Zabıta ekipleri pazarı denetledi

1 Ekim 2018 Pazartesi 17:19

Zabıta ekipleri pazarı denetledi

Devrek'te Belediyesi zabıta ekipleri pazar esnafını denetledi.

Zonguldak'ın Devrek Belediyesi Zabıta ekipleri pazar esnafını denetleyerek eksikleri olan esnaflara uyarılarda bulundu. Denetimle ilgili açıklamada bulunan Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci,” Vatandaşların daha sağlıklı ve kaliteli ürünlere ulaşabilmesi, daha rahat ve güvenilir bir ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için ilçe pazarında yapılan denetimlerin kesintisiz olarak devam edecek. Düzenli olarak ilçe pazarında denetimlerde bulunan zabıta ekiplerimiz bu hafta etiket, ürün ve tezgah düzeni gibi konularda kontrollerini yaptı. Denetimlerde pazarın ve tezgahların düzeni, sebze ve meyvelerin uygun şartlarda satılıp satılmadığı denetledi. Tezgahlardaki etiketleri dikkatle inceleyen zabıta ekiplerimiz eksik bulunan hususlar konusunda pazarcı esnafını bilgilendirerek uyarılarda bulundu.Denetimlerimiz aralıksız devam edecektir” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yeni kaymakamı Polat görevine başladı

1 Ekim 2018 Pazartesi 17:13

Yeni kaymakamı Polat görevine başladı

Devrek’in yeni Kaymakamı Tolga Polat yeni görevine başladı.

Zonguldak'ın Devrek ilçesine kaymakam olarak atanan Tolga Polat görevine başladı. İçişleri Bakanlığı 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Bitlis Vali Yardımcılığı görevini yapan Tolga Polat, Zonguldak Devrek Kaymakamlığına atanarak ilçede yeni görevine başladı. Polat Devrek'te yeni görevine başlamasından dolayı yaptığı açıklamada şunları söyledi,” Bilgi ve tecrübelerimizi mesai arkadaşlarımızla birlikte el ele vererek Devrek için hayata geçirmeye devam edeceğiz. Devrek'te göreve başlamaktan dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. İnşallah arkadaşlarımla ve Devrek halkıyla birlikte güzel çalışmalara imzalar atacağız” diye konuştu.
Tolga Polat Kimdir?
1975 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana İlinde tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanarak 1996 yılında mezun oldu. 1997 yılında Ankara Polatlı’da ki Topçu ve Füze Okulunda askerlik görevini yaptı. 1998 yılında Maliye Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak, Adana Defterdarlığında Milli Emlak Müdürlüğünde memuriyet hayatına başladı. 2000 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mersin Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Adana-Yumurtalık ve Hatay-Altınözü İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü. 2003 yılındaki Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayarak, kurs sonrasında sırasıyla Adana-Aladağ, Kars-Susuz, Niğde-Çamardı Kaymakamlıkları, Bingöl ve Erzincan Vali Yardımcılığı ile Hatay-Yayladağı Kaymakamlığı, Aksaray ve Bitlis Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Tolga Polat evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorumlar

Hukukçular Başkan Uysal'ı ziyaret etti

1 Ekim 2018 Pazartesi 15:19

Hukukçular Başkan Uysal'ı ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Hukukçular Derneği’nin yeni yönetimi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Hukukçular Derneği’nin yeni yönetimi protokol ziyaretleri yaparak kendilerini tanıtıyor. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Hukukçular Derneği’nin yeni yönetimini tebrik ederek, görevlerinde başarılar diledi. Uysal açıklamasında “Kdz. Ereğli Hukukçular Derneği yönetimi; Av. Eren Demircan, Av. Ayşe Gözde Nur Özkanca, Av.Tuba Sirkeci, Av.Nilay Merve Arıcan ve Av. Nusret Burztüak Örk'e nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum.”

Yorumlar

Yolcu uçağı pistten çıktı

1 Ekim 2018 Pazartesi 15:05

Yolcu uçağı pistten çıktı

Zonguldak Havalimanı'ndan aldığı yolcularla Almanya'ya gitmek üzere aprondan çıkış yapan Germania Hava Yolları'na ait uçağın sağ tekeri pistten çıktı.

Edinilen bilgiye göre, saat 11.20'de Zonguldak Havalimanına iniş yapan ST 2967 Airbus 319 yolcu uçağı aynı gün saat 12:30 sıralarında 5 mürettebat ve 139 yolcusu ile birlikte Almanya Düseldorf Hava Limanina gitmek üzere aprondan piste çıkış yaptığı esnada zeminin kaygan olması nedeni ile sağ arka tekerinin toprak zemine saplandı. Toprağa saplanan uçak hareket edemeyince uçuş iptal edilerek uçakta bulunan 139 yolcu uçaktan tahliye edildi. Yolcular havayolu şirketinin kararına göre ya yeni bir uçakla ya da İstanbul'dan gönderilecek.

Yorumlar

“Bu çocuklar uyuşturucu mu satsın?”

1 Ekim 2018 Pazartesi 13:06

Ereğli Haber

“Bu çocuklar uyuşturucu mu satsın?”

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Ekim ayı 1.Birlesimi’nde söz alan AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin, Ereğli’de ki gençler için ayrılan ödeneğin kullanılmamasına sert tepki gösterdi; “Bu çocuklar uyuşturucu mu satsın?”

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Ekim ayı 1.BirlesimiMeclis Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığı'nda gerçekleştirildi.

Mecliste tek gündem maddesi olan; ‘İlimiz Kozlu İlçesi Çardaş Köyünde, Mülkiyeti İl Özel İdaresine at üzerinde metruk bina bulunan, 5.887,01 m² yüzölçümlü 108 ada 113 parselin; Erdal Yazgan tarafından satışı talep edildiğinden; söz konusu taşınmazın, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre satışının, 5302 sayılı İl Özel İdare Kanununun 7/c le 10/f maddeler uyarınca yapılması’ hususu görüşüldü.
Ak Parti Zonguldak İl Genel Meclisi Üyesi Rıfkı Gültekin, gündem dışı söz alarak Ereğli'ye spor yatırımlarına ayrılan paranın kullanılmamasına sert tepki gösterdi. Gültekin "Ereğli Amatör Spor Kulüplerine ayrılan 2018 yılı bütçesindeki para neden kullanılmadı. Ereğli'de ki gençlerin futbol oynamaya hakkı yok mu? Bu çocuklar kahvede mi otursun, uyuşturucu mu satsın? Ne yapsın? Kozlu'da ki paralar harcanmış kullanılmış. Onlara teklif mi geldi de kullanıldı. Artık bu işin şeyini çıkardınız. Doğru dürüst iş yapın" dedi.

Yorumlar
  • Zafer sucu
    6 Ekim 2018 Cumartesi 18:25

    Tebrik ederim Rıfkı beyi

  • kepezli
    3 Ekim 2018 Çarşamba 11:54

    adam adam