Zabıtadan simit fırınlarına denetim

15 Ekim 2020 Perşembe 16:05

Zabıtadan simit fırınlarına denetim

Devrek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentteki simit fırınlarında gramaj ve hijyen denetimi yaptı.

Devrek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın sağlığını korumak amacıyla Devrek’te faaliyette bulunan simit fırınlarını denetledi. Denetlenen simit fırınlarının pandemi kurallarına uyup uymadığı, ürettikleri ürünün gramajlarının düşük olup olmadığına ve işyerlerinin hijyenik olup olmadıklarına bakıldı.
Zabıta ekipleri, fırıncı esnafına maske takmaları, pandemi kurallarına uymaları ve işyerlerinin her zaman düzenli ve hijyenik olması yönünde de uyarılarda bulundu. Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Halkımızın sağlığına büyük önem veriyoruz. Bu amaçla Zabıta ekiplerimiz denetim ve kontrollerini düzenli bir şekilde yapıyor. Halkımızın sağlığını korumak, onların sağlıklı ve güvenli bir ortamda alış veriş yapabilmelerine yönelik denetimlerimizi aralıksız olarak sürdürüyoruz. Ekiplerimiz aynı zamanda esnaf ve vatandaşlarımızı pandemi ve hijyenik kurallara uymaları konusunda da uyarılarda bulundu” dedi.

Yorumlar

Bozkurt Çaylıoğlu Bölgesi’ni ziyaret etti

15 Ekim 2020 Perşembe 15:50

Bozkurt Çaylıoğlu Bölgesi’ni ziyaret etti

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyeleri, Çaylıoğlu Bölgesi’ni ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyeleriyle birlikte Çaylıoğlu Bölgesini ziyaret etti. Köydeki esnafları dolaşan Bozkurt esnaflara ‘hayırlı işler’ temennisinde bulundu. Esnaflar, ülke genelini ilgilendiren sorunları Bozkurt’a iletirken, Bozkurt’ta Ankara programlarında bu sorunları gündeme getireceğini söyledi. 
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ziyaretlerinin ardından bir kıraathanede Çaylıoğlu Bölgesi Muhtarlarının sorunlarını dinlediler. Çaylıoğlu Köyü Muhtarı Yüksel Dirican, Güneşli Köyü Muhtarı Okan Kayacan, Çevlik Köyü Muhtarı Murat Bozkurt, Sütlüce Köyü Muhtarı Recep Adıgüzel, Ortacı Köyü Muhtarı Köksal Tekin, Düzpelit Köyü Muhtarı Muhittin Karabulut, Saltuklu Köyü Muhtarı Kasım Arslan, Hacıosmanlar Köyü Muhtarı Mehmet Sakin, Davutlar Köyü Muhtarı Raif Erarslan, Külah Köyü Muhtarı Cavit Keser, Velidağ Köyü Muhtarı İsmail Çetin ve Kızılcapınar Köyü Muhtarı Tevfik Öner’de aralarında bulundu.
Toplantıda yol, su, asfalt, elektrik hatları, kanalizasyon, kadastro çalışmaları, köy konağı, kanal temizliği ve arazi yollarının açılması gibi sorunlarını dile getiren muhtarları İl Genel Meclisi Üyeleri Rıfkı Gültekin ile Hüseyin Engin bilgilendirdi. Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Bozkurt, kısa, orta ve uzun vadede çözülebilecek sorunlara yönelik Yönetim Kurulu Üyelerine de görevlendirmede bulundu. Bozkurt; “Gördüğünüz gibi hep birlikte çalışıyoruz. Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kadın ve Gençlik Kollarımız, İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerimiz ile siz değerli Muhtarlarımızla hep bir aradayız. Sorunlarınızı doğrudan bana veya ekip arkadaşlarımıza iletebilirsiniz. Bizler de köylerimizin sorunlarını en aza indirgemek için gerek Zonguldak gerekse Ankara bazında inşallah elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız” dedi.

Yorumlar

Çetin Bozkurt, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutladı

15 Ekim 2020 Perşembe 14:17

Çetin Bozkurt, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutladı

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Toprağın bereketini üretime dönüştüren, tarlasında, bağında ve bahçesinde gece gündüz demeden çalışan, emekleriyle toprağı yoğuran ve alın teriyle bereket katan, hem ailesine hem de ülkemizin tarımsal üretimine, ekonomisinde benim de katkım var diyen tüm kadın çiftçilerimizin 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutluyor, elleri dert görmesin, dileklerimi iletiyorum.”

