Zabıtadan şırınga çikolata denetimi...

13 Aralık 2019 Cuma 14:39

Zabıtadan şırınga çikolata denetimi...

Ankara ve Diyarbakır’da ‘şırınga çikolata’dan 2 çocuğun hayatını kaybetmesi üzerine teyakkuza geçen Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki okul kantinlerinde ve çevresindeki bakkallarda, marketlerde denetim başlattı.

 Ankara’da okul kantininden aldığı ‘şırınga çikolatayı’ yerken fenalaşan ve hayatını kaybeden 7 yaşındaki Mert Yağız Köksal’ın ardından Diyarbakır’da da aynı yaştaki Umut Bilgi’nin hayatını kaybetmesi üzerine Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerinde denetim başlattı. Ekipler, tehlike saçan bu ürünün yanı sıra, okul kantinlerinde satışı yasak olan birçok ürüne karşı ilçe genelinde okullarla çevresindeki bakkal ve marketleri denetliyor. 
Zabıta Müdürü Halit Aydın, şu ana kadar yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlamadıklarını belirterek “Ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Tüm okul kantinlerini ve çevresindeki bakkal ve marketleri denetleyeceğiz” dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , zabıta , denetim

Yorumlar

İş adamı çanakçı öğrenciler ile bir araya geldi...

13 Aralık 2019 Cuma 13:02

İş adamı çanakçı öğrenciler ile bir araya geldi...

İşadamı Sezai Çanakçı Devrek Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

 Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Devrek Kampusu konferans salonunda “Sanayi ve Üniversite Buluşması” kapsamında öğrenciler Çanakçılar Yapı Malzemeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Çanakçı ile bir araya geldi. Devrek Kampusu Konferans Salonunda üniversite öğrencileri ile girişimcilik üzerine bir söyleşi gerçekleştiren İşadamı Sezai Çanakçı iş hayatından örnekler vererek, başarıya giden yolda karşılaştıkları zorlukları ve bu zorlukları nasıl aştığını öğrenciler ile paylaştı. Girişimciliğin ülke ekonomisi açısından önemine değinen ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan Sezai Çanakçı,” Çağımız bilgi çağı ve bilgiye ulaşmak eskiye oranla daha kolay gençlerin başarıyı yakalayabilmeleri için her gün kendilerini biraz daha geliştirmeleri gerek. Kolay yoldan para kazanılamaz kazanılabilse bile bunun bir değeri yoktur. Başarı asla bir anda elde edilemez. Hedefleriniz doğrultusunda her gün bir tuğla koyarak yola devam edebilirsiniz. Bu açıdan bizim başarımızın sırrı devamlılık ve disiplindir. İşletmelerde kuruluş aşamasında büyük zorluklar yaşanmakta ve bu zorlukları aşmadaki en büyük faktör çok çalışmaktan geçmektedir. Başarının yüzde onu şans ise yüzde 90’ı çalışmaktır. Küçük detayları ve ayrıntıları iyi analiz etmek ve ufak görülebilecek problemleri çözüme kavuşturmak gerekmektedir. Örneğin Çanakçılar Yapı Malzemeleri 1981 yılında kurulduğunda, bizler karşılaştığımız ufak problemleri çözüme kavuşturamasaydık belki de şuan bölgemizde böyle bir firma asla olmayacaktı” diye konuştu Gerçekleştirilen söyleşiye öğrenciler yakın ilgi gösterirken, söyleşi soru cevap şeklinde devam etti. 
İş adamı Sezai Çanakcı’ya söyleyişe olan katkılarından dolayı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Devrek MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ferdi Kesikoğlu tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , BEÜ

Yorumlar

“Evliliğe İlk Adım” semineri

13 Aralık 2019 Cuma 12:24

“Evliliğe İlk Adım” semineri

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yeni evlenen ve evlenecek olan çiftlere yönelik “Evliliğe İlk Adım” seminerleri başladı.

 Diyanet İşleri Başkanlığının himayelerinde ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi amacıyla yeni evlenen veya evlenecek çiftlere yönelik olarak İlçe Müftülüğünün koordinesinde 'Evliliğe İlk Adım' seminerleri başladı. Yeni Mahalle Ulu Camii Toplantı Salonu'na gerçekleştirilen seminerde konuşan İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, "Aile kurulurken sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, kurulan ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması için Aile ve Dini Rehberlik büromuzla çeşitli çalışmalar yapmaktayız. Bunlardan birisi de evliliğe ilk adım semineridir. Bu bağlamda yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve sünnet ışığında bilgi vermek amacıyla, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından belirlenen 8 konu başlığı altında seminerlerimiz devam edecektir" dedi. 
Sevgi ve merhametin eşleri birbirine bağlayan en kıymetli duygular olduğunu vurgulayan Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Nurdan Albayrak ise "Sevmek merhametli olmayı gerektirir, merhamet sevgiyle katmerleşir. Merhamet ekseninde bencilliği bir kenara bırakıp, samimi ve fedakâr olmaktır. Hayatın her anında merhameti kuşanmaktır. Rahmeti kuşanan eşler birbirlerini incitmekten ve şiddeti içerecek her türlü tavır ve davranıştan uzak durur" ifadelerini kullandı. 
Haftada bir gün iki saat olarak planlanan seminerler dört hafta boyunca devam edecek olup seminer sonunda katılımcılara belge takdim edilecek. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma

Yorumlar

AK Parti Kdz. Ereğli’de delege seçimleri başladı...

