Yusuf Ziya Odabaş Erdemir'e geldi...

25 Haziran 2020 Perşembe 18:27

Yusuf Ziya Odabaş Erdemir'e geldi...

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş’ın, Kdz. Ereğli ilçesinde kurulu bulunan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndaki (Erdemir) iş yeri temsilcileri ile bir araya geldiği bildirildi.

Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesinin sosyal paylaşım sitesinde yer alan bilgilerde, Odabaş’ın, Erdemir Göztepe tesislerinde Türk Metal Şube Başkanı Metin Ercan, Şube Yöneticileri, İş Yeri Baştemsilcisi ve iş yeri temsilcileri İle bir araya geldiği yemekte Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak’ın selamlarını ilettiği belirtildi.
Korona Virüs (Covid-19) süreci başta olmak üzere, Kıdem Tazminatı Fonu ile bölgesel konuların gündeme geldiği ve görüş alış verişinde bulunulduğu anlatılan açıklamada, “Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yusuf Ziya Odabaş’a ziyaret ve aktarmış olduğu bilgilerinden dolayı teşekkür ediyor, emeğin mücadelesinde bizlere ışık olmasından dolayı onur duyuyoruz” denildi.

Yorumlar

Demirtaş son noktayı koydu... "Kavga etmeden bitireceğiz"

25 Haziran 2020 Perşembe 18:11

Demirtaş son noktayı koydu... "Kavga etmeden bitireceğiz"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Erdemir’in alanının endüstri bölgesi yapılması konusunun kavga gürültü etmeden masada bitirilmesi gerektiğini söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanlığı binasında İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Kumaş’ın katılımı ile düzenlenen basın toplantısında Erdemir’in alanının endüstri bölgesi ilan edilmesi konusunu değerlendirdi. Gazetelerde kendisinin söylediği iddia edilen sözlerin doğru olmadığını ifade eden Başkan Demirtaş, bu işin kavga gürültü olmadan masada bitirilmesi gerektiğini söyledi. Demirtaş konuşmasında “Olaya ismimiz karıştı, karışması da güzel bir olay, çünkü biz Ereğli, Gülüç’ün menfaatleriyle ilgiliyiz. Sanayi bakanımız Mustafa Varank’tan görüşme talep ettik, kaymakamımız, TSO Başkanımız, Ereğli Başkanımız ve İlçe Başkanımızla oraya gittik. Olay son zamanlarda çarpıtıldı. Buna hiç gerek yoktu. Bakanımız bizi çok iyi karşıladı, oradan güler yüzlü şekilde ayrıldık. Bakanımız bunların olmayacağını, masada bizlerin de olacağını söyledi. Erdemir’in gelişmesini biz de isteriz. Ama bakanımız dedi ki masada siz olmadan olmayacak, bu işi ağabey kardeş gibi çözeceğiz dedi. Vekillerimiz bizim vekilimizdir. Kavgaya gürültüye niyetimiz yok. Belediyemizin millet bahçesi için 5 milyonluk destek Erdemir’den verilebilir mi diye sordum. Bu benim doğal hakkımdır, ilçe başkanımızla, Ahmet Çolakoğlu vekilimizle beraber gittik. Gülüç’e orman arazisinden bir kısım tahsis ettiler. Ben sadece Erdemir 5 milyon yardım edebilir mi diye sordum, Üç milyon versin, Ereğli’yi satın demedim. Cevher tozu Gülüç bölgesinde. Ereğli’ye kimsenin sırtının dönmek lüksü olmayacağını, biz iktidar partisi ve belediyesi olarak elimizi taşın altına koyacağız. Yarınlara güzel bir yer bırakmak için Erdemir de işin içinde olmalı. Bunun için bakanımıza gittik. Randevuyu alan ilçe başkanımızdır. Teşkilat olarak bunu Cumhurbaşkanımıza iletecek gücümüz var. Gerekli açıklamaları ilçe başkanımız yapacak. Biz değerlerimize sahip çıkacağız ama bunu kavga gürültü etmeden masada bitireceğiz.” dedi.


