Zabıtadan hijyen denetimi...

2 Aralık 2019 Pazartesi 16:59

Zabıtadan hijyen denetimi...

Zonguldak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri okul kantinlerinde temizlik hijyen ve gıdaların son kullanma tarihleri ile ilgili denetim yaptı.

 Belediye basın bürosundan yapılan açıklamada; "Milli Eğitim Bakanlığı’nın 10.03.2016 tarihli genelgesinde belirtilen Eğitim Kurumları’nda satışı yasaklanmış olan cips, çikolata türleri, aromalı tatlandırıcı içeren ve gazlı meşrubat, şekerleme türleri vb. ürünlerle ilgili işletmelere gerekli uyarılar yapılmış, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilmek üzere durum tespit tutanağı tanzim edilmiştir" denildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , zabıta , denetim , okul kantinleri , il milli eğitim müdürlüğü

Yorumlar

GMİS’ten, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı...

2 Aralık 2019 Pazartesi 16:53

GMİS’ten, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı...

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayımladı.

 Yeşil, engelli vatandaşlar için yaşamı kolaylaştırma ve anlam katma her bireyin sorumluluğu olduğuna vurgu yaptı. Mesaj şöyle: 
"Engelli vatandaşların sorunlarının aşılabilmesi, onlar için yaşamın kolaylaştırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi ve toplumsal yaşamda hayatlarına anlam katabilmeleri adına; bu alandaki sosyal duyarlılık ve bilincin yükseltilmesi ancak toplumdaki her bireyin engellilere yönelik farkındalığını artırmakla mümkün olacaktır. Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yaşam sevincinin arttırılması umuduyla tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyoruz.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , GMİS , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü , mesaj

Yorumlar

Hayatını kaybeden çift için tören düzenlendi...

2 Aralık 2019 Pazartesi 15:18

Hayatını kaybeden çift için tören düzenlendi...

Zonguldak'ta iki aracın çarpıştığı kazada hayatını kaybeden karı-koca çift için Devrek Orman İşletmesinde tören düzenlendi.

 Zonguldak-Ankara karayolu Çaydeğirmeni beldesi mevki'inde iki aracın kafa kafaya çarpışması sonucu hayatını kaybeden Afyon Orman İşletme Müdürlüğü'nde Makine operatörü olarak görev yaptığı öğrenilen Emre Tunç (35) ve eşi Kevser Tunç (28) için Devrek Orman İşletme Şefliği önünde tören düzenlendi. 
Törene, Kevser Tunç’un babası İsmail Kevser, Devrek Orman İşletme Müdürlüğü personeli genç çiftin sevenleri katıldı. Orman İşletme Şefliği önünde düzenlenen törenin ardından genç çift araçla Afyon’a gönderildi. 

Edinilen bilgiye göre olay, Zonguldak-Ankara karayolu Çaydeğirmeni beldesi mevki'inde meydana geldi. Afyon Orman İşletme Müdürlüğü'nde Makine operatörü olarak görev yaptığı öğrenilen Emre Tunç (35), idaresindeki 45 NF 033 plakalı otomobil dönüş yaptığı sırada, karşı yönden gelen Çiğdem Sezer idaresindeki 61 EZ 901 plakalı araçla çarpıştı. Kazada sürücü Emre Tunç olay yerinde yaşamını yitirirken, 28 yaşındaki eşi Kevser Tunç ise kaldırıldığı Gökçebey Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ağır yaralanan diğer aracın sürücüsü 35 yaşındaki Çiğdem Sezer'in Çaycuma Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaydeğirmeni beldesi , Devrek Orman İşletmesi , çift , karı-koca , trafik kazası , 2 ölü 1yaralı ,

Yorumlar
  • Kamil yıldırım
    4 Aralık 2019 Çarşamba 15:28

    Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun yakınlarına rabbim sabırlar versin inşallah

Bakteriden zehirlenen çiftin tedavisi sürüyor...

2 Aralık 2019 Pazartesi 13:09

Bakteriden zehirlenen çiftin tedavisi sürüyor...

Zonguldak’ta yedikleri gıdadan clostiridium botulinum bakterisi sebebiyle zehirlenen çiftin BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ndeki tedavileri sürüyor.

 Çaycuma ilçesine bağlı Kayıkçılar köyünde yaşayan Ramazan ve Zuhriye Yıldız çifti geçen 22 Kasım günü yedikleri gıdadan zehirlendi. Sevk edildikleri BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde tedavi altına alınan ve clostiridium botulinum bakterisi nedeniyle zehirlenen çiftin tedavileri sürüyor. Nadir görülen bir bakterinin sebep olduğu olay sebebiyle bilinçleri açık olan çiftin tüm fonksiyonlarının felç olduğunu aktaran BEÜ Anesteziyoloji ve Reanimasyon Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özcan Pişkin, “Verdiğimiz komutlara tepki veriyorlar. Bilinçleri açık. Tüm fonksiyonları felç durumda. Biz gereken tedaviyi en iyi şekilde yapıyoruz. Tedavileri uzun bir süreçte devam edecek. Hayati tehlikeyi atlatabilirlerse ayağa kalkmaları 6 ayda 1 yılda sürebilir. Bunu zaman gösterecek” ifadelerine yer verdi. 
Bakteriye karşı çiftin tedavisi için gönderilen antitoksinler enjekte edildi. Öte yandan Sağlık Bakanlığı'na gönderilen numunelerden elde edilecek sonuca göre zehrin hangi yiyecekten bulaştığı tespit edilecek. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , BEÜ , Kayıkçılar köyü , çift zehirlenme , zehir

Yorumlar

Çorumluoğlu Dünya Engelliler Günü'nü kutladı...

2 Aralık 2019 Pazartesi 13:05

Çorumluoğlu Dünya Engelliler Günü'nü kutladı...

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayan bir mesaj yayımladı.

Çorumluoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen, 3 Aralık günü, engelli kardeşlerimizin sesini duyurduğu özel bir gündür.
Engelli vatandaşlarımızın normal bir hayat sürmesi için; toplumsal duyarlılık oluşturmak, tüm engelli vatandaşlarımızın eğitim ve spor başta olmak üzere tüm alanlarda gelişimlerini sağlayacak hizmetler sunmak, aynı zamanda engellilerin erişebilirliğini kolaylaştırmak için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın koordineli bir şekilde çalışmasına katkı sağlamak, bizlerin yegâne görevlerindendir.
Bu bilinçle, engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içerisinde etkin olarak yer almaları, günlük yaşama engelsizce katılmaları, toplumla bütünleşmeleri, fırsat eşitliğine sahip olmaları için Devletimizin yapmış olduğu temel kanuni düzenlemelerin, sosyal politikaların hayata geçirilmesiyle birlikte engelli vatandaşlarımızın çok daha kapsamlı hizmetlerden istifade edebilme imkânı sağlanmıştır.
Sosyal devlet anlayışına sahip olarak, engelli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf edip çözümler üretmek bilinci ve sorumluluğu ile engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde, neleri başarabileceklerine hepimiz yakından şahit oluyor, yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.
Bu güzel günün vesilesiyle, engelli vatandaşlarımızın; yaşama azmini yitirmeyen, kendisi ve hayatla barışık, başarıya ulaşmada hiçbir şeyin engel teşkil etmeyeceği düşüncesine sahip olmalarını temenni eder, “Dünya Engelliler Günü”nü kutlar sağlıklı ve mutlu yarınlar dilerim.”

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , kaymakam , İsmail Çorumluoğlu ,

Yorumlar