ZBEÜ'den köy okulu öğrencilerine yardım

20 Ekim 2020 Salı 09:09

ZBEÜ'den köy okulu öğrencilerine yardım

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Aerobiyoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü, Keller Köyü’nde öğrenim gören ilk ve ortaöğretim öğrencilerine kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

2020 yılında düzenlenmesi planlanan, ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen sempozyum için hazırlanan çanta, USB bellek, kalem ve not defterleri, Rektör Yardımcısı ve Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel ve Aerobiyoloji Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Şenol Alan tarafından Keller Köyü’nde eğitim gören ilk ve orta öğretim öğrencilerine dağıtıldı.
Malzemelerini teslim alan öğrenciler, aldıkları hediyeleri sevinç ve heyecan ile karşıladı.

Yorumlar

Başhekim Çavuşoğlu’ndan Başkan Posbıyık’a ziyaret

19 Ekim 2020 Pazartesi 19:34

Başhekim Çavuşoğlu’ndan Başkan Posbıyık’a ziyaret

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Meltem Çavuşoğlu ve Hastane Müdürü Ercan Özen, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliği görevine atanan Meltem Çavuşoğlu Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret etti.
Hastane Müdürü Ercan Özen’in de yer aldığı ziyarette Başkan Posbıyık, Başhekim Çavuşoğlu’na yeni görevinde başarılar diledi. Çavuşoğlu da Başkan Posbıyık’a ADSM’ye yaptığı katkılar için teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Etiketler:

kdzereğlihaber , ağız ve diş sağlığı , halil posbıyık ,

Yorumlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni doğalgaz rezervi müjdesini verdi

17 Ekim 2020 Cumartesi 17:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni doğalgaz rezervi müjdesini verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sakarya sahasının Tuna-1 bölgesindeki toplam doğal gaz rezervi miktarı 405 milyar metreküpü buldu" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Sondaj gemisinin yönetim odasında incelemelerde bulundu. Erdoğan, Sakarya Gaz sahasında sondaj faaliyetini tamamlama talimatını vererek butona bastı. Fatih gemisinde yerli ve milli imkanlarla üretilen uzaktan kumandalı ileri teknoloji denizaltı robotu KAŞİF'i inceledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:
"Sakarya sahasının Tuna-1 bölgesindeki toplam doğal gaz rezervi miktarı 405 milyar metreküpü buldu"
"Kanuni Sondaj Gemimiz, Karadeniz'deki sondaj faaliyeti için yola çıktı. Yıl sonuna kadar fiilen kuyu açmaya başlayacak"
"Karadeniz'de keşfettiğimiz rezerv şu ana kadar en büyük hidrokarbon kaynağımızdır"
"Sondaj faaliyetlerine devam eden gemimiz 4 bin 445 metre derinliğe kadar ulaştı. Test, analiz ve detaylı mühendislik çalışmaları sonunda keşfettiğimiz rezerve 85 milyar metreküp daha ilave edildi."
"Tuna-1 kuyusunda keşfettiğimiz 405 milyar metreküplük doğal gazı burada kurulacak platform vasıtasıyla topraklarımıza ulaştıracak ve ülkemizin tamamına hizmet veren sisteme entegre edeceğiz. Hedefimiz, 2023 yılında bu gazı milletimizin kullanımına sunmaktır"
"İnşallah, Karadeniz ve Akdeniz'deki yeni sondajlardan alacağımız müjdelerle bu kaynağı daha da genişleneceğiz"
"Kanuni Sondaj Gemimiz, Karadeniz'deki sondaj faaliyeti için yola çıktı. Yıl sonuna kadar fiilen kuyu açmaya başlayacak" dedi.
"Uzaktan kumandalı ileri teknoloji ürünü denizaltı robotumuzu da yerli ve milli imkanlarla petrol sektörümüze kazandırdık"
"Sismik araştırma gemilerimiz kendi alanlarının en modern donanımlarına sahiptir. Fatih Sondaj Gemimiz, ekipmanın ve ekibin millileştirilmesi yolunda önemli bir adımdı. Yeni bir adım daha atarak uzaktan kumandalı ileri teknoloji denizaltı robotumuzu da yerli ve milli imkanlarla petrol sektörümüze kazandırdık. KAŞİF adını verdiğimiz bu denizaltı robotu sayesinde yüzlerce metre derinlikteki ihtiyaç duyulan elektrik ihtiyacını ve video görüntülerini uzaktan kumandayla hiçbir riske girmeden elde edeceğiz"
"Karadeniz'de ve Akdeniz'de hidrokarbon kaynakları aramayı sürdüreceğiz."
"Suriye'de, Libya'da, Azerbaycan'da hakkın ve haklının yanında durmayı sürdüreceğiz."
"Keşfettiğimiz hidrokarbon kaynakları elbette ekonomik değer olarak çok önemlidir. Çünkü Türkiye bu konuda net ithalatçı bir ülkedir. Rusya, İran ve Azerbaycan'dan çıkan doğal gaz, Cezayir, Katar, Nijerya, Amerika gibi yerlerden de sıvılaştırılmış doğal gaz ithal ediyoruz. Karadeniz'de keşfettiğimiz rezerv ülkemizin bugüne kadar en büyük hidrokarbon kaynadığıdır. Devamının da geleceğine inandığım keşiflerle ülkemizin doğal gazda dışarıya bağlılığı azalacaktır"