“Ereğli’de istihdamın artırılmasından yanayız”
Erdemir’in endüstri bölgesi talebinin yaklaşık 9 aydır süren bir konu olduğunu ifade eden AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır konunun Ereğli ve Erdemir’in menfaatleri doğrultusunda çözüme kavuşturulacağını dile getirdi.
Çakır, “Bizler tabii ki Erdemir’in ilçemizde yatırım yapmasını istiyoruz. Biz Erdemir’le olan görüşmelerimizde, bakanımızla olan görüşmemizde taleplerimizi şöyle belirtmiştik. Birincisi, buradaki belediyelerimiz, halka bundan önce bütçelerine koyduğu bir gelir rakamı var. Bununla halka hizmet ediyorlar. Bu Ereğli halkının hizmetine kullanılacak bir para Ereğli bir gelir kaybına uğramasın dedik.
İkincisi, çevre ve insan sağlığını ön plana alacak bir komisyon kurulmalı, bu komisyona Ereğli’den kamuoyunda bilinen 3 kişi bu komisyonda olursa, çevreye ve insan sağlığına gereken değer verilirse eyvallah dedik. Üçüncüsü, yeni istihdam yapılsın, bunda işçi alırken lütfen ama lütfen diyoruz, Ereğli’de ikamet eden veya nüfus kütüğü Ereğli’de olan ve iş aramak için dışarıya gidenlere öncelik verilsin. Biz Karabük’e iki arkadaşımızı işe koymak için idare meclisi başkanıyla konuştuk. Taşerona alabiliriz ama kadroya alamayız, sözleşmemizde Karabük nüfusuna kayıtlı olmasına dair bir madde var dedi. Ereğli’de ne var? Ereğli’de bu olsaydı, Ereğli’de beş sene ikamet etmiş olma, anne babası Ereğli’de yaşıyor olma, nüfus kütüğü Ereğli’de olma şartı konulsaydı biz bugün bunları konuşmuyor olurduk. Dördüncüsü, biliyorsunuz Erdemir’in Emlak vergisi var. Belediye ödediği var, içeride hazine arazileri için ödediği ecrimisil bedeli var. Ecrimisille ilgili taktir devletimizindir. Ereğli olarak talebimiz, tel örgülerin dışında kalan stadyum, kapalı spor salonu, kültür merkezi, lojmanlar, hayvan pazarı gibi arazilerin takas yapılması, hazineye aktarılması, içeridekilerin Erdemir’e, dışarıdakilerin ise devlete aktarılması ve ileride Ereğli halkının ihtiyaçları doğrultusunda üstüne yatırımlar yapılabilmesi için Ereğli’ye verilmesidir. Bizim istediklerimiz bunlardır. Hamdolsun, bu süreci elbirliğiyle taşıdık. O anlamda süreci başarılı yürüttüğümüze inanıyorum” şeklinde konuştu.
Çakır, Erdemir’in alanının endüstri bölgesi ilan edilmesine şartlar yerine getirildiği takdirde karşı olmadıklarını sözlerine ekledi. Çakır toplantıda hükumetin ilçede devam eden yatırımları hakkında da bilgiler verdi.

Yorumlar

Buzoğlu Yapı'dan kampanya üstüne kampanya!

25 Haziran 2020 Perşembe 17:51

Buzoğlu Yapı'dan kampanya üstüne kampanya!

Kdz. Ereğli’de hizmete açılan Buzoğlu Yapı A.Ş. açılışa özel kampanya üstüne kampanya yaptı.

:

Açılışa özel kampanya kapsamında çatı grubunda, OSB Levha 59,90/adet, Bitumex 3 mm membran 89,90/adet, Bitumex 4 mm arduazlı membran 119,90/adet ve Shingle 4x4- 24,90/m2, mantolama grubunda ise Hekimpor Maxipor + PLAmix Mantolama Takımı 18,90/m2, Fawori + PLAmix Mantolama Takımı 25,00/m2, Stropiyer 1,99/mt, 50x50 Tavan Kaplama 9,90/m2!

Açılışa özel kampanyalarının devam edeceğini belirten Buzoğlu Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Buzoğlu, ülkemizin geçmiş olduğu bu süreçte fiyatlarda iyileştirme yaparak, müşterilerine destek olmak istediklerini ifade ederek fiyatların KDV dahil olduğunu belirtti.

 

Kampanya  31 Temmuz 2020 tarihine kadar geçerlidir.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğlihaber , buzoğluyapı , yapımalzemeleri , kampanya ,

Yorumlar

Sınav yapılacak okulları belediye ekipleri dezenfekte ediyor

25 Haziran 2020 Perşembe 14:45

Sınav yapılacak okulları belediye ekipleri dezenfekte ediyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi, hafta sonu yapılacak üniversiteye geçiş sınavının (YKS) stresini yaşayan öğrenci ve ailelerini Korona Virüs'e karşı rahatlatacak çalışma başlattı. Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla 18 sınav merkezi titizlikle dezenfekte ediliyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü Vektör Kontrol ve İlaçlama merkezinde görevli 2 ayrı ekip, binlerce öğrencinin üniversiteye geçiş sınavı olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi Ereğli genelinde sınav olacakları 18 ayrı okulu dezenfekte ediyor. Sıralar, sınıflar, öğrencilerin ve görevlilerin bulunabileceği tüm alanlar Korona Virüs'e karşı dezenfekte ediliyor.
Posbıyık: “Tüm gençlerimize başarılar diliyorum”
Sınava giren tüm gençlere ve ailelerine başarı dileyen Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Öğrencilerimiz ve aileleri merak etmesinler. Korona Virüse karşı sınav yapılacak okulları titizlikle dezenfekte ediyoruz. İlçemizde YKS kapsamında Temel Yeterlilik Sınavı’na girecek 6 bin 82, Alan Yeterlilik Sınavı’na girecek 4 bin 513 ve Yabancı Dil Sınavı’na girecek olan 218 olmak üzere 10 bin 813 öğrencimize ve ailelerine başarılar diliyorum. Bu zorlu süreçten başarıyla çıkacaklarına yürekten inanıyorum. Devletin ilgili kurumlarıyla işbirliği içinde gerekli önlemler alındı. Dezenfekte çalışmamızın ardından ayrıca sınav günleri okul önlerinde ihtiyaç duyan öğrencilerimiz için maske, su ve dezenfektanı hazır bulunduracağız” dedi.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , okul , sınav , dezenfekte ,

Yorumlar

"Uyuşturucu bağımlılığı tedavi edilebilir hastalıktır"

25 Haziran 2020 Perşembe 13:44

"Uyuşturucu bağımlılığı tedavi edilebilir hastalıktır"

Zonguldak İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner “ 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü “ etkinlikleri kapsamında açıklamada bulundu.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 1987 yılında aldığı kararla uyuşturucusuz temiz bir toplum hedefine ulaşmak amacıyla 26 Haziran tarihinin Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü olarak belirlediğini hatırlatan İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, şöyle dedi:
"Dünyada uyuşturucu kullanma alışkanlığında artış olması ve bunun insanlık için büyük bir tehdit oluşturduğu gerçeğinden hareket eden Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1987 yılında aldığı bir kararla, uyuşturucusuz temiz bir toplum hedefine ulaşma ve uluslararası alanda eylem ve iş birliğini güçlendirme konusundaki kararlığını vurgulamak amacıyla, 26 Haziran tarihini "Uluslar arası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak belirlemiştir. Uyuşturucu bağımlılığı: bağımlılık yapan bir maddenin ruhsal, fiziksel ya da sosyal sorunlara yol açmasına rağmen alımına devam edilmesi, bırakma isteğine rağmen bırakılamaması, maddeyi alma isteğinin durdurulamamasıdır. Uyuşturucu madde kullanımı kişide biyopsikososyal problemlerin yanı sıra kamusal, hukuki ve idari sorunlara da yol açmaktadır. Uyuşturucu ile mücadelede yaşanılan coğrafyaya uygun olarak hazırlanmış etkin politikaların geliştirilmesiyle, uyuşturucu ile hiç tanışmamış kişilerin koruyucu, önleyici çalışmalar kapsamında yaşamsal becerilerini koruyabilmeleri ile sağlanabilir. Uyuşturucu bağımlılığı tedavi edilebilir bir hastalıktır, özellikle tedaviye uyum gösteren ve tedavi motivasyonu yüksek olan kişilerde uyuşturucuyu bırakma oranı çok yüksektir. Uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulmak isteyen kişiler Aile Hekimlerine danışabilir; aile hekimlerinden kendilerini bilgilendirmesini, yönlendirmesini isteyebilirler. Tedavi hizmeti için ise ilimizde İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan Kdz Ereğli Sağlıklı Hayat Merkezimize, Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi ve Atatürk Devlet Hastanesi’nde oluşturulan Ayaktan Tedavi Merkezlerimize başvurup tedavi hizmetlerinden yararlanabilirler. Aynı zamanda il merkezimizde bulunan YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) vatandaşlara ücretsiz olarak psikolojik destek sağlamaktadır. Söz konusu merkezde çalışan personeller( Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı v.s) tarafından, madde bağımlısı hastalar gerekli en yakın AMATEM (Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Araştırma Merkezi) ve ÇEMATEM (Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) merkezlerine yönlendirilmektedir. Bu çalışmalara ek olarak Bakanlığımızca ALO 191 Uyuşturucu İle Mücadele Danışma ve Destek Hattı, uyuşturucu ile ilgili danışma ve destek hizmetlerinin doğrudan verildiği bir hat olup sabit hatlardan ücretsiz aranabilmekte ve 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Amacımız, başta geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumun tamamını her türlü uyarıcı ve uyuşturucu madde kullanımından uzak tutmaktır. Bilinmelidir ki bağımlılıkla mücadelede başarı, istikrarlı ve gönüllü çalışmadan gelir. Bu vesileyle tüm toplumu bağımlılıkla mücadeleye davet ediyor saygılarımızı sunuyoruz."

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , uyuşturucu , bağımlılık , tedavi ,

Yorumlar