12 Aralık 2019 Perşembe 17:57

AK Parti Kdz. Ereğli’de delege seçimleri başladı...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe teşkilatının 6. Olağan kongresi için delege seçimleri yapılmaya başlandı.

 AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır 6. Olağan kongre öncesi 400 delegenin belirlenmesi için seçim çalışmalarına parti teşkilatında başladıklarını söyledi. Sabah saatlerinde başlayan mahalle ve köy delege seçimleri için AK Parti İl Başkan Yardımcısı Naci Kırlak ve İl Başkanlığı Ereğli İlçe Koordinatörü Adem Sevim sandıkların başında bekledi. Seçimlerin 15 Aralık 2019 Pazar günü tamamlanacağı belirtildi. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır tüm üyeleri seçimlere katılmaya davet etti. Çakır seçimlere ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Genel Merkezimiz ve Zonguldak İl Başkanlığımız, delege seçimleri için tarih olarak, 10 ila 15 Aralık tarihleri arasını belirlediler. Bizler de Ereğli İlçe Örgütü olarak delege seçimlerini başlatmış olduk. Mahallelerimizden ve köylerimizden üyelerimiz Pazar gününe kadar belirlenen takvime göre kendi mahalle ve köy delegelerini seçmek için oy kullanacak. İlçemize, ilimize, ülkemize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm parti üyelerimizi sandık başına gelerek, parti delegelerimizin seçimi için oy kullanmaya davet ediyorum. İlçemizde gerçekleştireceğimiz 6. olağan kongre için tarih henüz belirlenmiş değil. Bu süreç Genel Merkezimizin sürdürdüğü bir süreç. İlçe kongresinin tarihi konusunda belirttiğim gibi genel merkez bir tarih belirleyecektir. Muhtemelen Şubat ayı içerisinde olur. Yaklaşık Temmuz ayı gibi İl kongresi yapılabilir. Ardından da büyük kongre gerçekleşecektir. Bu süreçler tümüyle Genel Merkezimin inisiyatifinde gelişeceği için kesin tarih vermek zor ama İlçe kongremiz Şubat ayı gibi gerçekleşir düşüncesindeyim.” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , AK Parti , 6. Olağan kongre , delege seçimleri , Fatih Çakır

Yorumlar

Şenol: “Doğu Türkistan’ın sesine kulak verin”

12 Aralık 2019 Perşembe 17:57

Şenol: “Doğu Türkistan’ın sesine kulak verin”

Anadolu Gençlik Derneği Zonguldak Şube Başkanı Enes Şenol, Doğu Türkistan’da yaşananlara değindi. İnsan hak ve hürriyetlerinin ihlal edildiğinin altını çizen Şenol; “Baskı ve şiddet politikaları ile meşhur olan Çin, Doğu Türkistan’ı içler acısı bir hale getirmiştir” dedi.

 

 AGD Şube Başkanı Enes Şenol, “2019 yılının son günlerini yaşıyoruz. Bugün zulüm dünyanın dört bir yanını sarmış durumda. Her yerde zulmün yaygınlaştığına şahit oluyoruz. Başımızı nereye çevirsek kan, gözyaşı ve acı ile karşılaşıyoruz. Bunun en üzücü örneklerinden birisi de bugün Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dramıdır. Çin’in uyguladığı zulüm sınırları aşmıştır. 40 milyondan fazla bir nüfus bu zulme maruz kalıyor. Dünya siyasetine hak ve adalet değil güç ve çıkar yön vermektedir. Başta ABD olmak üzere teknolojik bakımdan güçlü olan ülkeler, çıkarlarını her türlü kutsalın üzerinde tutarak zayıf bırakılmış ülkeleri ve halkları ezmeye devam etmektedir. İslam alemi bu konuda topyekun tavır almalıdır. Bu zulüm devam ettiği sürece ülkemizde ve İslam dünyasında Çin mallarına karşı ciddi bir boykot uygulanmalıdır. Bu zulme karşı rıza gösterilmeyeceği ortaya net olarak konulmalıdır. Çin bizim yaptığımız bu açıklamaları duymazdan gelir, kendi askeri gücüne ve ekonomik büyüklüğüne insanların temel hak ve özgürlüklerinden daha fazla inanırsa, tüm İslam dünyasında kendisine karşı nefret büyütmekten başka bir şey elde edemeyecektir. Çin, Müslüman Doğu Türkistan halkının ve Çinli Müslümanların haklı taleplerini susturmak, örtbas etmek ve bu hakların dış dünyayla irtibatlarını kesmek yerine farklı kimliklerin temel hak ve özgürlüklerini yaşayabilecekleri bir zemin oluşturmanın gereklerini yerine getirmelidir. Başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinin Müslüman Doğu Türkistan’ın haklı talepleri doğrultusunda Çin’e karşı birlikte hareket etmeleri ve her platformda bu konuyu dile getirmeleri Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin seslerine ses katacaktır” ifadelerine yer verdi.

 

 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Doğu Türkistan

Yorumlar