Yüzlerce kadın Şahin'i başkan yapmaya söz verdi

9 Mart 2019 Cumartesi 22:58

Yüzlerce kadın Şahin'i başkan yapmaya söz verdi

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlar matinesi düzenledi. Coşkulu kalabalık tarafından alkışlar arasında salona giren Başkan Adayı Şahin, kadınlara müjdeler verdi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin Ören Mahallesi’nde ki Şahinler düğün Salonu’nda düzenlenen kadınlar matinesine eşi Feyzan Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kdz. Ereğlili Başdanışmanı Saadet Oruç ile birlikte katıldı. Yaklaşık bin kadının katıldığı eğlencede alkışlar arasında salona eşi Feyzan Şahin ile birlikte giren Başkan Adayı Şahin, kadınlara çiçek takdim etti.
Eşi Erol Şahin’in kadınlara verdiği değeri en iyi kendisinin bildiğini dile getiren Feyzan Şahin, yaptığı konuşmada tüm kadınlardan destek istedi. Feyzan Şahin konuşmasında “Öncelikle kadınlara verdiği değeri bildiğim sevgili eşim Erol Şahin’e bu güzel organizasyon için şahsım ve sizler adına teşekkür ederim. Kadın fedakardır, kadın güçlüdür, kadın sevgi doludur, kadın merhametlidir. Bizler hayatın ağır yüklerini omuzlarında taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, güçsüz bedenlerin güçlü kahramanlarıyız. Bizler aynı zamanda göz bebeğimiz evlatlarımıza verdiğimiz eğitimle topluma yön veren, geleceğin umuduyuz. Sevgili kadınlar; Önümüzde bir yerel seçim var. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimler Ereğli’nin kader seçimidir. O nedenle bu seçimde bizlere çok büyük sorumluluklar düşüyor. Önümüzde tarihi bir fırsat var. Bu fırsatı iyi değerlendirip, 31 Mart’a kadar evlatlarımız için, Ereğli’nin geleceği için gelin bir oralım. Vereceğiniz desteklerden dolayı şimdiden herkese çok teşekkür ediyor, hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kdz. Ereğlili Başdanışmanı Saadet Oruç’ta kadınlardan Erol Şahin’e güçlü bir destek istedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğli’ye çok önem verdiğini ve buraya geleceği için heyecan duyduğunu anlatan Oruç konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatında kadınların çok büyük önemi var. Her toplantıda hanım kardeşlerimiz diye söze başlıyor. Emektar hanımlar, adayımız Erol Şahin Ereğli’nin daha ileriye gitmesi için Cumhurbaşkanımız tarafında özenle seçilmiş bir aday. Gerçekten önümüzde ki 5 yıl boyunca daha ilerisi için, çocuklarınız için, geleceğimiz için Ereğli’de yarım kalmış her şey için Cumhurbaşkanımızın özenle sizler için seçtiği, sizin huzurunuza sunduğu Erol Şahin’e full destek oluyor muyuz ? Ama sadece bu salondakiler için değil, komşularınıza, mahalle arkadaşlarımıza, çocuklarınız okulda ki velilerine, öğretmenlerine hepimiz Erol Şahin’den bahsedelim. 19 Mart’ta Cumhurbaşkanımız ikinci kez Ereğli’ye gelecek bizzat heyecanlı, ben tanığım. Onu en güzel şekilde karşılayıp, buradan coşkuyla diğer mitinglerine göndereceğiz mi ? Peki 31 Mart’ta daha sonra yapmak istediğimiz projelerimiz için Erol Şahin Bey’e full destek, Cumhurbaşkanımıza da güzel bir selamlama gidecek mi ? Desteklerini bekliyoruz. Adayımız Erol Şahin için kapı kapı dolaşacağız. 31 Mart’a kadar her saniyemizi değerlendireceğiz.”

