Z- Kütüphane ve Oyun Etkinlik Alanı açılışı yapıldı

10 Ekim 2019 Perşembe 15:20

Z- Kütüphane ve Oyun Etkinlik Alanı açılışı yapıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Göktuğ Ailesini temsilen Sinan Göktuğ arasında imzalanan protokol kapsamında Z- Kütüphane ve Oyun Etkinlik Alanı açılışı oldu.

 Güzelyaka Ayça Yazıcıoğlu İlkokulu, Muharremşah İlkokulu ve İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu'na, Z- Kütüphane ve çocukların problem çözme becerilerini ve kendilerini geliştirebileceği, aynı zamanda gelişim alanlarına uygun genel olarak ahşap oyun materyalleriyle donatılmış, güvenli bir şekilde eğlenerek zaman geçirebilecekleri 'Oyun Etkinlik Alanı' kurulması planlanmıştı. Güzelyaka Ayça Yazıcıoğlu İlkokulu ve İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu'nda  Z - Kütüphane ve Oyun Etkinlik Alanı kurulumları tamamlandı. Muharremşah İlkokulu'nda ise bu yıl sonuna kadar kurulumun tamamlanması planlanıyor. 
İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu'nda  Z - Kütüphane ve Oyun Etkinlik Alanı açılışına Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Şube Müdürü Muharrem Yol, hayırsever iş adamı Gökerplast Plastik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Göktuğ, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. 
Çaycuma Kaymakamı Coşgun yaptığı açılış konuşmasında, "Çocuklarımızın faydalanabileceği bir ortam oluşturuldu. Böyle eserlerin devamını dilerim" dedi. Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, katkılarından dolayı Hayırsever İş Adamı Sinan Göktug'a plaket takdim ederek verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , açılış

Yorumlar

TSO'dan İnsansız Hava Aracı Eğitimi

7 Ekim 2019 Pazartesi 14:00

TSO'dan İnsansız Hava Aracı Eğitimi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Akademi 22 firması işbirliği ile İnsansız Hava Aracı (İHA)Ticari Pilot Sertifikası eğitimi düzenledi.

Kdz. Ereğli TSO yönetimi üyelerine yönelik olarak düzenlediği eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. Kdz. Ereğli TSO yönetiminin Akademi 22 firması iş birliği ile düzenlediği İHA Ticari Pilot Sertifikası eğitimi geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Kdz. Ereğli TSO konferans salonunda düzenlenen eğitimde İHA kullanıcılarına ilk olarak teorik bilgiler verildi. Eğitimciler kursiyerlere Sivil Havacılık ile İnsansız Hava Araçları için düzenlenen kurallar ve yönetmelikler hakkında eğitim verdi.
Kursun sonunda ise kursiyerlere İHA kullanımıyla ilgili pratik eğitim verildi. Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde yapım aşamasında olan bir fabrika sahasında gerçekleşen eğitimde bazı kursiyerler ilk kez İHA (Dron) kullanmanın keyfini yaşadı.
Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda göreve geldikleri günden bu yana sürekli eğitim programları düzenlediklerini söyledi. Zonguldak ve bölgesinde ilk kez İnsansız Hava Aracı kullanımına yönelik bir eğitimi Kdz. Ereğli TSO olarak düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Keleş, eğitime katılanların bu sayede İHA 1 Ticari Pilot Sertifikası almaya hak kazandıklarını vurguladı. Kursa talebin yoğun olduğunu ve yakın bir zamanda aynı kursu tekrar düzenleyeceklerini dile getiren Başkan Keleş, kursun düzenlenmesini sağlayan Akademi 22 firması yetkilileri ile kursa katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , TSO , Eğitim , İnsansız , Hava Aracı

Yorumlar

İlk 5'e giren okullara başarı belgesi

2 Ekim 2019 Çarşamba 16:27

İlk 5'e giren okullara başarı belgesi

Zonguldak'ta Kalite Takip Sistemi'nde yapılan değerlendirmeye göre ilk 5'e giren okulların müdürlerine başarı belgeleri verildi.

 Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları Kalite Takip Sistemi'nde (KTS) yapılan değerlendirmeye göre, Zonguldak'ta ilk beş dereceye giren okul müdürlerine Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan 'Başarı Belgeleri' verildi. Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu gereğince Din Öğretimi Genel Müdürlüğü hedefleri doğrultusunda oluşturulan, İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi'nde (KTS) dereceye giren okul müdürleri İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen törenle ödüllendirildi. Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 2018 2019 Eğitim Öğretim yılı boyunca izlediği İmam Hatip Okulları Kalite Takip Sistemi değerlendirmesi sonucu Şehit Prof Dr İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci olurken, Kozlu Şehit Yusuf Yelkenci Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Başkan Demirtaş ilkokul kermesine destek verdi

2 Ekim 2019 Çarşamba 12:24

Başkan Demirtaş ilkokul kermesine destek verdi

Zonguldak'ın Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Vesile Dikmen İlkokulu'nun düzenlediği kermese katıldı.

 Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve eşi Işıl Demirtaş, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu Okul Aile Birliği'nin düzenlediği kermese katılarak destek verdi.
Kermesin sonunda konuşan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, beldede bulunan tüm okullara ellerindeki imkânlar dahlinde her zaman destek olduklarını söyledi. Başkan Demirtaş konuşmasında ‘’Gülüç Belediyesi olarak öğrencilerimizin her anlamda yanındayız. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu gün burada öğrenci velilerimiz kermes düzenlemişler. Bende eşim Işıl hanım ve meclis üyelerimizle birlikte kermesi ziyaret edip kendilerine destek olduk. Bu güzel kermes için emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, ellerinize sağlık” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Gülüç belediyesi

Yorumlar

Çakır yeni açılan okulları inceledi

28 Eylül 2019 Cumartesi 09:56

Çakır yeni açılan okulları inceledi

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ve parti yöneticileriyle birlikte bu yıl hizmete açılan okulları ziyaret ederek yöneticilerden bilgi aldı.

 AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, İl Genel Meclisi Üyeleri Rıfkı Gültekin, Ali Kemal Karaca, Engin Temel, belediye meclis üyeleri Ayhan Erol ile Yahya Çakır ve parti yöneticileriyle birlikte bu yıl eğitim-öğretime açılan Kavaklık İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Anaokulu ile Merkez Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyaret ettiği okullarda yöneticilerden bilgi alan Çakır, eksiklerin giderilmesi içinde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Çakır ziyaretlerle ilgili olarak “Kdz. Ereğli ilçemizde ciddi anlamda okul açığımız vardı. Yaptığımız çalışmalarla birlikte son 3-4 yılda bu eksiklerimizi büyük ölçüde tamamladık ve bu yıl tekli eğitime geçmeyi başardık. Okullarımız yeni, eksikleri mutlaka olacaktır. İşin büyük kısmını yaptık, eksiklerin tamamlanması içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kdz. Ereğli ilçemizde ki tüm öğretmen ve öğrencilerimizin daha modern binalarda ve daha modern koşullarda eğitim öğretim görmelerini sağladığımız için çok mutluyuz. Emeği geçen Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milli eğitim bakanlığımıza, milletvekillerimize, valimize, kaymakamımıza, özel idare genel sekreterimize, milli eğitim müdürlüklerimize ve okul yöneticilerimiz her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Ereğli , yeni açılan okullara ziyaret

Yorumlar