Yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği birbirine kattı

24 Kasım 2018 Cumartesi 15:01

Yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği birbirine kattı

Zonguldak Gazipaşa caddesinde yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği birbirine kattı. Ara sokağa giren tır nedeniyle trafikte uzun kuyruklar oluştu.

Zonguldak kent merkezinde sabah saatlerinde yolu karıştıran tır sürücüsü trafiği alt üst etti. 74BP841 plakalı bir tır sürücüsü girmiş olduğu ara sokaktan çıkmak isteyince Gazipaşa da uzun araç kuyrukları oluştu. Araç sürücüleri kornalarına basarak tır sürücüsüne tepki gösterdi. Ara sokaktan çıkmak için 20 dakika boyunca değişik manevralar deneyen tır sürücüsü ara sokaktan çıkarak yoluna devam etti.

Yorumlar

Ciğer “Emeğin ve alın terinin ne anlama geldiğini bilirim”

23 Kasım 2018 Cuma 17:42

Ciğer “Emeğin ve alın terinin ne anlama geldiğini bilirim”

Ak Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Yaşar Ciğer, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan’ı ziyaret etti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan’ı göreve tekrar seçilmesi nedeniyle kutladı. Ciğer, ziyarette yaptığı konuşmada birlik beraberlik içerisinde hareket etmeyi arzu ettiğini belirterek, Ereğli’nin sanayi şehri olması nedeniyle emek ve emekçinin her zaman yanında olduğunu ifade etti. Ereğli’nin sorunlarının birlik ve beraberlik içerisinde çözüleceğini vurgulayan Ciğer “Kendimi Ereğli’nin hak ettiği yüksek yaşam seviyesine getirebilecek motivasyon da ve güçte hissediyorum. Bu anlamda değerli işçi sendikamızla birlik beraberlik içinde hareket etmeyi arzu ediyorum” dedi.

Yorumlar

“Yakamoz” Ereğli’nin favorisi olacak

23 Kasım 2018 Cuma 15:01

“Yakamoz” Ereğli’nin favorisi olacak

Yakamoz Kahvaltı-Et Restoran İşletme Sahibi Ramazan Güngör basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşarak, mekânını tanıttı.

Güngör, “ 14 sene önce buraya geldiğimden beri Ereğli aşığıyım, Ereğli’yi sevdiğim için ailemle gezip tozabileceğim güzel bir lezzet yeri bulamadım. Bu yüzden burayı açmayı düşündüm, burayı açarken de hem manzara hem doğa, yeşillik hepsi iç içe olsun istedim. Normalde gemi, inşaat sektöründeyim ama burayı açtık. Allah nasip etti çok şükür. Buraya ileriye dönük yatırımlar devam edecek, Bungalov evleri, canlı langırt, Zipline aktivitesi ve en önemlisi açık hava sinemamız. Açık hava sinemasının puflarını, perdesini aldık. Yazın açık hava sinemamız başlıyor. Üst tarafta seyir terasımız var. İnsanların sabah burada kahvaltılarını edip veya öğlen ve akşam et ve et çeşitlerimiz mevcuttur ki fiyatlarda Ereğli’nin altındadır. Burada bizim maksadımız, para kazanmak değil para her zaman kazanılır bizim derdimiz insanlara hizmet etmek. Yukarıda seyir terasında oturup, rahat rahat huzur içerisinde kahvelerini içebileceği ortam yaratmak istedik. Şuan Zipline için müracaatlarımızı yaptık, ruhsat aşamasındayız ruhsatımızı aldığımızda yazın başında Zipline etkinliklerimizde olacak. Şuan onun için kesin bir şey diyemiyoruz her şey ruhsatta ama kiralık yerler arıyoruz. Keşkek köyleri kiralamada biraz sıkıntı çıkartıyor, eğer kiralamayı yapabilirsek, iki ay içerisinde Bungalov evlerimizi de yapmayı düşünüyorum. Tesisimizde tamamen kaliteli bir sistem oluşturduk. Aşçı başlarımızı olsun, lezzetlerimiz insanlara sunumumuz olsun, güler yüz, tatlı dille ve her şeyle insanları mutlu etmek tek gayretimiz. Sağ olun sizlerde hoş geldiniz şeref verdiniz, gösterdiniz. Benim gayrım sadece Ereğli’ye Alaplı’ya tanıtmak değil, Türkiye’den bütün yöresel lezzetleri getirmek ve Türkiye’nin bütün insanlarını buraya çekmektir. Zipline ile ATV turları ile. ATV’lerimizi de aldık zaten. Sağ olsun Kandilli Belediye Başkanımız Mustafa Güldalı tünelleri açıp iş makinalarını verecek, bizde yol çalışmalarında destek vereceğiz, Kandilli’ye ATV turları düzenleyeceğiz, çocuklarımız için canlı langırt ve oyun sahaları kuracağız, her şeyde hazır zaten. Burayı elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

İşletme için yakın bir zamanda resmi açılış töreni de yapacaklarını sözlerine ekleyen Güngör, tüm bölge halkını Yakamoz Kahvaltı-Et Restoran’a davet etti.