Konuşmasına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başlayan AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, kadınlara yönelik gerçekleştireceği ekonomik ve sosyal projeler hakkında bilgi verdi. Kdz. Ereğli’de kadın istihdamının artırılması için 5 yılda en az 5 tekstil atölyesi kuracaklarını ve bu atölyelerin her birinde 200-250 kişinin çalışacağını anlatan Şahin, ayrıca Nisan ayı sonunda itibaren kadınları ve gençleri Türkiye’nin tarihi ve turistik bölgelerine kültür gezilerine göndereceğinin sözünü verdi. Şahin kadınlara hitaben yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Kadınlarımıza birinci müjdemiz, tüm okul kitaplarının önüne kırtasiye malzemelerini koyacağım inşallah. Çocuklarımız doğduğunda Ereğli Belediyesi tüm bebeklerimize hoş geldin diyecek. Bütün çocuklarımızın hastaneden kayıtlarını alacağız, doğan bütün bebeklerimizin evlerini ziyaret ederek, maması, çocuk bezini ve emziğini vererek hayırlı olsun diyeceğiz. Kültür turlarını başlatıyoruz inşallah. Hanımefendileri gezilere göndereceğiz. Akrabalarınızla gruplar oluşturacaksınız eğlenceli olsun diye. Bir otobüsü tahsis edeceğiz. Yeme içmenizi temin edeceğiz bir kuruş para harcatmadan. Bütün hanımları gezmeye gönderiyoruz. Ayasofya’ya, Sultanahmet’e, Eyüp Sultan’a Konya’da Mevlana’ya bunun sözünü veriyorum. Nisan ayının sonunda hemen başlatıyoruz inşallah. Özellikle hanımefendilerin işe ihtiyacı olanların sorununu çözmek adına, Ereğli Belediyesi olarak elimizi taşın altına koyacağız. İstihdam ve tekstil atölyelerini mahallerimizde açacağız. Bu bizim olmazsa olmazlarımız. Gelir gelmez derhal başlıyoruz. Nerede belediye arazimiz varsa, nerede üstüne uygun tekstil atölyeleri yapabileceğimiz hazine arazileri varsa inşaa edeceğiz. Evin geliri 4000-5000 liraya çıkacak. Böylece evde huzur artacak, aile birliğini koruyacağız. Bu tesislerde çalışarak kendi ayaklarınızın üzerlerinde durmanızı sağlayacağız.”
Şahin konuşmasının ardından kadınların eğlenmeleri için salondan ayrıldı. Gecede sahne alan Sanatçı Neray söylediği şarkılarla kadınlara unutulmaz bir gece yaşattı. Uzun süre şarkılar eşliğinde pistte oynayıp stres atan kadınlar Başkan Adayı Erol Şahin’in eşi Feyzan Şahin’e teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin devam etmesini istedi.

Yorumlar
 • ASIM CAKIR
  10 Mart 2019 Pazar 17:52

  sozle degil oyla baskan olunur

Kadın personelini unutmadı

9 Mart 2019 Cumartesi 15:15

Kadın personelini unutmadı

Kdz. Ereğli ilçesinde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve İşadamı İlhami Yazıcıoğlu’nun sahibi olduğu Yazıcıoğlu Volkswagen, kadın çalışanlarına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için karanfil dağıttı.

Kdz. Ereğli ilçesinde yaptığı etkinlikler ile çalışanlarının moral ve motivasyonuna önem veren Yazıcıoğlu Volkswagen Bayii İlhami Yazıcıoğlu ve kızı Tuğba Yazıcıoğlu kadın çalışanları için hem pasta kesti hem de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için karanfil dağıttı.
Yazıcıoğlu Volkswagen çalışanları patronları İlhami Yazıcıoğlu’na her zaman personellerine önem verdiğini ve hiçbir özel günde kendilerini unutmadığı için teşekkür etti. Yazıcıoğlu’nun kendilerini ailesi gibi kabul ettiğini dile getiren çalışanlar “İlhami bey çalışanlarının mutluluğuna, moral ve motivasyonuna çok önem veriyor. Bizler için yıl içerisinde bir çok sosyal etkinlik düzenleniyor. Burada patronumuz, yöneticilerimiz ve çalışanlar olarak bizler büyük bir aileyiz. Her çalışanını çok önemsiyor. İlhami beye çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorumlar

Ölü köpeği aracının arkasında 2 kilometre boyunca sürükledi

9 Mart 2019 Cumartesi 13:40

Ölü köpeği aracının arkasında 2 kilometre boyunca sürükledi

Zonguldak’ta bir sürücü, öldüğü gerekçesiyle yaşam alanından uzaklaştırmak istediğini söylediği köpeği yaklaşık 2 kilometre boyunca aracının arkasında sürükledi.

Edinilen bilgiye göre olay Alaplı ilçesine bağlı Gümeli beldesinde yaşandı. İddiaya göre ismi öğrenilemeyen bir sürücü, öğrencilerin kullandığı bir kavşakta hastalık sebebiyle öldüğü öğrenilen köpeği bölgeden uzaklaştırmak istedi. Köpeğe bağladığı halatın diğer ucunu da aracının arka kısmına bağlayan sürücü yaklaşık 2 kilometre boyunca ölü köpeği sürükledi. Bu sırada başka bir sürücü o anları saniye saniye görüntüledi. İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekiplerince ifadesi alınan sürücü ise köpeğin hastalık sebebiyle öldüğünü, öğrencilerin köpekten korktuğunu söylemesi üzerine bölgeden uzaklaştırdığını söyledi.
Sürücü hakkında “mala zarar verme”, “trafik güvenliğini tehlikeye sokmak” suçundan 2 bin 200 lira idari para cezası uygulanacağı öğrenildi.

Yorumlar

Yamalı yollar vatandaşları çileden çıkarttı...

9 Mart 2019 Cumartesi 13:10

Yamalı yollar vatandaşları çileden çıkarttı...

Zonguldak’ta şehir merkezinde bir yanı paket taş, diğer yanı beton olan yamalı yollar vatandaşları çileden çıkarttı.

Bozuk ve çökmüş yollar Zonguldak’ta vatandaşları isyan ettiriyor. 19 mahallenin bulunduğu şehir merkezinde adeta delik deşik olan yollar sebebiyle sürücüler de şikayetlerini dile getirdi. Her gün yüzlerce aracın geçtiği bozuk yollarda araçlarının sık sık arızalandığını ifade eden vatandaşlar belediyeyi eleştirdi.
Benzer durumun yaşandığı Çınartepe Mahallesi’nde de bozuk yolun yanı sıra kir ve toz içerisinde kaldıklarını belirten mahalle sakini, "Çınartepe Mahallesi'nde oturuyoruz. 60 yılından bu yana buradayız. Yollar ilk defa bu kadar kötü. Belediye başkanını hiç görmedim. Geçen seneden beri bu yollar böyle. Hiç cam kapı açamadık. Halen yolda toz toprak var. Yollarımızın artık bir an önce yapılmasını istiyoruz" diye konuştu.

"Çarşının ortasına ucube dikti"
40 yıldır yol çilesi çektiklerini ifade ederek belediyeyi eleştiren mahalle sakini, "Ben burada 40 seneden beri oturuyorum. 68 yılından bu yana Çınatepe, Rat, Kemerbaca, Asma, Dilaver, Mithatpaşa Mahallesi. Biz üvey evlat mıyız? Allah aşkına. Baştarla Mahallesi Zonguldak’ın en eski mahallelerinden birisi. Halen daha buraya doğalgaz verilecek. Buraya hiç kimse gelmedi. Sadece CHP’nin arabasını durdurduk. Adama, ‘Rezilliği görüyorsun, kepazeliği görüyorsun. Buna ne diyeceksiniz?’ dedim. Bana, ‘Ağabey alt yapı, doğalgazı, elektrik hatlarını yer altına aldı’ diyor. Hani burada doğalgaz. Belediye başkanı Acılık’ta az bir asfalt yaptı. Bir de çarşının ortasına bir tane ucube dikti. Ucube var ya orada. Ben böyle konuşuyorum da her yerde sevilmiyorum" diyerek tepkisini dile getirdi.

Yorumlar
 • Ülkücü Hareket
  9 Mart 2019 Cumartesi 15:06

  Ellerinize Sağlik Zoguldaki bitirdiniz artik yazik su güzelim Memleketime (Buradan ekmek yiyorsunuz lokmalari nasil geciyor boğazinizdan )

Slogan bulamadı... AK Parti'yi taklit etti...

9 Mart 2019 Cumartesi 12:56

Slogan bulamadı... AK Parti'yi taklit etti...

CHP Zonguldak Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, AK Parti’nin ”Hizmet Gönül İşidir” sloganını taklit etti.

Sosyal medya üzerinden seçim çalışmalarını anlatan AK Parti ve CHP adaylarının sosyal medya üzerindeki yarışı da sürüyor. Hemen her gün halka mesaj iletmek, çalışmalarını anlatmak ve projelerini aktarmak için sosyal medyayı kullanan Alaplı Belediye Başkan adayları, sloganlarıyla da halkı etkilemeyi amaçlıyorlar. Bu amaçla da Celil Uzun ve Nuri Tekin'in ekipleri, her gün yeni mesajlar, içerikler hazırlıyor, görsellerle de bunları destekliyor. CHP Belediye Başkan adayı Tekin ve ekibi, Alaplı Cumhuriyet Meydanı'nda bir binaya astığı afişte "Hizmet Gönül İşidir" sloganını kullandı. Vatandaşlar ise bu durumu "Tekin'in ekibi, Celil Uzun’un projelerini taklit etmeye başladı, şimdi de AK Parti'nin ülke çapında kullanıldığı sloganlarını taklit etmeye başladı." olarak yorumladı.

Yorumlar
 • Salla başı
  9 Mart 2019 Cumartesi 17:24

  Habercilik mi şimdi bu?