar