Yüksel'in acı günü...

20 Ocak 2018 Cumartesi 17:40

Yüksel'in acı günü...

Alaplı İHA muhabiri Ertuğrul Yüksel'in babası Hüseyin Yüksel 85 yaşında vefat etti.

İhlas Haber Ajansı Kocaeli Bölge Müdürü İbrahim Çorbacı, Haber Müdürü Refik Fidan, Düzce İl Sorumlusu Ali Yıldız ile Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç cenaze sonrası Ertuğrul Yüksel ve ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Yüksel’in cenazesi Büyüktekke Köyü’nde ikindi namazı sonrası defnedildi.

Etiketler:

İHA , İhlas Haber Ajansı Kocaeli Bölge Müdürü İbrahim Çorbacı , Haber Müdürü Refik Fidan , Düzce İl Sorumlusu Ali Yıldız , Ereğli Muhabiri Vedat Kılıç ,

Yorumlar

Ölmeden önce mezarını kazdırdı

20 Ocak 2018 Cumartesi 17:13

Ölmeden önce mezarını kazdırdı

Zonguldak Alaplı ilçesinde yaşayan Zeynel Edibe Yüksel, ölmeden önce kendisi ve ailesi için şehir merkezinde bulunan Karaağaç mezarlığında mezarlarını hazırladı.

Alaplı ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki emekli Zeynel Edibe Yüksel, ölmeden önce eşinin ve çocuklarının mezarını kazdırdı. Çocuklarının il dışında ikamet etmesinden dolayı mezar kazma ve hazırlama işleriyle yakınlarının sıkıntı çekmemesi için mezarını kazdırdığını anlatan Yüksel, 60 yaşındaki eşi Ayşe Edibe Yüksel, çocuklarının mezarını hazırladığını söyledi. Yüksel, "Mezarımızı yapalım dedik. Duvarlarını yaptırıyoruz. Hepimiz öleceğiz. Doğru düzgün mezarımız olsun dedik. Mezarımız meydanda olsun dedik. Her canlı gibi bizde bir gün gelecek ölümü tadacağız. Bundan kaçış yok Çok sevdiğim ailem eşim , Kızım ve torunum ile bir arada olabilmek için şimdiden mezarlarımızı yaptırdık . Neticede hepimiz bir gün gelecek öleceğiz. Maharet ölmeden ölebilmek, haktan geldik dönüş hakka” diyerek sözlerini tamamladı" diye konuştu.
Eşi Ayşe Edibe Yüksel ise "Ben çok gurbet gezdim. İstanbul'a gittiğimde mezarlar sıra sıra mermerlerine kadar hazırlanmış. Benim 3 tane çocuğum var. En sonunda Alaplı'ya geldik. bİr oğlum İstanbul'da İş adamı. Kızım'da Edirne'de ve torunum doktor. Gurbetten gelinceye kadar mezarımızı kim kazacak dedim. En güzeli mezarımızı kazdıralım dedi. Kızım'da 'benim mezarım sizin yanınızda olsun' istedi. Onun için dört tane mezar kazdırdım. Şu an hepimiz sağız. Eşim 90 yaşında ben 83 yaşındayım.ondan dolayı mezarımızı yaptıralım dedik" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

ölmeden önce , mezar , kazdırdı ,

Yorumlar

Aniden yere yığıldı ve öldü...

20 Ocak 2018 Cumartesi 17:01

Aniden yere yığıldı ve öldü...

Zonguldak'ta evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan genç hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Bahçelievler Mahallesi'nde oturan 25 yaşındaki Halil Berat Bayram, aniden yere yığıldı. Talihsiz genç, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalede kalbinin durduğu anlaşılan Bayram'a yaklaşık 45 dakika müdahale edildi. Genç, tüm müdahalelere rağmen yaşama döndürülemedi.
Hayatını kaybeden gencin kesin ölüm nedeninin yapılan otopsinin sonucu ardından belli olacağı öğrenildi. Talihsiz gencin cenazesi öğle namazını müteakip Taşbaca Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Etiketler:

aniden yere yığıldı , öldü ,

Yorumlar
  • Güven
    26 Ocak 2018 Cuma 18:54

    ALLAH rahmet etsin

Konvoy halinde Zonguldak'a gittiler...

20 Ocak 2018 Cumartesi 16:51

Konvoy halinde Zonguldak'a gittiler...

AK Parti Zonguldak 6. Olağan Kongresine Başbakan Binali Yıldırım’ın katılması üzerine Kdz. Ereğli ilçesinden onlarca araç kaldırıldı.

Ak Parti Zonguldak 6.Olağan Kongresi bugün Zonguldak’ta gerçekleşiyor. Kongreye Başbakan Yıldırım’ın gelmesiyle beraber Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal onlarca araç kaldırarak, konvoy halinde Zonguldak’a gitti.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , Başbakan Binali Yıldırım , konvoy , araç , zonguldak , AK Parti ,

Yorumlar

Dev dalgalar en çok onları etkiledi...

20 Ocak 2018 Cumartesi 16:34

Dev dalgalar en çok onları etkiledi...

Zonguldak’ta dün etkili olan fırtınada oluşan dev dalgalar nedeniyle Sahil Güvenlik Bot Komutanlığında bağlı köpek ve yavruları telef oldu. Bir köpek ise vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Kent merkezinde etkisini gösteren fırtınada Liman Caddesi’nde dev dalgalar oluştu. Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ve güzergahtaki TTK’ya ait palamar tesisi dev dalgalar nedeniyle kullanılamaz hale geldi.
Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı personelin botla görev gereği birkaç gün önce Samsun’a gitmesi üzerine köpekleri vatandaşlar kurtarmak istedi. Dişi köpek Şila dalga ve fırtınaya rağmen kurtarıldı. Dev dalgaların liman caddesine taş da fırlatması üzerine vatandaşlar bölgeye yaklaşamadı. Cesur isimli erkek köpek bağlı bulunduğu yerde sıkışınca tüm çabalara rağmen telef oldu. 6 yavru köpek de dev dalgalar arasında sulara kapıldı.
Tüm çabalara rağmen köpekleri kurtaramayan vatandaşlar gözyaşı döktü. Kurtarma çalışmalarına katılan bir vatandaş ise sosyal medyadaki bir paylaşımda, "Hayvan sevgisi özellikle köpek sevgisi olan bir kişiyim. Sabah 04.00'e kadar çeşitli yollar denedik. Ama dalgalar, dalgalarla gelen kaya parçaları müsaade etmedi. Sandalla denedik ama maalesef Cesur ve 6 yavruyu kaybettik. Anne Şila'yı kurtarabildik. Cesur ise konteyner ile bayrak direği arasına sıkıştı. Dalgalar müsaade ettikten sonra sıkıştığı yerden Cesur'u alarak toprağa defnettik" diye konuştu.

Etiketler:

dev dalga , köpek , öldü ,

Yorumlar