Yüzümüzü toprağa çevirmemiz lazım

12 Ekim 2019 Cumartesi 15:24

Yüzümüzü toprağa çevirmemiz lazım

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde düzenlenen ve ev sahipliğini Tarım İlçe Müdürlüğünün üstlendiği “Gelin Kardeş Olalım” projesi protokol ve davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

Çaydeğirmeni Beledîsinde düzenlenen “Gelin Kardeş Olalım” projesi kapsamında hayata geçirilen "Modern Seralarda Fide Dikimi ve Tarla Günü” etkinliğine başta Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş olmak üzere protokol üyeleri katıldı. Düzenlenen programda konuşan Vali Bektaş, "Bu gün burada bir sera, bir tarla gününde birlikteyiz. İşin birde kardeşlik tarafı var. O da çok önemli Antalya’dan gelen arkadaşlarımızın sera ve tarla bilgilerini buraya aktarmaları ve paylaşmaları da ayrıca önem arz etmektedir. Bununla birlikte yöre insanı özellikle gurbeti tercih yoluna gitmişler. Çok büyük çaplı olmasa da yapılan projelerle yöre insanımızı tekrar yöremize çekmeye çalışmaktayız. Burada özellikle seracılık öne çıkmakta bu tür projelere sera yapan veya yapacak olan vatandaşlarımıza destek çıkmaya gayret diyoruz. Burada gördüğüm manzara gerçekten beni umutlandırdı. Her şeyden önemlisi yüzümüzü toprağa çevirmemiz gerekiyor" dedi.
Antalya İl Müdürlüğü'nden gelen yetkililer vatandaşlara seracılık ve diğer konularda bilgiler verirken, Vali Bektaş traktörü kullanarak sera içinde toprağı dikim için hazır hale getirdi Programın ardından protokol ve davetlilere Devrek simidi, beyaz baklava, tarhana çorbası ve köy ekmeği ikramında bulunuldu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Gelin , Kardeş , Olalım , Projesi

Yorumlar

Hamzafakıhlı Mahallesi’nde alt yapı çalışmaları sürüyor

12 Ekim 2019 Cumartesi 14:30

Hamzafakıhlı Mahallesi’nde alt yapı çalışmaları sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Hamzafakıhlı Mahallesi Muhtarı İsmail Altıay, mahallesindeki çeşitli sokak ve caddelerde alt yapı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hamzafakıhlı Mahallesi Muhtarı İsmail Altıay, kış ayları öncesinde mahallesindeki birçok cadde ve sokakta alt yapı ve yol çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi. Altıay çalışmalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Çolaklar altı sokakta yol bakım çalışmasının yanında, Ebedaş sokakta futbol sahası, çocuk parkı ve jimnastik aletlerini yenileme çalışmaları başlatıldı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyesi Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay, Fen işleri Müdürü Oğuz Cömert, Ereğli Belediyesindeki çalışanlarımıza ve diğer Müdürlerimize ilgileri için Hamzafakıhlı Mahallesi adına teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Hamzafakıhlı , Bakım , Çalışmaları

Yorumlar

Yerin metrelerce altından Barış Pınarı Harekatına destek

12 Ekim 2019 Cumartesi 14:04

Yerin metrelerce altından Barış Pınarı Harekatına destek

Zonguldak’lı maden işçileri yerin metrelerce altından Barış Pınarı Harekatına destek verdi.