Yorumlar

Filyos Limanı’nda müjde öncesi hareketlilik

17 Ekim 2020 Cumartesi 16:44

Filyos Limanı’nda müjde öncesi hareketlilik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğalgaz rezervine ilişkin açıklayacağı müjde öncesi Filyos Limanı’ndaki TPAO merkezinde çalışmalar devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen aylarda İstanbul’dan yolcu ettiği Fatih Sondaj Gemisi’nin karadaki lojistik merkezi olan Filyos Limanı’nda hareketlilik yaşanıyor. İstanbul’dan ayrılarak Tuna-1 bölgesindeki sondaj çalışmalarının yapıldığı alana hareket eden Cumhurbaşkanı, açıkladığı 320 milyar metreküp rezerv müjdesinin ardından bugün yeni rezerv müjdesini açıklayacak.
Müjde öncesi yakıt ikmalinin yanı sıra lojistik ihtiyaçların sağlanması amacıyla Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Filyos Limanı’nda üs kurdu. İkmal gemileriyle Tuna-1 bölgesine lojistik destek sağlayan gemilerin yanaştığı TPAO üssünde müjde öncesi çalışmalar son hızıyla sürüyor.
Haraketliliğin yaşandığı TPAO bölgesinde heyecanla müjde açıklaması bekleniyor.

