Yoldan çıkan kamyon refüje çıktı

8 Şubat 2022 Salı 17:39

Yoldan çıkan kamyon refüje çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kavşakta direksiyon hakimiyetini kaybeden kamyon refüje çıktı.

Kaza akşam saatlerinde Ereğli-Alaplı karayolunun Göktepe Mahallesi mevkisinde meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, İsmet E. İdaresindeki 67 LC 852 plakalı kamyon kavşaktan geçiş yaptığı sırada sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüje çıktı. Kazada kamyon sürücüsü yara almazken, olay yerine gelen trafik polisleri başka bir kaza yaşanmaması için yol üzerinde önlem aldı. Bir süre tek şeritten verilen trafik kamyonun refüjden kaldırılması ile yeniden çift şeritli olarak trafiğe açıldı.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , kaza , kamyon , yol çizgi kamyonu

Yorumlar

Yol kenarındaki heyelan tehlikeye davetiye çıkarıyor

8 Şubat 2022 Salı 15:09

Yol kenarındaki heyelan tehlikeye davetiye çıkarıyor

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde eriyen kar suları derelerin taşmasına neden oldu. Taşan dere suyu anayolun altını boşaltınca heyelan meydana geldi.

İlçenin Derecikören Köyü girişinde olan keskin viraj yolunda çökme yaşandı. Filyos-Çaycuma arası tek yol olan ve altı boşalan anayolun kapanmaması için trafik tek şeride düşürüldü. Eriyen kar suları nedeniyle dere yatağı her geçen gün taşarak anayolun altını oydu. Suların çekilmesiyle karayolundaki tehlikede meydana çıktı. Bir haftadır bu şekilde olan yol için iş makineleri dolgu doldurarak ve şerit çekilerek yol tek şeride düşürülse de sürücüler tedirgin olduklarını ifade ettiler. Vatandaşlar yolun bir an önce yapılmasını, kaza olmadan yetkililerin önlem almasını istediler.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , heyelan , yol , çalışma

Yorumlar

Hamsi bolluğu balıkçıların yüzünü güldürdü

8 Şubat 2022 Salı 15:04

Hamsi bolluğu balıkçıların yüzünü güldürdü

Zonguldak’ta 15 gündür devam eden hamsi bolluğu ile birlikte balıkçılar sezonu kurtardıklarını ifade ettiler.

Zonguldak’ta aylardır sezonu umutsuz başlayan balıkçılar havaların soğumasıyla birlikte 15 gündür hamsiye doydu. Havaların soğumasıyla birlikte adeta balıkhane hamsiyle doldu taştı. Fiyatların uygun olması hem vatandaşın alım gücünü arttırdı hem de balıkçı esnafını memnun etti. Oktay Ertürk, hamsinin 10 gün daha tezgahlarda olacağını söyleyerek, “Denizin soğumasıyla beraber hamsi geri döndü. Bir 10 gün daha bu yoğunluk devam eder. Fiyatları uygun şekilde hamsi 30 TL. Kar yağışı bekleniyor kar yağışıyla beraber hamsi irileşir. 10 gün sonra hamsi kesilir. Mezgit ve İstavritle sezonu kapatırız. Daha denizde İstavrit ve Mezgit var. Daha onları satarız. 3 aydır balıkhane olarak yattık. Hamsi 10 gün yaptı, hamsi bizi kurtardı” diye konuştu.

Etiketler:

zonguldak , kdzereğli , ereğli haber , balık

Yorumlar

Eyidoğan, seyyanen zam yapılmasını istedi

8 Şubat 2022 Salı 14:57

Eyidoğan, seyyanen zam yapılmasını istedi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde faaliyet sürdüren Türkiye Emekliler Derneği Çaycuma Şubesi emekli aylıklarına seyyanen zam yapılmasını istedi.

Başkan Nizamettin Eyidoğan, TÜİK tarafından açıklanan ocak ayında TÜFE oranının yüzde 11 olarak açıklandığını hatırlatarak, Ocak ayında giderlerin arttığını söyledi. Eyidoğan, Avrupa Birliği ülkelerinde olduğu gibi sosyal destek paketinin devreye girmesini talep ettiklerini ifade etti. Eyidoğan, "Yakıt ve ısınma giderlerinden alınan KDV ve ÖTV’den emeklilerimiz muaf tutulmalıdır. Emeklilerimize mutlaka intibak yapılmalıdır. Memur, memur emeklilerine ve kamu çalışanlarına verilen yüzde 2,5 iyileştirme zammı biz işçi emeklisi ve bağ kur emeklilerine de verilmelidir. Bu nedenle, yüzdeli zamlar yerine emekli aylıklarına seyyanen zam yapılmalı ve refahtan pay verilmelidir" dedi.

Yorumlar

Jandarma okul çevreleri ve servis araçlarını denetledi

8 Şubat 2022 Salı 14:50

Jandarma okul çevreleri ve servis araçlarını denetledi

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri okul çevreleri ve servis araçlarında denetim gerçekleştirdi.

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca, il genelinde icra edilen Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçlarının Denetimi Uygulaması kapsamında, 7 Şubat 2022 tarihinde sorumluluk bölgesinde denetimler gerçekleştirildi.
Denetimler sonucunda 3 bin 81 şahıs sorgulandı. Sorgulamalar sonucunda Yoklama Kaçağı olarak aranan 5 ve Silahlı Tehdit suçun aranan bir şahıs olmak üzere toplam 6 şahıs hakkında işlem yapıldı. 328 araç/servis aracı, 139 okul çevresi, 224 işyeri, 90 metruk bina ve 48 Park/Bahçe kontrol edildi.
Ayrıca 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun çeşitli maddelerinden 31 araç sürücüne toplamda 15 bin 200 TL trafik idari para cezası uygulandı. Üç araç trafikten men edildi.

Yorumlar