Yer altında çalışan işçiler “Barış Pınarı Harekatının 4. gününde orada görev alana tüm TSK personeline canı gönülden başarılar diliyoruz. Onlar için buradan pek fazla bir şey yapamıyoruz ama bütün desteklerimiz onlarla onları için dua ediyoruz” dedi.
Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan Arılar Madencilik isimli özel maden ocağında gece vardiyasında çalışan işçiler yerin metrelerce altında çalışırken Barış Pınarı Harekatında görev alan Mehmetçiği unutmadı. Barış Pınarı Harekatının 4’üncü gününde yerin metrelerce altından seslenen madenciler Mehmetçiğin sonuna kadar yanında olduklarını belirtti.
Barış Pınarı Harekatını sonuna kadar desteklediklerini ifade eden Maden Mühendisi Bayram Barutçu, “Barış Pınarı Harekatının 4 gününde orada görev alana tüm TSK personeline canı gönülden başarılar diliyoruz. Onlar için buradan pek fazla bir şey yapamıyoruz ama bütün desteklerimiz onlarla onları için dua ediyoruz. Allah onlara zeval vermesin. Allah onların ayaklarına taş değdirmesin. İnşallah operasyondan başarılı bir şekilde dönerler. Bu harekatı başından beri destekliyoruz. Güney sınırında oluşturulacak olan güney koridoru iyi bir fikirdi. 30 - 40 yıldan beri büyük ekonomik ve manevi kayıplara neden olmuş bir gecikmişliğimiz vardı. Son zamanlarda yapılan bu çalışmaların olumlu yönde yapıldığını düşünüyoruz. Mehmetçiğe olan desteğimiz tamamen sürecek. Orada görev alan herkese ve Mehmetçiğimize teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız” şeklinde konuştu.
Yer altında yer çalışan maden işçileri ise hep bir ağızdan “Mehmetçiğimizin Yanındayız” diye haykırarak Barış Pınarı Harekatına destek verdi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Maden , Barış , Pınarı , Harekatı , Destek

Yorumlar

Günlük Burç Yorumları 12 Ekim 2019

12 Ekim 2019 Cumartesi 11:04

askmoyra

Günlük Burç Yorumları 12 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

Güne oldukça aktif, dinamik enerjilerle giriş yapacağız. Cesaretimiz ve yeni başlangıçlar dürtümüz yüksek; rekabete girmeye açığız. Hatta adeta savaşçı bir ruh halindeyiz. Kendimizi öne sürmek ve becerimizi ilan etmek istemekte; istek ve hedeflerimize adeta bir çocuğun hevesiyle ve merakıyla ulaşma niyetindeyiz.

KOÇ; sabah saatlerinden itibaren burcunda hareket etmeye başlayan Ay; yoğun bir koşturmaca içinde olabileceğini ve olaylar üstünde kontrol sağlamak için çaba sarf edeceğini göstermekte. İki gün sonra gerçekleşecek dolunay öncesi beklenmedik kararlar alıp, uygulamaya koyabilirsin.

BOĞA; bugün atacağın adımlardan bir sonuç almakta zorlanabilir, kendini ifade edemeyebilirsin. Akşama doğru olaylar birden hızlanabilir, beraber çalıştığın kişilerle ya da akrabalarınla tartışmalar yaşasan bile öfkeni yansıtmamaya çalışabilirsin. Beklenmedik sağlık sorunlarına dikkat.

İKİZLER; son günlerde yaşananlara bir anlam vermekte zorlanmış olsan da bugün olaylar daha netlik kazanabilir, kendini daha enerjik ve mücadeleye hazır hissedebilirsin. Fakat aşk ve sosyal ilişkilerde ki ani gelişmeler öfkelenmene ya da beklenmedik kararlar almana neden olabilir.

YENGEÇ; sabah saatlerinden itibaren çalışma tempon yüksek olabilir, kendini birçok yere birden yetişmeye çalışırken bulabilirsin.  Aile fertleriyle yaşayacağın çatışmalar sosyal çevrenin gözü önünde gelişebilir. İş hayatınla ilgili kararlar alıp, hemen uygulamaya kalkabilirsin.

ASLAN; bugün enerjin yükselebilir, kendini cesaret ve özgüvenle ifade edebilirsin. Ancak özellikle sosyal medya da akşam saatlerinden itibaren gerilimli ve hareketli bir süreç başlayabilir, sataşmalara maruz kalabilir ya da yüz yüze gelerek bazı sorunları açık açık tartışabilirsin.

BAŞAK; hayatında yaşanan hareketlilik kısa süre de karmaşaya dönüşebilir, kendini telaş içinde bulabilirsin. Bir yandan koşturmaca yaşarken bir yandan da finansal konularda tek başına kararlar almak zorunda kalabilirsin. Akşam saatlerinde yapacağın alış verişlerde bütçeni aşabilirsin.

TERAZİ; önümüzdeki birkaç gün ilişkilerle ilgili gelişmeler yaşanabilirsin Karşındakilerin sana danışmadan karar alması öfkelenmene ve ilişkiyi tekrar gözden geçirmene neden olabilir. Pazar günü gerçekleşecek dolunay öncesi olaylar birden netleşmeye ve her şey görünür olmaya başlayabilir.