Yorumlar
  • Murat
    30 Kasım 2018 Cuma 09:48

    Basarlkar

Okul harçlıklarını lösemili kardeşlerine bağışladılar

23 Kasım 2018 Cuma 14:56

Okul harçlıklarını lösemili kardeşlerine bağışladılar

Zonguldak’ta ana sınıfı öğrencileri, topladıkları yardımları lösemi hastası kardeşlerine gönderdi.

Mithatpaşa İlköğretim Okulunda okuyan ana sınıfı öğrencileri, ana sınıfı annesi Fatma Demir öncülüğünde sosyal sorumluluk projesine imza attı. Lösemi tedavisi gören kardeşlerini unutmayan minik öğrenciler, ağızlarına taktıkları maskeler ile lösemili kardeşlerinin yanında olduklarını belirtti. 
Minikler, okul harçlıklarını lösemili kardeşlerine bağışlayarak da destek oldu. Dayanışma örneği sergilediklerini belirten ana sınıfı annesi Fatma Demir, "Biz bu işe başlarken Ayşe öğretmenimizi örnek alarak başlamıştık. Sadece ana sınıfı için düşünmüştük. Fakat bu genele yayılınca süreç da çok kısa olunca 2 bin 945 lira destek olduk. Eğer bir cana dokunabilirsek bu bizim için çok değerli. Bunda katkıları olan önce velilerimiz onlar bunu önce talep ettiler. Onlara fazlasıyla teşekkür ediyorum. Bu tür şeylere devam edeceğiz. Etmeye çalışacağız” diye konuştu. 

“Bu hastalığın tek teşhisi kan tahlili” 
LÖSEV Zonguldak temsilciliğinden Aziz Gebeş, löseminin kan tahliliyle teşhis edilebileceğine vurgu yaparak hastalığın en çok yetişkinlerde görüldüğünü vurguladı. Gebeş, “Zonguldak’ta birçok okula gittik. Köylere de gidiyoruz. Aileleri ve öğrencileri bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Çünkü biz gönüllü temsilcileriz. Herhangi bir beklentimiz ve menfaatimiz yok. Ama bu çocuklara da bir şekilde iliştirmemiz gerekiyor. Velileri bilinçlendirmemiz gerekiyor. İlk defa böyle miniklerle beraber güzel vakit geçirdik. Dileğim bu duyarlılığın daha da artması, bilinçlendirilmesi. Çocukları sağlıklı beslenmeye yönelttiğimizde bu işi başaracağız. Biz aslında hasta olarak çocukları görüyoruz. Çocuklarda bu oran yüzde 30-40’larda ama yetişkinlerde bu oran yüzde 60-70’leri bulmuş vaziyette. Bu hastalığın tek teşhisi kan tahlili. Basit bir şekilde kan tahlili yapıp üzerindeki beyaz kan değerlerine baktığınızda hastalığınızın teşhisi konuluyor. Baştan teşhisi konulunca tedavisi daha kolay. Ama çocuklarda bu süreç daha zor. Minicik bedenleri var. Biz her hafta onkoloji servisini ziyaret ediyoruz. Biz oraya gittiğimizde gerçekleri görüyoruz. Dışarıdaki insan sadece başına geldiği zaman görüyor. İşte başına gelmeden ufak tedbirler var. Basit tedbirler mesela çocuğunuza kan tahlili yaptırıyorsunuz. Veya bu yetişkinler için de geçerli” diye ifade etti. 
Programda ayrıca desteklerinden dolayı okul yönetimine ve ana sınıfı annesine teşekkür belgesi takdim edildi 

Yorumlar
  • Ilyas
    30 Kasım 2018 Cuma 09:49

    Başarılar

28 çiftçiye ‘Süt Hijyeni’ kursu verildi

23 Kasım 2018 Cuma 12:11

28 çiftçiye ‘Süt Hijyeni’ kursu verildi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından süt üreten çiftçilere yönelik ‘Süt Hijyeni’ hakkında kurs verildi.

Kalkınma Planı çerçevesinde hazırlanan projelere göre 2018 yılı için planlanan süt üreten çiftçilere yönelik düzenlenen ‘Süt Hijyeni’ kursunun üçüncüsü Koramanlar Köyünde 28 kursiyerin katılımı ile gerçekleşti. Perşembe ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından katkı sağlanan kurs hakkında bilgi veren Tarım ve Orman İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, üç kursta 55 süt üreticisine ‘Süt Hijyeni’ konusunda kurs verdiklerini belirterek, “2018 yılı için planlanan süt üreticisi çiftçilere yönelik ve sütün üretimi, pazara arzı gibi bir çok aşamasında yapılması gerekenleri , diğer bir deyişle sağlıklı süt üretimini , tüketiciye sağlıklı bir şekilde arzını anlatan kursların birincisini Kayıkçılar Köyünde, ikincisini de Nebioğlu beldemizdeki üreticilere düzenlemiştik . Üçüncü kursumuzu da Kasım ayında Koramanlar köyünde 28 kursiyerin katılımı ile düzenledik. Bu şekilde üç kursumuzda toplam 55 süt üreticisine süt hijyeni konusunda eğitim vermiş oluyoruz. Kurslarla üreticilerimizin daha bilinçli olacağı inancındayız. Ayrıca başarılı olan kursiyerlerimize sertifika düzenlenecektir. Kursları düzenlememize katkı sağlayan kooperatif başkanlarına ve katılım sağlayan kursiyerlere teşekkür ederim” dedi. 

Yorumlar