Yorumlar

Bozkurt Yalı Boyu Köylerini ziyaret etti

17 Ekim 2020 Cumartesi 12:49

Bozkurt Yalı Boyu Köylerini ziyaret etti

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri, dün akşam Yalı Boyu Köylerinin Muhtarları ile Bayat Köyü’nde bir araya geldiler.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri Hüseyin Engin Temel, Ali Kemal Karaca, Ereğli Belediye Meclis Üyesi Zafer Yalman, Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün ile birlikte ilçeye bağlı Bayat Köyü’nü ziyaret etti. Bayat Köyü Muhtarı Ahmet Eyrilmez, Sücüllü Köyü Muhtarı Hasan Kural, Terzi Köyü Muhtarı Ali Yalçın, Üçköy Köyü Muhtarı Rıza Erdoğan, Elmacı Köyü Muhtarı Mustafa Özmen, Cemaller Köyü Muhtarı Mustafa Özcan, Tepeören Köyü Muhtarı Feyzullah Baytar, Ballıca Köyü Muhtarı Nazım Civelek, Keşkek Köyü Muhtarı Hasan Yılmaz ve vatandaşlar tarafından karşılanan AK Parti heyeti; esnafları ziyaret etti. Köylerin sorunlarının görüşüldüğü ziyaret öncesi kısa bir konuşma yapan Bayat Köyü Muhtarı Ahmet Eyrilmez, AK Partililere ‘hoş geldiniz’ diyerek şunları söyledi: “Biraz geç oldu ama en azından bu toplantımızın yörelerimize ve köylerimize önümüzdeki dönemde iyi hizmetler getireceğini umuyorum ve bu zamana kadar verilen hizmetlerden dolayı da şahsım adına teşekkür ediyorum. Hiçbir zaman gitmiş olduğumuz kapılardan boş dönmedik. Ama Ereğli’nin, hepinizin de bildiği gibi 93 tane köyü var. 2020 yılı içerisinde de ülkemizde bir pandemi yaşandı ve bu süreçten ekonomimiz de etkilenerek bir hayli zayıfladı. Bizler, köy muhtarları olarak bunu en iyi hisseden kişileriz. Onun için ben, 2021 yılında yöremize ve Ereğli’mize hizmet noktasında iyi şeylerin yapılacağını düşünüyorum. Ayrıca bu zamana kadar hizmet veren gerek teşkilatta, gerekse İl Genel Meclisi’nde üye olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sayın başkanımız ile ekibine bu kutlu yürüyüşlerinde Allah yar ve yardımcınız olsun diyor, saygılarımı sunuyorum."
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt da yaptığı konuşmasında, “Ereğli’nin ve Muhtarlarımızın iyi hizmet alması noktasında üzerimize ne düşüyorsa onu ifa edeceğiz” dedi.
Her zaman Muhtarların emrinde olduklarını ifade eden Bozkurt, şunları kaydetti:
"Göreve gelişimizin akabinde Yalı Boyu Köylerimizin Muhtarları olarak teşkilatımızı ilk ziyaret eden Muhtarlarımızdınız. Bu noktada sizlere yine teşekkür ediyorum. Teşkilatımız adına da hem iade-i ziyaret yapma hem de bölgesel sorunları görüşme, muhtarlarımızın sorunlarını dinleme ve önümüzdeki süreçte bunları planlamaya alma noktasında görüşme yapmak amacıyla aranızdayız.
Tabii beklentiler büyük. Gerçekten çok güzel ve olumlu tepkilerle karşılaşıyoruz. İnşallah bu olumlu tepkilerin devamı noktasında bizler de üzerimize düşen vazifeyi icra etmek için elimizden gelen tüm çabayı sergileyeceğiz. İl Genel MeclisiÜyesi arkadaşlarımız ve teşkilatımızla birlikte sizin hizmetinizdeyiz. Gece-gündüz hiç fark etmiyor, 7/24 telefonlarımız hep açık. İnşallah, Allah’ın izniyle görevimiz sona erdiğinde geride güzel bir eser, iyi bir iz bırakma derdindeyiz. Bu noktada üzerimize ne düşüyorsa ifa etmede elimizden gelen çabayı sergileyeceğiz. Yol Ankara’ya düşerse Ankara’ya gideceğiz. Nereye gitmemiz gerekirse oraya gideceğiz. Muhtarımızın da bahsettiği gibi zor bir dönemden geçiyoruz. Pandemi dönemi, ekonominin kısıtlandığı bir dönem. Ama inşallah tüm bunlara rağmen Ereğli’nin iyi hizmet alması noktasında, muhtarlarımızın iyi hizmet alması noktasında üzerimize ne düşüyorsa onu ifa edeceğiz. Biz, bu akşam bizleri karşıladığınız, burada bu güzel havayı yarattığınız için teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki süreci planlama noktasında, öncelikli sorunların tespiti konusunda bu akşamki toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ve bir kez daha tekrarlıyorum; ne olursa olsun biz muhtarlarımızın emrindeyiz. Bunun dışında bir tablo kesinlikle olmayacak. Ben bunun sözünü veriyorum. En azından şunu söyleyeceksiniz 'Saffet Bozkurt ve ekibi bizim için uğraştı.’ Allah’ın izniyle sizlere bu lafı söyleteceğiz. Bundan emin olunuz.”
Bozkurt sözlerinin ardından muhtarlarla tek tek tanışıp, muhtarların sorun ve talepleriniz dinledi.
Ziyarette Anavatan Partisi önceki İl Genel Meclisi Üyelerinden Orhan Açıkgöz de hazır bulundu.
Ziyaretin ardından Başkan Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bayat'ta Tarakçı Fındık Fabrikasını ziyaret ederek firma sahibi Ersin Göben’den bilgi aldı.

Yorumlar