AKREP; bugün çok çalışıp, çok yorulabilir, sağlığını ve sinirlerini gereksiz yere yıpratabilirsin. Çalışmalarından verim alabilmek için belirli bir düzen ve plan içinde hareket etmeli, sana rağmen gelişen olaylara sakinliğini muhafaza ederek yaklaşmalısın. Gizli düşmanlıklara dikkat.

YAY; birkaç gün boyunca kendini heyecanlı ve neşeli hissedebilir, içindeki yaşam sevincini çevrendekilere yansıtabilirsin. Ancak herkesin senin duygularına karşılık vermesini bekleyemezsin. Hedeflerine varmak için atacağın adımlar engellerle karşılaştığında hemen tepki verebilirsin.

OĞLAK; hayatından bazı yükleri çıkarmak için gereken güce ve enerjiye sahip olduğundan, net kararlar alarak uygulamaya koyabilirsin. İş ve sosyal ortamındaki rakiplerin açık açık sana tavır alarak çileden çıkmana neden olabilir. Başarılı olabilmek için öfkeni kontrol altına almalısın.

KOVA; gün boyunca hızlı bir iletişim trafiği ve koşturmaca seni bekliyor. Telefon elinden düşmeyebilir, herkese cevap yetiştirmeye çalışabilirsin. Akşam saatlerinde trafikte ve acele işlerde dikkatli olmalı, gereksiz tartışmalara girmemelisin. Alacağın ani haberler hemen harekete geçmeni gerektirebilir.

BALIK; bugün bütün kararları tek başına alacağından bir süre sonra ilişkilerde sorunlar yaşayabilirsin. Alışverişe çıkarak kendini mutlu etmeye çalışman bütçenin zorlanmasına neden olabilir. Hiç hesapta olmayan ödemelerden dolayı sıkıntı yaşamamak için dikkatli gitmelisin.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

11 Ekim Dünya Obezite İle Mücadele Günü projesi

12 Ekim 2019 Cumartesi 09:10

11 Ekim Dünya Obezite İle Mücadele Günü projesi

11 Ekim Dünya Obezite ile Mücadele Günü kapsamında BEÜ Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Kozlu ilçesi Kozlu Alparslan Ortaokulu Spor Kulübü birlikteliğinde sağlıklı beslenen ve sağlıklı büyüyen çocuklar için “Ben de Varım” projesi gerçekleştirildi.

Projeye ilişkin olarak Kozlu Kaymakamlığı’nda düzenlenen toplantıya Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Üniversite Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu ve Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selda Sarıkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mansur Gök, Şube Müdürleri, Kozlu Alparslan Ortaokulu Müdürü Yunus Kara, Spor Kulübü Öğretmeni ve Proje Yürütücüsü Hasan Yılmaz, okul öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Toplantıda, projede gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları, obezite ve riskli öğrencilerin sağlık sorunlarına yönelik taramalar, obezite tanı ve tedavisi, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam için egzersiz, okulda voleybol, atletizm, curling, yüzme, doğa yürüyüşü gibi etkinlikleri içeren faaliyetlerle desteklenmesi gibi konular üzerine sunumlar yapıldı ve proje kapsamında kilo vermede başarılı olan bir öğrencinin konuyla ilgili mektubu da okundu.
Programda konuşan Prof. Dr. Bayraktaroğlu, 11 Ekim Dünya Obezite İle Mücadele Günü’nün önemine değinerek, çocukluk ve adölesan dönemindeki obezitenin önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirtti. ‘Ben de Varım’ projesine destek verenlere ve tüm katılımcılara teşekkür eden Bayraktaroğlu, Obezite Merkezinin faaliyetlerinin yürütülmesinde desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya, Tıp Fakültesi ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi yöneticileri ile Merkez çalışanlarına şükranlarını iletti.
Program sonunda projenin hayata geçirilmesindeki desteklerinden dolayı Kaymakam Hüseyin Vergi tarafından Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu ve Prof. Dr. Selda Sarıkaya’ya teşekkür plaketi verildi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , Ereğli haber , Zonguldak , 11 Ekim , Obezite , Mücadele , Günü

Yorumlar