ZBEÜ’de sıfır atık projesi uygulama toplantısı yapıldı...

19 Aralık 2019 Perşembe 15:20

ZBEÜ’de sıfır atık projesi uygulama toplantısı yapıldı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sıfır Atık Koordinasyon Birimi öncülüğünde gerçekleştirilmesi planlanan sıfır atık projesinin üniversite genelinde uygulanmasına yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel başkanlığında yapılan toplantıya, BEÜ Sıfır Atık Koordinatörü Prof. Dr. Süreyya Altın, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Şaziye Kayalı, tüm birimlerin Sıfır Atık Birim Kurulu Üyeleri ve müstecir firmaların temsilcileri katıldı. 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Büyükgüzel, ülke çapında başlatılan sıfır atık projelerinin önemini vurgulayarak ZonguldakBülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde yürütülen geri dönüşüm çalışmaları ile Sıfır Atık Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen projelerden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Büyükgüzel, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin yeşil kampüsleri ve çevre dostu üniversite misyonuyla hareket eden bir üniversite olarak, atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi; oluşan atıkların ise kaynağında ayrı ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması yönünde sürdürülebilir politikalar yürütüldüğünün altını çizdi. Üniversite Sıfır Atık Koordinatörü Prof. Dr. Altın da sıfır atık projelerinin hedefi, atık yönetiminin önemi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından önerilen, kurumlarda sıfır atık planlanması ve Üniversitede planlanan sıfır atık uygulanması için yapılacak faaliyetleri anlatan bir sunum gerçekleştirdi. 
Toplantı, İdari Mali işler Daire Başkanı Kayalı’nın projenin yürütülmesi, geçici depolama merkezlerinin oluşturulması, atık konteynırlarının durumu ile ilgili olarak birim temsilcilerine önerilerde bulunması ve katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ile sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ZBEÜ

Yorumlar

“Engelli Değilim, Farkındayım” projesine imza attılar...

19 Aralık 2019 Perşembe 14:58

“Engelli Değilim, Farkındayım” projesine imza attılar...

Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Meslek Yüksekokulu öğrencileri “engelli değilim farklıyım” adlı sosyal sorumluluk projesine imza attı.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgi Güvenliği Programı 2.sınıf öğrencileri engelli bireylerin farkındalığını ortaya koymak adına “engelli değilim farklıyım” isimli bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. Kdz. Ereğli sahilinde engelli bireylere özel farkındalık oluşturmak için hazırladıkları kapalı zarfları sahildeki vatandaşlara dağıtarak okumalarını sağladılar. Öğretim görevlisi Sibel Barın Özkan danışmanlığında gerçekleştirilen proje ile insanlar tarafından engelli farkındalığına dikkat çekilmesi istendi. Vatandaşlar ise öğrencilerin bu anlamlı çalışmasını takdirle karşıladı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BEÜ

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de ‘Lena, Leyla ve Diğerleri’ oyunu sahnelendi

19 Aralık 2019 Perşembe 14:48

Kdz. Ereğli’de ‘Lena, Leyla ve Diğerleri’ oyunu sahnelendi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde Sivas Devlet Tiyatrosu tarafından Lena, Leyla ve Diğerleri oyunu sahnelendi.

 Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde Sivas Devlet Tiyatrosu ekibi tarafından 17-18 Aralık 2019 tarihlerinde sahnelenen Lena, Leyla ve Diğerleri oyunu büyük ilgi gördü. Kapalı gişe oynan oyunun final akşamında Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Sivas Devlet Tiyatrosu ekibine teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. 
Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi Müdürlüğü görevine kısa süre getirilen Vedat Açıkalın, Devlet Tiyatrolarının sık sık Kdz. Ereğli’ye geleceğini ve Ereğli halkının sanata doyacağını söyledi. Açıkalın konuşmasında, “Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi olarak Sivas Devlet Tiyatrosu Lena, Leyla ve Diğerleri oyununu ilçemiz halkı ile buluşturduk. İki gün sahnelenen oyunda, salonumuz tıklım tıklım doluydu. Bu bizleri çok mutlu etti, bundan sonraki süreçte de Devlet Tiyatroları, özel tiyatrolar, sergiler, konserler ile salonumuzda sürekli etkinlik ile Ereğli halkına hizmet vereceğiz. Ben bizleri kırmayıp ilçemize gelen Sivas Devlet Tiyatrosu ekibine ve salonumuzu dolduran tüm sanatseverlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , tiyatro

Yorumlar

Domuz avında vuruldu...

19 Aralık 2019 Perşembe 10:16

Domuz avında vuruldu...

Zonguldak'ta domuz avı sırasında arkadaşı Onur Altınay'ı domuz sanarak vuran O.A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yoğun bakımda tedavisi süren Altınay'ın ise hayati tehlikesi sürüyor. 

Olay dün, Köroğlu köyündeki ormanlık alanda yaşandı. Onur Altınay (28) ve arkadaşları ormanlık alanda domuz avına çıktı. Bu sırada 48 yaşındaki O.A., çalılıkların arasındaki Altınay'ı domuz sanarak ateş etti. Sağ göğsünden vurulan Onur Altınay ağır yaralandı. Olay yerine 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Onur Altınay yoğun bakıma alındı. Altınay'ın hayati tehlikesi sürüyor. Jandarma ekiplerince gözaltına alınan O.A. ise işlemlerinin ardındanZonguldak Adliyesi'ne sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Yorumlar

Camilerde oturaklar kaldırılmaya başlandı

19 Aralık 2019 Perşembe 10:08

Camilerde oturaklar kaldırılmaya başlandı

Devrek’teki tüm camilerde oturaklar kaldırılmaya başlandı.

 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda ilçedeki mescit ve camilerde oturaklar kaldırılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, cami ve mescitlerde tabure ve sandalyelerin kaldırılması kararının ardından ilçede bulunan cami ve mescitlerde tabure ve oturakların kaldırılmasına başlandı. Yetkililer yaptığı açıklamada, "Başkanlığın aldığı kararı uyguluyoruz” ifadelerini kullandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , cami

Yorumlar