Yorumlar

Çufalı,Türkiye ve BEÜ'yü temsil etti

15 Ekim 2020 Perşembe 13:55

Çufalı,Türkiye ve BEÜ'yü temsil etti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Ulusal Koordinatör Olarak 6. Uluslararası GreenMetric Çalıştayı 4. Yürütme Komitesi toplantısına katıldı.

6. Uluslararası GreenMetric Çalıştayı 4. Yürütme Komitesi Toplantısı bu yıl İran Zanjan Üniversitesi’nin ev sahipliğinde online olarak yapıldı. Toplantı; dünya Üniversite Sıralamaları Sekreteryasının ve Ulusal Koordinatörlerin katılımı ile gerçekleşti. Zonguldak BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı; Türkiye'yi Ulusal Koordinatörü olarak toplantıya katılarak, Türkiye ve BEÜ'yü temsil etti.
Toplantıda Rektör Çufalı, son bir yılda üniversite yapılan çalışmalar ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı; Türkiye'de hangi çalışmalar yapılıyor, hangi çalışmaların yapılması gerekiyor ve UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralamaları ağında birlikte nasıl çalışabiliriz gibi çok önemli konular hakkında görüş bildirdi.
Çufalı; “Tüm dünyadan saygın üniversitelerin katıldığı uluslararasılaşmayı teşvik eden, sürdürülebilirlikle ilgili konulara dikkat çeken ve çevre bilinci konusunda küresel farkındalık yaratmayı amaçlayan bir platform olan GreenMetric, Türkiye üniversiteleri için iyi örnek teşkil etmesi sebebiyle Ulusal Koordinatörlüğün bizde olmasına karar verilmişti. Prestijli bir uluslararası çevre ve sürdürülebilirlik platformu olan UI GreenMetric’in Türkiye Koordinatörü olarak toplantıda bulunmamız gurur vericidir. Ek olarak; bilindiği üzere GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayı, 04-05 Ekim 2019 tarihlerinde üniversitemizde düzenlenmişti. Kampüslerimiz çevreye saygı, duyarlılık ve sürdürülebilirlik konusunda üniversitelerimize örnek teşkil ediyor. Bu sonuç, Üniversitemizin çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularındaki ortak çabalarının eseridir. Toplantının üniversitemize, ülkemize hayırlı olmasını diliyor, tüm üniversitelerin yeşil, çevreye duyarlı kampüslere dönüşmesini temenni ediyorum” dedi.
Onlarca ülkeden ulusal koordinatörlerin katılımı ile gerçekleşen toplantının ardından çalıştay sunumlarına geçildi. Çalıştay sunumlarında bir oturum başkanlığını BEÜ Öğretim Görevlisi Dinçer Biçer yapacak.

Yorumlar

28. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin oturumu gerçekleştirildi

14 Ekim 2020 Çarşamba 18:43

28. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin oturumu gerçekleştirildi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde bulunan Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ile Türk Metal Sendikası arasında 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin ilk oturumunun gerçekleştirildi.

Sendikanın sosyal paylaşım sitesinde yer alan bilgilere göre, Erdemir adına görüşmeleri sürdüren Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) İstanbul’daki merkez binasında gerçekleştirilen birinci oturumda, Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Türk Metal Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Şube Sekreteri Yakup Yılmaz, Şube eğitim Sekreteri Birol Oya, Türk Metal Sendikası Toplu Sözleşme Daire Başkanı Mahsun Turan ve Sendikanın Toplu Sözleşme Uzmanı Berna Kavukçuoğlu hazır bulundu.
MESS Genel Sekreteri Özgür Barut’un yanı sıra Erdemir Yönetim Kurulu Üyesi Güliz Kaya, MESS Baş Hukuk Müşaviri Sayın Av. Erten Cılga, Av.Burak Türkmen, Erdemir İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Atilla Yelboğa, Erdemir Endüstri İlişkiler Müdürü Kerem Çelebi ve MESS temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen oturumda görüşülen 10 idari madde üzerinde taraflarca anlaşmaya varıldı.
Erdemir’de çalışan sendika üyesi yaklaşık 4200 işçiyi kapsayan 28. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin ikinci oturumu ise 9 Kasım saat 14.00’de aynı yerde yapılacak.
Coronavirüs (Covid-19) salgınına karşı her türlü tedbirlerin alındığı gözlenen oturumda, taraflar karşılıklı oluşturulmuş masalarda ve dijital ekran üzerinden görüşmelerini sürdürdü.

Yorumlar